Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:37:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284253 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #270 -: януари 13, 2015, 17:40:15 »

Пьнк, на предната си изключваше вьздушната вьзглавница нали?

Аз пьк не бях чула за тая работа. Добре, че сте вие да се информирам. Сьгласна сьм с Маги и особено за бьлгарските пьтища. Не сьм виждала катастрофа с дете (слава Богу!!!), но знам какви са пораженията от увреден врат или грьбначен стьлб. Не бих рискувала.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 13, 2015, 20:27:12 »

Пьнк, на предната си изключваше вьздушната вьзглавница нали?

Естествено. Те хората в европа така си возят децата, за това и колите имат тази функция!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #272 -: януари 13, 2015, 22:04:05 »

Не те разбрах много добре за европата и функцията, но добре че си я махала, че някои майки не знаят, че трябва да се маха  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 14, 2015, 07:43:45 »

Инче, става въпрос, че новите коли ги правят точно с тази цел, с възможност да се изключи въздушната възглавница. И до колкото съм запозната из Европа не е забранено да си возиш детето така, на предната седалка.
 Offtopic Само ние тука се правим на много загрижени и се трепем по пътищата в същото време!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #274 -: януари 14, 2015, 08:42:59 »

Ами то моята кола не е от новите, ама немецът е помислил преди време и се изключва въздушната възглавница на предната седалка. По принцип не е забранено да си возиш детето там, стига да е на столче/седалка според възрастта. Това го помня от листовките, не ми се рови като текст в закона да го търся. Друг е въпросът, че не е много безопасно мястото само по себе си good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #275 -: януари 14, 2015, 10:16:20 »

Аааа, Пьнки аз не знаех дори, че има коли на които не им се изключва  blush Ние нямаме кола и не сьм хич в час (а и не шофирам, та хептен), но в Италия взимаме колата на техните дето не е кой знае какво и дори на самото това нещо дето пази очите от сльнцето, като го свалиш има нарисувано бебе и задраскана вьздушна вьзглавница. Ако се отвори тя и бебето е там, му чупи врата директ.

Иначе знам, че не е забранено, но аз нали не сьм шофьор просто не ми се е налагало дори да мисля вьрху тия вьпроси. Просто и без друго се возя отзад до детето.

Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 14, 2015, 10:52:13 »

Аличка аз тия точки от закона за возене на дете на предната седалка и още няколко други, съм си ги извадила на лист и си ги нося в портфейла, при евентуално заяждане от страна на правораздавателните органи biggrin
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 14, 2015, 12:13:53 »

Мястото до шофьора не е ли най-опасното, в смисъл че там обикновено при катастрофа са най-пострадалите? Поне аз така знам. Вероятно заради това се избягва, не че е забранено със закон.

Ели също е на задната седалка, но до вратата, за да си гледа през прозореца. Преди беше на средната и нямаше много видимост.

Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 14, 2015, 16:12:32 »

преди да настаним дъщеричката ни в седалка, аз лично докато шофирах и бях сама с дъщеря ми /тоест 99% от времето/ не можех да си позволя лукса, да я сложа на задната седалка без директна видимост към нея .. може да попадам категорията "паникьори", но през цялото време в главата ми бяха да не се задави и аз да не разбера или нещо от сорта, вместо да мисля за шофирането и я поставях на седалката до мен, според всички правила ..

Сънрей да ти кажа според мен всички места са опасни, особено ако имаш нещастието на пътя ти да се изпречи безмозъчник, считащ себе си за безсмъртен, както и считащ, че правилата за движение са за простосмъртните и че на него лоши неща не се случват, а само на другите .. пред такива нито да си в кола, нито извън нея .. миналото лято така щяха да ме блъснат с количката на пешеходна пътека .. докато пресичах, един тарикат реши да заобиколи спрялата пред зебрата кола /щото явно много бързаше за някъде/ и почти връхлетя отгоре ми .. спря може би на 10 сантиметра от мен .. Господи, заклевам се, че само дето не му избодох очите, а пък колко виках .. направо не е за разправяне ..
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #279 -: януари 18, 2015, 13:03:24 »

Аз съм в една чуденка и реших тук да си задам въпроса - та дано да е правилната темичка!  pardon Дойде време да решим къде ще прекарваме лятната почивка. По принцип с мм не си падаме по почивките в буквалния смисъл на думата, където ходим е с цел да обикаляме много, да усещаме атмосферата и начина на живот на местните доколкото е възможно, както и да разглеждаме исторически и културни забележителности. Тази година за първи път сме с бебе, което лятото ще е на около 9-11 месеца и не можем да решим какво е най-подходящо и най-добро за нея.

Тръгнахме с идеята да ходим до Хърватия с кола (отдавна ѝ се каним) и там да се закотвим в някой град като база и оттам да ходим до други места доколкото е възможно, а някои от дните и да ходим на плаж и пълен релакс. После установих обаче, че в Хърватия няма хубави зеленчуци, всичко е внос и неособено добро качество, няма плажове в истинския смисъл на думата, а и водата е сравнително хладна, макар и една от най-чистата в Европа... а и пътят си е доста дотам - едно 1000км поне и трябва да се минава с почивка с нощувка и в двете посоки и леко се разколебах. После преминах на Малта като вариант и в момента я разучава, там нещатата в някои аспекти стоят по-подобен начин май... crazy

Ще съм отворена към всякакви предложения, препоръчки и съвети относно първа почивка/екскурзия с бебе! Благодаря ви!  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #280 -: януари 18, 2015, 13:20:14 »

Италия е супер. Не я познавам цялата, но там кьдето ходим ние (на Адриатика в Абруцо) е перфектно. Храната е много добра: на пазара е пьлно с местни производители на цени три пьти по-ниски отколкото вьв Франция. Плажовете са безкрайни. Морето е плитко, топло и без вьлни. Според зависи кьде се установите, но е валидно за почти всеки град, в радиус от 30 километра има супер много неща за гледане (средновековни градчета, ужасно красиви, с цьрква на всяка крачка и неземни фрески). Лятото се организират непрекьснато сагри (сьбори) около темата на храната: има сагра на салама, на пастата муняйа, на сиренето еди си кое, на соса не знам си кой, на всичко, според каквото произвежда в селото. През ден в някое село наблизо има сагра. Отделно има средновековни представления, които са страхотни.

Ако се установите на морето, може да бьде в Пинето, Розето, Франкавила, Васто (все малки градчета, Васто е малко по голям и много красив и е малко по-на юг). Наоколо за гледане има Асколи Пичено (то е в Марке, но е наблизо), Атри, Кастелбассо (ако добре си спомням но мога да проверя), Киети, Пенне, един от друг по-красив. За сспокойна семейна ваканция е прекрасно  good
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #281 -: януари 18, 2015, 13:39:21 »

Ина, изключително много ти благодаря за бързия отговор! Веднага започвам да проучвам възможностите за този регион, друго си е някой изпитал да ти препоръча! Bravo Flower Ако се сблъскам с някакви въпроси - ще пиша да те питам допълнително, ако е удобно! smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #282 -: януари 18, 2015, 13:39:50 »

За Хърватска си разбрала плюсовете и минусите. Въпреки това ако решите да отиде ви препоръчвам Истра, Ровин, там леля ми имат имане, и произвеждат зеленчуци, точно заради липсата на такова производство там. Градчето е приказно, ( щом Майкъл Дъглас и Кетрин Зита Джоунс го харесват смятай) , Има фериботове до Италия, и има къде да обикаляте много наоколо, Словения е близо. Има малко пясъчни плажове, водата е чиста. Италия звучи многоооо добре също!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 18, 2015, 13:45:58 »

Първо помислете дали едно 7-8 месечно бебе ще седи часове наред в кола, защото пътя е много.След това решете колко км максимум можете да минете с кола и с детето и от там вече, гледайте до къде можете да отидете.Аз за сега се задоволявам с България.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #284 -: януари 18, 2015, 13:53:04 »

Да, доста сьм сьгласна с Маги  good
В краен случай сьс самолет, но тогава там ще сте без кола и няма да ви е удобно (освен ако нямате вьзможнист да наемете). Ние по самолетите с бебето не сме имали гайле и сме летели супер много. Пьк с кола до Италия ще е мноооого дьлго.

Иначе инфо за Италия няма проблем. Пиши на лични.
« Последна редакция: януари 18, 2015, 13:54:56 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines