Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:23:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283116 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 04, 2013, 15:40:57 »

При нас най-добър ефект има игнорирането. Но аз не го умея много. Баща й не му пука особено, че се тръшка и не й обръща внимание - и тя вече на него почти за нищо не му мрънка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 05, 2013, 07:45:30 »

Roxanne_ и ние сме така с хапането. Вероника ме хапе и целува, когато си играем и също когато се ядосва. Ако си махна ръката да не ме хапе, започва да хапе нейната си ръка. Имам доста синини по ръцете и краката от нея. Когато й се скарам, или си махна рязко ръката, тя си мисли, че е игра и се смее. Също й обяснявам, че много ме боли и също имитирам, че плача. Надявам се, че е период.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 05, 2013, 08:28:45 »

Аз се вкючвам с малко по-различен вариант, при нас като че ли има най-голям ефект. Това е отклоняване на вниманието. Особено много го използвам на обществени места, когато трябва бързо да се реагира, за да не събираме зрители.
Има различни варианти на този подход, да му отклониш вниманието с предмет(ако например е решило, че иска да вземе нещо или да направи нещо с определен предмет), да му покажеш нещо, какво става навън например с много заинтригуващ и тайнствен тон, децата си умират от любопитство, да разкажеш набързо измислена история, случвало ми се е например дори да запявам любима негова песничка.
И така варианти много, но най-важното в този момент е да си запазил самообладание, ако вече сте на етап силно раздразнение, едва ли ще сте много изобретателни, така че това върши работа, само ако родителят е относително спокоен в ситуацията.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 31, 2013, 17:44:42 »

Здравейте момичета. Включвам се и аз по темата с тръшкането. Не съм чела много за този проблем, но ето,ч е ще ми се наложи. Дъщеря ми стана на 1 годинка и започна по същия начин както Елиминик разказва, да се тръшка за всяко нещо. Опитвам се да я игнорирам, да обяснявам, понякога в зависимост  от важността на причината за тръшкането, отстъпвам, но понякога се чувствам просто безпомощна. Например отскоро като излизаме навън и понеже сега я водя за ръка, че още не ходи сама и много се заиграва с тези колелцата с дръжките дето се бутат: Тя обаче си е харесала едно точно определено на едно друго дете и когато то е там иска само него, нейното не го иска. Един ден другото детенце си буташе играчката, но Ади реши че я иска и отиде да й я дърпа от ръцете. Не й разреших да я вземе, дадох й нейната играчка и настана един истински ужас. Такива крясъци, тропане с крак, хвърляне на играчки, че даже и сълзи като че ли кой знае какво е станало. Опитах се да й обясня, все пак трябва да се научи, че чуждите неща не са нейни, но тя не спря, докато майката на детето не помоли дъщеря си да даде играчката на бебето (Ади) и детето я даде без проблем. Кажете какво да правя в тази ситуация. Мислех изобщо да не й давам тази играчка, за да се научи, но от друга страна да я тормозя заради една играчка и то при положение, че другото дете я даде без проблем.... crazy crazy
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 31, 2013, 21:37:51 »

Не можеш да научиш едногодишно дете да не иска чуждите играчки. Всяко нещо с възрастта си. Аз в такива случаи се опитвам да отвлека вниманието на детето с друга играчка. На нашата площадка всеки играе с каквото му попадне и никой не се съобразява с това че играчката не е на неговото дете. Отпусни се и и позволявай да играе с чуждите играчки ако чуждото дете няма нищо против. На тази възраст можеш по-скоро да я научиш когато иска нещо, да дава друго в замяна.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #20 -: ноември 19, 2013, 14:43:29 »

дами имам въпросче
За тръшкането сме като другите, думи и нерви нямам вече

днес на момата и тече носа. Не е болна, не е запушен, има апетит - огромен.
Много е крива и ревлива, вече не я търпя
Дадох и чесалката от хладилника и с кеф я ръфаше 10мин, до сега не я е харесвала.
Сигурно зъбки я мъчат, Възможно ли е да е от това течащият нос или се разболява.

Още по лошото е че съм хронично недоспала от мнооого време, мнооого.
Изабел се буди всяка нощ в малките часове и реве истерично часове. Приспиването пак траеше доста дълго.
Започнахме пак да я оставяме да заспива сама, плачейки

Първият ден рева 1 час и после в 2часа още 1 час
Вторият ден 15мин и спа цялата нощ за първи път от мнооого време
Снощи заспа само след 4-ри мин. рев, но през ноща ни разказа играта - от 01:30 до 04:00, после на пресекулки, 5 мин вика, 10 почива.
Вече не реве, а крещи, приказва, играе дори през ноща в тъмното. Сега това как се преборва.

Винаги я слагаме да спи в 9 часа, т.е. 20:30 под душа, в 21:00 е в леглото.

Някой има ли опит или знае как се процедира
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 19, 2013, 15:54:34 »

Защо я оставяте да реве?Тя се превъзбужда и няма да заспи сама.Аз не съм фен на остави детето да реве и отиди в другата стая.Когато гледах племеника и имаше подобни проблеми, просто го приспивах пак, решавахме проблема за 5-10 мин.И помисли да не е преживяла някакъв стрес в скоро време.Стефан се будеше така като преживяваше нещо.

Сополите може и да са от зъбите.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #22 -: ноември 19, 2013, 16:29:00 »

защото ако я приспиваме гушкайки я, тя не иска да спи, а да играе, откарваме часове в приспиване, дере, дърпа носове, коси, зърната на Тон, в повечето случаи включва и истеричния рев и да искаш не можеш да останеш в стаята дълго време.
Преди месеци имахме същият проблем и този метод ни помогна, за 4-ри дни нещата се нормализираха, ама защото сме мекушави, пак започнахме да я гушкаме докато заспи и сега си чукаме главите

ако беше за 5-10мин, нямаше да се кося, ама това стига и до 2 часа само за заспиване, като се събуди и нощем за по няколко часа, за 2-3 дни пак не е проблем, но това при нас продължава повече от месец, даже още преди ваканцията ни в Бг, в Бг беше крива, ама сега е непоносима.

На мен също ми е тежко да я оставям да реве и аз рева с нея в другата стая на отворена врата, слушам за да не повърне от рев.

Правила го е, преди няколко дни за следобедният сън, след порцията рев повърна върху мен. За това съм принудена да взема сериозни мерки защото не можем да продължаваме така
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #23 -: ноември 19, 2013, 16:39:21 »

Маги какво имаш предвид под стрес?
Незнам, направо съм отчаяна
тя е постоянно в цицини, синини, издрани колена, та това си е последствие от буйният характер
Аз съм в стрес, психически тормоз, за мен има ли лек
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 19, 2013, 17:08:51 »

Аз лично не вярвам на тези неща, но някои хора вярват. Та ако си от тях...иди да й баят. Племеницата е така с нощното будене и майка й казва, че баенето помагало поне за исвестен период. Та ти го давам като идея.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #25 -: ноември 19, 2013, 18:07:02 »

Да ти кажа честно пънки (макар че тук не му е мястото за обсъждане) навремето вярвах на тези неща, в последствие не, но както казах на всичко съм готова само да спре, не ми е за мен, аз ще съм си недоспала, но тя страда, съня е важна част от здравето, незнам как да я накарам да спи

 приятелката ми също викаше да я закараме на баячка и ми даде адрес на една баба, ама адеее, като си бяхме в Бг ми избяга от главата.Сега ми писа и сега се сетих, ама малко трудно като сме на 2000км.

В кръга на шегата - събирам конци от дрехи на хора които обичат да спят (пак идея от приятелката ми) трябвало съм да ги сложа под възглавницата. еее - може да се каже че съм отчаяна

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 19, 2013, 18:29:06 »

Ако малката е кръстена, в кафена чашка с вода гасиш 3 пъти запалени свещите от кръщенето. Ако не е-три/четири кибритени клечки. С водата измиваш очите, може да и дадеш и малко да си пийне.
Според майка ми действа веднага. Ние с брат ми сме близнации т.к.едно време не е било често срещано, са ни се радвали доста хора (то и сега се радват на близнаци, но тогава всеки се е спирал) и вечерно време когато сме били неспокойни, така ни е 'усмирявала'. И на стари години успешно го практикувам. До скоро знаех само за клечките, но когато кръщавахме попа посъветва родителите на бебчето за свещите.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #27 -: ноември 19, 2013, 18:43:15 »

Изабел е кръщавана в Католическа църква, има само една свещ, специално за кръщенето, тя е много специална и с семейна история, нейната си, става ли тя?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 19, 2013, 19:21:35 »

Трябва да става, но ако си я пазиш, понеже попа каза до 3г да се палят и после да доизгорят в църква, ако при вас не е така. Т.е. палите я години напред или се пази, клечките кибрит вършат също работа.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #29 -: ноември 19, 2013, 22:18:48 »

Имаме я свеща. Пазим я в нейното гардеробче, те се пазят цял живот, на моя още стои свеща, незнам да има някаква история зад тях, преиста нищо не е казал.

Ще пробвам утре, приятелката ми добави че се палила свеща пред осветена икона
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines