Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:11:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД - 6 част  (Прочетена 164011 пъти)
 
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: август 21, 2014, 11:01:25 »

Не съм стигнала още до Асеновград, но другата седмица ще ходя - тогава ще ми остава по-малко от месец до сватбата, така че се надявам да си харесам рокля веднага!

Исках само да благодаря от името на бъдещите булки на всички, които са си направили труда да напишат толкова детайлни описания на преживяванията си из булчинските салони в Асеновград. Наистина, пестите ни много време и разочарования.

Аз наистина мислех първо да посетя БулВеси и Арт-Стил, но така като гледам, може и да ми се размине. Версай обаче ще бъде първа спирка непременно! smile
Успех с намирането на роклята! пробвай в ателие Александра. good
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 22, 2014, 03:14:46 »

О, аз най-вероятно ще посетя всички магазини (поне тези, които успея да открия), принтирала съм си две страници с адреси на бутици и ателиета.
Само имам една критика към ателиа Александра и Стоян Радичев (в случай, че четат форума) - тези атрактивни и артистични фотосесии с роклите са много красиви и впечатляващи, но на много от снимките не се вижда роклята. Като купувач, мен повече ме интересува силуетът на роклята, материята, детайлите и т.н., а не колко готино изглежда, като я духа вятър под определен ъгъл или като моделът е в някаква странна поза, от която не се вижда абсолютно нищо.
Активен
wackybabe
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #167 -: август 22, 2014, 11:00:00 »

Ice Princess, те нарочно ги снимат така, за да не се крадат идеите. Много бутици снимат само отдалеч и не дават снимки в детайли.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #168 -: август 22, 2014, 21:31:17 »

Дааа, така е, даже като пробваш рокли някои магазини не дават да се снима, за да не се вземе модела от тях  pardon
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 22, 2014, 22:46:34 »

Не знам... това много глупаво ми се вижда. Не може на Вера Уанг, на Лазаро, на Оскар де ла Рента и т.н. да има всичко под всякакви възможни ъгли, включително от модни ревюта, а някакви световно неизвестни (съжалявам, че го казвам - дори да са най-добрите в България, пак са световно неизвестни) дизайнери да са в такава паника от кражби на идеи. Аз лично не бих си шила рокля, но ако исках, по-скоро бих избрала нещо на Вера Уанг, ако ме разбирате.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 23, 2014, 07:56:09 »

Сигурно някой би бил поласкан от такова сравнение, но истината е, че Вера Уанг, Лазаро и тн. имат световен пазар, хиляди за маркетинг, а ателие Тодорка (да речем) в Асеновград разчита на примерно 10 рокли месечно, които не са по няколко хиляди евро или долара, а максимум 700 лв. и един сайт, колкото да има. С тези пари трябва да се покрият материалите от роклите, наема на помещението, заплатата на служителите. Сега разбираш ли защо е за тях е важно конкретният модел точно те да го шият?
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 23, 2014, 12:54:48 »

Всъщност не - като дипломиран маркетолог мога да ги посъветвам да шият по-добре, да рекламират по-добре и да се държат по-добре, така че да имат повече продажби. Ако някой иска да открадне точно модел на рокля х, нищо не може да го спре. С тази политика в момента само губят време, защото сайта става практически нефункционален.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #172 -: август 23, 2014, 13:46:43 »

Разбира се, че винаги ще се намери кой да открадне дадена идея. При мен на работата ежедневно идват хора, които само правят снимки и след това си поръчват нещата по интернет. Но доста повече са хората, които се впечатляват и си купуват всичко на място. Така че и аз мисля, че дизайнерите могат много да спечелят от по-добра реклама и по-хубави снимки на моделите.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 24, 2014, 08:09:28 »

Всъщност не - като дипломиран маркетолог мога да ги посъветвам да шият по-добре, да рекламират по-добре и да се държат по-добре, така че да имат повече продажби. Ако някой иска да открадне точно модел на рокля х, нищо не може да го спре. С тази политика в момента само губят време, защото сайта става практически нефункционален.

Като дипломиран маркетолог знаеш, че пазарът си има особености, обусловени от културни различия и национални черти. Тоест, ако се вложи в реклама и в по-добро шиене, роклята няма да струва вече 450 лв., а клиентите ще продължат да взимат едни и същи заплати. Впрочем в магазините по-висок клас може да се снима, вероятно има защо. Съгласна съм, че това затруднява значително булката, но като дипломиран социолог biggrin ти казвам, няма да се промени положението smile
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: август 28, 2014, 23:13:12 »

Вече си имам рокляяяяяя!  danceg Bravo
Купих я от ателие Орхидея, Асеновград. Минах през два-три магазина пред това и мерих две рокли. В Орхдея исках да меря една друга, подобна, но първо ми дадоха Моята рокля, после мерих другата, да се убедя, че не е толкова хубава на мен.
После мнахме през още поне 10 магазина, но аз само за Моята си мислех  само търсех други подобни на нея. Накрая майка ми се предаде и се върнахме да дадем капаро. Роклята е А-силует, с дантела, екрю. Исках да ми ушият болеро с дълги ръкави и рокля с дантела, максимално близо до тази от воала, който съм си купила предварително. Цялото нещо заедно излиза под 500 лв, което е приятна изненада.
От Орхидея съм много доволна и силно я препоръчвам за булки, които като мен търсят нещо по-изчистено и стоящо добре на несъвършени форми.
Иначе за другите салони - във Версай казаха, че трябва да имам повече от месец до сватбата или да съм стандартен размер. Те основно шиели за чужбина и затова магазинът им бил на такова място (случайно го намерихме, докато търсехме магазина, където си поръчах поканите  - определено по Вашите приказки очаквах Версай да прилича на Сияна като размери). Ако на някоя булка като мен й остават броени дни - да не си прави труда да ходи до там. Даже консултациите с напълно резервирани повече от месец напред.
От другите... сливат ми се вече. Само една продавачка от салон срещу Орхидея на бул. България ме шокира като ми каза, че "не мога да се надявам да намеря нещо, което да отговаря на моите изисквания за цвят и модел при моя размер и времето, с което разполагам"  crazy Казах й "Напротив, дори вече го намерих в магазина отсреща!". (за справка, 46 размер съм, не е като да съм 500 кг)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #175 -: август 29, 2014, 00:06:50 »

Браво, Ice_Princess! Честито!! Много се радвам за теб и нямам търпение да видим и ние роклята, когато си готова да я покажеш!  Bravo  good give_rose
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #176 -: август 29, 2014, 06:56:35 »

Много хубаво, че за един ден сте открили Твоята рокля. Има и такива продавачки, не им се връзвай много.
Активен
bluejeans
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #177 -: септември 08, 2014, 08:54:48 »

Момичета, здравейте !
Можете ли да ми кажете, събота и неделя магазините работят ли ?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #178 -: септември 08, 2014, 09:06:45 »

Дааа работят, то в почивните дни има най-много хора по магазините. Иначе в неделя може би са до по-рано следобяд, но работят.
Активен
anonymous
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #179 -: септември 08, 2014, 10:23:47 »

Момичета не си поръчвайте рокля от "Нели 2013".
Избрахме модела, поръчахме го. "Милата" дама обеща, че роклята ще е готова след 2 седмици. Забави се. В крайна сметка получихме рокля, която нямаше нищо общо с това, което поръчахме. И така след второ ходене до Асеновград, 4 часа чакане за корекции и много скандали си взехме парите +100 лв. И две седмици преди сватбата булката ни е гола. Оказа се, че модела не техен и те изобщо не могат да го ушият.


* salon.jpg (68.65 KB, 1181x497 - видяно 317 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines