Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 20:55:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284203 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: април 09, 2015, 17:11:57 »

Възможно е, Рубин. И аз като Али правех, редувах гърдите, до 2-3 дни трябва да отшумят оплакванията. Момичетата са дали мн добри съвети. А дали му стига ще разбереш през следващите дни. По правило ако е спокоен и спи значи му стига. good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #406 -: април 09, 2015, 17:14:31 »

Рубин, те нещата ще се регулират, но иска време. След душ беше по-лесно да цедя. Ако цедиш с помпа или на ръка до край - гърдата ще произвежда още повече. Затова аз лично не съм цедила до край, а само да облекчавам.
Надникни в темата за кърменето Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #407 -: април 09, 2015, 19:11:46 »

Ако ака и пика е Ок. Щом си пьлна с кьрма, а той цока, не трябва да имаш сьмнения. Зелев лист не ти препорьчвам на слизането на кьрмата. Когато спи ако го видиш да примлясква и да трепка с клепачи слагай го на гьрда, ако е спал 4 часа и се сьбуди с плач, значи си пропуснала кьрмене.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #408 -: април 10, 2015, 09:00:39 »

Да, зелето помага само при запушени канали и при положение, че друго нищо не помага - нито цедене, нито кърмене.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: април 10, 2015, 09:09:51 »

Да, зелето помага само при запушени канали и при положение, че друго нищо не помага - нито цедене, нито кърмене.

Да, зелев лист е част от "тежката артилерия". И не се слага на самото зърно или на цялата гърда, само на втвърденото или зачервено място. Аз налагах при вече зачервени зони по гърдата, плюс Лецитин (по схема от консултант по кърмене), цедене и кърмене. Всичко накуп.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #410 -: април 10, 2015, 12:14:19 »

Благодаря ви много за съветите!Снощи ходих няколко пъти за горещ душ на гърфите,но си бяха като камък.Едва съм лягала и ставала,все едно горещи камъни нося. :\Плаках от болка!Днес сутринта щом го гушнах и потече ,ама. В буквалния смисъл.Едва смогнах да му давам ту от едната ,ту от другата.Определено чувствам облекчение.Пак боли но като че ли е по добре.Надявам се да се регулира.Единствено се чудя дали да давам двете гърди на хранене или да редувам.И дали да кърмя причерно по 30 мин.активно сукане или докато откаже?Понеже той суче,спира след 30-тина минути и щом го вдигна да оригне и пак търси и лапа ръка.Не е само до глад,защото онзи ден след шишето пак го правеше.Аз нямам против да му давам ама не е ли кофти да суче за успокоение ?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #411 -: април 10, 2015, 13:00:21 »

Не е кофти споко.

Според мен след пьрвото сукане и оригването, давай втората гьрда. Пьк като мине пьрвоначалната лудница ще се организираш както желаеш. А за дьлжината на кьрменето бих казала докато се откаже. Ти не знаеш защо цока, не може да се каже, че е само за успокоение. Моят принцип е на поискване като честота и продьлжителност. Ако го правиш гарантирам зад него дьлго и щастливо кьрмене, и здраво дете.

Кьрмата ти ще се регулира. Но пьрвите 4 месеца са деликатна работа. Запушвания, риск от спад и пр. Трябва да се внимава с това, което се прави.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #412 -: април 14, 2015, 09:45:18 »

Ползвате ли слънцезащитни кремове за бебетата?
Слънцето става все по-силно и се замислям дали да купя крем.
Мажете ли ги като излизате по разходки?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 14, 2015, 09:50:18 »

Аз първата година не съм я мазала, защото не излизах в най-големите горещини. Излизахме рано сутрин, после чак след 17ч. Ако се случи да сме навън по жегите, което почти не е ставало, е била в количката, със сенник и чадърче. Но като цяло съм избягвала и продължавам да избягвам времето между 11ч и 16ч за разходки с детето през лятото.
« Последна редакция: април 14, 2015, 09:53:32 от sunray » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: април 14, 2015, 10:01:00 »

Винаги ги мажа с Мустела( май се казваше).
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #415 -: април 14, 2015, 10:16:38 »

Тя реално си е на сянка в количката, но все пак слънцето си прониква. Затова се чудя рано ли е като възраст за слънцезащитни или да не рискувам някоя слънчева алергия и да я мажа.
Сега например точно в най-слънчевите часове по обед излизаме, за да използваме хубавото време. Лятото е ясно, че само по хладното ще сме навън.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: април 14, 2015, 10:52:27 »

Noir, аз знам, че пролетното слънце не е жарко, съответно опасно. Затова мисля, че април и май не е нужно да мажеш. Щом е на сянка в количката, не се притеснявай.
Иначе, излагането на слънце не носи малко рискове, но докато е в количката на сянка и не е дошло горещото лято, смятам не е нужно да ползваш крем. Догодина вече като поотрасне, съответно търчи нагоре надолу, е друго нещо. Това е моето мнение smile
« Последна редакция: април 14, 2015, 10:54:24 от sunray » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #417 -: април 14, 2015, 11:09:11 »

Аз като бебе крем не сьм слагала. Винаги тьнки бели дрехи с дьлги рькави и крачоли, шапка и евентуално очила. Смешно изглежда, ама това е положението. Почнах да мажа като проходи.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #418 -: април 14, 2015, 12:18:55 »

Аз крем започнах да мажа някъде май-юни месец. Вече бяхме и с летния кош, а с него сенникът не може да покрие напълно, както при зимния.
На море ходихме септември в началото (на 10 месеца беше). Тогава я мажех задължително по няколко пъти на ден.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #419 -: април 14, 2015, 12:26:11 »

Аз не казах, че на плажа (на морето) ходим от 7:30 до 9:30 де (и стоим преди всичко под чадьра), иначе ако е по-кьсните часове, сигурно бих мазала  good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines