Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:22:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283990 пъти)
 
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #570 -: юли 12, 2015, 18:37:46 »

На Аптамила 2ка пише:
6-12 месеца - 180 мл вода + 6 мерителни лъжички (3 пъти в денонощието)
След 12тия месец - 210 мл вода + 7 мерителни лъжички
Не мисля, че трябва да караш бавно както при захранването. То или ще и допадне или не. Сестра ми пробваха всички видове адаптирани млека и нито едно не му хареса. От годинката почнаха с разредено кисело мляко.
Дано на Ния да й хареса.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: юли 15, 2015, 07:51:42 »

Ако и правиш Аптамил/което ти препоръчвам от двете АМ/ 210 мл+7 лъжички, което се получава около 250-260 мл готово АМ.Тя ще си прецени колко и се пие и то важното е и да и харесва.Водата не трябва да е топла много като го правиш.АМ-то по принцип е по тежко от кърмата за храносмилане и може и по малко да и е достатъчно.като и направиш няколко пъти ще видиш колко изпива и ще прецениш колко да и правиш занапред след кърменето.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: юли 16, 2015, 10:42:39 »

Много отрано си ѝ намалила кърменията. До годината храната е предимно кърма и не трябва да има заместени хранене, а ти си заместила всички. Целта ти каква е: отбиване или да продължите да се кърмите?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: юли 16, 2015, 15:32:56 »

E posum чак пък да не трябва... Тя кухнята е от 10 месеца
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: юли 16, 2015, 15:50:24 »

и аз знам, че според препоръките на СЗО до 12 месеца е желателно млечните хранения да са повече на брой дневно от тези с обща храна, а също така децата да имат поне 1 млечно хранене между 12 и 24 месеца ..
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #575 -: юли 16, 2015, 15:59:55 »

Съгласна съм, ама това са препоръки, не че не трябва.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: юли 17, 2015, 07:03:18 »

да, така е, но те тия препоръки са базирани на нещо ..
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #577 -: юли 17, 2015, 08:32:30 »

Посум, не целя отбиване, напротив. Но кърмата ми страшно намаля, въпреки опитите да я стимулирам. Освен това Ния е лакома, хапва стабилно и само кърмата не й стигаше през деня. Кърмя я 3 пъти в денонощието.
Хубаво е, че има стандарти, но всяко дете е различно и с различни нужди, а аз се водя само и единствено по моето.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: юли 17, 2015, 08:58:51 »

Смятам че 2-3 млечни хранения колкото е написала ,че имат са напълно достатъчни.Не съм съгласна с това че до годинка на детето не трябва да има заместени хранения.Защо да няма заместени хранения.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #579 -: юли 17, 2015, 12:10:27 »

През деня защо не я кърмиш? Бебето е най-добрата симулация.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #580 -: юли 17, 2015, 14:34:35 »

Това е все едно да спорим дали да закусваме мюсли, пържени яйца или да пием само вода. Много мнения и препоръки, ама всеки човек си прави каквото си иска. И с бебета е така. Да, има препоръки и аз още кърма по поне 4 пъти и кърмя и през деня, за повечето майки това е безумно, но за мен и моето бебе е напълно нормално. Други бебета се отбиват до годинката, всичко е строго индивидуално, така че спорът е излишен. Ноар си е питала за ам, хората й отговориха, въпросът е приключен. Мисля че е ясно, че оттук нататък да стимулира лактация и е малко късничко и само се създават излишни спорове, понеже е въпрос, по който нито аз ще убедя някой да си кърми 10 месечното бебе през деня, нито мен ще ме убеди някой да не я кърмя през деня.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #581 -: юли 18, 2015, 21:24:31 »

Noir
Винаги когато даваш нещо ново се дава по малко (след час ако няма нещо отличително ще и дадеш остатъка), винаги определяй количеството според опаковката, за да не си докара запек детето....

Има достатъчно АМ на пазара, все ще улучите вашето

posum доста си остра, тя е писала че "само кърмата не й стигаше през деня", колко ясно да го напише.... Аз пък от 6 месеца спрях да давам АМ и имам здрава дъщеря, започнах захранването с пюрета от сливи от 3 месечна, защото беше с постоянен запек, та не ми говори дали е от 1 година. Здравната организация СЪВЕТВА да се запознават децата с храните от 6 месечна възраст. Вече ако детето има желание и не плюе храната защо да не му се даде да си го хапне.....

Всеки решава сам за себе си и детето си, но да се дава грешна информация, дъщеря ми щеше да ме изяде с парцалите, щях да я уморя от глад с твоята логика, тя на 6 месеца ми пиеше тези 280мл

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #582 -: август 01, 2015, 10:53:49 »

Привет! Обмислям да купя т. нар. количка за прохождане. Какво ви е мнението за тях? По Монтесори знам, че ги препоръчват... притесняваме само това, че онлайн по-трудно се разбира кои са достатъчно стабилни, дали имат добри спирачки и т.н. Попаднах на ето този блог: http://abbytrysagain.typepad.com/baby_t/2012/04/walker-wagons.html, а и по принцип харесвам нещата на Plan Toys... но в България май имат само един вариант на такова нещо и то е автобусът: http://www.plantoys.bg/cgi-bin/index.pl?_state=ProductDetails&product=3287&LANG=bg#!prettyPhoto
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #583 -: август 03, 2015, 09:18:33 »

scilla не знам дали ти е от помощ, но тъй като никой не е писал......

ние имахме бутаща проходилка ама пластмасова, да ти кажа спирачки няма, а и на прохождащо дете малко трудно да му обясниш къде са спирачките... Имаше на самите гуми за регулиране, за по трудно движение, така се предотвратяват залитания напред (децата се облягат със цялата тежест и може да се пльосне по лице), бягания след време. Вече родителското тяло решава кога детето е готово и да отпусне гумите. Дървените би трябвало да са на същият принцип...

За автобусчето, не знам каква проходилка е, ако гумите се стопират, тогава няма как да се движи  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: август 03, 2015, 09:33:56 »

Ние имахме дървена нещо подобно на това детето така и не проходи с нея.Заиграваше се с разните неща от пред но за прохождане въобще не са удачни тези.Те не могат да ги управляват, натискат ги силно с ръчички защото се държат за тях и така може да ги обърнат.Същото е и с пластмасовите.Реално Моника проходи държайки се за мебели, по стената и т.н. в апартамента.Чак след като започна да ходи започна да си бута "проходилката" но то вече е за игра.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines