Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 02:24:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284137 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #285 -: януари 18, 2015, 14:17:51 »

Определено до Италия ще е със самолет, дори започнах да проверявам потенциално добри дати за полет smile На мен Хърватия ми се видя доста далече и с почивката, а до Италия съвсем е изключено... ние по принцип с кола досега не сме пътували из Европа (освен из Гърция), а само със самолет и на място наемаме кола, ако има нужда. Обикновено ползваме градски транспорт из големите европейски градове, но сега ще си има нужда от кола за малката smile

Мариолка, благодаря за препоръката за Истра и Ровин, аз тъкмо към тази част се бях ориентирала - но бях набелязала Пула и Медулин, но все повече се разубеждавам за това пътуване, тъй като няма да е никак лесно, а с такова малко бебе ще ми трябва малко повече комфорт. Италия засега ме привлича силно, още повече, че сме били само в Северната ѝ част - Милано и ще ми е интересно да погледна и Рим набързо като кацнем там или преди да излетим - за нощувка-две smile Ина, вие  там на хотел или вила/апартамент под наем взимате? Аз тъй като държа да се храним със сравнително качествена и възможно най-добра храна, това за мен е голям приоритет и не знам как е храната по хотелите, та май се ориентирам повече към втората опция... smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: януари 18, 2015, 14:25:09 »

Аз препоръчвам Гърция .Лесно и бързо се стига с кола и за бебе е ок като времетраене.Полет със самолет до два часа също е приемлив и лесно преодолим.Има няколко въпроса ,с които обаче човек се сблъсква в чужбина ,на разходка с малко дете:
1,Здравето на детето.Какво се случва ,ако се разболее?Защото смяна на климат ,пътуване и т.н. са предпоставки за евентуално разболяване.Ние като ходихме в Италия аз даже си носих резерва антибиотик за всеки случай /не,че съм го ползвала/.
2,Храненето на бебето.До една година храненето на бебето е по специфично.Разбира се ,може да се запасите с пюрета ,сокове /ако даваш / и дори домашно приготвени храни ,които са стерилизирани.Тази година аз бях приготвила на Явко за морето всеки ден различна манджичка за обяд .стерилизирана предварително ,а вечер ядяхме на проверено място само шопска салата и печена пилешка пържола.Просто чревните вируси са ужасно опасни.
3,Какво ще прави бебето през деня ?Ще има ли къде да се занимава /пространство за игра/ или по цял ден ще бъде разхождано в количката ,където опредлено ще му бъде топло ,тясно и скучно.
4,Съня на бебето - трябва да имате възможност да осигурите часовете за сън ,точно както са си в домашни условия.Така ще избегнете раздразнението ,адаптацията и дискомфорта от чуждото място.
Нашето семейство пътува изключително много .На три месеца заведох Явор в Букурещ ,защото кърмех ,а имах бизнес гала вечер и трябваше да съм там за три дни.Наех хотел на родителите ми до нашия и всяка секунда бях с него ,освен за храненията.На девет месеца го заведохме на море в БГ ,но отседнахме при роднини ,заради домашният комфорт,но от 10 месеца почнаха истинските ни пътувания.Изкарахме 5 перфектни дни на Сандански ,когато Явко беше на 10 месеца ,включително ходихме из Пирин на езерата ,Гърция на кафенце ,Роженски манастир и т.н,но всяка разходка е била изключително съобразена с дневният режим на детето.На годинка и шест месеца обиколихме за седмица част от Италия с влак.прие го изключително добре.И много ,много уикенди къде ли не в БГ.
Възможно е да се пътува с дете ,но искам да кажа ,че изключително добре трябва да бъде организирано всичко .Избор на хотели ,самолетна компания /въобще не си и помислям за нискотарифни/,храна ,ресторанти ,вода и т.н. и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #287 -: януари 18, 2015, 14:58:53 »

Сила, ние сме там на домашно  blush Мьжьт ми е родом тамошен и сме при свекьрите. Ходим поне два пьти в годината, а с Марта бебе всеки месец и половина.

До Абруцо може да има и директни полети трябва да се погледне (гледай Анкона и Пескара). Иначе от Рим надолу имате рейсове, които стигат за 2,5ч и са много комфортни.

Ние за разлика от Ваня пьтуваме само с нискотарифни компании, но не сме имали проблем до сега. (Райан до Италия и Уиз до Бг).
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #288 -: януари 18, 2015, 15:19:07 »

fiibi_bg e цял справочник  smile Много полезен и изчерпателен пост. Ако кажеш и къде сте били в Сандански и Гърция може да се възползвам от препоръката smile
scilla, ако бебка е кротка и седи в кола аз лично бих се съсредоточила върху пътуване с кола в България или Гърция. При нас смяната на климата се отразява на имунната система на малкия (различни страни, различни вируси) и аз лично не бих рискувала да отида в страна, в която не съм запозната със здравеопазването. Храната също ми е голям проблем на мен и затова тръгвам на път със стерилизирана храна в бурканчета. Фийби е много права, че е много опасно с тези ротавируси, особено лятото.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: януари 18, 2015, 15:37:46 »

Thea в Гърция не сме нощували.Само ходихме за един ден като бяхме в Сандански .

За малко дете в БГ препоръчвам три хотела с две ръце .Мога и още ,само да имате желание кажете място .

Сандански http://www.parkhotelpirin.com/

Велинград  http://maxivelingrad.com/

Хисаря  http://www.sanaspahotels.bg/bg/

Условията са повече от перфектни .Има паркове много ,детски площадки ,детски стаи за игра,огромни стаи ,страхотна кухня ,много добър персонал,близки места за разходки.

Аз планирам до най-малката подробност пътуванията ни и гледам са съм максимално подготвена.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 18, 2015, 16:03:24 »

За мен такова пътуване си е малко рисковано.В началото бях много смела.на 6 месеца ники го водих ме на море и нямаше проблеми.На 9 пак го заведахме и си тръгнахме по спешност и директно в болница за една седмица.От тогава много ме е страх и вече никъде не го водя.Цяло лято си стоя в Пловдив детето. Моят пример разбира се не е показателен и не е хубаво толкова да се притеснява човек. Но добре е да се има предвид следното. Ако се ходи на море да е юни , тогава още няма стомашно чревни вируси. Бебе на десет  месеца лази и пипа всичко , колкото и да го пазиш , много е важна чистотата на мястото , в което сте отседнали.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #291 -: януари 18, 2015, 16:17:56 »

Дотук получавам много полезни съвети, благодаря ви! Да, вярно е, че е рисковано в чужда страна с малко бебе и че трябва да се съблюдават редица фактори и да се вземат предпазни мерки доколкото е възможно. Черноморието в България обаче никак не ме привлича. Според мен там може би е по-опасно от чужбинските крайбрежия откъм чистота и потенциално дебнещи бактерии и вируси. Аз също проучвам всичко предварително и чак тогава предприемам стъпки, така направих с Харватия и стигнах до заключението, че не е подходящо на този етап.

Tъй като съм все още съвсем "прясна" майка реших да се допитам до вас по-опитните и след това да се ориентирам към избор. Много благодаря на всички, които споделиха и на тези, които тепърва ще споделят! Още веднъж се убеждавам в безценната помощ и подкрепа, която може да бъде открита в този форум. Страхотни сте! Flower
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 18, 2015, 17:00:53 »

Пътуване с бебе не е невъзможно ,просто както писах и по долу ,трябва да бъде изпипано до най-малкия детайл.Тази година за първи път ходих на море в България от 10 години насам и останах много доволна.Отседнахме в малко семейно хотелче в Синеморец ,където собствениците са ми близки и ходехме на плаж на Силистар.Седяхме почти седмица.Страхотно беше.Бях сама с детето ,т.е. без баща му и въпреки че пътувах всеки ден с колата няколко км до плажа пак останах много доволна.Има и добри места по крайбрежието ни ,още не сме съвсем за зачеркване smile

И още нещо превантивно давах Био баланс бейби около седмичка преди това ,също така и на Боарон комбинация от три продукта за засилване на имунната система.

И за да бъда напълно изчерпателна.Не,че имам нещо против нискотарифните полети,но например /поне от БГ/ излитат или рано сутрин или късно вечер ,също кацат на по отдалечени летища и трансфера към града е по затруднен.Абе много си зависи къде точно се отива .Защото ,ако ходи човек на гости и има кой да го посрещне не е проблем ,обаче е напълно самостоятелен в пътуването ,трябва много да се съобразява.
« Последна редакция: януари 18, 2015, 17:34:55 от fiibi_bg » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #293 -: януари 18, 2015, 19:46:44 »

Абсолютно си права, fiibi_bggood Мен особено ме привлече идеята за италианското крайбрежие, която предложи Ина, само се чудя къде например ще търся кошара там, ако вземем някоя вила/апартамент под наем (за да мога да готвя), тъй като няма как да я пренасяме по самолет... по хотелите обикновено предлагат такива, но... там пък обикновено няма сносни кухни, където да си готвиш и не се чувстваш толкова "у дома си" някак. Предимно ме притеснява момента с побирането на багажа при пътуването със самолет... ако има други мами, които са пътували на почивки със самолет с бебе за по-дълго, а не при роднини (както Ина), да споделят как са се справяли, моля!

Благодаря и за напомнянето за подсилване на имунната система и аз смятам да го приложа!

Иначе относно полетите - гледах Бг Еър и Уиз до Рим, но се оказва, че първите са по-изгодни. Те все още не се водят low-cost, но ако питате мен са си направо такива  blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 18, 2015, 21:25:53 »

Аз май съм по скоро за хотел.За закуска винаги можеш да дадеш мюсли,попарка или кис.мляко с някакъв обикновен кроасан.Има също често сушени плодове,така че си ок.Обяда можеш да подсигуриш с предварително сготвени и стерилизирани храни,а за вечеря винаги можеш да дадеш задушени зеленчуци,крем супа или най обикновени печени картофи. Единственото, което мога да кажа за италианските хотели,че например три звезди при тях съответстват на две звезди при нас примерно.
Другият плюс, ако сте в хотел,че ще сте в града и ако е малък с кратки пешеходни разстояни сте ок.Количката не се таксува в самолета.С багажа ще се справите,сигурна съм,ако не вземате нищо излишно за вас.БГ еър са добър избор.Пилотите ни са много добри,а и има не лоши самолети.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 18, 2015, 21:32:02 »

Всичко,което ти трябва за там можеш да купиш на място. Примерно памперси,пюрета,сокове,мляко и т.нмАз винаги нося със себе си лекарства и антибиотик задължително. Просто за да си имам.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 31, 2015, 10:22:33 »

Здравейте, момичета!
Обръщам се към всички вас, които живеете в чужбина и имате родени дечица там, които сте минали през процедурата за издаване на акт за раждане на детето в България. Моля, ако някой може да ми изпрати на лични вариант на пълномощно, с което сте упълномощавали ваши познати да ви представляват в общината по местоживеене във връзка с акта за раждане на детето. Предстои ни да изготвим такова пълномощно, но на място в общината отказват да ни съдействат с образец или примерен текст на такова пълномощно, общо взето трябва да се оправяме сами, а всички знаете за какви разходи става въпрос.
Предварително благодаря на всички, които имат желание да помогнат!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #297 -: януари 31, 2015, 10:25:22 »

Ние я записахме тук в посолството и като отидохме след време в Бг тя вече беше в регистьра, трябваше само да ни дадат документа.

Между другото, в молбата ни кьм посолството пишеше да ни пратят акта за раждане по пощата, а така и никога не го получихме. Така че имаме само дубликат (оригинал се издава само ведньж).
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 31, 2015, 14:28:51 »

За съжаление при нас може да се каже не я предлагат тази услуга от посолството. Изобщо реално не изпълняват повече от 10% от всички услуги, които принципно са в компетенциите на едно посолство.
Ето например, за да издадат акта за раждане на детето тук е необходимо да представим преведени и легализирани нашите актове за раждане и те трябва да са със срок не по-дълъг от 6м. За целта ни трябват дубликати на актовете за раждане и теоретично посолството предлага такава услуга, защото другият вариант е някой познат със специално пълномощно да отиде в общината, на практика обаче не възможно да се ползва тази услуга от посолството, тъй като предвижването на документите с дипломатическата поща в този случай отнемало между 6м и 1 година, лично посланика ми го каза, колкото и невероятно да звучи.....
Така, че с акта за раждане на детето, ситуацията е аналогична.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #299 -: януари 31, 2015, 14:58:55 »

Marri  извинявай че се намесвам ама чисто от любопитство, то бебето си получава швейцарско гражданство нали? Какъв е проблема чак като идвате в БГ да изкарате БГ акт за раждане? Смисъл защо сега се занимавате да вадите пълномощно?

Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines