Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:23:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284350 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #330 -: февруари 06, 2015, 17:15:26 »

Пьрвото което ми идва наум е дали я мьчат зьби?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #331 -: февруари 06, 2015, 17:22:58 »

Вероятно, то й е време. Ето сега дреме в мен и плаче в полудрямка. Педито каза, че този плач е от зъби. Но чак пък изобщо да не й се спи през деня? Тя не е крива денем, не е нервна, гука, смее се, ама съня го няма.
Вярно бебетата са различни, едни поспиват, други не, но преди не беше така и затова се притеснявам.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #332 -: февруари 06, 2015, 17:26:24 »

Бих ти казала както за водата: ако й се спи, тя ще спи. Ако тялото изпитва нужда от сьн, знаеш как е, човек заспива вьв всякаква позиция. После има и деца, които се борят сьс сьня и макар и изтощени не заспиват, но там си има причини, а не личи при вас да е такава ситуацията.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #333 -: февруари 06, 2015, 17:32:59 »

После има и деца, които се борят сьс сьня и макар и изтощени не заспиват, но там си има причини,
Като се замисля, тя май си се бори със съня, защото реално го няма онова дълбокото заспиване. Т.е има го, но само нощем и то разкъсано. През деня е повърхностна полудрямка и то ако успея да надделея с много мъка.
Какви са причините за тази борба?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #334 -: февруари 06, 2015, 17:43:36 »

С риск пак някой да ми се нахвърли, ще си кажа и моето мнение. Според мен е 4 месечната регредия на съня, Елина до едно време спеше прекрасно и после всичо отиде на майната си лато чукна 4 месеца. Тогава съня се променя, започва да върти цикли между дълбок и лек сън. Ако искаш прочети има много писано за 4 month old sleep regression. Моят съвет е да следиш внимателно за знаци, че и се спи търкане на ощи, уши, прозявсне, забавена активност и веднага започваш с приспиването. Според мен ско се плдобри дневния сън ще се подобри и нощния. Още един съвет, който преди месеци ми даде фииби и см е благодарна за него, пробвай различни начини докато не заспи, люшкане, бял шум, галене, да я оставиш сама за малко, може да има нужда да си помрънка. Има и такива бебета, помисли дали натрупва напрежение като плаче иши обрстното. Ако отпуска напрежение с мрънкане е добре да си помрънка. При бебета е валидно, че колкото повече спят толковс повече им се спи, така че се иска упоритост. Ако не спи достатъчно ще е нон стоп кисела, ако като е будна е в настроение може к по-малко сън да й стига.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #335 -: февруари 06, 2015, 17:49:37 »

Еми могат да бьдат най-различни… Силни безпокойства (често безпочвени) от страна на майката, психични проблеми и т.н

Не мен не ми изглежда да е така при нея. Обикновено такива деца са много нервни, плачат много и през деня, през нощта се сьбуждат на 30мин, трябват им часове пищене и носене на рьце вечер, за да заспят…

А това, че преди не е била така нищо не значи. Тя расте и се променя.

Виви, ако имаш предвид мен като казваш някой да не ти се нахвьрли, никога не ми е била такава целта спрямо теб. А този пьт сьм доста сьгласна с теб за всичко, което си написала  good

А, и се сетих да добавя още, че е дори много хубаво, че не сме на едно мнение и има дебати. Това показва, че имаме критично мислене, вместо да приемаме сляпо нещата, които ни казват  good
« Последна редакция: февруари 06, 2015, 18:11:45 от inaxastra » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #336 -: февруари 06, 2015, 17:59:48 »

Виви, Ина благодаря за съветите!
И аз си мисля, че неспейки през деня е лоша услуга за нощния сън. Винаги гледам като й се доспи да я приспивам, ама не ми се получава. Ще пробвам съвета на Фийби.
Ето сега от 45 мин. спи в мен и не смея да мръдна, абсурд да я преместя в кошарата.
Започвам тренировките, дано влезе в ритъм.
П.П сега прочетох поста на Ина - не, тези признаци ги няма при нея. НО - аз напоследък съм много изтощена физически и ми се отразява на психиката. Лесно се изнервям, разплаквам и изобщо не съм спокойна, чувствам се припряна. Явно тя ме усеща и не се отпуска. Знам, че трябва да се успокоя, за да е добре и тя, но ми е трудно, някакъв период е на натрупана умора.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #337 -: февруари 06, 2015, 18:06:42 »

Всичко ще премине. Като майки преживяваме подобни моменти, важното е, че сме любящи, мислим им доброто и ги взимаме присьрце децата (за сьжаление има майки, които по различни причини не са така). Няма никакви сериозни последствия от подобен труден момент, дори и временно да се разстроят ритмите  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 19, 2015, 19:15:16 »

Кога дадахте ядки за първи път на децата. Колко и каквИ?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #339 -: февруари 19, 2015, 19:31:25 »

Открадна си на Нова година, значи е бил на 2 и 10 месеца. Обича, давам редовно вече само сурови-бадеми,кашу, лешници,фъстъци и белени семки също сурови. Не давам печени,но се случва да си вземе.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 20, 2015, 09:29:56 »

Алексче пък си хапва от около година и половина. За съжаление много обича и все като идем на гости хапва, та не са сурови. Но яде леблебия, бадем, орех, лешник....а бе всички!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 20, 2015, 10:44:05 »

Руми Ема я захраниха със слънчоглед някъде на година и половина .. наложи се да я оставя на една съседка за 2 часа и тя й дала .. щях да я осмъртя на място, но пред свършен факт, не мога много да направя .. иначе орехи, бадеми, индийско кашу, кайсиеви ядки, шамфъстък и обикновени фъстъци яде за сефте сега по Коледа и Нова Година /тоест на 2г и 1-2 месеца/ .. давам и сурови и печени /обикновено несолени, но ако са солени не изпадам в депресия от този факт/ .. като цяло Ема не е пристрастена към ядки и бързо й минава мерака .. ако обаче й покажа месце там работата е съвсем различна biggrin biggrin
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 20, 2015, 11:02:11 »

Някъде около втората годинка. Давах само сурови. След третата някъде вече я оставяме и печени да хапва, но опитвам да я насоча към ядене на сурови, че са по-полезни и е въпрос на навик да ги заобича. Но печени яде по- от късно. Започнах с орехови, както и сушени плодове. Обожава стафиди.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 21, 2015, 09:19:20 »

Явор започна с ядките на около 1 г и 6 м със сурови бадеми,лешници,тиквени семки ,слънчоглед ,абе всичко.Но никога не е ял и до ден днешен печени и осолени.Обожава също стафиди ,сушени боровинки,фурми и сини сливи,но те се отнасят към сушените плодове.Гледам да не давам често от тях ,че нали се обработват с химикали ,а и съдържат доста захари.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #344 -: февруари 25, 2015, 22:50:58 »

Мамчета,а вие миете ли бебешките шишета,биберони и тн в съдомиялната? crazy
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines