Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 04:15:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284173 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #345 -: февруари 26, 2015, 06:25:21 »

Нямам съдомиялна, но и да имах не бих. До 2-рата година/когато тръгна на ясла/ миех неговите с бебешко веро.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: февруари 26, 2015, 07:53:30 »

Нямам съдомиялна, но и да имах не бих. До 2-рата година/когато тръгна на ясла/ миех неговите с бебешко веро.

Не знам до кога точно, но и аз не ползвах съдомиялната за нейните неща. Най-вече защото бяха толкова малко на брой, че не си струваше да чакам да заредя миялната за тях. 1-2 купички и едно шише за вода все мога да измия на ръка през деня smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: февруари 26, 2015, 08:25:16 »

Рубин аз и пускам купичките и чашките в съдомиялна, но те са керамични. Обаче АЛекс си яде и от нашите вече, не е задължително да е от нейните. На скоро пуснах старите биберони в съдомиялна, да видя дали ще им падне оцветяването от чая. Излезнаха като нови, но на бебчо за всеки случай купих нови. За бебчо не бих ги пускала в съдомиялна, все пак се серилизират.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #348 -: февруари 26, 2015, 08:53:43 »

На най-ранен етап и аз не ги пусках. Нямаше смисъл. Аз кърмех и беше изключение да бъде нахранено детето от шише (от някой друг). В последствие вече започнах, но това последствие - след 7-8 месец може би и то керамичните неща.
Има предвид, че съдомиялната мие на много висока температура. Не виждам смисъл първо да ги миеш на около 60-70 градуса, а после и стерилизация.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 26, 2015, 10:12:58 »

Аз не бих пускала детски съдове в съдомиялната ,поради причината поради ,която не съм си купила и съдомиялна де  blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 26, 2015, 10:22:41 »

Аз от скоро , от около няколко месеца  пускам съдовете и шишета та в миялна та на горния ред, като специално е показано че може там да се слагат шишета и биберони. Даже имам и програма за стерилизация, но никога не съм я ползвала. Иначе 2 г. Си ги мия с Бочко препарат.
за бебето ще купя нови шишета и пак ще ги мия на ръка.  Но дори и да ги мия в миялна та после ги изплаквам за всеки случай
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #351 -: февруари 26, 2015, 11:13:34 »

Аз с каката нямах съдомиална,но сега като имам се замислям,понеже и по добре измива ръбчета и всичко.Имам програма на 35 градуса и се замислих че ако ползваме пак толкова много шишета на ден както с каката що да не ги измивам там.Взела съм и препарат бебешки и кошница за миална,пък ще видим кога ще ги мия там.Може би понататък,пък дано да няма какво да се мие де!(този пут да се кърмим успешно).А аз имах предвид мия ги в машината после изплаквам и се стерилизират.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #352 -: февруари 26, 2015, 11:17:49 »

Аз сьм против миялната за малки деца. Много е удобно, но дори за вьзрастни не обичам. Винаги остава една наслойка от продуктите, които се слагат вьтре. Ако вземеш да плакнеш после с вода виждаш, че са хльзгави нещата.

Та Руми, смятам, че добре правиш като ги преплакваш после  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #353 -: март 01, 2015, 13:33:08 »

Две нощи подред имахме перипетии и имам нужда от съвет sad
Малката заспива по часовник - всяка вечер я къпем, обличаме я и е готова заспала. Първата вечер беше същото. Към 23:30 обаче се събуди със страшен рев. Тя по принцип повече хленчи и мрънка и така ти къса нервите, обаче тази ситуация беше по-различна. Беше дране! Около един час се мъчих да я приспя, което по принцип изобщо не правим като ритуал. Иначе я слагам в леглото и гледам да се изнеса възможно най-бързо от стаята, за да не се разиграва и няма и 5 минутки е заспала. Сега обаче явно имаше нужда от мен, защото ставаше права и писваше, ако понеча да се отдалеча от леглото. Стоях над главата й, а тя ме гледаше и не смееше да ме изпусне от поглед. Заспа! Спа цяла нощ без проблем. На сутринта беше най-усмихнатото дете.
Втората вечер всичко си беше спокойно. Проведохме същите обичайни ритуали - къпане, обличане... В момента обаче, в който я сложих в леглото и започна пак със същият рев. Този път я държах на ръце и буквално ми заспиваше в ръцете. Ако я сложех в леглото, се разсънваше и ревваше. Останах при нея над 1 час и половина. Беше голямо гушкане докато заспа. Днес пак е най-прекрасното слънце!
Снощи предположих, че може да са зъби и затова я мазах с гел. Ефект 0. После реших да дам нурофен - нали помага за зъбите. От него ли, от изтощение ли, от друго ли... Заспа!
През деня нямаме проблем със съня, но какво става вечер? Как мога да й помогна? Аз дори не съм сигурна, че са зъби и не мога да я тъпча само с лекарства. Напипвам, че има кътник на път, венецът й е напъпил целият, но пак не знам това ли е причината. Изключително ми е изтощително да я слушам как се дере. Приемам съвети give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 01, 2015, 14:05:00 »

Ние сме имали 2 такива случая на истеричен рев. Единия път продължи 3 часа и вика хме лекар.  Нищо не установи.  после пак по старому . Така и не разбрах от какво беше тоя Рев .също както ти го Описваш.  Не са зъби според мен. Зъбите ще плаче на сън , ще мрънка. Дано от само себе си мине.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #355 -: март 03, 2015, 14:13:13 »

Руми, колко е било голямо детенцето ти по време на тия кризи?
Две вечери (след онези описани други две вечери) пак се мъчим със заспиването. sad Май вече разбрах как ще я успокоя, но това не отменя факта, че е ужасно такова състояние.
Снощи я бях сложила в леглото и тя си се отпусна. След това обаче се наканих да изляза от стаята и тя писна. Имаше гушкане, мачкане, лягане, ставане... Накрая си заспа в леглото (сигурно беше 22:30), а аз на съседното. Към 23:30 се събудих, станах и се преместих в спалнята. Само веднъж промъца през нощта.
Започнах да се чудя дали не е от това, че баща й последно време се прибира все късно от работа и тя не го вижда много. Мисля си дали не са й дошли много нови впечатления. Не сме променяли нищо, но тя все повече неща разбира и осъзнава. Говоря й много, но й правя и забележки. Може пък и това да е причина crazy Няма как да я оставя да прави бели, които са опасни за нея pardon Старая се да съм супер спокойна, но и на мен понякога ми идва в повече...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 03, 2015, 14:50:06 »

Али,  Ники беше около годинка тогава. После като го слагах да спи си говорихме, държах ме за ръце, изобщо се стараех да е позитивен и да го разсейваМ. Дано премине скоро при вас. Успокоявам се че всичко е на периоди.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: март 04, 2015, 00:12:28 »

На колко години е детето?
Нашата госпожица заспива около 23:30-01ч, а лягаме всички дружно около 21:30-22ч. Мн натоварващо ми действа това късно заспиване beating.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #358 -: март 04, 2015, 08:57:19 »

На година и 4 месеца е. Проблемът май наистина е зъб. От вчера прозираше връхче. Снощи я оставих в леглото и за един час заспа. Това е супер голям период от време за заспиване за нея, но на фона на предните вечери е направо чудесно. Цяла нощ мрънкаше на сън и чат-пат ревваше и се разсънваше. И аз се успокоявам, че е период biggrin До двегодишна възраст колко зъба трябва да има? Сега са 8 - 4 отгоре и 4 отдолу.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 04, 2015, 09:25:12 »

Али 16 трябва да се забите до 2 години и от 2 до 3 20 на брой. Но не е зъдлжително, може да са повече, както при нас вече са 18 и последните 2 на път, може и да са по-малко!
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines