Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:57:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284199 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 27, 2013, 03:26:07 »

Здравейте, мами

Как учите бебоците да ползват гърне? В смисъл в точно определен час ли го правите всеки ден? По колко пъти на ден? Как почнахте да ги учите - направо на голо дупе или първо с дрехи да сяда, после с памперс само и след това а голо? Питам понеже мойта кукла не иска да сяда на гърне.Сядам на гърнето и казвам "пиш" и т.н. но тя само ме гледа и не сяда след като стана аз и я сложа на гърнето. Става веднага и го взима и го разнася.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 27, 2013, 09:44:03 »

Първо започнах с един меден гласец да и говоря, че ще я сложа на едно специално столче където да пишка, колко е хубаво и т.н, събух я, много е важно гърнето да е топло и сухо , сложих я и започнах да пея и плякам с ръце за да и отвлека вниманието и тя се изпишка. След това едно бурно  Бравооо, пляскане, целувки и така започнахме...но бяхме на около 9-10 месеца...много, не разбираше и далеч не можеше да ходи още.
Колкото до "тръшкането" започва в един определен период и много зависи как ще се реагира, за да може да се пресече навреме. При мен, когато го направи за първи път, събра цялата площадка. Просна се, взе да рие с крака и да пищи все едно я колят. Събраха се де що имаше бабички, считай публика и ела да видиш. За мен като и дадеш нещо друго, тя ще очаква винаги да е така и това няма да реши проблема. На вторият път като ми го направи, просто и казах, че или става или я оставям сама. Естествено тя ме изпробва...аз се обърнах и тръгнах. Първият път тя си стоеше, та бях принудена да се скрия зад един храст...точно след една минута изрева, мамоо, изплаши се и от тогава, само като приклекне и и кажа, че ще я оставя, всичко приключва. Има много поучителен ефект и после за разходките из Мола, да не ми търчи като изтървана и аз след нея, и като ходим на море...изобщо като сме на разходка...държи се за ръката и мълчи...
А колкото до хапането...по никакъв начин не трябва да и се разрешава...за нея това е игра, сега хапе вас, но после ще отиде на градина и ще хапе децата...Аз съм склонна към крайни мерки...бих си намазала ръката с един лютив лак, за оттучване от биберони, или ако не помогне, просто бих и отвъртяла един шамар. Не съм привърженичка на този метод, но има момент, точно определен, когато си идва точно на място. След първият плесник, гледат изплашено с полуусмивка и прави това отново, но след вторият (колкото и да ми се скъса сърцето) се разрева, усети умишлената болка и просто приключи. При нас го използвах, когато беше на 1.6 месеца, достатъчно голяма за да ме разбира, че не трябва да яде фасовете от земята, както и шлюпките от семки и бъркалките, но ме гледаше, смееше се и го правеше. Всяко излизане ми беше кошмар, постоянно да съм наведена и да тичам след нея и накрая прибегнах до този метод...И тонът...многого е важен, плътен, нисък и гледате студено и строго...Не трябва да си изтървате нервите, те го усещат. Една година и половина след това, само като я погледна с този поглед и и кажа Ралица и замръзва...Сигурна съм, че има и по-добри методи, но при мен това подейства...
« Последна редакция: декември 27, 2013, 10:13:18 от m_eleva19 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: декември 30, 2013, 12:43:23 »

Аз сьм абсолютно против насилието, физическо или психическо.

Смятам, че детето е личност, точно както и вьзрастния и трябва да бьде уважавано като такава. Това което е недопустимо между вьзрастни, за мен не бива да бьде допустимо между вьзрастен и дете.

Отношенията между хората за мен трябва да бьдат основани на разбирателство и уважение, а не на страх и подчинение (или манипулация, както в някои случаи на психическо насилие).
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #33 -: януари 09, 2014, 21:39:49 »

искам да попитам мамите
как се махат брадавици
дъщеря ми от много месеци имаше едничка на ръката, бяхме на лекар преди известно време защото не се махаше и жената каза че е брадавица и че те се разпространяват. Аз не се притесних защото от доста време беше една, но изведнъж се нацвъкаха няколко от които 3 са по големи от първата.
Започнах да мажа от 3 дни с ябълков оцет, майка го видяла в интернет.
Лекарката ни даде някакви капки, но с тях трябва да се внимава да не капнем на кожата, а Изабел е доста шавлива и няма как да стане.

Някой има ли представа, бабин лек
бях гледала реклама по телевизора за нещо като химикал където ги замразява
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 20, 2014, 16:31:48 »

Така и така съм на линия днес, да попитам вие на каква възраст заведохте за първи път детето си на зъболекар и как се държа то? След 2 седмици имаме преглед и много се чудя дали Вероника ще даде въобще да й се погледне в устата.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 20, 2014, 16:52:25 »

Принцес и мен ме интересува отговор на твоя въпрос... та се присъединявам. И в този рад на мисли да попитам от кога почнахте да миете зъбите на детето?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 20, 2014, 17:11:13 »

От 6-тия месец започнах да й мия зъбките аз.
Иначе сега ми хрумна да разигравам нещо като игра да си отваря устата, но там ще е в друга обстановка, друг човек и ме съмнява, че ще имам успех, но кой знае.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 20, 2014, 17:22:33 »

Ако не стане от първия път идете пак. По добре само да се разходите, от колкото да й отваряте устата на сила. Като не стане си запазете друг час, вместо да я травмирате. Хем така ще види, че не страшно при зъболекарите. good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 20, 2014, 17:46:53 »

О, да естествено, че няма да травмирам детето. Ако не иска, не иска. Като стане по-голяма още малко, ще й обясня, пък и дори да не отвори устата, поне следващия път ще й е позната обстановката и ще я предразположи повече.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 20, 2014, 21:52:06 »

Около годинката започнах да й мия зъбките. На нея й никнеха бавно, на 8 месеца чак изби първия...
На зъболекар ще я водя скоро за първи път, тоест около третата годинка. Само за профилактичен преглед.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #40 -: януари 21, 2014, 09:40:08 »

Fibi за брадавиците дето питаш, аз съм имала като съм била 3-4год...мазали са ги с "млякото"на смокиня...като откъснеш смокинята от клончето и веднага трябва да намажеш heart
За миенето на зъбите...започнах като вече имаше 2зъбчета,на зъболекар ходихме около 1год(имаше нещо като "зъбен камък")но не е сядала на стола а само си отвори устата да я погледне Док...всичо зависи от подхода на доктра според мен!
« Последна редакция: януари 21, 2014, 09:46:15 от prety » Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 24, 2014, 11:48:27 »

Така и така съм на линия днес, да попитам вие на каква възраст заведохте за първи път детето си на зъболекар и как се държа то? След 2 седмици имаме преглед и много се чудя дали Вероника ще даде въобще да й се погледне в устата.

За първи път го заведох на зъболекар преди 2 месеца / 3г. 10м./, като преди това му обяснявах, че в зъбките има червейчетаи те му ги ядат и чукат с едно чукче. Като отидем при баткото той ще ги изгони с една машинка, където пръска вода - нещо като воден пистолет. После ще му сложи специален пластелин, за да не се върнат червейчетата. И така вече 6 зъба сме направили. А има още 2.
Мия зъбките от както са му излезли първите няколко зъбчета. Мият се редовно, но въпреки това има 4 кариеса, които са м/у зъбите и обхващат и двата зъба, затова се удвояват.
Моя съвет е колкото по-рано заведете децата на зъболекар, толкова по-добре. Даже ако няма кариес, само ще го прегледат и ще си тръгнете.
Успех на всички.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 24, 2014, 12:02:48 »

Благодаря ви за отговорите, момичета.  good
При нас съветват детето да започне да се води редовно на зъболекар още след навършване на годинката на всеки 6 месеца, за да може то да свиква. Дано Вероника да се съгласи да й се погледне в устата. Тренираме игра за зъбките в момента. А ми се струва, че предните 2 горни зъба са леко отдалечени един от друг и искам да попитам дали е нормално.

И още нещо да попитам. Забелязвам, че малката понякога обича да ходи на пръсти. Не е прекалено често, затова и не съм се притеснила, нито допитала до медицински лица. Вашите деца така ли са?
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 24, 2014, 12:09:22 »

Момичета от няколко дни Дани се опитва да седи. Постоянно мрънка, когато го държа легнал. Даже и на ръце да е пак се клатушва напред и изправя гръбче. Главата си я държи изправена, но ме притеснява, че е още мъничък huhhuh.gif Как се процедира в такъв случай или не е притеснително?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 24, 2014, 12:26:39 »

Princess_of_the_Dawn, и на Симона предните 2 зъба са раздалечени, виждала съм много такива деца.
AliTia, мисля че и моето дете не искаше да стои легнало още по-рано. Главата на 2 месеца със сигурност си я държеше изправена. Разбира се, във всички книги пише че е рано и всички роднини и доброжелатели идват да ти кажат че не трябва, но какво предлагат ако се случва?
Детето ти иска да стои право и да оглежда, ако го сложиш легнало плаче, държи си САМО главата изправена.
1-ви вариант-изпълняваш желанията му и го разнасяш по цял ден
2-ри вариант-завръзваш го с въжета за леглото и му обясняваш, че е още рано и НЕ трябва да се развива толкова бързо физически, щом в книгите го пише.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines