Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:10:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284389 пъти)
 
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: май 09, 2015, 22:06:52 »

И аз искам такава кутия!   heart heart
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: май 10, 2015, 09:33:00 »

Oooo, страхотно! heart
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: май 14, 2015, 22:16:46 »

Аз пак имам питанки за махането на памперса.
Значи купихме на Мими нромални гащички (от плат) и през деня и ги слагаме, като обяснихме че с тези гащички ако чишка или ака в тях ще се намокри и затова трябва да ни каже преди това. Тя разбра и вече няколко пъти казва кога има чиш, даже 3-4 пъти и ака в гърнето (нещо което преди изобщо не искаше). Обаче и няколко пъти се случва да се изпусне и да се напикае, при което явсно се чувства смутена и от срам почва да плаче. Аз я успокоявам, че всичко е наред, случват се аткива неща, че ще се измием и другия път като има чиш ще ни каже и тя рязбира и казва да. Вчера ми каза Мами, има аки, казха и да идем на гърнето но тя не пожела  и двата пъти се изака в памперса. В градината и и искат тренировъчни гащички-памперс- тези които са като памперс, но са като гащи и и слагат тях, а през нощта или като излизаме по магазини или на гости и слагаме памперс за да не се пдомокри някъде. През нощта цяла нощ не чишка, памперса е чисто сух сутринта и сутрин изчишква по 300-400мл сигурно. Цяла нощ се стиска и не знам дали вече не е готова поне през нощта да е с нормални гащички от плат. А следобед ако спи след като се събуди също е сух памперса и чишка на гърнето след това. Та не знам как да процедирам оттук нататък. А и на какво се дължи това - понякога иска да ака в гърнето а друг път- не? Понякога казва че иска чиш, друг път се изпуска. Нормално ли е това или ние я объркваме като и слагаме и памперс и тренировъчни гащи и тя не може да помни кога е с памперс и кога с гащички и кога къде трябва да си върши работата. Странното е че за чиша в повечето случаи си акзва- ето вчера например 4 пъти чишка в гърнето и 1 път се напика, но пък не пожела да ака в гърнето, въпреки че знае че ще получи подарък след като се изака в гърнето, както получаваше предните пъти, когато акаше в гърнето а предпочете да се изака в памперса.
Искам по възможност да махнем памперса това лято защото вече е на 2 години  и 1/2 а и лятото е най-подходящо за това. Освен това тя сама изявява желание да носи нормални гащички от плат- казва искам гащички като на мама и като и ги сложим много им се радва и се хвали на който види че е с гащички а не с памперс.
« Последна редакция: май 14, 2015, 22:22:00 от Anita81 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: май 15, 2015, 00:53:23 »

Анита, първо махнете дневния памперс, а после нощния. Той се маха накрая. Освен това, не я обърквайте с това слагане на памперс като спи следобед, като сте на гости, като сте по магазини. Вярно, ще имате 2-3 седмици, или малко повече, когато ще носиш по 3-4 чифта гащички навън, както и резервни дрехи. Аз излизах с една торбичка само за преобличане. Но е неизбежно. А като спи следобед слагайте подложка на матрака просто. Важно е да го махнете памперса през деня окончателно. Така ще й е по-лесно.
За акането съм чела, че е по-трудно обикновено. Идвало от това, че детето си мисли, че се разделя с нещо свое и това го подтиска. Може да пробвате със следния ритуал - като се изака в гърнето, заедно да отидете и най-тържествено да го изхвърлите в тоалетната, да му кажете Чао, чао! и да се посмеете заедно. Като ритуал.
Правилно си решила лятото да махнете памперса, то и на детето няма да му е кеф да се спарва...
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: май 15, 2015, 06:36:26 »

Сънрей, ами ние този ритуал с хвърлянето и казването на на чао, го правим и с чиша и с акото. Знам че нощния памперс последен се маха, но тя вече доста време сутрин и следобед като се събуди от сън памперса е чисто сух и чишка на гърнето. А и в градината как да я пусна по нормални гащички като я искат с тренировъчни гащи и ако се начишка пред всичките деца не знам дали няма да се притесни така както у нас я е срам че се е напикала. Тук не си дават много зор с махането на памперса и целия процес е бавен и дълъг. Повечето деца са с памперси до 3г. поне. В градината казват че ужким си казва че иска да чишка в гърнето и я слагат, но там не е акала на гърне. Днес пак се изака в памперса въпреки че ми каза Мами, има аки и аз я попитах иска ли на гърнето и и напомних че ще има подарък ако се изака в гърнето. Тя го знае но каза, не не в памперса и се изака в него. Ако идем на гости някъде и се напикае, не знам как ще реагират домакините. Знам че знаят че е дете и може да се случи, но не всеки обича такива неща. Що се отнася до мен, аз нямам против д е пусна цял дян само по нормални гащички от плат ще вдигна килимите и ако стане авария ,стане- ще чистим докато свикне, но знам че в градината няма да са въодушевени от идеята да я държат цял ден по гащички а и както казах не искам да се чувства засрамена и да плаче там пред всички деца само защото се е начишкала, което може и да е нормално поведение за всяко дете в този перио, но нямам наблюдение от децата около нас как е било и затова ме притеснява това да не доведе до нежелание да ходи на градина защото може да се напикае там пред всички деца. Как вие решихте този проблем с градините? Вашите деца чувстваха ли се засрамени че са се напикали и да плачат? Нормално ли е да се чувстват така или тя е просто по-чувствителна?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: май 15, 2015, 06:54:12 »

Може пък при вас първо да махнете нощния памперс, опитай, поне не пречи.

За срама - о, да! Има го и още как! Ели като се улиса в игра, понякога забравя. Именно това беше причината веднъж в детската градина да се напишка. И тя плака. Макар да знам, че никой не й се е подигравал. Говорихме с нея, помолих й госпожите да я успокоят на другия ден. Те дори пред мен й казаха, че не е станало нищо страшно. Макар че се случи веднъж, тя също се подтисна, доста говорихме тогава.
Мисля, че е период, минават през него и после забравят. Вкъщи също се притесняваше като види, че вече пиша, а не е на гърнето. Но това се отработва за няколко седмици, а и като не му се карат на детето, то доста бързо се съвзема. Нормално е, за тях това е нещо така различно, те не помнят да са били без памперс и изведнъж - хоп, няма го и трябва да подават знак. Затова ние сме до тях - за да мине леко, плавно, без травми. Най-важното е да не се хока детето, да не му се показва, че създава допълнителни грижи. Аз лично награди не съм давала, но пък много я гушках, целувах и казвах, че се гордея с нея при всеки успех на гърнето. При нас с акането проблеми нямаше, защото явно й беше гадно като усещане да се омазва, не знам, късмет някакъв! А за пишкането бях махнала всички килими, както ти казваш.
За гостуванията - за няколко седмици, когато е най-критично с напишкването, все ще можете малко да поограничите гостите. Канете ги у вас през този период.
А за яслата не мога да помогна. В България в яслата също повечето са с памперси. Ели тръгна на 2г и 2м на ясла, а махнахме памперса на годинка и половина, та беше се понаучила и много не се изпускаше вече, да не кажа почти никога. Все пак оставях доста гащички и предупреждавах лелките. Но и от тяхна страна не съм срещала затруднения, дори реагираха много положително.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: май 15, 2015, 14:34:28 »

От опит мога да кажа, че я обърквате с това слагане и махане на памперса. Махни го и не го слагай докато е будна.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #472 -: май 18, 2015, 13:59:06 »

Анита, аз съм в точно този период с моята Изабел, на мен ми идва вече срамно че още е с памперс а ще стане след 3 месеца на 3г, може би си е чисто българска черта да се срамуваме. Кой знае, Холандците определено не се притесняват, днес видях дори голямо дете с биберон, погледнах бащата - беше от типа с големите дупки обици, та се зачудих дали памперса ми е проблема...
При нас обаче са по толерантни в градината, има тоалетни пригодени за тях децата (нисички), половината дечица вече си ходят на тоалетна и учителките нямат проблеми с това. Едно детенце се беше наакало страшно много в гащичките, до толкова че се наложило да ги хвърлят, хахаха, бащата ми е колега.

Ние сега се прибрахме от ваканция, там прекара повече от 2 седмици без памперс, то като сме по цял ден на басейна и морето, тук започнах да и слагам и не искаше, дърпаше да го маха, като я питаш дали ще каже като и се пишка, тя казва НЕ и не казва. На вън носих по няколко ката дрехи и обувки за смяна. Както каза Пънки, окончателно без пампи. Като почне да пишка се спира и ми казва че е мокра, питам я дали има още пиш и тя ДА. Излизаме от магазина и я слагам да кукне и си се изпишква без проблеми, но все чака да тръгне и да се намокри. Бях на работа уикенда, таткото я гледаше с памперс и май изпуснах момента, сега пак си пази памперса все едно е злато....

Сега аз да питам:
От каква възраст децата имат въображаем приятел.......
Не че моята мома има ама от известно време вижда бебе, постоянно ми казва че бебето плаче, че бебето си хапе ръцете, като я питам къде е и тя ми сочи ту гардероба, ту тавана и то все в нашата спалня, става ми страшно на моменти.....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 18, 2015, 14:14:46 »

Не съм психолог, не съм учила, за да знам, но мисля че точно около третата годинка повечето деца си имат въображаеми приятели.

А за памперса - те така почват децата. Първо казват като се изпишкат и са мокри, после почват да казват като почнат да пишкат, след това секунди преди да почнат и постепенно започват да предупреждават достатъчно рано, за да може да реагира човек. Това са нормални етапи на осъзнаване.
Фиби, точно това оставяне с памперс при тати през уикенда е объркало нещата. Той не би ли се справил? Жалко че тези 2 седмици не сте успели да ги затвърдите след това, било е супер възможност.

Иначе, и тук по детските заведения тоалетните са такива мънички, за да ги ползват дечурлигата спокойно.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: май 18, 2015, 16:47:14 »

Ние от 3 дни сме само с гащички през деня, даже с тях спи на обед. Само вечер като ляга и слагам памперс, но мисля че е излишен защото тя от няколко месеца си се събужда с чисто сух памперс всяка сутрин и се изчишква в тоалетната или гърнето. Имаме голям напредък  за тези 3 дни. Не се е напикавала, казва си всеки път като има чиш или аки.  Казва, Мами, бързо, бързо, чиш, ще намокрим гащите и бръзаме до гърнето, след което си върши работата там.  Мисля че почва да свиква че е с гащички и знае добре че ще се намокри ако не ни каже а тя не иска да се мокри и бързаме всеки път към гърнето или тоалетната. Даже искам ако мога направо на тоалетната да я науча ще е най-добре, но тя си казва къде иска - тоалетна или гърне и аз не я назорвам. Където пожелае, там -само да не е в памперс или гащи.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #475 -: май 18, 2015, 18:52:18 »

Той таткото само я държеше с памперс, събуваше я и тя си пишка на тоалетната, на него казва в повечето случаи като и се пишка. Изглежда уикенда е бил достатъчно дълъг за да привикне пак към него. Готова е за крачката с махането на памперса, убедена съм, но просто се иска постоянство и много пране, след месец майка идва, та може тя да има повече успех..

тя пишка само на тоалетна, гърнета не признава. Това което забелязах от времето което беше без памперс е, че вече не пишка малко по малко и често, а много и наведнъж, някой път е като чешма направо. Сменях на ден 3 пъти дрехи, а мога да кажа че Изабел пие доста вода. Преди само за 2 часа до обяд сменях по толкова и бързо се предадох
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: май 18, 2015, 23:04:33 »

Фиби, и Мими като седне на гърнето след сън изпикава по 300-400мл, не знам напраов как го събира толкоз и се стиска. Айде на обед спи 2-3 часа, ама през нощта цяла нощ се стиска и чак сутринта се изпикава в гърнето. Аз например ставам по 2-3 пъти през нощта, не знам тя как успява да се стиска толкоз. Иначе сега се чудя как да процедирам с яслата. Там акзват че си акзва когато има чиш и я слагат на гърне или пък на тоалетната  ( и те имат малки тоалетни като за тях), но я държат с такива тренировъчни гащички, в които тя си знае че може да се изчишка и няма да се намокри. Не знам обаче дали ще са съгласни да я заведа с нормални гащички от плат, при което тя в повечето случаи си казва ако има чиш или аки, защото знае че ще се намокри иначе. Страх ме е и да не се случи например да не се усети и да се напикае там пред децата и да се почувства некомфортно и да не иска да ходи на ясла заради това, защото тя дори у нас ако не се усети и се напикае и пчова да плаче от срам, че се е изпуснала, въпреки че и обясняваме че се случва, че няма нищо, другия път ще се усети и ще каже и т.н.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: май 18, 2015, 23:42:17 »

Анита, дори и на гърне да сяда, не е проблем. Има си и някои плюсове. На мен, признавам си, с гърнето ми е по-удобно нощем, когато й се пишка. Иначе посред нощ да сновем по коридорите до тоалетната и евентуално да се разсъни...
Фиби, да, може и да й е свалял памперса, но объркването за нея си остава. В смисъл, тя осъзнава, че е с памперс и си се чуди как така веднъж има, друг път - не. Поне така пише по статиите и в книгите smile Щом знаеш, че е готова, просто действате и това е. Така е, отначало много се пере и бърше, ама е за броени седмици все пак. Аз съм разправяла, че първите дни имах по 10 чифта гащички за сменяне на ден, на ръба бях и едва устисках. Но добре че го направих. Бързо се промениха нещата.
Не знам как издържат толкова малки да не пишкат цяла нощ. То и аз си посещавам тоалетната веднъж нощем. Ели също повечето нощи си пишка. Има такива, когато издържа, но са по-малко от другите. Но тя си е така - много течности и съответно пишкане, няма лошо smile
« Последна редакция: май 18, 2015, 23:43:52 от sunray » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #478 -: май 19, 2015, 09:19:21 »

Тази сутрин много ме изненада, сутринта ме вика и казва че има пиш, памперса препълнен, мокра и се доизпишка на тоалетната smile, щях да падна, така лииии
Обух и гащички, взех раницата с дрешки и обувки които бях приготвила предният ден и я заведох на градината.
Там тя пак каза че има пиш  Oh my ..., при което аз онемях, заведох я на малките тоалетни и тя пишка  shok, обясних на едната госпожа и тя каза че няма проблем. Да пробваме каза girl_wink

Така че Анита, ако занесеш дрешки и обясниш, не мисля че ще има проблем..

Пак сме на линия, стискайте палци да имаме успех този път, мисля и нощем да не слагам памперс, за да не я обърквам повече, като си помисля че вчера се предадох и накупих памперси хехе
« Последна редакция: май 19, 2015, 09:26:57 от fibi » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 19, 2015, 09:35:34 »

Супер, много се радвам, никакво отказване! Аз имах една приятелка, която в няколко критични момента ме побутваше напред и даваше кураж.
Памперсите ги подарих веднагически, за да не ги гледам blum
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines