Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 07:07:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284227 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: юни 10, 2015, 11:39:05 »

Аз искам да попитам има ли срок за появата на колики? Знам, че е различно при всяко дете, но има ли срок след които може да се каже, че няма да се появят?
И друго питане имам. Вашите деца кога спряха да акат през нощта?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #511 -: юни 10, 2015, 13:03:40 »

Пънки, за всяко едно дете е различно спрямо коликите, някъде четох навремето че 10-тата седмица на бебето е пика на коликите, след това спадат постепенно. Та след средата на третият месец би трябвало коремчето да се е адаптирало.
За акито не мога да ти помогна, Изабел никога не е акала през нощта, чак се учудих като писа... ама и Изабел не е пример за по "голямата нужда", от бебе тази тоалетна ни е проблем. Бяхме се оправили и сега пак се започна

Не ни изписа лекаря свещички, много съм объркана, безпомощна и бясна.
Остава да чакам детето ми да се измъчи за да видим какво е акито, след 4-ри дни какво да е -  angry
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: юни 10, 2015, 13:05:26 »

Пънки, счита се че след 3тия месец не може да има колики, разбира се 100% гаранция няма! Обикновено на по-голяма възраст се говори за "криза в растежа" като са неспокойни бебетата. Да не би да плачете без причина? А нощното акане Кари го махна още след 2-3 седмици мисля girl_wink
Фиби, с природни методи не става ли? Има много хубаво чайче с майчин лист, който изхожда, пюре от синя слива или кайсия също помага  good
« Последна редакция: юни 10, 2015, 13:08:24 от fanimira » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #513 -: юни 10, 2015, 13:45:34 »

Йоан нямаше колики и към края на третия месец започна да пръцка и плаче. Мислих, че са колики, но се оказа алергия към белтъка на кравето мляко. Аз го кърмих, но през кърмата му давах алергени. Разбира се нашият педи не му дойде на акъла, че това е възможно и започнахме да пием капки за колики...безрезултатно. Чак на 6-я месец я открихме алергията с една каша с АМ.
Би трябвало ако няма досега, да не се появят. Дано е така при вас.
Иначе Йоан акаше през нощта поне 2 месеца.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #514 -: юни 10, 2015, 14:47:40 »

фанимира
при нас природни методи няма...
давам сега едно сиропче Силулоза (нещо подобно) майка каза че го изписват в Бг с рецепта, а на мен ми стана чудно защото е единственото което можеш да си набавиш тук без рецепта pardon, а са доста стриктни.

Пюрета от сини сливи си носих от Бг като беше бебе, сега не съм носила защото уж се бяхме оправили, кой да знае че ще стане така. За чайчета и дума не може да става да открия тук за деца.
Тук го имат за нормално дете както ака по 3 пъти на ден, така да си спре за 3 дни без да има причина, червата си почивали, ще им дам аз едни черва angry

Каза ми да сложа свещичка парацетамол, че парафина щял да и помогне да се изходи. Милата ми се държи отдоло и вика че я боли, сложих я преди 30мин свещичката, нямам избор...

иначе до природата, Изабел я храня разнообразно, с много зеленчуци и плодове всеки ден, пие подобаващо (ето току що свърши 3-та бутилка от 250мл вода), на всеки пожелавам такова ящно дете като нея. Давам и пюрета от кайсия и ябълка. Обожава да си хапва и ябълки от работата ми, всеки ден изяжда по една ябълка за следобедна закуска.... Ябълките би трябвало също да разпускат
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: юни 10, 2015, 14:50:59 »

Ема имаше колики до 6 месеца и 2 дни ..

Фиби има да, само дето сега не мога да се сетя каква марка ползвах аз, че покрай захранването Ема беше доста запечена, после й се орегулира стомаха, ама преди това положението беше -  cray .. да се оправяте бързо!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: юни 10, 2015, 14:55:26 »

Мне, ябълките запичат по принцип.

За разхлабване и тиква се сещам. Както и круша. На пюрета и сокове, да подействат по-бързичко. Късмет!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #517 -: юни 10, 2015, 15:02:07 »

Стига бе, ябълките запичат ли? леле добре че не намерих ябълков сок, още повече щях да изтормозя зверчето. Еми то само това има тук, ябълков и портокалов сок.
Рафаела ти ме разби, в Холандия ли си. Виж моля те какво си давала, моля те
Аз купих круши вчера, но проблема е че трябва да узреят няколко дни, доста изнервящо особено в нашето положение
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #518 -: юни 10, 2015, 15:22:53 »

Ябълките запичат яко, това си се знае от основите на захранването. Круши, сливи, череши, овесени ядки, елда разхлабват, авокадото също разхлабва. Чай от лайка не може да няма, той също леко разхлабва. Да добавя, сега се сетих, че и кокосовото масло действс добре.
« Последна редакция: юни 10, 2015, 15:26:25 от Vivi20 » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #519 -: юни 10, 2015, 15:29:13 »

Аз искам да попитам има ли срок за появата на колики? Знам, че е различно при всяко дете, но има ли срок след които може да се каже, че няма да се появят?
И друго питане имам. Вашите деца кога спряха да акат през нощта?

За коликите казват, че се проявяват най-активно до 3ия месец, но винаги има изключения.През нощта не сме акали или много рядко, така че явно също е индивидуално.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: юни 10, 2015, 16:52:15 »

Фиби не, в България съм, ужасно съжалявам, че не мога да помогна повече ..
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: юни 11, 2015, 06:58:05 »

Фиби, пробвай с киви, сливи, грозде или сок от грозде, сушени сливи. Сутрин на гладно едно киви или круша и веднага след това чаша вода. Зелените ябълки, се водят разхлабитлени доколкото знам от мойта лекарка, която ми каза да ям зелени ябълки за да не ме хваща запек и да си кажа при мен има ефект. Става дума за тези, които са кисели. Може също и сладко от сини сливи, ако успееш да намериш там. Успех и дано се оправите скоро.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #522 -: юни 11, 2015, 09:32:13 »

Не яде киви, нито сливи (ако не е на пюре). Мога да взема грозде да изстискам.
Току що и дадох круша, но за съжаление спря да се храни, хапна 2 парченца само.
Вчера за вечеря хапна само половин краставица, мъжът ми и даде парченце кашкавал, но го върна веднага, иначе за целият ден изпи малко повече от 1литър вода. Свещичката вчера и целулозата не помогнаха.
Тази сутрин дори не искаше да пишка, а обикновено е като чешма сутрин, в 9 часа с рев я сложих та пишка много мъничко.
Вече 5-ти ден
след 2 часа пак сме на лекар, този път няма да им изляза от кабинета без да изпишат разхлабващи
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #523 -: юни 11, 2015, 10:18:28 »

Фиби, направи и шейк с крушата - да го пийне. Ако не иска направи и на себе си и си направете "парти" за пиене на шейкове, например (на двора, земята, с куклите, каквото се сетиш). Другото което се наложи преди 2-3 седмици да пробвам и подейства е топло мляко с мед (преди това изяде и половин круша). По принцип съм противник на пиенето на прясно мляко от малки деца, но тогава положението беше напечено (разбирай запечено lol.
Дано бързо да се оправи Изабел и да си отдъхнете!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: юни 11, 2015, 11:54:33 »

Защо пък е спряла да пишка, това е гадно...Поема ли все още достатъчно течности?
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines