Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:15:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284147 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: юни 15, 2015, 12:17:43 »

Не искам да те подвеждам, не зная какви изследвания могат да се пуснат така бързо. Просто знам, че посявка се чака 3 дни. Освен ако нямат някаква много модерна апаратура, но в спешните центрове ме съмнява. Знам ли, странно ми се струва. Може би не са пълни изследванията. Голямо главоблъскане е, наистина.
Сега как е детенце?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #541 -: юни 15, 2015, 12:54:05 »

На мен ми звучи като начало на вирусно заболяване. Може да мине и без нищо друго, само с температура. Следи я тези дни. В спешното са гледали показатели, с които искат да отхвърлят съмнения за незабавна интервенция.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #542 -: юни 15, 2015, 13:33:55 »

Все така е с Т, 38 държи за момента, при все че от 3 дни пие температуропонижаващи препарати.
Притеснявам се, защото няма други симптоми и ако е нещо вътрешно няма да разбера.
Педито изобщо не назначи изследвания, аз накрая й казах за тези от спешното.
Бих направила и сама такива, но как да знам какви?
Отново да пусна пълна кръвна картина и урина в лаборатория ли? Дали се изследва нещо специфично или просто отивам и казвам кръв и урина и това е?
Грехота е здравноосигурени да сме, а да не се дават направления за такива прости неща. Та това е бебе...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: юни 15, 2015, 14:03:41 »

Да, ПКК и СУЕ ("Анализа на СУЕ е показателен най-вече, когато е повишено  основно при възпалителни процеси, като при остри възпаления той е повишен и остава така дълго време"). Дано докато имаш резултатите, да е почнала да се оправя, но се подсигури за всеки случай.
Следи я да не премине в стомашен вирус. Забелязвам някакво трансформиране на едни симптоми в други. Не е задължително, естествено, просто имай го предвид.
Ели имаше температура, не толкова висока, но все пак. Леко зачервено гърло. Стабилизирах я вкъщи, после педи каза, че всичко й е ок. Спря да вдига и температура. След 2 дни обърна на стомашен вирус...Но това беше при нас, само информативно.

Пусни изследванията, да си направила каквото зависи от теб. Кураж good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #544 -: юни 15, 2015, 14:51:17 »

Ние също така минахме през чревния вирус.Първия ден Т около 37,4-37,6 гърло и гърди чисти.Аз започнах с вит. Ц, много течности и се опитвах да и давам сминдух и чай от лайка, но не много успешно.Вечерта малката ака над 4 пъти което ме наведе на мисълта чревен вирус.На другия ден вече вдигна над 38,5 и ходихме до спешен.Пак чисти гърло и гърди, но се оказа че е с летния чревен вирус.Наблюдавай я!При нужда тичай пак на доктор.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: юни 16, 2015, 12:56:27 »

Как е днес малката?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #546 -: юни 17, 2015, 09:17:50 »

Вчера през деня нямаше Т, вечерта - 38,7. Но отказваше сутринта и следобеда кашата, на обяд яде.
Много крива и много плака.
Днес засега няма Т и яде.
Много ме притесни с неяденето, защото тя си е лакомийка и не отказва нищо.
Не напипвам зъби, но може да са в процес на никнене.
Консултирах се и с втори педиатър и тя потвърди, че е много вероятно да е от зъбите, щом всичко друго е ОК.
И че Т може да има докато избият.
Благодаря за загрижеността!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #547 -: юни 17, 2015, 11:22:37 »

Племенникът е на 5 и в момента е така - само висока температура. Казали са, че след 5-тия ден температура минават на антибиотик задължително. Гърди, гърло, корем, всичко е чисто. Днес е трети ден с 37.5 през деня, вечер - към 38. Пие витамини и течности, ама е като умрял мисир. Аз ще ходя следобед да сменя за малко майка му и ми е много притеснено.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: юни 17, 2015, 13:46:15 »

свекърва, явно е вирус и дано се размине детето! Просто не е особено висока тази температура, за да е нещо много притеснително. Дано почне да се оправя тия дни и да се размине с АБ-то.
Най-важното е че поема течности, храненето даже е добре да се намали в такива дни, за да се спести енергия за самото оздравяване. Да пие течности си е жизнено важно, ти знаеш всъщност Wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #549 -: юни 17, 2015, 15:54:27 »

то не е смешно, ама с глас се смея Свекърва на "като умрял мисир"  funnytooth
Оправи ми настроението за малко.
Това моето диване ще ме побърка - тотално отказва да яде. Яде в 10 и това е. Стиска уста и плаче като се опитам да й дам пюре.  Иначе е жизнена, играе, пее и т.н., но не иска да яде.
Бойкот ли ми прави, от зъбите ли е липсата на апетит, период след високата Т ли е?
Не стига, че не качва килограми, ами остава сега и да отслабне.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #550 -: юни 17, 2015, 16:13:28 »

Ноар, пробвай да я храниш с ръце. Моето диване отказа храна, когато беше малко по-голяма, но точно от зъбите. Изпитваше панически ужас от приборите. При най-малкия допир плачеше.
И аз се смях на умрелия мисир badgirl
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #551 -: юни 17, 2015, 17:39:59 »

отказва тотално храна - предлагах от пръстите ми, сипах й в чинийка тя да се мацоти, мъчих се с лъжицата, е не. Реве от глад и търси гърдата. НАкърмих я и продължава да е крива. Кърмата едва ли й е стигнала, но друго не желае. А пък ако тикам насила яденето, най-много да увелича нежеланието. Няма Т засега, но се е обринала по лицето гушката, корема и гърба.  Как изглежда обрива от претопляне?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: юни 17, 2015, 20:46:33 »

Така е, Моника като беше болна на 1,4 г беше само на кърма и кисело мляко.Не искат храна искат си млякото.Така че гушкаш, кърмиш и предлагаш манджа от време на време, тя като и помине ще почне да яде.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: юни 17, 2015, 23:21:12 »

Ноар, въобще не се шашкай за храната. Ще си навакса, когато се оправи. Споко за килограмите - моята щерка е 16.5, покрай вируса стана 14.5 и клиновете й бяха като панталонки...Постепенно си връща апетита.
Най-важни са течностите. Без храна човешкото тяло се справя дълго, но не и без течности good Както писах и по-горе, това си е защитна реакция на организма - да загуби апетит. Така енергията за храносмилане се пренасочва за оздравителния процес. Ти като си болна също губиш апетит, така че не се притеснявай Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: юни 18, 2015, 08:12:24 »

Мами някой има ли информация за вродена сколиоза при бебета?
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines