Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:14:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284003 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: август 03, 2015, 09:35:37 »

Фиби нямате ли някой познат просто да ви даде назаем .. и аз не съм доволна от този тип уокъри .. получи се точно, както Маги описва .. по-удобни ни бяха тези, които са комбинирани както за бутане, така и за яздене, но пък Ема много бързо загуби интерес към тях ..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #586 -: август 03, 2015, 10:41:41 »

Сила, дават ги само за вече проходили деца, защото когато детето се навежда напред, за да се дьржи за нея, това го поставя в неправилна позиция на тялото. Освен това по никакьв начин не му помага да се начуи да пази равновесие. Нещото трьгва напред и то твьрде бьрзо, детето не може нито да го контролира, нито знае как да се справи сьс ситуацията и остава в несигурност.

Най-добре е както е казала Маги да се изправя само дьржейки се за мебелите.

Тук все по-активно текат кампании против тези продукти в момента на прохождането.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: август 03, 2015, 10:58:26 »

Сила, дават ги само за вече проходили деца, защото когато детето се навежда напред, за да се дьржи за нея, това го поставя в неправилна позиция на тялото. Освен това по никакьв начин не му помага да се начуи да пази равновесие. Нещото трьгва напред и то твьрде бьрзо, детето не може нито да го контролира, нито знае как да се справи сьс ситуацията и остава в несигурност.

Най-добре е както е казала Маги да се изправя само дьржейки се за мебелите.

Тук все по-активно текат кампании против тези продукти в момента на прохождането.

 goodpost
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #588 -: август 04, 2015, 14:10:16 »

Да, просто бях учудена, че ги препоръчват по разните Монтесори блогове, тъй като и на мен ми се струва, че някак си по-скоро пречат, отколкото да помагат smile Благодаря ви за споделения опит и знание! Отказах се изцяло да купувам такова на този етап. Иначе съм я оставила само да пълзи и по мебелите сама, засега и по баща си и по мен се изправя като седим на пода, в близост до нея smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #589 -: август 04, 2015, 19:06:03 »

Боже, аз бях прочела "по Монтесори НЕ ги препорьчват"…

За прохождане ли са ги препорьчали някьде?  Oh my ... Много странно ми се струва. Може би ги препорьчват СЛЕД като детето е вече проходило, за да пренася неща в тях  crazy

Ето това намерих на пьрво четене:
http://howwemontessori.typepad.com/how-we-montessori/2011/12/what-to-look-for-in-a-baby-walker-wagon.html

Но продьлжавам да смятам, че не трябва да се използват преди детето да може да ходи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #590 -: август 05, 2015, 09:11:57 »

Аз също не съм купувала подобни неща за прохождането. Не ми ги препоръчаха точно ортопеди и педиатри. След като вече моето дете проходи стабилно, беше й супер интересно да бута бебешки колички за кукли. Изненадата ми беше, че количка с две дръжки я бута страшно добре. Попаднахме и на количка с цяла дръжка (както са тези уолкъри) и... Резултатът беше ужасен! Дребната се подпира с цялата тежест върху дръжката, количката тръгва напред, а малката не може да я догони и пада директно по очи.
Специално за формичките, които се поставят на даденото място, или пък за тези въртящи сфери с топчета вътре - ние си имаме една "къщичка". На всяка страна има нещо различно - за поставяне на цифри, букви, типа сметало, зъбчати колела и тн. Т.е. не е необходимо да е точно на колела, за да се забавлява детето.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #591 -: август 06, 2015, 10:21:12 »

Да, Али, аз мисля сега за тези кубове, които също са много нашумяли. Може нещо такова да ѝ взема... Откъде е вашата къщичка, помниш ли?

Инче, да, това беше един от постовете, които четох и още един подобен с указания какъв точно вагон да се избере  pardon Ето тук също: http://www.montessorichild.com.au/products/walker

Аз също много се почудих, че ги препоръчват, но напоследък гледам Ария, че търси нещо, на което да се подпира и изправя и диванът ни не ѝ е удобен. Опита се няколко пъти по него да се изправи, но в основата си е по-прибран, а отгоре местата за сядане са по-издаден и явно това ѝ пречи... изправи се с много усилие и залитна. Просто не искам да ѝ възпрепятствам развитието поради неподходящи мебели из къщата biggrin Вероятно звучи доста абсурдно  crazy
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: август 06, 2015, 11:06:14 »

scilla, тя ще си намери сама лесното, не се притеснявай good Като не й е удобен дивана, ще открие друга мебел и пак ще го прави. Няма как липсата на уокър или нещо от сорта да забави това, което е започнало да се случва, като етап на развитие. За маса, за стол, за шкафче, за вашите крака smile, все ще си открие нейния начин да се придвижва. И вкъщи не мисля че всички мебели са били съобразени, ама с примъкване, подпиране и прочие, си проходи без подобни приспособления good
Иначе подкрепям избора на такъв куб - вкъщи имахме един, който доста се харесваше, и там даже са научи да брои до 10. Мисля че беше или този, или нещо много подобно: http://kasida.bg/product/30269/malak-igralen-tsentar-aktiven-kub-eichhorn.html
« Последна редакция: август 06, 2015, 11:08:02 от sunray » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #593 -: август 06, 2015, 12:32:47 »

Сила, ето такава е http://www.hippoland.net/chipolino-obrazovatelna-igrachka-k-schichka
Много странно, но само тази снимка намирам. Иначе коминчето е с бибка, отгоре през покрива се поставят формите, от едната страна - цифрите, от другата зъбчатите колела, а от третата е като часовник и при нагласяне се отваря вратата на къщата. Аз много мразя пластмаса, но тази е от по-твърдата, по-лъскавата. Малко с внимание давах самите формички, защото малката много ги лапаше. Първоначално дори скривах формичките и я оставях да се забавлява с другите неща.
Имаме и един куб като пъзел и пак с много формички за пускане. Него още не съм го давала за игра - много са му ситни частите.
 Offtopic Това май ще е по-полезно в темата за покупките huhhuh.gif
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #594 -: август 06, 2015, 14:16:13 »

scilla, тя ще си намери сама лесното, не се притеснявай good Като не й е удобен дивана, ще открие друга мебел и пак ще го прави. Няма как липсата на уокър или нещо от сорта да забави това, което е започнало да се случва, като етап на развитие. За маса, за стол, за шкафче, за вашите крака smile, все ще си открие нейния начин да се придвижва. И вкъщи не мисля че всички мебели са били съобразени, ама с примъкване, подпиране и прочие, си проходи без подобни приспособления good
Иначе подкрепям избора на такъв куб - вкъщи имахме един, който доста се харесваше, и там даже са научи да брои до 10. Мисля че беше или този, или нещо много подобно: http://kasida.bg/product/30269/malak-igralen-tsentar-aktiven-kub-eichhorn.html


 thank you

И аз така си мисля, но не бях напълно убедена. Тя вече се изправя по мен или баща си, просто се чудех дали има някаква пречка да не ползва мебелите, а предимно нас... smile Днес използва миялната машина докато беше отворена  pardon Харесва ми този куб, точно нещо такова си представях!

Али, аз също като теб не харесвам пластмасата, вкъщи е сведена до минимум. Добих представя за каква къщичка говориш вече, благодаря! Вероятно си права иначе за темата за покупките. Просто от темата за изправяне/прохождане преминахме в обсъждане на покупки smile  Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #595 -: август 06, 2015, 14:23:58 »

Сила, Ария е още мъничка. Не се притеснявай - всеки ден ще видиш как ще заяква и ще се ориентира кой предмет ще й е от полза за изправянето и придвижването. Тук състезание няма. Някои прохождат сравнително стабилно още на 10 месеца, а нашето тупорлаче проходи на 1 г и 2 мес. smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #596 -: август 06, 2015, 14:44:15 »

Али, определено няма състезание. Аз изобщо не се притеснявам кога ще проходи smile Та тя дори все още не може да сяда сама, само ако я поставя, но иначе пълзи много активно и се изправя. Просто се притеснявах дали по някакъв начин не възпрепятствам развитието ѝ, това е всичко!  give_rose
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: август 06, 2015, 15:51:46 »

scilla, ако дадеш свобода на девойката, няма как да възпрепятстваш развитието й  smile щом й даваш да ходи (т.е. пълзи) където иска, тя ще си намери това, което й е интересно и полезно. Моите двамата са страшно различни - баткото пропълзя и започна да си сяда сам много рано, проходи на годинка и малко, обръщаше къщата наопаки и му беше голям кеф да ми вади тенджери, тигани и т.н. от шкафовете, за да си играе с тях; проговори обаче доста късно. Малката почти не е пълзяла, мноооого късно започна да сяда сама, още по-късно проходи сама, не се интересува от кухненските екстри  blum но пък от много рано проговори, пропя и е много самостоятелна и комуникативна. Така че спокойно, остави детето да си се развива с нейните темпове.  good
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #598 -: август 07, 2015, 09:09:32 »

Scilla, ела да я видиш Ния, постоянно ми изправя косата! И в нас мебелите не са много удобни за нея, обаче пъшка, мъчи се и се изправя. За мен по-страшното е после, че е много смела и като се изправи на холната маса, решава да тръгне на някъде. Обаче тя все още е кашкавалена и се сгромолясва като талпа и реве. А аз не винаги съм до нея в този момент. Резултатът е две цицини, одрана буза и синина на другата буза.
Та намират си цаката мъниците.
Ния например не пълзи, но от няколко дни забелязвам опити в тази посока, само дето едното краче все й "пречи" сгънато под нея. Стои на три крака и се клатушка, но аз съм много щастлива, защото чакам началото на пропълзяването от месеци.
Не е лесно да стане човек от теб, ако знаеха щяха да си седят на топло в корема  funnytooth

П.П знаете ли дали дървените играчки като кубчета за нареждане, рингове за нанизване и т.н. са вече подходящи за 11 месечните? Искам да й вземем игри за мислене и развиване на въображението, но се чудя дали не е малка за тях още...
« Последна редакция: август 07, 2015, 09:11:56 от Noir » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #599 -: август 07, 2015, 09:19:14 »

Да, аз мисля, че са подходящи. Поне ние горе-долу на тази възраст се сдобихме с такива играчки. Поне по тях учехме цветове, форми, показвахме картинки, координира движения. Ринговете и кубчетата още са й интересни, дори на 1 г. и 9 мес.
Аз обаче не бих взела дървени кубчета. Малко са по-опасни. На тази възраст още не се усещат къде и как да ходят/ да се движат - спъват се, удрят се, замерват се, политат напред-назад... Малко ме е страх от такива остри ръбове. Има кубчета от пресован картон. По-удачно ми се вижда като материал. Дребната пък има 6 кубчета като от мушама. Могат да се лигавят, мокрят blum И да иска не може да се нарани с тях.
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines