Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:27:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283133 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 04, 2015, 11:21:41 »

Alichka,съвсем възможно е да е зъб дори зъби.Моят син изкара страшно трудно зъбите.Сънят ни беше кошмар просто!Няма зъб който да е излязал и да не сме разбрали.На 1г и 2м за 1м му излязаха наведнъж 5бр зъби.На 2г. имаше 16 зъба,2-3д след вторият му рожден ден му излезе първият краен кътник.Точно на 2г и 2м имаме всички 20 зъба  yahoo Страшно съм щастлива!Свърши този труден период,защото колкото и да е динамичен денят друго си е вечерно време да си легнете спокойно и да се наспите.И най-вече да не гледаш детето си да се мъчи толкова дъго!Сека спи спокойно в неговото легло.Заспива късно,но той просто кипи от енергия smile Надявам се да е просто период при вас и другите зъбки да излязат неусетно  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #361 -: март 04, 2015, 13:07:41 »

На Мария венецът преди беше като ръб на мивка (какво описание ми хрумна само) - навсякъде беше еднакво широк. Сега е станал по-широк в задната част. Това индикация за кътниците ли е или просто се променя самият венец, за да има място занапред за нови зъби? Извинявайте за глуповатия въпрос, но днес малко по-обстойно разгледах в устата й blush Какво ще препоръчате за поднасянето на храната - топло или по-студено?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 04, 2015, 13:11:30 »

Алекс като я мъчеха зъби, предпочиташе по хладна храната. Но мен ако питаш, пробвай да видиш как ще й хареса на Мария.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #363 -: април 02, 2015, 09:41:32 »

Момичета, имаме ушна инфекция, ако някой е имал подобен проблем, как го излекувахтв детето. Почти няма хрема, но вдигна 39.3 вчера и не спадна дори и след панадол. sad Доктора каза, че са й много червени ушичките и изписа нурофен и парацетамол. Уж било вирусно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 02, 2015, 10:40:31 »

Виви прави каквото ти е казал лекаря. Но бъди нащрек. ние сме нямали досега , но една приятелка 2, 3 месеца не може да оправи детето. 3 антибиотика смени.ако поддържа такава температура пак иди.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: април 02, 2015, 11:14:21 »

Виви отипакс + АБ различен от зинат и вит. Ц .. щом вдига Т от отит, АБ е задължителен ..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #366 -: април 02, 2015, 11:18:28 »

Аз бих казала да изчака трите дена препорьчани от лекаря. Температурата е начинът на тялото да убие вируса. Ако след три дни продьлжава, значи не е вирус и може да даде антибиотик.

Знам, че нищо ново не ви казвам, ама да го припомня  good


Иначе антибиотик така на своя глава не бих пила дори за себе си, камо ли за детето.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 02, 2015, 11:23:42 »

Виви, Ели е по-голяма, но ти казвам - стриктно следвай предписанията на лекаря при ушни инфекции. Аз съм много против антибиотици и съм давала само при 3-те гнойни ангини, които изкара, и при ушните инфекции. Там не смея да рискувам, защото рисковете са по-големи от негативите на АБ.

Ноември изкарахме една ужасна серия от 3 ушни инфекции, продължиха нещата около месец и половина. През седмица редуваше ушите, явно първият АБ не беше подходящ, но пусто нямахме никакво време да мислим, защото беше адска болка и време за чакане нямаше. При нас инфекцията дойде изневиделица - няма хрема, няма кашлица, нито температура. Заспа нормално и по нощите се почна адския рев. На сутринта на преглед - беше пукнала тъпанче от самото възпаление. И всъщност добре, че това е станало, за да се кротне и да заспи. Естествено, веднага АБ, за да неутрализираме възпалението и да няма други последици от спукването.
Първо, да знаеш - при болки в ухото се проверява дали вътре е сухо, с някакво фенерче, може и на телефона. Ако е сухо, може да капеш Отипакс (те са с лидокаин и обезболяват), но при Ели съм забелязала, че не дават такъв ефект, както при мен, примерно. Може да капеш също така - леко затоплено (проверявай да не е горещо!) олио или зехтин. Или затоплен сок от изтискан лук. После слагаш памуче, което може да е натопено в същата течност. И да полежи 1-2 минути с болното уше нагоре, за да проникне, където трябва. Чела съм и са ми хвалили също изстискано листо от алое или дебела мара, но не съм го прилагала. Паралелно давах и Нурофен или Панадол, за самата болка. Колкото да изкараме нощта или времето, докато идем на преглед.
Ако забележите обаче че има течност, дори и капчици да са (само да не се бъркаш с по-омекнала ушна кал), никакво капане, защото тогава означава, че има пукване и течности вътре без лекарско предписание не се слагат, за да не увредят ухото навътре. Течността при пукване пак жълтее, но има и розови примеси от кръв. Може да е малко, както беше при нас. На сутринта като махнах сухото памуче от ухото й, видяхме че е зацапано и мъжът ми се усъмни за пукване (той е докторско чадо и са му ясни доста неща, а и за жалост Ели е наследила от него проблемите с ушните възпаления явно).
Та, накратко - затопляне, капане на горните неща, ако ухото вътре е сухичко, обезболяващи и час по-скоро при УНГ специалист, а не просто при педиатър. Не за друго, ами ако не се лекува както трябва, може да се увреди слуха - имам предвид при съмнения за спукано тъпанче и рецидиви след това.
Много написах, но на мен това ми е най-големия страх, защото някои деца просто  са предразположени към ушни възпаления, които могат да са резултат дори и от една уж невинна хрема.
И като излизате, ушите покрити - вятър и студ са доста опасни, ако има предразположение детето. Ели сега сама си намества постоянно шапката на ушите, какво да прави милата...
Успех, дано не ви се случва отново!
« Последна редакция: април 02, 2015, 11:28:44 от sunray » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #368 -: април 02, 2015, 11:30:22 »

Това за УНГ действително е много добьр сьвет  good Не чакайте.

Иначе Дани, лекарят не им е дал АБ. Ако предпише разбира се, че трябва да се взима стриктно  good Пак казвам, че не бих давала ако не ми е предписан. Но виж за УНГ-то не се сетих. Сьс сигурност той ще реагира вьзможно най-адекватно за ситуацията.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 02, 2015, 11:49:59 »

Иначе Дани, лекарят не им е дал АБ. Ако предпише разбира се, че трябва да се взима стриктно  good Пак казвам, че не бих давала ако не ми е предписан.

Да, аз не бях обърнала внимание на това, че не е предписан good Но по-добре УНГ да каже, че няма нужда от него. Нещата с ушите са много деликатни и за жалост се развиват твърде бързо. Понякога, ако е нещо сериозно, 3 дни може да се окажат много за едно ушно възпаление. Та, затова ми беше мисълта за УНГ-то. Има по-добра апаратура все пак, а и специфичен опит.
Всяко дете си има слабо място и докато не укрепне и не го израсте, именно там трябва да се следи внимателно. Аз сега, признавам си, при всяко почесване на ухото, си мисля дали е наред всичко, особено като е хремава sad
Иначе аз никога не бих пила или пък дала на детето АБ без рецепта от лекаря. А дали да е Зинат или друг, пак определя специалиста. Всеки АБ действа различно на различните хора и при различни проблеми.

Ето полезна информация: http://www.biberonbg.com/info/otit.htm
« Последна редакция: април 02, 2015, 11:53:38 от sunray » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #370 -: април 02, 2015, 13:15:31 »

Момичета, благодаря за бързите отговори, тази статия днес я четох на английски, много е хубава наистина. Не можах да си довърша поста, та сега ще допълня, пуснах го и после осъзнах, че забравих да напиша, че веднага ни изписаха Амоксицилин, аз бях доста изненадана, понеже сме в Англия, а тук рядко изписват, разбира се го започнахме, но се чудех дали постъпих добре, защото нали уж ако е вирусно трябва да се справи самичка. Така или иначе не сме си в България, няма как да поискам второ мнение, та се надявам това да е правилното лечение. И от вашите коментари съдя, че с ушите шега не бива, така че дано съм постъпила добре, че не изчаках. Просто тази висока температура ме изплаши доста. 6 часа не мръдна от 39. Отипакс имаме, но не й слагам, четох че капките не винаги били най-доброто. А сега още едно въпросче, хубаво ли е сега да й давам био гайа или някакъв друг имуностимулатор?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #371 -: април 02, 2015, 13:21:21 »

За Биогаята не знам, нямам мнение. Обаче не се коси, че си й дала Амоксицилина. Не мисля, че си сбьркала. Тя как е? Има ли подобрение?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 02, 2015, 13:31:55 »

Когато се взема АБ ,винаги е хубаво д абъде придружаван от пробиотик.Без значение дали е за дете или възрастен .
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 02, 2015, 13:32:49 »

По време на прием на АБ е препоръчително да се дава про+пребиотик - Био Баланс прахчета са такива, тук в България. Потърси нещо, което комбинира и пробиотик, и пребиотик. Най-добрата комбинация би било, ако ли не - поне пробиотик, за да запазиш чревната флора, защото АБ убиват и добрите бактерии.

И, да, за капките - както писах, слагат се, ако си сигурна, че ухото е сухо. На нас са ни предписани при предишен преглед и стоят вкъщи, при нужда уж.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 02, 2015, 15:47:08 »

Може и да бъркам, но доколкото съм чела и нашия лош опит с ушни инфекции, ушните инфекции не може да са вирусни, както и не са заразни. Те се получават  в следствие на настинка / вирус, който е оставил течност в средното ухо. Тази течност се задържа, след като евстатиевата тръбичката се запушва. При децата до 7 годинки, за съжаление ушите, нослето и гърлото са като едно цяло, а не като буквата П, както е при възрастните.



АБ лекува инфекцията в ухото, но НЕ маха течността. Може само да се спука тъпанчето, може и да се задържи течността и да се има намалено чуване, което няма крайни последстия. Веднъж отпуши ли се евстатиевата тръба, течността сама ще изтече. Обикновено се случва за 4-6 седмици, като детето е хубаво да няма настинки (да е здраво). През това време, е препоръчително да се говори малко с по-висок тон, като си сигурен, че си грабнал вниманието на детето. Преди 20-30 години даже са пукали тъпанчето, за да изтече течността (според нашия педиатър тук).
АБ не се дава само за течност в ухото или зачервяване. Трябва да има температура (показва, че има инфекция и организма се бори). 39, 39.5 са много нормални температури за ушни инфекции и те се “показват” обикновено сутрин, след като детето е спало - налягането е било различно в ушите.
Обикновено се изписва АБ за 10 дни - амоксициклин, ако са периодични ушни - пеницилин (поне това е нашия опит)

Ако детето има тръбички (ear tubes), тогава се препоръчват капки с АБ, а не се дава АБ през устата.
Тръбичките са малки пръстенчета, които държат евстатиевата тръба отпушена. При някои дечица падат на 6 месец и ако ушните инфекции продължат, се слагат тръбички с по-голям диаметър, за да не паднат толкова бързо.

При 6 ушни инфекции за период от 4-6 месеца, се препоръчва поставянето на тръбички. Не е задължително изобщо това обаче.

АБ се пие с пробиотик. При първи прием на АБ може да се получи тежка диария, която отшумява за 1-2 дни. Кисело мляко също се препоръчва.

Давали сме АБ при пневмония, гнойни ангини, ушни инфекции с темп. Последно Леа беше с течност и червено в едното ухо и се оправи сама (без АБ). Но нямаше температура и беше супер весела.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines