Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:57:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284172 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: април 08, 2015, 09:14:51 »

Рокси те го ядът тоя пясък ти за солетите се притесняваш. Ама какво да направиш като уличните животни никой не може да ги контролира. Всички пясъчници са такива, дори и в детските градини и ясли.
Но пък истината е, че прекалената хигиена води и до изнежване. За мен е добре да не се престараваш, ама не и да го оставиш да яде боклуци.
Не знам за другите мами, ама на мен ми се е случвало докато кажа "не" и вече да е налапала нещо от земята. Аз просто не мога да го предотвратя или трябва да вървя след нея и само да й повтарям "не това" "не онова". А това за мен е пълна простотия удно дете да чува само "не".
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: април 08, 2015, 12:06:51 »

Може да не е с "Не" smile Залисвай детето, намери му друго занимание - така хем то няма да усеща, че все му отказват, хем няма да лапа боклуците. Забелязала съм, че се разсейване нещата доста често се получават по-лесно good
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #392 -: април 08, 2015, 13:55:46 »

Пънки, съгласна съм и определено не му казвам "не" за всичко. Но за ръцете е нещо на което държа изключително. Сега като каза за пясъка се сетих нещо смешно. Михаилчо като беше на годинка и нещо и баща му го учи как се прави торта от пясък. Детето гледа, гледа и накрая с лопатата, вместо лъжица загреба и си хапна яката.  smile Милото, колко разочаровано остана само. pardon
Йоан много събира боклуци от земята, нямам спомен с Михаил така да е било. Примирявам се. Няма как. Гледам да го разсейвам и да го насочвам да си играе с нещо друго.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #393 -: април 08, 2015, 14:12:38 »

Да, и нашата е от събиращите боклуци по земята. Понеже постоянно повтарям, че това са боклуци, тя свикна да ги вдига от земята, носи ги и ги пуска в кошчето pardon Чак се надвесва да види паднало ли е нещото вътре. Е, хубаво е като възпитание, ама не и когато постоянно се обират фасове от земята  с голи ръце.
Откакто е проходила, приберем ли се - на мивката. Първото нещо е да си измием ръцете. В това отношение компромис не правя.
По отношение на междинните хранения пък - хигиената ме е яд, че отива на кино. Говоря за оралната хигиена. Много странно ме гледат хората, като кажа, че мием зъби. Ами като ги има - мием smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 09, 2015, 05:51:36 »

И аз много държа ръцете на Мими да са винаги чисти. След разходка, магазини и т.н. изобщо при всяко излизане на вън, щом се приберем първото нещо е да измием ръцете. Тя вече си знае и сама си вдига ръкавите на блузата, носи си столчето до мивката, качва се, пуска си водата, мокри ръцете и сама си слага сапун и си го разтърква сама и отдолу и отгоре на ръцете. Дори понякога си повтаря -сега сапун- отдолу , отгоре, аз само я наблюдавам отсрани и и помагам ако е нужно. Иначе аз почти винаги нося със себе си дезинфектиращи кърпички или санитайзери за ръце и тя много обича да ги ползва, та когато и да и предложа никога не отказва. От земята рядко си позволява да събира неща, понеже знае че като и кажа мръсно или боклук значи да не го бара и тя само акзва мръсно/боклук и го подминава. Е вкъщи естесвено най-редовно си обира нещата, които е изпуснала на пода- солета, бадемче и т.н., но за там вече не я гоня толкоз много понеже все пак си е вкъщи, а и така се изгражда имунитета на детето.
За зъбите доколкото знам не е хубаво да се ползва паста за зъби до 2 годишна възраст, независимо че  е без флуор примерно, а според мойта зъболекарка щом има зъби, трябва да се мият. Мими всяка вечер си "мие" зъбите - т.е. слага една капка паста на четката за зъби, изяжда я и после само плакне четката и и изсмуква водата и си мисли че си е измила зъбите. Когато искаме да и ги измием хубаво естествено не иска, понеже тя вече се измила. 
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: април 09, 2015, 07:27:00 »

О, миенето на ръцете си е задължително. Особено пък след излизане навън.
За щастие, с Ели проблеми с обирането или пък лапането на неща от земята като излезем не съм имала. Не й беше интересно това.

А за зъбките - първо ги мие някой от нас, после оставяме, ако има желание, тя да продължи сама. Хем е доволна, хем ние си знаем, че наистина са измити.
Хубавото е че сутрин също иска да си ги мие, особено преди да тръгне за градинка, което много ме радва. Тогава я оставяме да ги мие сама. Сутрешното миене нали казват че е за да са бели зъбките smile
През уикенда не ги мие сутрин, има тоолкова интересни неща да прави с мен тогава, че не опираме до тях, признавам си blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #396 -: април 09, 2015, 08:47:53 »

И аз съм чувала най-различни теории за пастите за зъби. Не знам реално какво е по-доброто pardon Ние ползваме паста, но по-малко от грахово зърно. Ползваме четка с мек косъм. Миенето сега е направо удоволствие, защото така масажирам венците и явно я облекчава болката от никненето на кътниците. Паста много-много не гълта още, защото все пак е малка и трудно се сеща да преглъща слюнката. Просто я надвесвам над мивката, мия зъбите, а повечето паста със слюнката попада в мивката.

Това, което знам от детски стоматолог е, че плаката е лепкава като дъвка и трябва механично движение, за да бъде отстранена. Само с изплакване не става или с пиене на вода. Затова и при възрастните не се ползва само вода за уста, а си трябва четка и паста.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #397 -: април 09, 2015, 09:01:52 »

Марта нали имаше 4 кариеса и мием зьбите откакто е на годинка. Преди миехме 4 пьти на ден (след всяко хранене). Сега яде по всяко време и мием сутрин и вечер. За пастите и аз сьм чула противоположните виждания. Мием я с бебешка (има флуор вьтре, даже зьболекарката два пьти в годината я минава с много концентриран флуорен препарат), която тя гьлта.

На четката и й има едно синьо петьнце в средата, което показва количеството паста, което трябва да се сложи. Та слагаме сьвсем малко, тя се мие малко, после аз хубаво я мия, като внимавам хубаво да почиствя най-задните зьби, както ме посьветва.

Не знам дали знаете, но зьбите винаги трябва да се четкат само в една посока: от венеца надолу. Това важи и за вьзрастни, за да се предотврати скьсяването на венеца, което и естествено се получава с вьрзастта и кьрвенето на венците. За малки деца до 6год са приети като компромис и крьгови движения, но ако можете сьблюдавайте правилната посока.

Мен като малка са ме учили да тьркам като халтава, направо сьсипва венците.

Иначе за плаката е точно така. Даже пастата е само аксесоар. Това, което наистина чисти е както си казала-механичното движение т.е четката  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #398 -: април 09, 2015, 09:06:17 »

Мен като малка са ме учили да тьркам като халтава, направо сьсипва венците.

Да, и при мен положението е същото. Затова са ми супер чувствителни зъбите и имам на места оголени зъби. Много късно разбрах, че трябва да се търка внимателно, нежно, за да не се нарушава емайлът на зъбите. Другото е за електрическите четки - те трябва да се ползват рядко, само за основно почистване, а не за ежедневно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #399 -: април 09, 2015, 09:20:15 »

Ако се спазва посоката няма да се получат проблеми (за детето, за нас е кьсно вече). Аз откакто го знам и себе си така мия. Пак повтарям, за да е по-четливо, че горе постьт ми е дьльг:

Само в една посока, от венеца надолу кьм зьба  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #400 -: април 09, 2015, 15:42:29 »

Мами,моля за съвет. give_rose
Снощи гърдите ми ср напрегнаха,при стискане пускаха капки.Днес вече са болезнени и текат по малко.Слагам бебо,суче но не мога да знам колко имам.Съветват ме тук да се доизцеждам след кърмене.Сутринта го направих и след 30 мин кърмене само от едната гърда ,от същата изцедих 10 мл.След следващото кърмене стисках с помпа,смръка но нищо няма а в същото време са много напрегнати,теърди и болезнени.в банята поливам с възможно най-топла вода но не текват така както потекоха с какатс и се отпушиха каналите.Сега мисля,че това ср случва при мен.Имам ,но трвбва да ги отпушс,а не знам как.Страх ме е да не направя някоя беля.
И другото което ме посъветваха е да редувам гърдите.На едно кърмене едната,да я доизцеждам след това,на следващото кърмене другата и пак така.Моля за съвет!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #401 -: април 09, 2015, 15:53:58 »

Топли компреси и бебето на макс на гьрдата. Това е слизане на кьрмата. Така се случва точно. Не цеди нищо и аз лично давах на всяко кьрмене и от двете гьрди (пьрво едната, смяна на памепрса, другата), но няма правило, всеки прави по лично усмотрение. Само бебето е достатьчно мощно, за да те отпуши. Не разчитай на помпа и рька.

Под час ли го слагаш на гьрдата?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #402 -: април 09, 2015, 16:50:04 »

На едно кърмене едната,да я доизцеждам след това,на следващото кърмене другата и пак така.Моля за съвет!
Аз правех така, че иначе ми слизаше още повече кърма и съвсем в чудо се виждах. Гърдите са независими една от друга.

Зелевите листа помагат да се намали количеството на произвежданата кърма. Така спира притока на нова кърма и може да изцедиш първоначалната. Със зелето обаче не трябва да се прекалява, да не спре съвсем кърмата.

За компресите - има си даже такива, които ги продават. Вътре са с течност и стават за топло и за студено.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #403 -: април 09, 2015, 17:01:43 »

Слагам го щом поиска.Мисля че няма точно време.Даже днес направи пауза от 3 часа и 20мин и направо си го събудих.После пък като сука половин час спря и след малко повърна.Не знам много линмубе дошло.След няма и 20 мин пак потърси(с отворена уста издава звуци и клати глава).Пак го сложих на другата ,сука малко и заспа.И аз се усрщам по добре като му давам и от двете но как да разбера колко яде и дали му стига.Това ми е наи голямото притеснение.Сега спи от 4 часа и едната ми гърдс щеше да се пръсне.Не мога да го събудя за да яде.Взех една кърпа нагорещих я с вряла вода,изцедих я и сложих на гърдата.Тркна и почнах да цедя с помпата.Да ама изцедих 20 грама и пак мибе напрегната.Възможно лир защото едва днес станаха така и това да е нормален процес?и бебето да суче,не се отпускат,а са тройни като големина ,твърди и болезнени.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #404 -: април 09, 2015, 17:09:47 »

Рубин на мен тази техника + помпата ми помогнаха да разбия бучките и болезнените гърди.Правих го през 1-2 часа и много ми помогна. След това с редовно изцеждане не съм имала проблем.

https://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/

Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines