Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:42:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284390 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: юни 05, 2015, 18:59:01 »

Тя ужким казва че иска и тя своя стая, но не искала да спи в нея самичка.
А буди ли се нощем? Не може ли някой да ляга с нея в стаята й докато заспи и после да си ляга в другата стая. Мъжа ми често заспива на 2то легло в детската докато чете приказка. След половин 1 час се мести в спалнята, а сутрин идва и Кари при нас.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: юни 05, 2015, 20:01:55 »

Аз мисля, че си е до дете. На нас колкото и да ни се иска детето да си спи само в стаята, ако го е страх, то все ще се буди и се влиза в порочен кръг от ходене до другата стая/спалнята.

Спяхме на Леа в стаята само до 10 седмица. След това майка ми дойде и ние си отидохме в спалнята. Аз ходех като сомнамбул между двете стаи. Така до 7-ми месец. Майка си тръгна, а Леа се будеше на всеки 40 мин дори и да спя с нея на спалнята. Лек кошмар.
Аз излетях от детската и мъжа ми започна да спи с Леа, и да я приспива/носи. Така изкарахме до годинката. След това отново имахме баба/дядо и уж Леа спеше на детското легло, а бабата/дядото на спалнята. Горе долу почти всяка нощ след 2-3 часа тя отваше на спалнята. Към 3-тата годинка започна да спи в нейната стая без да се буди, но пак зависеше колко емоционален е бил предния ден.
Сега се преместихме да живеем на ново място и тя отново започна да се буди - към 2-3 часа и да плаче някой да дойде да я заведе при дядо й или при нас. Разбирам, че тя не знае да премине сама между фазите на сън и за това се буди, но ние така и не можахме да я научим да го прави. Не съм съгласна да я оставим сама в стаята и да си плаче. Казват, че за 3 дни се научавали да спят сами децата. Ние сме стигали да я оставим да плаче, но да не я вдигаме, но винаги е имало човек в стаята с нея. Може и ние да сме прекалено “предпазливи” родители, но и Леа си е супер бъзла. Просто я е страх. Има светната лампа в коридора между стаите. Такава е, колкото и да я окуражаваме, че се справя отлично и тн. Вечер си я приспиваме, но една приказка и малко гушене и заспива. Случвало се е да не е заспала дълбоко и да се оплаче, че сме я “изоставили”.

Анита, много наши познати с 2 деца с малка разлика ги разделят и всеки родител спи с по едно дете, докато по-голямото се чувства сигурно и остане само. Просто си отнема време и си зависи от детето как се развива. Щом Мими казва, че не иска да спи сама, значи сигурно е така. Търпение, говорене, позитивизъм. Няма да спят/търсят нон-стоп. Всичко е до време.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: юни 06, 2015, 01:10:20 »

И аз мисля като Аничка. Може би просто философиите ни за гледане на дете са сходни, затова.
Не бих я оставила да се дере. Знам си я че е много чувствителна и емоционална. Ели пък почти всяка нощ бълнува, разказва, плаче насън, говори, ляга, надига се. Реално не се буди, освен ако наистина не е нещо критично. Та, за моето дете прецених, че нужда от натискане няма. Още по-зле ще стане. Вече не е малка. Има си стая и когато пожелае може да отиде и да спи там през нощта. На този етап не пречи на никого фактът, че не спи сама. Не се водя от правила и "какво трябва". Ако детето е спокойно и се наспива, аз също съм спокойна и се наспивам. Точка smile
И, наистина няма да трае вечно. В един момент сами започват да си търсят удобството на самостоятелното легло Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: юни 06, 2015, 04:49:39 »

Фанимира, понякога се буди през нощта примерно да иска вода. Ние така или иначе сме решили като я преместим в нейна стая тати да спи с нея, докато свикне, а после като видим че е готова да спи сама, той ще се премести в спалнята. Аз също не мога да я оставя да се дере сама в стаята и да се чувства изоставена или самотна. И тя е много чувствителна и това не бих и го причинила, нито пък искам да я насилвам да спи сама. По скоро искам сама да почувства че иска своя стая, да си има свой детски кът и да знае че там спинка. Да не се страхува да спи самичка.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #499 -: юни 09, 2015, 10:39:07 »

Аз ще се завърна към темата "тоалетна"...
Изабел се справя чудесно, само че с голямата нужда пак запецнахме, ходи на 2-3 дни, а преди с памперса всеки ден.
Усеща че и се ходи, но като седне и след 2 секунди казва че е готова, а дефакто нищо не е свършила. На всеки 5 мин търчи до тоалетната и все така... Реших че не се застоява достатъчно, започнах да и чета книжки за да я задържа повече, първите 2 пъти проработи, но тази сутрин 10мин чета и нищо, започна да се възползва дори вечер преди лягане.
Хапва си много, плодове (ябълки, круши, банан - узрял), и зеленчуци (броколи, карфиол, кръгъл фасул) пълнозърнест хляб, кашкавал. Най малко1 литър вода изпива. Тези неща ги давам всеки ден

Не знам как да стимулирам повече отделителната система. Някой имал ли е такива периоди след сваляне на памперс?

Забелязах че се научи да се стиска като и се пишка, чупи стойки, скръства крачетата, държи се отдоло, но като я питаш дали и се пишка и тя НЕЕЕЕ, чака до последно, само и само да не изпусне нещо (на рожденният ден на баща и).
иначе сама си казва и държи да се обслужва сама в тоалетната, сама да се съблича и облича.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #500 -: юни 09, 2015, 11:08:32 »

Момичета, защо не направите oтделна тема за махане на памперса, струва ми се удачно, предвид, че е актуална тема и се пишат много страници по нея?
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: юни 09, 2015, 11:24:17 »

И аз съм "за".  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #502 -: юни 09, 2015, 12:21:07 »

fibi, тук според мен не става дума за физиологичен проблем (запек), а за психичната нагласа на детето. Идва ми наум една от фазите според Фройд. Може да ти звучи налудничаво, но става дума за аналния период - умишлено задържане на изпражнения и урина от децата. Стискане до последно. Затова са тези чупки и стойки. Периодът се характеризира с ясно различаване от детето на мое и чуждо, вън и вътре. Детето упражнява контрол върху себе си и е особено се изостря това стискане, ако детето е подложено на насилствено отнемане на "собствеността" си. Това е и ерогенно усещане за детето. Периодът е между две и три годишна възраст. По принцип това може да си се случва и с памперс. Въпросът е, че най-често родителите го виждат, когато се опитват да приучат детето на гърне. Има много информация в интернет на тая тема. Просто се зареди с търпение.
Зависи и дали си започнала да слагаш малката на гърне от по-рано. Иначе ти я учиш едновременно на две неща - от една страна да ходи на гърне, от друга страна да не ползва памперс. Това е аналогично с опит от страна на майката например да се опитва да отбива детето от гърдата и едновременно да захранва.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #503 -: юни 09, 2015, 13:05:32 »

Благодаря Аличка
Не мисля че тя има проблем с отделянето от акито (собствеността си), в началото си ходеше на тоалетна, последните няколко пъти започна да го прави това със задържането.
За храната имах предвид:  за да не може да се стиска, нали знаеш че някой път просто ти трябва тоалетна (ако разбираш какво има предвид). Стискането по голяма нужда може да доведе до сериозни проблеми, подуване и болките в коремчето е само малка част.
Ако е наистина до 3 год, ще изтрая още някой ден, дано да е така
Ето с днес стават 3 дни без изхождане
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #504 -: юни 09, 2015, 15:14:57 »

Фибче, като се изходи успяваш ли да видиш дали е много запечена. Може и да е съвпадение махането на памперса и просто да си има запек. Михаил също има такива периоди и почти винаги е от не ядене, но той си е злояд.
И аз съм чела, че могат да се травмират и стискат при махането на памперса, но при вас мина доста време за да е това.
Михаил и той чупи стойки и стиска като си играе, това си е нормално всяко дете го прави.
Между другото мен кашкавал ме запича.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #505 -: юни 09, 2015, 15:50:32 »

О, да, като се заиграят децата забравят да пишкат. По този повод мисля, че е по-правилно да се подкани детето не с въпрос "Пишка ли ти се?", а с "Хайде да пишкаш!".
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: юни 09, 2015, 15:58:17 »

Направих тема "Всичко около махането на памперса".Мисля,че ще е полезно да има отделна тема по този въпрос Wink
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37199.msg678015.html#msg678015
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #507 -: юни 09, 2015, 16:43:14 »

Ели, Благодаря за включването
Май си права и да е просто запек. Ходи и се до тоалетна, боли я, натиска си с ръчички коремчето и приплаква.

тя си хапва винаги много кашкавал, за късмет хапва винаги хубаво

за капак от обяд е с 39 температура, дали е свързано с не ходенето по голяма нужда - не знам

Благодаря за темата miauka
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: юни 10, 2015, 08:45:10 »

Фиби възможно е, що не пробваш да й помогнеш с миниклизмичка за деца?! така най-безболезнено хем детето ще се разтовари, хем ти ще разбереш високата Т от този проблем ли е предизвикана или от нещо друго.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #509 -: юни 10, 2015, 10:02:09 »

Боже, миниклизма за деца, даже не знаех че такова нещо съществува, с удоволствие бих пробвала Рафаела стига да имах такава.
Снощи повърна всичката течност която беше изпила, след малко ще ходим на лекар, че днес е ден 4-ри, ще го моля да ми изпише свещички....
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines