Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:02:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283134 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #480 -: май 19, 2015, 13:24:06 »

Много сте ми полезни и на мен. Чакам още малко да се стопли, че още е малко променливо времето и да купя гащички и ние ще пробваме. Лошото е само, че акото го казва, ама няма време. Доде си каже и е готова в памперса. Ще видим как ще е и за пишкането, но то по- не ме притеснява.
Когато купих гърнето, малката беше на 5 месеца. Щях да падна от смях - на него пише, че е за над три години. Мислех да я сложа от рано. Наложи се да забавим нещата и в крайна сметка започнахме да го ползваме от 7-я или от 8-я месец. Имала е кратки периоди, в които не е искала да стои на него. Сега ако не й се пишка, се върти и иска да става. Ако има нещо - седи, гледа в една точка и чака мирно.
fibi, то и тук има деца на по 3-4 години с бибероните по улиците. Въпросът е, че малко повече се присмиват околните, а от друга страна не е хич хубаво за захапката на детето.
Свекърва ми отскоро работи в ясла и обяснява, че за всяко дете е индивидуално. Кое с памперс постоянно, кое само за сън, кое е без... Тя много се учудва, че има деца, чиито шишета за вода са с биберон. Все пак си има шишета с накрайници за по-големи.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: май 19, 2015, 14:59:48 »

Аз й свалих памперса в началото на юни, беше на 1 г и 4-5 м. До края на лятото нещата вече бяха екстра. Е, пак имаше изпускания, но те бяха докато играе по площадките, улисват се и не им е до това blum
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #482 -: май 20, 2015, 09:45:25 »

Първият ден мина невероятно добре. Нито веднъж не се напишка. На градината не беше пишкала, та минахме през малката тоалетна и тя се изпишка, после след следобедният сън пак пишка, навън много пъти.... Не че казва, ама като я питам дали и се пишка вика, "ще пишкам там" и сочи местенце на 15 см от мен. Малко конфузно защото бяхме пред вратата на магазин нямах предвид точното място на питане хаха,, ама с уговорки минахме на метър встрани и там пишка. Имаме едни наакани гащички и определено не и пречеше да ходи така nea, излязох на бургия от магазина и свих в първата пуста улица. Като тръгнах да свалям изведнъж момата реши че иска да се отърве от тях по бързо и се оклепа до колената. Пустата улица се оказа не пуста, колелета, хора, като се огледох, зад мен имаше врата на магазин за картини и рамки, щях да падна.
По гол и мръсен задник нямаше как да я местя, обърсах я, облякох и обратно в магазина да завършим започнатото.
Купих пелени за матрака да не се намокри сутринта, които се оказаха 4-ри пъти по скъпи от памперси - ако щеш crazy.
Върхът на сладоледа беше когато момата се събуди в 7 без10 и викна "Мамааа будна съм", беше суха и се изпишка на тоалетната.

Много съм горда с момиченцето ми, знаех че е готова, но не съм си и мечтала за такова развитие, сега и акито да го прави на подходящото място и ще е идеално
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: май 21, 2015, 06:16:07 »

И ние минахме първия ден в яслата с гащички и без инциденти smile  danceg Учителката каза, че само в тоалетната е чишкала, прибрахме се- изчишка се, изака се, после още 2 пъти чишка и накрая даже си легна с гащички, а не с памперс. Ще видим сутринта как ще е положението.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #484 -: май 26, 2015, 10:01:34 »

Анита, как е при вас положението?
При нас всичко е Топ, дори последните 2 акита си бяха в тоалетната, но останах с впечатлението че не знае кога и се пишка или ака, макар че усеща че е различно чувството, объркана е

При нас проблема е нощно време, всяка сутрин пера чаршафи, гащи и пижами, не ми е до прането, даже поръчах още 2 чаршафа и 6 чифта гащи (чак от Германия - оказа се че в Холандия гащи за нейната възраст няма) Майка ще донесе още гащички от Бг.
До предният ден пишкаше сутрин, но аз съм на работа, а мъжът ми не я чува и тя си пишка в леглото.
Вчера станах сутринта да се преоблека в 4-ри сутринта, реших да мина през тоалетната за да не ставам след час, тъкмо пуснах водата и ми се причу " и аз имам пиш". Беше толкова тихичко, но реших да проверя. Питах я "има ли пиш", а тя ми каза че е мокра, доизпишка се и и смених леглото. Сутринта си спинка сладко до 8 часа.

Хвана ме страх че ако не бях я чула щеше да спинка мокра до сутринта, тази сутрин съмненията ми се потвърдиха. Отидох да я събудя за училище, горната част на пижамата беше полусуха, та определено спи поне 2 часа така, а от доло прясно топло мокра, още спяща и ревяща от факта че я будя, не иска да пишка, вместо това стояхме гушнати по голо дупе 15 мин.....

За това реших вечерта да си върна памперса, здравето на дъщеря ми е по важно. Мислех си да купя по голям размер памперси, за да попиват повече, не знам какво да правя.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: май 26, 2015, 13:50:02 »

Фиби, обикновено нощния памперс се маха на по-късен етап. Редки са случаите, когато всичко става накуп Wink
Аз навивах телефона, за да ставам и да я изпишквам - тя заспиваше към 21-22ч, към 1ч знаех че е време. После си изкарваше до сутринта. Няколко пъти от умора не успях да стана и беше се омокрила яко. И на мен опасенията ми бяха за настиване, затова навивах телефона и това е. В интерес на истината, сега също става да пишка - не разчитам всеки път тя да ми каже, защото когато е уморена не се събужда. Само че издържа до към 4-5ч сутринта. Понякога казва, понякога не. Разчитам основно на някой от нас. Има и нощи без да пишка, но са малко, тя пие вода преди лягане винаги.
Та, моето предложение е да си е с памперс през нощта, щом пишка, но ти почни да я изпишкваш. Постепенно ще свикне, трябва да порастнат за тази цел. Ели поне пишка на гърнето и спи, не й пречи. Даже я придържам да не се катурне blum Не се разсънва и събужда въобще.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: май 26, 2015, 16:00:03 »

Ние сме перфектни Wink Носим само нромални платнени гащички, дори в градината. Инциденти вече няма. В градината си чишка на тоалетната, а вкъщи чишка или ака на гърнето или тоалетната на седалка. Дори през нощта спи с платнени гащички и инциденти няма, но тя и преди като беше с памперс, сутрин се събуждаше с чисто сух памперс, та знаех че през нощта няма да има проблеми с  това. Не знам как се стиска цяла нощ - изпива към 300гр мляко точно преди да легне и се стиска чак до сутринта, когато се изчишква в гърнето. Тя самата вече не иска памперс, иска само гащи и на всеки който види се хвали кви гащички има- като на МАМА. Много съм горда от нея. Не очаквах че толкова бързо ще станат нещата. И благодаря за съветите ви. Вчера и купих и седалка за тоалетна, за когато сме навън (за публичните тоалетни ако се наложи да позлва). тя е сгъваема и ня отнема много място в чантата, та ще видим.

От известно време, всяка сутрин като тръгва за градина, Мими казва тъжно, че не иска на градинка, а иска да е вкъщи при мама. Не знам на какво се дължи това. Ужким си играе с децата. Всеки път като я прибирам виждам че си играе с играчките. Учителките са доволни от нея- не прави бели, слуша, играе си и т.н. но като я прибирам направо търчи към мен, гушка ме и и бръза да си тръгва и на следващата сутрин пак казва че не иска градинка, а иска вкъщи при мама. На какво се дължи това? Възможно ли е да се чувства подтисната като и говорят на друг език, ако не разбира всичко или ако не може да се изрази както трябва и да не я разбират? Вкъщи си говорим само на бг и тя разбира и ибяснява всичко. Можем да водим разговор като с голям човек с нея. Пускаме и песнички и филмчета на английски. Знае някои неща на английски, други на френски - от градината., но не знам до колко може да се изразява добре на френски в градината и до колко я разбират, та затова си мисля, че сигурно факта че не може да си говори свободно и да я разбират както ние може би я подтиска, защото вкъщи не и млъква устата. Постоянно обяснява или пита нещо, а там като я взимам гледам че си играе с децата, ама дали се разбира  с тях не знам.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: юни 04, 2015, 05:51:40 »

Мамчета, аз пак имам питане.

Мими е вече на 2 години и половина и все още спи при нас. Когато се роди, мислех да спи в нейното си легло в нашата стая до 6 месеца, но и двете баби казаха че било рано за местене в отделна стая и че трябвало най-рано на годинка да се мести. Ние направихме грешката да ги послушаме и не я преместихме първото лято, когато беше на 7-8 месеца, после тя започна да се усеща вече и не искаше да седи сама. Постепенно започана да се се събужда през нощта и да иска да идва в нашето легло да спи при нас, което и позволихме. Дори не искаше да си заспива в нейното легло, а се приспивахме легнали на нашата спалня и после я местехме в нейното легло, но тя пак се събуждаше по някое време и искаше в нашето легло. Стигнахме до положение, при което тя за постоянно си спи в нашето легло, а единия от нас се мести в другата стая. В моменат в който я преместим в нейното легло, тя се събужда и иска обратно в нашето легло. Та въпроса ми е как да процедираме, че да поиска да спи в отдлена стая. Като идем на гости, където деца около нейната възраст имат свои стаи, после като я питаме искаме ли и тя своя стая, казва ДА, но като я питам ще спинка ли там самичка, без мама и тати, казва НЕ. Сега чакаме беба да се роди и мисля аз да спя с бебето директно в бебешката и стая за да свиква с обстановката и към 6 месец да си я оставя да спи сама там, като се надявам Мими като види че бебето има своя стая и тя да си поиска нейна. Приемам всякакви съвети, понеже ми се иска  и двете съвсем скоро да са си в техните стаи.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: юни 04, 2015, 12:04:51 »

Ние сме на тема гонене в др стая. Досега е спала при нас основно, на спалнята. Има си кошара, която доскоро не обичаше и е спала сумарно 2 месеца само. Дъщеря ни е на 2г и 6м. Та, купихме чаршафи с любимите герои и я пратихме в др стая. Понеже леглото е тек и половина, спи с баща си, че мн се отвива (не че има някаква файда от тати, че той спи като пън и аз ставам да ги завивам). Надявам се скоро тати да се премести при нас. Ние също чакаме бебе и затова започнаме преместването в др стая, иначе не ми тежеше, че спи при нас, но с бебе на спалнята и ритаща госпожица crazy не стават нещата.
Та, така. Засега успешно си лягам в новото легло с новите чаршафи. good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: юни 04, 2015, 13:13:23 »

Аз за това каката от 6тия месец я оставихме в нейната стая и сега си спи там. При нас никога не е спала. Чудя се само как и дребния да преместим при нея като стане на 6м.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #490 -: юни 04, 2015, 13:51:53 »

Ние също никога не сме държали малката при нас да спи. Просто не се е и налагало. Изключвам сутрешното въргаляне в леглото. От годинката си е в нейна стая - така се случи без да го мислим, премисляме и специално да го планираме.
Пънки, то детето ще си покаже кога вече ще спи почти по цяла нощ. Дали ще е на 6, 7 или 10 месеца - може да няма разлика.
Момичета, според мен, пробвайте първо със следобеден сън в другата стая. Нека свикне детето с мисълта, че това е леглото му. Колкото по-големи стават, толкова като че ли е по-трудно това отделяне. Едва вече след 4-5 сами могат да проявят желание.
Не мисля, че правилният въпрос е дали ще спи само в новата стая. По-скоро може да се налага да оставате при детето, докато заспи, както и да се обяснява, че ако има нужда, може да повика мама. Може също да се обясни да не идва, че ще събуди тати, например. Моето дете знае, че по бейбифона казва "Ало?" и мама идва.
Още нещо - наши приятели си отделиха детето, като първото отделяне било на почивка. Същото може да се направи и на гости у баба и дядо.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: юни 04, 2015, 16:14:19 »

Следобедния сън няма да свърши работа при нас, понеже тя вече рядко спи следобед, а и както казах не заспива сама, а аз я приспивам на нашата спалня и после остава там да спи. При баба и дядо няма как да стане, защото не сме в БГ. Сега аз като се преместя с бебето в другата стая, тя ще спи в нашата спалня с баща си. Ясно ми е, че каот се премести в друга стая, сигурно често ще се случва да ни привиква там или да идва при нас по някое време, но аз като цяло искам сама да осъзнае че иска своя стая и да иска да спи в нея. В началото може с баща си да спи в нейната стая и после той да се махне по някое време, но не знам как да го направя това като цяло.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #492 -: юни 05, 2015, 08:26:53 »

Няма универсално правило кога и как да се премести детето. Прави ми впечатление, че едва когато бебето е напът, тогава родителите се сещат за преместване на голямото дете. Не го казвам като критика към вас, момичета give_rose Дано не ми се обидите! Казвам го по наблюдения по мои съседи, приятели. Казвам го и за хора, които евентуално биха планирали скоро друго дете. Дано да им е от полза и да се замислят над това. Все пак идеята е голямото дете да не бъде пренебрегвано, замествано, а нещата да са най-безболезнени за него.
Anita81, изненадвам се, че рядко спи следобед. shok Не е ли малка да се откаже от този сън? Ти казваш, че някой от вас се мести в другата стая. Дали ще е добре да се преместиш с бебето в друга стая? Вие започнахте ли да подготвяте легълце, скрин, повивалник за бебето? Например ако обясниш, че бебетата спят с родителите, а големите деца спят в техни стаи, дали би имало ефект? Май те засипах с въпроси, а не с решения pardon Последното ти изречение все пак звучи като вариант. Докато не пробваш, няма да знаеш дали ще стане. good
Детето трябва да харесва стаята, в която ще се налага да спи. Трябва да прекарва и не малко време там през деня. Тази стая, според мен, е добре да не бъде възприемана като спалня (стая, в която се спи), а като детска (кът, в който детето има свой собствен свят).
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: юни 05, 2015, 08:39:48 »

Права си, Али - и аз мисля като теб за детската. Кари освен че спи там и по цял ден понякога си стои там. Вложихме много усилия да стане по нейния вкус макар, че на мен лично ми е прекалено розова, но важното е тя да си я хареса. Обаче моето дете е голямо и искаше детска стая още като се преместихме в по-голямо жилище. Осъзнаваше, че й трябва ремонт и даваше идеи. Лесно я отделихме, обаче по принцип си спеше на нейно легло от много малка. Може би трябва да започнете с отделянето на леглото 1во, нашата 1ва кошарка беше допряна за спалнята и като заспи само я избутвахме в нея и така малко по малко свикна да спи в нея.  good дано се получи и при вас
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: юни 05, 2015, 17:18:35 »

Аличка, ами просто не иска да спи следобед  и това е. В яслата ужким спи, но когато си е у нас, много рядко и то след 1-2 часа приспиване. Ако не спи на обед, вечер към 8.30-9 е капнала, ляга и заспива и чак до сутирнта 9.30, т.е. пак си прави необходимите часови за сън. Ако спи на обед, вечер заспива към 10.30 и сутрин до към 8.30-9. А за това, че ще се местя в другата стая с бебето. Аз и сега спя в другата стая, защото тя спи с баща си на спалнята и няма място за мен. Местя се аз, понеже ме е страх да не ме изрита в корема без да иска. Ужким знае че има  бебе там, гледа да внимава когато е близо до мен, но все пак като спи може да ме изрита несъзнателно. Така, че е свикнала аз да съм в другата стая. РАзликата ще бъде само, че и бебето ще е до мен, но тя е достатъчно умна и разбира какво и се обяснява, така че като и обясним защо спя там с бебето, тя ще разбере. Леглото ( т.е. нейната кошара, която тя вече не ползва), е в процес на сглобяване и после ще се мести в бебешката стая. Има и разтегателен диван в същата стая, на който аз ще спя и шкафове за дрехите. Иначе съм съгласна че детето трябва да харесва стаята си. И аз мисля, че няма да е само спалня, а и място където ще има нейни играчки и тя ще си играе там. Обяснваме и, че тя е голяма и големите деца имат свои стаи. Тя ужким казва че иска и тя своя стая, но не искала да спи в нея самичка.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines