Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:52:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284518 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 30, 2014, 15:49:13 »

Ели дай линкчета на четките, ако имаш време...
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 30, 2014, 16:15:52 »

Алекс има 14 зъба и 2 в процес на никнене.Аз му ги мия от доста време и изпозвам четка и паста на Чико.Много съм доволна от тях!Четката е мека,има си капачка която я предпазва и грам не се е деформирала,като се има в предвид,че я ползваме два пъти на ден.Сутринта веднага щом станем и бяга към банята и сочи към четката smile А вечер като ме види мен иска и той smile Просто обожава да му мия зъбите може да го правим по 1000 пъти на ден smile
Ето я нашата четка:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11186&cat=53
Това е пастата:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11187&cat=53
Скоро смятам да я сменя с нова пак същата и виждам,че имат доста удобно комплектче което е идеално и за път:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11194&cat=53
 give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 31, 2014, 01:30:26 »

Като стана въпрос за миенето на зъби. Как точно го правите? В смисъл както ние си мием зъбите ли? Не поглъщат ли паста по време на миенето? Все си мисля че ако почна да и мия зъбите ще почне да гълта вместо да плюе. Четох че се препоръчва да се мият с пръст вместо с четка- т.е. слагаш паста на пръста ти а не на четката и после разтъркваш по зъбките, но не съм пробвала.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 31, 2014, 02:03:45 »

Аз съм мила зъбките й все с четка. И да гълтат, няма проблеми. Затова пастите за малки е без флуор. С времето ще я научите да не гълта good Иначе, да, мия й ги както нашите, даже я карам и езика да изплези накрая.
Ползвам основно паста на Чико, както и четката. Взех пастата на Веледа, но нещо не я харесва и не иска да я ползва. И на Ненедент сме били веднъж.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 31, 2014, 10:40:34 »

Anita81,аз чесно не бих пробвала с пръст на този етап тъй като доста силно хапе по принцип,представям си ако започна да му бъркам в устата.Хапе защото още му никнат зъбки и е настървен.
Тези пасти са създадени за деца до 3г.Те са различни от тези които ползваме ние и няма проблем да погълнат част от тях.На тази възраст на която е моя син доста трудно бих го накарала да плюе.
Аз мия както си мия моите зъби,но по-внимателно и бавно smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юни 01, 2014, 02:41:24 »

Аз си мия зъбите сутрин след ставане и вечер преди лягане. И на Мими ли 2 пъти да и мия зъбите или само сутрин е достатъчно засега?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #141 -: юни 01, 2014, 12:34:46 »

Мисля, че вечер е по-важно да се мият. Ако ги миеш само ведньж, мий ги вечер, така цяла нощ ще бьде с чисти зьби. А като ги миеш сутрин, след пьрвото ядене- край.

Мият се от венеца надолу, само в една посока, защото иначе с времето венеца се оголва (за тая работа трябжват години естествено, но принципно това е техниката и при вьзрастните). Ако ти е много трудно така, четкай с крьгови движения и се старай да минеш по трите повьрхности на зьба: откьм бузата, откьм езика и дьвкателната страна, за да бьде качествено почистването  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: юни 01, 2014, 20:54:41 »

Имаше нещо като поговорка "Зъбите се мият сутрин за красота, вечер за здраве". Аз и ги мия само вечер ( излезли са и почти всички). Сутрин ще започна чак когато започне да плюе пастата, защото колкото и да е безвредна, не искам да и давам да яде паста за зъби 2 пъти на ден.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юни 01, 2014, 21:02:05 »

Angel4e не е само поговорка. Това зъболекар ми го е казвал. И аз мия зъбки вечер преди лягане. Преди като Алекс пиеше мляко и ги миех преди млякото и заспивахме. Сега ги мия преди баня. Но "мия" е доста силно казано, понеже още не схващаме много идеята и се въртим на всички посоки, не отваряме добре устата. Поне градим навик!
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: юни 03, 2014, 09:06:36 »

Мамчета,препоръчайте ми някакви играчки за 11 месечна възраст.Като тръгна да купувам нещо на Юлето и немога да реша кое и би било интересно и разбираемо.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юни 03, 2014, 09:49:08 »

Това е едното:

http://www.toy.store.bg/p93421/cveten-kub-obrazovatelna-igrachka.html

Нещо за сортиране, като това: http://www.toy.store.bg/p97886/figurki-za-sortirane-smetalo-i-labirint-dyrvena-kutia-za-igra.html

Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: юни 03, 2014, 10:48:12 »

Момичета,моля ви да споделите(ако е възможно и линк)какъв термометър ползвате за децата си?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #147 -: юни 03, 2014, 13:51:16 »

Електронен на Браун, който се слага в ухото. Много сме доволни: отчита бьрзо и точно, не е неприятен (поне за моето дете) и може да се използва и когато детето спи.

« Последна редакция: юни 03, 2014, 14:26:15 от inaxastra » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: юни 03, 2014, 14:09:03 »

Замислям се и аз за такъв за ухото, трябва да видя нашия измерва ли и там.
Иначе, имаме два, електронни (просто единия беше за яслата) - Чико и Микролайф. Нямам проблеми с отчитането. Меря под мишничката, Ели не се дразни и си стои с него. Но през нощта би било по-удобно в ушенцето наистина...
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #149 -: юни 03, 2014, 16:32:16 »

и нашият е същият като на Ина на "Браун"
, много е удобен. И аз съм много доволна от него
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines