Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:01:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД - 6 част  (Прочетена 163986 пъти)
 
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #270 -: август 08, 2016, 10:49:57 »

Взех я !!!
Когато я поръчвах не се развълнувах толкова много, но сега .. еххх  yahoo,
От магазин Каприз е моята, страшно съм доволна от това, че са спазили всичко, което исках. Направиха ми було за 5 мин, обгрижиха ме страшно много.

Освен това ми подариха воал, калъф и тюл, за да си направя връзки на кецовете smile
Активен
Neven85
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #271 -: август 29, 2016, 22:48:22 »

Аз лино  от Асеновград бях възмутена. Два дни бяхме на обиколка и в почти всеки магазин ни посрещаха с пренебрежение и ужасно отношение. Имах две рокли на сватбата и двете от София ги открих.
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #272 -: октомври 19, 2016, 13:40:23 »

Здравейте момичета, исках да попитам ако реша че искам реплика на някоя рокля ( направо ми останаха очите по една рокля на Проновиас ,но струва скромните 2500 евро ..  Oh my ... ) в кое ателие в асеновград да се насоча ??
Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #273 -: януари 25, 2017, 00:30:11 »

Здравейте и от мен. Нашата сватба е след 3 месеца и след известно търсене из София, явно и аз ще се вдигна до Асеновград, защото времето притеснително напредва, а тук има много малко налични модели в по-голям размер (44-46 да речем....които да се стеснят след това на талията). Виждам, че повечето дами се опитват да се впишат в определен бюджет (съвсем разбираемо), докато аз в случая имам възможност да се поглезя с роклята. Търся обаче модел с наистина качествена изработка и хубави платове (то не, че всеки не търси...но към момента за мен е приоритет пред цената). Кои места препоръчвате да посетя за такъв тип рокли? До колкото прочетох назад в темата - Версай, Радичев, Чуков... Пропускам ли нещо?
Много ви благодаря предварително! smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #274 -: януари 25, 2017, 18:30:44 »

Привет, Faumea  smile

Моята рокля е изработена от ателие Версай, но съм ходила и в другите цитирани от теб магазини. Размер 44-46 би трябвало да е L-XL, което не е чак толкова голям размер  girl_wink В едино от ателиетата на Чуков има модели на Пронивиас на съвсем приемливи цени от 1700-1800 нагоре. Не знам как стоят при тях с нещата на изработка. За Версай, което ми го препоръча друго момиче от форума, мога да ти кажа конкретно как е. Имат техни изложени модели, на които можеш да правиш корекции, да сменяш материали и елементи от роклята. На мен ми разработиха модел, който никога преди това не бяха правили в цялост като съчетание от детайли. Показаха ми налични материали - платове, тюл, дантели. Аз си избрах основния плат, тюлът на роклята тогава го нямаше, поръчали са го после за роклята, само ми казаха, че има такъв вносен от Италия. Бях избрала брюкселска дантела, защото не е толкова фина и създава 3D ефект. Лично аз съм страшно доволно  girl_wink Зависи какви материали ще избереш, цената може да мине доста над 1000, но поне ще е изпипано по фигурата ти. Аз също имам проблем с талията - 59 см. Нито една готова рокля, не можах да си представя как ще ми я стеснят без да й загубят силуета. Според мен е важно, каквото и решение да вземеш, първо да си наясно кои силуети ти стоят добре - прикриват недостатъците, подчертават хубавите участъци като талия, бюст, гръб. Пожелавам ти успех  good И разкажи после какви си ги сътворила  Girl_hide Ако имаш въпроси, не се стеснявай да питаш, момичетата могат да ти бъдат полезни за много неща  girl_wink
« Последна редакция: януари 25, 2017, 18:33:07 от marry_me » Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #275 -: януари 25, 2017, 21:55:51 »

Благодаря за отговора.

Да, 44-46 е точно L-XL, но в София няма много опции в този размер. А при мен талията е около 38-40-ти размер и в зависимост от линията и кройката има 2-3-4 размера разлика с бюста. При което повечето рокли до някъде ми стават, но на бюста, където ми е най-важно да видя как ми стои моделът деколте, защото по принцип надолу повечето линии са ми ок, но нагоре много малко ми отиват, никакъв начин...и не придобивам никаква представа.

Нали, нямам самоцел за висока цена...ако някой иска да ми направи добре скроена и ушита рокля от микадо за 300 лв. няма да се дърпам. Но шансът не е голям. smile

Утре ще отида до там и ще докладвам. smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #276 -: януари 25, 2017, 22:29:16 »

Faumea, като чета за структурата ти, мисля, че този модел ще изравни разликата в талията и по-пищния бюст.

https://facebook.com/pg/princessfashionstudiobg/photos/?tab=album&album_id=892695877409447&ref=page_internal

https://facebook.com/pg/princessfashionstudiobg/photos/?tab=album&album_id=851810014831367&ref=page_internal

Роклята с ръкав, втората булка  girl_wink

https://facebook.com/pg/princessfashionstudiobg/photos/?tab=album&album_id=939901772688857&ref=page_internal

На пръв прочит за това се сещам. Ако искаш пусни някоя снимка на лични, може да дам по-добро предложение  girl_wink
Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #277 -: януари 25, 2017, 23:38:51 »

Мерси, мерси. А-линията на роклята от третия линк би ми стояла добре (и като цяло е хубава). Нагоре е под въпрос.

Аз горе-долу имам представа какво търся, само че не го намирам. biggrin А-линия или някакви много обрани плохи на полата (тоест среден обем в полата), изчистено бюстие без много дантели и финтифлюшки, и тъй като не искам гол гръб и напълно голи ръце - едни паднали рамене (въпреки че раменете ми са по-широки, са прилично оформени и се харесвам с off-the-shoulder). В началото търсех ръкавите да са някакъв тюл или дантела, но при пробването установих, че при 90% от роклите кожата ми моментално реагира на тюла/дантелата. От една страна имам алергия явно към някои изкуствени материи, от други страна - свръх чувствителна кожа. Така че дантелата/тюлът на голо почти отпадат, освен ако не се намери нещо много нежно и меко, за което да няма изгледи, че ще ми иде да го разкъсам след 1 час носене (в два от магазините такава реакция получих буквално за секунди, че жените се ужасиха....много дискомфортна ситуация).

По принцип търсех нещо такова като силует (с минимално количество декорации и апликации обаче) -

http://www.pronoviaswedding.com/images/rosaclara-wedding-dresses/REMMA%208A131.jpg

https://wedding-pictures.onewed.com/match/images/28307/tahiti.ios_full.jpg

Но сега се оглеждам и за разновидности на тези модели -

http://www.ellisbridals.co.uk/product/19093/

http://chicvintagebrides.com/wp-content/uploads/2014/10/Off-Shoulder-Oscar-De-La-Renta.jpg

По всякаква логика при трябвало падналите рамене да ме разширяват нагоре и в някои случаи наистина е така...но понякога ми стоят и много добре. Затова трябва да мога да пробвам рокля в подходящ размер в горната част...от където и проблемът. biggrin
 
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #278 -: януари 26, 2017, 00:22:11 »

В кои бутици в София си била? Принцес на Витошка предлагат много сходни модели на групата Проновиас като твоите от линковете. Доколкото имам някакви спомени, говоря малко наизуст, но Сейнт Патрик и White One, са по бюджетните им линии и в София има няколко бутика, които ги внасят. Все пак си мисля, че идеята за деколте лодка, не е особено подходяща. Това е силует, който се препоръчва на жени с много малка разлика между горната част и талията, за да може оптически да се разшири горната част и да се създаде илюзия за по-тънка талия. Относно тюла и аз имах този проблем, затова ми поръчаха вносен мек тюл, толкова е приятен, все едно си в облак, мек, фееричен. Цялата горна част на роклята ми се крепеше на един слой от него, нито веднъж не ми боцна ила да изпитам дискомфорт.
Друго, което си мисля е, че пищният бюст не носи много отворено деколте  blush Да не разсейвате попа или кума lol
« Последна редакция: януари 26, 2017, 00:27:19 от marry_me » Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #279 -: януари 26, 2017, 01:42:05 »

Бях и имат много хубави модели, но нито един подходящ модел, който дори горе-долу да ми става на бюста и раменете, за да мога да преценя как би ми стоял в моя номер. Иначе биха могли да поръчат по каталог и после да стеснят талията, но просто не смея да поръчам нещо, което изобщо не мога да облека нагоре и да добия представа предварително.

Именно, деколтето с падналите рамене е загадка. Имам рокли с такова деколте, с които се харесвам страшно много. Но съм пробвала и такива, които ме разширяват още повече. Да речем тази рокля (не знам кое е девойчето, но само тази снимка на въпросната рокля намерих в Пинтерест) я имам и ми стои прекрасно (поне според мен), въпреки че съм сигурно с двойни килограми на тази мома. https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/de/6a/3b/de6a3bdea844c839b4ae0be60d0b4b7e.jpg

Наистина много отворено деколте не стои добре. Бюстиетата са аут (особено при подмишниците гърдите винаги правят едни неприятни гънки). От друга страна на мен V-образните деколтета ми стоят зле, по необяснима причина. Затворените деколтета ми скъсяват врата, а бюстът ми изглежда още по голям. Реално добре ми стоят отворени заоблени деколтета, квадратни деколтета и падналите ръкави. И то не винаги. biggrin
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #280 -: януари 26, 2017, 11:31:25 »

Деколтето с паднал ръкав, когато е около ръката, а не свободно падащ, като на показания от теб модел не е загадка. Има два типа жени с едър бюст, едните имат широки рамене, които контрастират на ханша, и такива с пропорционални на ханша рамене. Ако си от вторите, е разбираемо да ти стои добре този модел. Което като булчинска рокля би било сходно на това:



Но ако раменете са широки, не е подходящо  girl_wink

Ето този тип деколте разширява много - http://www.ivanel-bg.com/product_images/o/114/2.09-tamno-kafiavo__78804_zoom.jpg

Друго, за което се сещам е, че е добре на талията да имаш някакъв детай като колан, защото той придава обем и намалява разликите между трите части на тялото, но най-вече придава обем там, където е необходимо, за да изглеждат добре пропорциите. Аз направих така с моята рокля  girl_wink Като се видях на пробата без дантела и колан, чак аз се притесних да не се счупя  pardon

Не знам дали тази дискусия е за тази тема blush Май е по-добре да я преместим тук - http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37439.0.html
Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #281 -: януари 26, 2017, 22:37:15 »

Аз мога да ни върна по темата като споделя впечатленията си от Асеновград. Обиколих Стоян Радичев, Христо Чучев, Милена, Ванеса, още 3-4, чиито имена не запомних и Версай. Единствено във Версай всъщност харесах рокли, които да пробвам. Дамата е безкрайно симпатична, разбра идеално какво би ми допаднало като рокля. Имаше налична рокля с бюстие, в линията, която искам...и друга, по-разкроена рокля, с падналите рамене, които си представям. Та установихме, че наистина деколтето от едната и силуетът от другата, ще направят подходящата рокля за мен. Единственият проблем е, че не успях да си харесам плат. Този, който ми допадна, се мачка изключително много, така че ще помисля още малко и ще потърся още малко. Но иначе магазинът е чудесен и дамата е много любезна и разбира от това, което прави.

Относно раменете, моите са може би малко по-широки, от колкото трябва, но затова пък аз ги намирам за изправени и добре оформени и някак си off-the-shoulder ми отива (днес като пробвах отново реших, че това е подходящото деколте). Иначе талията ми си е нормална, не бих искала оптически да я разширявам, от гърдите е дисбаланса. А и съм нисичка и коланче ме пресича, въпреки че върху други жени много ми харесва. (Роклята от снимката е супер, много е романтична).
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #282 -: януари 26, 2017, 22:45:42 »

Faumea, и мен във Версай с това ме спечелиха, че си разбираха от работата и не се опитват на всяка цена да те убедят в правотата им. Или пък да те ухажват, фамилиарничейки  good
« Последна редакция: януари 26, 2017, 22:54:29 от marry_me » Активен
biskvitkatata
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #283 -: януари 27, 2017, 11:54:55 »

Версай с две ръце и от мен!
С две ходенета до там - първия път 40 минути, вторият - час, в понеделник си прибрах роклята готова.
Аз съм с широк гръб от плуването като пубер и избрах римско деколте/мисля, че така го наричат/ - хем достатъчно отворено, хем не изглеждам по-голяма от ММ. smile
Активен
Faumea
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #284 -: януари 27, 2017, 17:21:30 »

Ооо, прекрасно. Пожелавам ти много щастлив специален ден да преживееш в роклята. Сподели снимка с нас?  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines