Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:49:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283983 пъти)
 
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 24, 2014, 13:10:39 »

И още нещо да попитам. Забелязвам, че малката понякога обича да ходи на пръсти. Не е прекалено често, затова и не съм се притеснила, нито допитала до медицински лица. Вашите деца така ли са?
Мисля, че е рано да се притесняваш, все пак не са излезли всички зъбки. А да видиш как се разместват като се сменят млечните с постоянни. Тогава могат да се появят проблеми с подредбата и изкривяването.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 24, 2014, 14:01:50 »

И още нещо да попитам. Забелязвам, че малката понякога обича да ходи на пръсти. Не е прекалено често, затова и не съм се притеснила, нито допитала до медицински лица. Вашите деца така ли са?
Краси, не се притеснявай за това ние ходим доста често на пръсти и при прегледите с педиатъра ни и профилактичния при  ортопед ми казаха,че няма нищо притеснително и че при някои деца е до 3 години.Стига да няма патрене на крачето,извито на страни стъпало и др,които вече трябва да се погледнат от специалист.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 24, 2014, 15:11:03 »

Princess_of_the_Dawn моята зъболекарка като я питах, каза, че трябва още на 2 години да заведа Ема на преглед .. аз още не мия или по-скоро не настоявам, че детето много се плаши от новите неща и ако я притисна малко по-силно и започва да се противи .. изчаквам активното зъбоникнене да приключи, че в момента ни растат 3 кътника иии ако сега посегна към устата й, най-много да издивее и да си създам голям проблем nea
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 24, 2014, 22:28:25 »

Благодаря ви много момичета за отговорите.  give_rose
За разделечението на предните зъбки angel4e май си права: като се замисля и други деца съм виждала така. А и  все пак това са млечни зъбки, така че наистина не е показателно все още.
За стъпването на пръсти не е много често, не криви или да влачи крака, иначе със сигурност щях да бия тревога, но пак исках да видя дали и вашите деца го правят.  smile

rafaeLa зъбки трябва да се мият веднага като почнат да никнат, а не да се чака да излязат всички, защото може да се образуват кариеси. Затова и по принцип съветват да се започне още докато са бебета, за да свикнат с четката и процедурата. Аз започнах да й ги мия като беше на 6 месеца и сега си знае, че вечер преди сън се мият и сутрин след ставане и си ги мие сама с четката, и то както трябва с търкане. Пробвай да й даваш да си играе с четката, за да свикне с предмета най-напред, след това си мий зъбите пред нея, те обичат да имитират и може и сама да пожелае.  smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 25, 2014, 08:08:23 »

Princess_of_the_Dawn аз това го знам, обаче когато й изникнаха първите зъбчета, беше голям тормоз от всички да ги видят и тя от тогава не дава да я барам по лицето като цяло, а за устичката да не говорим, та просто с риск да й се образуват кариеси, чакам първо да приключи първия етап от зъбоникненето и второ тя да порасне малко, за да разбира що-годе какво се опитвам да направя, за да не се плаши .. иначе и аз мислех да й дам четката за зъби, а в последствие да я наплескам и с паста за зъби, само дето още не съм решила каква да е пастата, тъй като знам, че не трябва да е с флуорид, обаче то всичките, които намирам тук на пазара в някаква степен съдържат, та още съм в дилема
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 25, 2014, 09:08:41 »

 rafaeLa, бих препоръчала гелът на Weleda за деца с невен, ползвам го вече 2 години и съм доволна. Иначе като идея мога да ти предложа да й купиш силиконова четка за зъби и да й я дадеш като играчка като й покажеш как се ползва. В последствие може да я вземеш и това да бъде първата й четка за зъби, след като вече свикне с нея. Ние долу горе така започнахме миенето на зъби, но моето дете беше около 8 месечно(имахме ранно зъбоникнене) и беше по-лесен за убеждаване в тази възраст.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 25, 2014, 18:38:06 »

AliTia, понеже сега разбрах, че тонът ми бил остър, искам да се извиня. Тонът ми не е остър към теб, защото ти си една млада и неопитна майка, а към всеки който се опитва да психира една млада и неопитна майка с натякване че децата които се развиват по-бързо физически от други не се развиват правилно.
Успокой се! Всички деца се развиват различно, няма калъп за тази работа.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 25, 2014, 20:57:05 »

Marri много благодаря за идеята - смятам веднага да я приложа в действие .. а под силиконова четка за зъби, такова нещо ли имаш предвид: или имаш предвид тези, които се поставят на пръста?!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 25, 2014, 21:14:49 »

Нещо като това на снимката, моята беше подобна, но без този ограничител, по-опростена. Мисля, че за пръст не е подходяща за вас, особено впредвид на проблема, за който спомена.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 26, 2014, 08:54:54 »

Ние сме ето с тези:
В началото с гумената а сега вече с наподобяващата истинска.И обожаваме сами даси ровим по зъбките,а пастата с удоволствие я ядем.  smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 26, 2014, 09:44:12 »

angel4e, не съм се засегнала от отговора ти Wink Тонът ти по скоро беше остър към тези, които ми дават такива акъли /че така детето уврежда гръбначето си/ и с право. Аз съм на същото мнение като теб, но исках да потърся и това на по опитните майки като вас. Може да е егоистично, но така се успокоявам, че начина, по който разсъждавам е правилен.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 06, 2014, 10:17:41 »

Момичета,кое се счита за първа дума на детето?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 06, 2014, 10:18:47 »

Момичета,кое се счита за първа дума на детето?

Според мен първата дума е когато не е сричкувана и е казана по смисъл.Повтаря се няколко пъти и се казва за точно опредлен обект или субект.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 06, 2014, 11:08:47 »

Фийби,имаш предвид като го питаш кой е това и то да каже "мама".И аз така си мислех,но реших да питам,понеже от няколко дни Юлианка повтаря ба-ба и  2 пъти съвсем отчетливо изкрещя "БАБА",но е ясно ,че тя е още малка за съзнателно говорене.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 06, 2014, 11:18:13 »

Ради,дори и да не я питаш поне да поглежда към обекта ,субекта .Така го разбирам аз де.Иначе точно това е началото и срички като Ба е най-лесната и най-често казваната първо.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines