Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:03:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283938 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юни 03, 2014, 17:53:17 »

Ние също сме с показания от Ина на Браун. Доволна и препоръчвам. Леа също не се дразни от него, даже го харесва за съжаление  sad

Единственото нещо, което не ми допада е, че не осветява екрана, когато е измерена температурата. През нощта трябва да изляза от стаята, за да видя отчитането или да светна. Предполагам е направено така, за да се спестяват батериите.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 04, 2014, 00:54:19 »

Благодаря ви,момичета  give_rose
Днес спешно и бързо трябваше да купя нов термометър.Аз исках такъв за ухо,но нямаше а и нямах време да обикалям града да търся та взех ето този на Чико:

Доволна съм,но смятам да си взема този на Браун.Ще е много по-удобно,бързо и комфортно и за двама ни Wink
Благодаря още веднъж за отделеното време  give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юни 04, 2014, 07:25:44 »

Ние имаме този на Чико. Имаме и такъв за дистанционно мерене, само че не е на Браун. Аз имам пивече доверие на този на Чико.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 05, 2014, 18:12:49 »

Здравейте -

въпросът ми е странен и не зная дори подходяща тема за него, но реших да попитам.
Ако някой има информация или опит - знаете ли кога най-рано може да се използва светкавица при снимане на недоносено бебе - 30 гс?

В неделя ще имам честта да снимам близначките на наши приятели, които се родиха миналия месец в 26 седмица.
В деня на снимките, децата ще са 30 седмица. Едната госпожица е вече 1100гр, но другата е 860гр.
Ще ги извадят от кувьозите за "кенгуру тайм”. Стаята е обща с други бебета, няма прозороци, само луминисцентни лампи. Преди 2 седмици ходих и снимах без светкавица, но ми се иска, ако може да добавя допълваща светкавица. Но здравето на децата е на първо място.

Всеки съвет е добре дошъл. Благодаря предварително give_rose
« Последна редакция: юни 05, 2014, 18:14:39 от Anichka » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 05, 2014, 19:42:15 »

Ани ,снимай с отразена светкавица задължително .Ползвай някой за асистент да ти държи отражател или бял лист поне ,ако няма такъв човек  просто насочи светкавицата нагоре.Важното е да не блести в очите им директно .Другият вариант е да вземеш някоя лапма със неутрална светлина и да я насочиш към бебетата.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 05, 2014, 20:23:25 »

Благодаря, фиби  give_rose give_rose give_rose
Да, съгласна съм - няма да използвам директно светкавица към тях.  Като цяло плана ми е да говоря с лекаря на смяна първо. Ако е ОК за здравето, ще я използвам, както и ти предлагаш, насочена към тавана.
Лампа нямам за съжаление и няма и откъде да взема. Имам втора светкавица.
На място ще видя как да опъна бакграунда. Сигурно ще бъда с 50mm, f1.8, ISO 800. Другите лещи са чак 2.8..
Стискайте ми палци, моля.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 05, 2014, 20:42:44 »

Благодаря, фиби  give_rose give_rose give_rose
Да, съгласна съм - няма да използвам директно светкавица към тях.  Като цяло плана ми е да говоря с лекаря на смяна първо. Ако е ОК за здравето, ще я използвам, както и ти предлагаш, насочена към тавана.
Лампа нямам за съжаление и няма и откъде да взема. Имам втора светкавица.
На място ще видя как да опъна бакграунда. Сигурно ще бъда с 50mm, f1.8, ISO 800. Другите лещи са чак 2.8..
Стискайте ми палци, моля.

Стискам палци .ИСО-то няма ли как да го вдигнеш още?Появява ли се шум при по високо ИСО?
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юни 08, 2014, 01:11:04 »

Исках да напиша нещо за зъбките,но докато намеря време то остана на предната страница вече. Ние заведохме Виктор за първи път на заболекар когато ни се появи второто зъбче. Просто за конторла и да му издадът зъболекарска книжка.Лекарят  Oh my ... ни посрещна с въпроса -защо чак сега идвате!?
А ние мислехме,че преди детето да има зъбки няма смисъл да се ходи на зъболекар pardon. Както и да е.Сега ходим на всеки 4-6 месеца просто само за контроли.Та на нас ни казаха докато се взима витамин Д (в Германия се пие до 2 рата годинка на детето) пастата е без флуор.След това вече със (но в малки количества) иначе е рай за бактериите. До 3 тата година се мият по веднъж -само вечер. А след третата годинка се мият два пъти. Ние ги мием пак само вечер, понеже в градината си ги мият на обед преди сън.Затова ние в къщи сутрин не ги мием.
Като му ги мия е винаги с кръгови движения и не натискам-лекичко,защото иначе се наранява венеца. Трябва да се мият в идеалният случай около 3 мин. , но ние никога не успяваме чак 3 мин. По скоро около минутка -две.

Ани за светкавиците не мога много да помогна, понеже аз лично снимам рядко събития, и то за сега са били все на по-големи деца и с новородени нямам опит. Аз също снимам деца винаги с 50mm. Два от обективите ми нямат стабилизатор,но пък така се научих да си ползвам статива smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #158 -: юни 16, 2014, 10:24:24 »

Момичета имам два въпроса:
Аспиратора за нос от кога се ползва - трябва ли да го имам още в началото или се използва след някой месец конкретно? Четох, че в началото нослето се почиствало с клечка за уши, потопена във физиологичен разтвор, като въртим само в една посока и всичко излизало. От какъв сте доволни?
Термометъра - какъв е най-удачен още от началото - тези за ухо подходящи ли са? Някак си не мога да си представя да му меря температурата в дупето.  pardon Вие на новороденото, когато се е налагало къде сте мерили Т?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #159 -: юни 16, 2014, 11:06:27 »

Мила, при новородени се мери Т в дупенцето, и на мен ми беще странно да го правя. Термометъра се дезинфикцира със спирт преди и след ползване, мушка се само връхчето, електронните отмерват много бързо, докато мигнеш и ще си готова. Мисля че след 6-тият месец започнах да меря в ушето.

Аз никога не ползвах аспиратора, трябва много внимателно да се действа и за това не посмях.
Винаги с клечка за уши, ако са мокри сополчетата, защо да я мокриш допълнително клечката, суха обира по лесно. Не пъхам никога навътре и държа главичката здраво за да не се наниже. Чисти винаги след баня, тогава сополчетата са отпуснати, а не сухи.

Сега знае момата и след баня винаги чака да и се почистят ушичките и нослето, нямала съм проблеми, като види клечка и ходи да чисти ушите на баща си funnytooth
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 16, 2014, 11:16:43 »

Noir, правилно си разбрала за почистването на нослето през първите месеци. Когато е здраво, не ти е нужно друго.
Сега, относно аспираторите, аз имам опит с поне 2-3 вида. Не съм доволна от нито един, освен от Baby Vac - страхотна покупка, която до скоро използвах.

Температурата никога не съм мерила в дупето. Досега винаги под мишничката - Ели е кротка и не ми създава грижи с това. По-горе сме обсъждали марки. Сега сезамислям за мерене в ухото, за през нощта е по-удобно със сигурност.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #161 -: юни 16, 2014, 11:27:57 »

Замислям се дали е подходящо при новородено в ушето, защото и в дупето, и под мишничката все трябва да го разголя. А ако се наложи да я меря докато спи ще трябва да го разбудя.
Затова се чудех дали от началото може директно в ушето да меря.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 16, 2014, 11:33:59 »

Noir, аз също не съм мерила температура в дупето. Като по-малка й я мерих с обикновен термометър под мишничка, тъй като не мърдаше толкова. Не помня да съм я събличала съвсем, просто под боденцето го слагах.  След това взех термометър за ухо, с който ми е най-лесно да меря и съм доволна, сравнявала съм с няколко термометъра, а и в болниците с такъв измерват, има и някакъв, който се допира на челото, но за него нямам отзиви.
За ежедневното почистване на носленцето позлвам само клечки за уши след баня, защото омекват от парата (не съм топяла в разтвор), а за хремата като беше бебе ползвах аспиратор, се който се издухва с устата, но не почиства добре според мен и минах на Baby Vac (по съвет на sunray) и от тогава само с него, става лесно, бързо и ефикасно, когато се наложи. Тези, които са с батерии съм чувала от познати, че не са толкова мощни.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #163 -: юни 16, 2014, 12:57:26 »

нали сменяш памперси, какво му е събличането, при новородените това се случва доста често, така че един съвет - запаси се с памперси когато са на промоция, ако се мери в дупето (тук в Холандия в дупенцето мерят на новородените, защото е най точно), а вярвай ми ако детето вдигне Т през нощта ще ореве квартала та няма смисъл да го будиш, то ще те събуди.
Не го мисли от сега, вземи този термометър който ти е насърце, в Бг сме научени под мишничката.

Аз да Ви кажа един не чак виц.....
Да меря аз на мъжът ми температурата.
Намерих аз термометъра и влизам в стаята, моя легнал по гол задник  funnytooth.
Питам го аз какво прави а той "ми нали ще ми мериш Т"

та мисълта ми е "кой както е свикнал Girl_hide"
Различни култури, различни навици и т.н., но пък е интересно  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юни 16, 2014, 13:42:32 »

Мони се разболя беше на 47 дни, мерила съм под мишницата без да я събличам.То се провира между бодито и няма проблем, а и като са малки мишки не мърдат много.Дано не ти се налага да го ползваш.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines