Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:41:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283954 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 02, 2015, 23:46:11 »

Аничка, не знаех, че възпалено ухо, и с течност дори, може да не боли. В смисъл, щом е била весела....
При нас беше съпроводено с адски болки, при все че Ели има доста висок по моите наблюдения праг на болка. Направо не искам да си спомням! То кой ли би искал, де...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 06, 2015, 07:03:46 »

Здравейте, търся лекар, който се занимава с гастроентерологични оплаквания при децата. Може от Варна, Шумен или Русе  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #377 -: април 07, 2015, 11:20:14 »

Здравейте! Може да ви се стори глупаво питането ми, обаче днес вече съм на ръба на нервна криза. Интересува ме как да си науча детето да не взима НИКАКВА храна от КОГОТО И ДА БИЛО. Все по-често се намира някой "доброжелател", който тиква нещо в ръката на малката. Аз не съм я записала на кухня и не купувам хубави плодове и зеленчуци за няма нищо. Старая се детето ми да яде качествена и разнообразна храна. Да не говорим, че имахме алергична реакция от лекарства и имам едно наум за реакции от храна. Въобще съм на мнение, че има неща, които не ги класифицирам като храна.
Толкова съм ядосана последно време на тая тема diablo Нямам проблем с бабите и дядовците. Проблем имам с прабабите, с комшии, околни майки по градинки и паркове, за съжаление и пред самата детска кухня. Изморявам се постоянно да съм пъдарин на детето и е ужасно да й измъквам от устата неща, които въобще не са за нея - колбаси, тестени изделия, зрънчо, кроки, снакс, сладки, бонбони, близалки...... Малко на отдушник го обърнах, извинявам се blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 07, 2015, 11:32:26 »

Аз имах такъв период и просто казвах ,че детето ми не яде такива неща.Имах проблем само с една по близка ,която въпреки че й казвах ,продължаваше да носи вкъщи шоколадови бисквити и зрънчо .На детската площадка е вземал няколко пъти ,но тъй като не се случва всеки ден съм пренебрегвала факта.Но аз по принцип избягвах детските площадки ,никак не ми са приятни особено за дете до 2 години.Мизерия,майки ядящи семки ,крещене ,биене ,всякакви вредни храни като зрънчо и сок в кутийка.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: април 07, 2015, 11:44:22 »

Мисля, че когато почне да разбира сама ще си казва, че не яде такива неща, Кари си казва например. Пробвай да казваш,че не й понасят такива храни и се обрива примерно. Няма ли да го приемат по-сериозно? Винаги съм се чудила - дали наистина може да му се случи на човек нещо от това, че му се е приискало и не си е опитал? Струва ми се доста митологично и преувеличено  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #380 -: април 07, 2015, 12:07:51 »

Ами тя е още малка и едва ли й са иска нещо чак толкова. Разпознава някои храни - умира за кашкавал! Не може да го обърка с варен картоф. Картофът го хваща с ръка и ми го връща pardon
Обаче изпадам наистина в истерия, като й подадат нещо. Най-малкото ми развалят режима на хранене. Оф, постоянно натъртвам, че не яде... нещо си, обаче кой ли те слуша. Че и ме обвиняват как съм си лишавала детето от ... нещото си. crazy Сега стигнах до извод, че е най-добре да я науча да не взима нищо от никого. Май трябва да работя повече върху поведението на детето ми, а не на възрастните.
Фийби, разсмя ме. Мина ми ядът от сутринта smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 07, 2015, 12:18:01 »

. crazy Сега стигнах до извод, че  да я науча да не взима нищо от никого. Май трябва да работя повече върху поведението на детето ми, а не на възрастните.
Точно! Трудно е, но не и невъзможно
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 07, 2015, 13:07:43 »

Али и аз бех така. Проблема ми се реши като отписах Алекс от кухнята. Аз лично не мога да я науча да не взима храна. Тя като види, че няой яде нещо и просто се лепва там и го гледа. Но пък свикна, че като й се даде малко да не досажда за повече. Режима за ядене се промени при нас, най вече покрай бабите. Сега като ми помагат и все и дават нещо да яде. Ама поне се научиха да са плодове или ако е нещо друго да е една хапка.
На мен взимането от непознати ми се струва мисия невъзможна на тази възраст. Може би си зависи от детето. Но да ти кажа, и аз от време на време и давам солетки или зрънчо. Шоколад също си хапва. То пък не може без. Все пак това си е част от детството. Гледам да балансирам в средата. Хем да не й е основно хранене, хем пък да не е без хич. Като гледам децата дето са ги ограничавали като по малки, след това в училище само такива боклуци ядът. Така че помисли и този вариант, да не я ограничаваш съвсем. Хем ще хабиш по-мално нерви, защото битката с зрънчо мамите е ужасна.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #383 -: април 07, 2015, 13:17:47 »

Йоан както ми е алергичен направо ще ги изселя тези "доброжелатели". Как не се научиха, че на детската площадка с храна не се ходи. Ние миналото лято след известни спорове се разбрахме и се носеха нарязани плодове и всяка майка носеше ябълка, банан или друго на парченца.
Михаил например знае че не трябва, но пак се е случвало да  се скрие от мен и да изяде с мръсните ръце някой зрънчо.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 07, 2015, 13:22:46 »

Рокси, точно това е голямата борба. Децата знаят, че не трябва ама им е вкусно, особенно защото не трябва.
Иначе мамите около мен хич не им пука. Те техните "не ядяли" и за това им дават какво да е, само да ханат нещо. Аз не мога да приема снакс за закуска или пък кроасан, бил той и със сирене. Това не значи, не й давам да опита, ама да закуси с това. То бива мързел, ама чак пък толкова да те мързи една закуска да направиш....
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #385 -: април 07, 2015, 13:51:02 »

Ооо, и аз се надявам да успея един ден да науча Ния да не взема храна от чужди хора и дано не проявява желание за чипсове, зрънчовци, вафли и т.н. Каквото зависи от мен ще направя, после в училище ми се струва трудно да ограничиш, но може би си е и до дете и възпитание.
Прави ми впечатление, че наистина е масова практика по детските площадки. Особено на нашата все се вадят неща от чантите. Има едно детенце, което всеки път за да го накарат да си тръгне, му дават я близалка, я нещо друго.
Аз ако ям нещо пред деца, винаги питам родителите дали мога да предложа на децата.
Един единствен път видях майка да дава морков на детето да гризе и ми стана хем странно, хем хубаво.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #386 -: април 07, 2015, 13:55:01 »

Аз поне съм си изградила следния режим на въвеждане на нови храни. Давам ги преди или най-късно по обяд. Давам нови храни до към средата на седмицата. Целта - да не се налага да търчим по дежурни лекари или да викаме бърза помощ. Все пак имам едно наум кое как би се отразило. Точно това най- ме изнервя при едно такова несъобразяване. Хората си правят научни експерименти с МОЕТО дете. Или имат супер "разумен" довод в стил "Ние едно време...". Ами карайте си жигулите и ладите тогава beating
Яд ме е, че не питат, а тикват нещо в ръката на малката, а после аз съм лошата - взимайки нещото.
Категорично един ден детето ми ще опита такива неща. Но поне това да стане по моя преценка или в момент, в който детето прояви желание и ме помоли да опита. Не виждам смисъл да й предложа нещо, което не е за нея или няма горните основания. Освен с морковите да й предложа ракия, а със заешкото - червено вино pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 07, 2015, 22:20:27 »

Аличка, настоявай си, много хубаво правиш. Сега се изграждат някакви поне основни хранителни навици и предпочитания. Да не ти пука от околните и как ще те гледат. Детето си е твое и неговото здраве е преди всичко останало.
На мен ми е много мъчно, че по площадките се ядат зрънчовци, близалки, дъвки и прочие, вместо плодове, сурови ядки или зеленчуци. Ми, то нали е по-лесно да му набуташ да дъвче нещо, та да не мрънка, гадно е!
Нагледала съм се на дете на около годинка, което хапва купешка баничка, или пък му се дава салам...Или шоколад. Сякаш няма никога да яде от тези храни, някои от които са си пълни боклуци...

Ели до към третата си годинка не беше яла зрънчо, нито пък дъвкала дъвка. Сега покрай някои деца от градинката дъвче дъвка понякога, 3-4 пъти месечно, с ксилитол. Но близалки, кроасани, зрънчо, вафли не се купуват. Носим все още плодове в кутия и така. Или пък солети или безсолен крекер някакъв.

На мен пък много са ми угаждали нашите като дете за сладки неща, все имаше и вкъщи. Купуваше се, и ето, сега не мога да не ям, което ми е проблем - и за фигурата, и за зъбите. Просто стана навик.

Възпитаването на хранителни навици отнема мнооого време. Налага се превъзпитаване и на баби, дядовци, но си струва. Хубаво е детето да няма междинни хранения (е, ако има някакъв празник е нормално режимът малко да се развали), за да почива стомахчето и после да е достатъчно огладняло детето, за да си хапне наистина нужната и пълноценна храна. А и децата свикват кога е време за ядене, той организмът сам се пренастройва good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: април 08, 2015, 06:11:52 »

Според мен не е невъзможно да се постигне възпитанието на хранителни навици. Щом на ясла и градина могат да ядат само каквото им се дава без глупости, може и вкъщи. Затова обичам да сме си на село всеки почивен ден. Не че тук не се продават боклуци, но навън срещаме по-малко майки и досега винаги са се съобразвали с мен. Дори и да е плод трябва да се попита дали е въведен в менюто на детето. Примерно не бих предложила ягоди на детенце колкото и да му текат лигите  good
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #389 -: април 08, 2015, 09:07:42 »

Абсолютно нищо не трябва да се предлага на дете, абсолютно нищо. Ако детенцето прояви интерес разбира се може да се попита майката, но аз лично не нося храна на места, където има деца. Племенницата ми е алергична към ябълки, картофи, яйца, ядки и какво ли не. Към някои като ядките например е толкова силно, че е животозастрашаващо. Какво да коментираме повече.
Както казах Йоан ми е алергичен към мляко и шоколад. Преди време ми се е случвало малоумни хора да дадат на Михаил шоколадче (на 2 г. дете) без да ме питат и той ми се връща налапал го. С Йоан съм изключително внимателна.
Иначе Али аз Михаил го възпитавам да не взима от непознати от много малък, четем книжки на тази теми, разсъждаваме защо не трябва и т.н., случвало се е много пъти да ме попита детето, но има случаи като горния. Деца са.
За мен най-парадоксалното е как децата им ровят в напикания от котки пясък и после с тези ръце същите, даже без да ги избършат поне им дават солети и какво ли не.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines