Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:40:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283115 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #195 -: август 18, 2014, 17:24:32 »

А за новородено дори не е необходимо да се ползва повече от шампоан/измиващ продукт
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: август 19, 2014, 10:26:14 »

Ясно. Благодаря ви!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #197 -: септември 01, 2014, 08:56:45 »

http://i58.tinypic.com/felzjb.jpg

Момичета някой виждал ли е такъв обрив? От няколко дни й е по личицето и не минава, та ми е притеснено, освен това й е зачервено и гурлясало очето, следобед ще я водим на лекар, но някой ако сподели опит ще съм благодарна.

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 01, 2014, 10:27:33 »

Не ми зарежда страницата, не знам каква е причината, но ако са ситни червеникави пъпчици, някои и с бели връхчета, по бузките, челото, нослето, вероятно това е изчистване на кожата. Обикновено това се появява по-рано, моят син имаше първите 10 дни, но и по-късно пак към първия месец все още не се бяха изчистили напълно. Не се пипат, не се третират с нищо.
Относно очичките, не знам как ги третираш, аз лично всяка вечер след баня съм ги почиствала с козметичен тампон памук, напоен с преварена вода в опоска от края на оченцето към слъзния канал, за всяко оченце отделен тампон. Не съм имала никакви проблеми с гурелчета или възпаления.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #199 -: септември 01, 2014, 15:34:18 »

Мерси Мари, лекарката каза, че нищо сериозно няма, даже няма нужда от мазила.

Имам друга питанка, за или против водата и от каква възраст? Ние пием глюкоза, но сега казаха да минем на вода, но на мен хич не ми се иска да й давам водс, освен да речем като хълца.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: септември 01, 2014, 15:44:15 »

Виви, чисти се детето от това са пъпчиците.Аз вода не съм давала, давам от големите жеги насам и да ти кажа не и се кефеше много.За мен лично ако сте на кърма не виждам смисъл от вода.Дори като хълца я слагах на гърда и минаваше по-бързо от колкото да я наливам с вода.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #201 -: септември 01, 2014, 15:46:04 »

Вили, напълно лично решение е дали ще даваш или няма да даваш. По принцип в България в болниците дават глюкоза в началото - за да не карат бебетата тежко жълтеницата. Ти живееше някъде другаде, нали не бъркам pardon
Аз след изписването реших, че ще предлагам чиста преварена вода, а бебето ми ще ме насочи дали ще пие или не. В крайна сметка почти не ми пиеше вода първите 4 месеца (около 5-10 мл на денонощие да са се събирали най-много). После започна да пие около 10-20 мл. Едва след захранването (на 6 месеца) започна да пие с желание и удоволствие вода.
След като си решила да не даваш, не давай поне до 4-я месец. Това при положение, че е само на кърма. После виж как ще се приема водата за ден-два и прецени дали да я спреш пак.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: септември 10, 2014, 12:01:19 »

Здравейте, четох, но не помня в коя тема, за термометрите за ухо. Можете ли да ми препоръчате качествен и надежден такъв? Дали не беше Inaxastra, която май писа за термометъра на Браун, че бил добър?...
Благодаря ви предварително smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: септември 10, 2014, 12:39:36 »

Здравейте, четох, но не помня в коя тема, за термометрите за ухо. Можете ли да ми препоръчате качествен и надежден такъв? Дали не беше Inaxastra, която май писа за термометъра на Браун, че бил добър?...
Благодаря ви предварително smile
На мен също ми престои такава покупка и се интересувам от мнения и впечатления
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #204 -: септември 11, 2014, 19:00:58 »

Ние ползваме термомтър за ухо на Браун. Ползвам го 3год и съм доволна, мерила съм и докато спи и не се събужда въпреки че има "бипване" като измери.
http://brauntherms.com/braun-thermoscan
Този модел имам, тук в болниците ползват същия.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: септември 12, 2014, 06:59:59 »

Prety, точно на този съм хвърлила око! А накрайниците сменяш ли ги след всяко измерване? Така ще свършват за отрицателно време вероятно, пък като гледам допълнителните комплекти далеч не са евтини...Или може да се измиват с препарат също....

Между другото, да кажа, че в ebay.uk.com, дори и с включената доставка до България, излиза с около 30 лв по-евтин този модел. Мислим така да го поръчаме.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #206 -: септември 12, 2014, 21:39:14 »

аз имам същият като на Прети, и в нашите болници такива ползват...

Сънрей, ако термометъра се използва от един човек, т.е. детето, то няма нужда да се сменят постоянно. Естествено чисто хигиенично е, да ги сменяш когато го ползвате вие и след това пак детето.

Имам цяла кутийка, ама да ти кажа само един път смених, за да измеря своята температура, а май 2 пъти, защото Изабел доста си беше поиграла веднъж и беше смачкано, в кутийката са 10-15 бройки, мога да проверя ако искаш....

След като родих ми казаха тук, че трябва да имам такъв електронен термометър за бебето, така че дефакто избор нямах, ама и Изабел не е от боледуващите деца, та повече от 2 години караме с 3 пластмасовки.

хаха, пак да се преправя, така е, който е уморен пише безразборно и неразбираемо  blush

Ушният термометър беше за мен задължителен, а за бебето пак електронен но за дупето. отличава се с това че върхът му не е твърд (ама как обяснявам)дано някой ме е разбрал
« Последна редакция: септември 12, 2014, 21:47:51 от fibi » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 13, 2014, 22:40:02 »

Фиби, мерси!  И Ели нито веднъж не е боледувала, откакто я спряхме от ясла, но от понеделник е на градина, така че...
Мисля да го ползваме само за детето. Поръчахме го снощи от ибей.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: септември 14, 2014, 07:41:40 »

И за мен още преди това беше един от вариантите, сега като ми насочихте вниманието се поинтересувах повече и смятам и аз това да взема.
Благодаря за включванията, момичета! give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #209 -: септември 16, 2014, 15:22:04 »

едно бързо питане....
възможно ли е едното ухо да показва 38,5 температура, а другото 37,5. Да давам ли сироп в такъв случай.
в 11:00 часа бях дала, сега пак се покачи.
Докато проверявах термометъра върху себе си за да проверя точността, оказа се че и аз съм с температура, за сега ниска 37,5
цял ден ми е отпаднало и ми пари на лицето, но пък Изабел кипи от енергия и дори не спа на обяд, цял час си бъбри в тъмното, така че пробвах
благодаря
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines