Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:27:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284378 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 30, 2014, 15:59:50 »

О, то не е необходимо бебето да е ревливо принципно, за да са от полза съветите на Д-р Харп smile В случай на продължителни или силни колики също се прибягва до тях. Ние бяхме така.
Ето сайта му, на англйски език, много полезни неща има. И ефикасни Wink

http://www.happiestbaby.com/
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 30, 2014, 16:01:21 »

Ще я потърся. Нашият не е от ревящите, ние и колики нямахме почти (макс 4/5 дни и то не съм напълно сигурна, че точно корема беше проблема). Но забелязах, че спи неспокойно доста често-мрънка/върти се на сън. И може книгата да ми е от полза.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #182 -: август 07, 2014, 08:20:32 »

искам да попитам мамите,
дъщеря ми е на 2, от 2 дни насам започна много да се стряска и съответно да пищи истерично, катери се по мен панически и ме гушка много силно. За гушкането не се оплаквам, стига да не ме удуши. Сега е залепена за мен, и ме яхва периодично. Мислех си че е период, ама и днес е така, колко продължават тези периоди? Интересното е че със заспиването нямаме проблем, само тези кризи през деня.
Благодаря
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #183 -: август 07, 2014, 11:25:05 »

И аз да попитам, може би е подхващана и преди темата, но с търсачката не ми излиза резултат. Малката от 2 дни вечер не спи след баня - между около 8 вечерта и заспива чак към 1-2. През това време е много неспокойна, плаче и ако заспи, заспива за около 15 минути и пак започва да плаче. Педито каза, че ще да са колики, та изчетох един куп неща и сега съм се задействала с лекарства - Инфакол ни изписаха, масажче на коремчето намерих някакво, но се чудя какви други техники помагат - какво е помогнало на вашето бебче? Междудругото като я сложа на корема си не се успокоява изобщо, само люшкане помага, нищо друго и като я сложа всъщност на рамо в поза за оригване е най-спокойна.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: август 07, 2014, 11:50:09 »

Фиби, ние имаме (май поотминаха като гледам...) такива мятания отгоре ни, но през нощта. Не е приятно, не заради нас, ами защото за нея се тревожа така. Просто я гушвам, шепна й нещо или мълча, но сме си залепени, докато заспи дълбоко пак. Тя, де факто не се събужда, явно сънува много...

Виви, методите на д-р Карп ни помагаха: http://www.namama.bg/article-metodut-na-d-r-karp-bebetata-vse-pak-se-razhdat-s-kopche-za-uspokoyavane/162

Наистина вероятно са колики. Затопляне на коремчето, примерно с торбичка с черешови костилки или просто топли хавлии. Включен сешоар също. Чай от копър може да опиташ. И много търпение, ще отмине един ден. Дъщеря ни имаше колики от 2-ия ден в болницата, та до 4тия месец. Не постоянно, разбира се, но към 11ч предиобед и към 17ч надвечер беше много трудно. Важното е че минава.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #185 -: август 07, 2014, 22:40:01 »

Sunray  give_rose give_rose много благодарности от мен. Тази вечер малката пак беше крива и с методите на Карп се успокоихме успешно! smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: август 07, 2014, 22:47:50 »

Много се радвам! Bravo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #187 -: август 12, 2014, 13:25:10 »

fibi, намесвам се малко, но ми стана чудно. Казваш, че със заспиването нямате проблеми, а нощем? Плаче ли насън, спокойна ли е в съня си или бълнува? Това, което ми описваш ми звучи като "кризата на третата година", която криза доста слиза напоследък във възрастта. Около втората - третата година на децата се появява дълговременната памет. Започват да запаметяват много неща, много неща ги и впечатляват - хубави и лоши, все повече се стряскат от непознати. Това, което се сещам, че може да помогне е редуването на заниманията с детето - игра, в която ти участваш, се редува с такава, в която детето води самО играта, ти наблюдаваш. Другото е тихи занимания да се редуват с нещо шумно и разходващо енергия, и после пак тихи игри. Помисли в кои случаи започват тези изблици - в кои часове, в чие обкръжение и тн. Другото са електрониките - има ли досег с компютри, телефони, телевизори, и по колко време?
Май повече въпроси зададох и не съм убедена дали ще помогна  blush
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #188 -: август 12, 2014, 14:16:27 »

Сънрей, Аличка, мерси, сега по въпросите.

Нощем нямаме проблеми, не плаче и не съм я чула да бълнува. Само една вечер я бях чула да си приказва за много малко, минутка може би.

една от малкото пасивни моменти на госпожицата е, когато пея (тогава танцува), по принцип бяга постоянно из вкъщи, на вън, катери се, та като цяло не е пасивно дете.

Та по повод телевизора, Маша и мечока е единственото което може да я накара да седне за малко или поне да стои права без да бяга. Та може да се каже че на ден по 2 часа ги има седнали, като броя закуска, обяд и вечерята, по време на ядене тв не се гледа. Има дни в които изобщо не гледа телевизия.

Компютри има малък достъп, само сега като се е залепила за мен, иначе самата тя ме дърпа и не иска да съм на компа.

Телефона го прибирам в шкафа защото след нейните ръчички все нещо е преправено, а на няколко пъти звъня на баща си. Вижда му снимката и си кликва на иконката, абе децата се раждат с висше образование в днешно време.

Общо взето, изблиците и писъците са целодневни, колкото и да се опитвам да открия причина или логика все удрям на камък.
От 2 дни насам по утинаха, не се стряска постоянно, но е все още залепена за мен. Продължава да не иска да спи следобед.

По принцип не се стряска от хора, тя е много отворена, ходи и говори на всички, познава и когато не е желана и не ходи да се натиска.

Дано да съм успяла да отговоря на всички, ама с зверче в ръцете е доста трудно да пишеш и да си следиш мисълта

 п.п. сега се сетих че пак започна да се стряска и плаче като кихна, не знам дали има връзка, като бебе пак плачеше като кихна, баща и да се издере от кихане - нищо, само при мен.
« Последна редакция: август 12, 2014, 14:19:53 от fibi » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #189 -: август 12, 2014, 14:35:24 »

Леле, fibi, изумяваш ме Oh my ... Двегодишно дете да не спи следобед! Винаги си казвала, че е много буйна госпожица, но сега си представям цялостно картинката. Защо не се допиташ най-добре до детски психолог? Ти си в по-цивилизована държава и предполагам, че ще има откъде да получиш повече информация. За съжаление в България сме още на светлинни години в това отношение. Предполагам, че и работа с педагог вкъщи би помогнало малко от малко pardon
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #190 -: август 12, 2014, 15:20:10 »

Аличка, аз на моменти се побърквам

говорила съм много пъти с педиатъра, казват "хипер активна е" и това е.
Дадоха ми брошури да чета и хайде по живо по здраво, като цяло е здрава и не изглежда да е уморена, та може и да не ми вярват, не знам.
Няма да ни пратят на психолози и т.н. без да има видими причини за притеснение.
Аз не казвам че търчи като супермен, а просто не се спира на едно място, ако седне се смеем и броим колко секунди ще продължи, най много изкарва до 5сек.
За заспиване след баня скача на леглото като трамплин, забележи след баня, когато се предполага да умира за сън.

Всъщност вече дори не им се оплаквам на консултациите.

Иначе за спането следобед, един ден спи, после 3 дни не спи. Не казвам че не пробвам да я слагам, напротив, днес специално 3 пъти я слагах, в 11:30 / 12:30 / 13:30. Последният път направо си беше седнала в леглото и "мамааа" "мамаа" "мамаа".
Един път говори и си пя, скача, бори се с завивката 1час и 30мин. в тъмнината, ако щеш, така и не заспа

Преровила съм много статии в интернет за спането и по колко трябва спи едно дете на нейната възраст- от 10 до 13 часа. Само от нощният сън и идват 11 часа, може би и стигат, не знам
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #191 -: август 12, 2014, 15:38:09 »

Не посмях да кажа хиперактивна, защото такова нещо се казва само от лекар, а аз не съм такъв blush За съня, явно й стига - не са еднакви децата, колкото и да ни се иска на моменти. В такъв случай защо не пробваш да й организираш ти деня - да помага в готвенето, слагането на масата, нещо умствено като редене на пъзели, или пък ти да й четеш следобед (Маша и Мечока са хит и като книжки тук). Ако не спи, поне картинки в леглото да гледате pardon А щом й харесва да танцува - няма ли къде да я заведеш с деца на нейната възраст да се учи поне да прави това?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #192 -: август 12, 2014, 15:56:56 »

хаха Аличка, на Бали доктора като му казах че е хиперактивна (защото гледаше доста странно ожулените колена и посиненото око на зверо), започна да я преглежда дали не е аутист  Oh my ....

ооо, тя помага в готвенето, помага във всичко, тя самата го иска. Пуска перални (слага дрехите, изкарва ги и ми ги подава едно по едно и се ядосва аз като съм бавна, включва я).

Пъзелите ги нарежда със затворени очи, чак ни получава, слага го в грешната дупка - поглежда ни въпросително и клати глава отрицателно, после пробва друга дупка (която е вярната, ама така го е извъртяла че пак не влиза), ние клатим глава за неее, а тя за дааа и си го намества. Фигурките ги е потулила някъде и нямам време да ги търся. Иначе ще купим още от Бг, че тук няма избор.

Ние четем книжки на Найнче, но и те изчезнаха безследно pardon. Но щом казваш че има на Маша и мечока книжки със сигурност ще се сдобием. Тя в леглото играе на криеница. Снощи четох книжка (вместо трамплина), изобщо не ме отрази и после цял час не заспа.

За танцуването - Мила при нас няма такива неща както в България, по простата причина е, че няма кой да ги посещава. Децата ходят от тримесечни на ясли, а майките се връщат на работа
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: август 18, 2014, 12:58:10 »

Здравейте, момичета.

Разбрах, че е добре за новородено първо да се ползва медицинска козметика. Аз мисля да ползвам първо А-Дерма и после да мина на Bubchen, но не знам в кой момент да сменя козметиката. Вие как процедирате с вашите бебенца?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 18, 2014, 14:18:36 »

По принцип варианта е основно обратен.Почваш с обикновена козметика и ако има проблем минаваш на медицинска или взимаш медицинска и си караш с нея.Не е хубаво да сменяш козметиката често и особено от медицинска да минеш на бюбхен
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines