Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 01, 2024, 03:16:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД - 6 част  (Прочетена 171485 пъти)
 
izabel777
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #75 -: март 05, 2014, 18:59:15 »

Здравейте на всички!
От този понеделник и аз вече имам мечтаната рокля! Вече мислех, че няма да намеря, тъй като сватбата е на 22.03, а решението за датата го взехме преди 2 седмици  pardon
Моята е от бутик "Илина" в Асеновград, ушиха ми я за 4 часа, тъй като нямаха модела в светъл цвят. Съветът ми е да не се спирате само на големите ателиета, тъй като и тях ги обиколихме, а не останахме впечатлени, особено от обслужването.
Към Puhito: И аз съм от пухкавите, особено в долната част, но роклята просто ми стои страхотно и прикрива всички недостатъци. Успех в търсенето!
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #76 -: март 09, 2014, 21:15:50 »

Да споделя и аз впечатления от Асеновград и радостта от избора на рокля heart

В Асеновград обиколих:

Сватбен салон - едно малко магазинче, в което влязох първо, за съжаление не мога да обясня къде се намира, а на вратата пишеше само Сватбен салон - налични 4-5 булчински рокли, харесана 1, премерена. Роклята стоеше много хубаво като кройка и впоследствие се превърна в една от тези, между които се колебаех. Така или иначе моделът стоеше много хубаво, но малко в повече консервативен за мен.

Александра - голямо разнообразие, харесах 4 модела, в крайна сметка пробвах 2, които най-много ми допаднаха. Добро изпълнение на роклите, хубави кройки, материи.

Милена - разнообразие от рокли, харесани 2, премерени 2. Като цяло в магазина имаше достатъчно рокли, но някак си еднотипни - зависи какво търсите. Като изпълнение тези в Александра ми допаднаха повече. Новата колекция на "Милена" ще е през май за тези, за които това не е късно.

Сияна - харесана 1 рокля, в магазина обаче цареше пълен хаос. Пълно с хора, трудно открих продавачка, която да попитам за роклята и получих малко сърдит отговор, че трябва да изчакам понеже имало и други хора пред пробната. За мен това не беше проблем, реших, че ще изчакам - пред пробната и с реда на мерене обаче - хаос. Почаках около 20 мин. -  никой не ми обърна внимание и не попита за коя рокля чакам и си излязох без да да премеря.

Арт - Стил - пълно разочарование. Предварително бях разгледала сайта им и ми допаднаха няколко модела. Когато отидох обаче все едно съм гледала чужд сайт, нищо дори малко близо до това, което бях харесала предварително. Не много голям избор, очевидно в момента бяха заложили на абитуриентските рокли.

Булвеси – професионално отношение, продавачките бяха много любезни, показаха ми всички рокли, които исках да разгледам, свалиха, мерих, събличах, обличах, разпитвах кое как може да се преправи на спокойствие...нямаше раздразнени физиономии или отговори. Харесани рокли – 2, премерени – 2. Цените на тези два модела бяха малко по-високи, отколкото в гореизброените магазини, но роклите бяха хубави и стояха добре.

Стоян Радичев – имат два магазина, докато обикалях случайно се натъкнах и на двата. В първия харесах 2 рокли – хубав дизайн, качествено изпълнение. Едната рокля беше най-удобната, която бях мерила до момента, много се харесах и също беше една от тези, между които се колебаех на финала на деня. Втората рокля стоеше коренно различно, отколкото на манекена и отпадна – ето защо е важно да се мери, а не само да харесате smile. Във втория магазин на Стоян Радичев харесах и мерих още една рокля, която я нямаше в първия магазин. Перфектна кройка и дизайн, корсетът все едно беше отлят по мен и качествено изработен, без опасност да се свлича, въпреки това обаче беше страшно твърд, което правеше и самата рокля доста неудобна и така отпадна и този модел.

Версай – изключително професионално отношение. Всички бяха много отзивчиви, мерих без притеснения, получих и полезни съвети относно неща, за които се колебаех. Направи ми добро впечатление, че когато отидох в магазина имаше момичета, които мереха, но ме помолиха да изчакам, ако имам възможност, и ще ми приготвят роклите за мерене веднага щом се освободят, както и стана. Нищо общо с отношението в Сияна например за сравнение. Версай може би беше единствения магазин, в който бих казала, че нямаше нито една грозна булчинска рокля - красиви модели за различни вкусове, хубави материи и съчетания, добра изработка. Харесани рокли - 3, премерени – 2, сред които и моята heart, взимане на мерки и поръчка и вече и аз мога да се похваля, че съм от отбора на щастливките с избрана рокля smile


Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #77 -: март 09, 2014, 21:16:31 »

Продължение:
 
По пътя между изброените магазини посетих още 2-3 по-малки магазина, на които не помня имената, но там не харесах рокли и не съм мерила.
Въпреки дългото описание, успях да обиколя всички изброени магазини в рамките на около 4-5 часа. Мерила съм само там, където харесах модели и то само тези, които ми допадат – не обичам продавачките да ме убеждават да пробвам рокли, които още от първия ми преглед в магазина не съм посочила, за да видим как ще ми стоят – и да ми стои добре кройката, като не харесвам нещо по модела, мисля, че няма смисъл да си губя времето. В общи линии за момичетата, които пътуват от далеч – не се притеснявайте: магазини достатъчно, рокли за всички вкусове, ако нямате колебания и си набележите в магазините само моделите, които харесвате, обиколката е за около 4-5 часа максимум.
Цените са различни, зависи какво търсите, специално за роклите, за които аз питах по магазините ценовият диапазон беше от 450 лв. до 980 лв. Най-вероятно има рокли под и над тези цени, така че наистина много зависи какъв ви е бюджетът. А и винаги може роклята да не е толкова пищна откъм украса по нея, така че пак можете да се сдобиете с вашата рокля, ако направите някой друг компромис smile
Активен
ona_neg
Гост
« Отговор #78 -: март 10, 2014, 12:01:33 »

Cappuccino, какъв тип рокли мереше? И каква е цената на избраната в крайна сметка от Версай? wedding
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #79 -: март 10, 2014, 17:37:45 »

Прекрасни дами,една приятелка преди малко ме шокира, че в някои магазини в Асеновград и искали пари за да мери ролки!  crazy На вас искали ли са ви и къде?
Активен
izabel777
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #80 -: март 10, 2014, 22:40:32 »

На мен пари не са ми искали, а на доста места премерих. Дано да е само слух, иначе звучи доста нагло да ти вземат пари за проба.
Активен
vilinki
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #81 -: март 11, 2014, 11:28:26 »

И на мен пари не са ми искали, но аз мерих само във Версай и Милена.
Като цена във Версай роклята ми излеза 680 лв. 600 за рокля и 80 за болеро. Принципно роклята беше 900 и нещо, но аз махнах една дантела, която не ми допадаше и това за късмет доста свали цената на роклята.
Наистина роклите във Версай са по-скъпи, но определено има защо. Моделите са им страхотни, както и платовете и дантелите.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 11, 2014, 14:24:56 »

 На 8-ми март се разходих из Асеновград ( и намерих свтоята рокля  smile ) - не са ми искали пари. Истина е, че в Сияна отношението е ....странно, но аз искрено се забавлявах. Честно казано визията на консултантките там е уникална  girl_wink
Роклите в магазина на Арт Стил нямат ниииииищо общо картинките, които се мотаят из интернет. Затоа пък точно срещу тях в магазин Перла има страхотни сватбени аксесоари, препоръчвам!
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #83 -: март 11, 2014, 20:33:49 »

ona_neg, всякакви рокли пробвах стига да ми хареса достатъчно модела, иначе не че се хваля, но имам стандартна фигура и почти всички кройки ми стоят добре. Зле съм с наименованията на моделите, но ако горе-долу се ориентирам значи съм пробвала принцеса, русалка, гръцки или римски стил (не знам как се водят роклите с висока талия и пуснати прави надолу), пробвах и втален модел, както и такъв с висока талия и разкроен надолу - абе в общи линии гледах кой модел най-много ми харесва като цялостно изпълнение във всеки магазин и пробвах. Роклята от Версай е 700 лв., но няма да описвам подробно каква е, че съм малко суеверна smile Роклите, които си бях харесала в Стоян Радичев - 2 бяха 600 лв., а третата беше под 600 - мисля, че 530 - 550 нещо такова ми се върти, но не съм сигурна. В едно малко магазинче си бях харесала и рокля за 450 лв. В общи линии масово моделите, за които питах вървяха около 580-600 лв.

Shaiya, в нито един магазин не са ми искали пари за проба. Мисля, че приятелката ти не е разбрала добре, попитай я в кой магазин е тази практика, за да са подготвени и другите момичета, ако съществува такава практика за този магазин.

tinycat Хубаво е да знам, че не съм си въобразила сама за Сияна и Арт-Стил. За Сияна ми беше все тая дали уникалните консултантки ще ме обслужат biggrin biggrin при положение, че има бол магазини един до друг за булчински рокли, но в Арт-Стил честно казано наистина бях изненадана доста понеже бях разгледала предварително сайта. За магазинчето за сватбени аксесоари - забравих да спомена, че пътем и оттам успях да мина и действително има хубави неща, за жалост нямах време и с аксесоарите да се занимавам, тях в крайна сметка може и да си ги купя от София накрая smile
« Последна редакция: март 11, 2014, 20:35:34 от Cappuccino » Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #84 -: март 11, 2014, 20:55:20 »

Shaiya, в нито един магазин не са ми искали пари за проба. Мисля, че приятелката ти не е разбрала добре, попитай я в кой магазин е тази практика, за да са подготвени и другите момичета, ако съществува такава практика за този магазин.
Ами питах я, става въпрос за края на 2007, началото на 2008 г., но не си спомни името на магазина в който са и поискали пари... Аз се надявам, че вече го няма това като практика, все пак е минало доста време. Между другото днес се разрових из форума и това за искането на пари за проба го има в една от темите, явно не е било само при нея...
http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=14882.0
Активен
bla_bla
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #85 -: март 12, 2014, 11:04:37 »

Здравейте,
В събота ( 8 Март ) аз също бях в Асеновград за рокля. Моето мнение е, че в момента са наблегнали предимно на абитюрентските рокли, но има и доста булченски рокли.
За щастие аз намерих своята. Много съм доволна от Роси-87. За 2 часа направиха всичко, което искам като корекция на роклята и ушиха прекрасни рокли за малките шаферки. Определено си заслужава да се отиде до Асеновград - и като разнообразие, и като цени има за всички.
Успех на всички! smile
Активен
mimizita
Ентусиаст
**
Публикации: 75


« Отговор #86 -: март 16, 2014, 18:51:26 »

Здравейте и аз да споделя мнение за Асеновград. Сватбата ми е в края на април аз все още нямах рокля, на 13 бях в а-д. Неможах да обиколя всички магазини главата ми  гръмнна. Исках да пробвам роклята и до края на деня да я взема. Но Сега бе вълната на баловете. магазин 1-Ви стоян радичев, малко разочаровНа много красиви модели -но продавачката на мъжкото каза че дамският щанд ще отвори по късно и каза да дойда по късно да пробвам и това малко ме издразни да не свърши допълнителна работа, втори магазин Алиса - много добри и красиви модели аз харесах 3. След това тръгнах по 2 те улици наред във всеки магазин. вЪв Сиана-персонала прекрасно отношение, ако исках рокля за 1 ден щяха да я ушият горе долу ми харесаха 2 модела. обикалях много този версай не го намерих но много исках. Много рокли различни цени според мен за всеки има. сЛЕД 3 часа обикаляне и 1 набелязана рокля си мислех че на другия ден ще отивам в с-ф, но минавайки по улицата на влизане в а-д има мн малки бутикови магазинчета, видях моята на една витрина пробвах я стана ми искаше малка корекция на дължината , пратиха я за корекция след 1 час си жзех роклята и тръгнах.Но много има рокли от 250 до 2000 . Само трябва обикаляне и навсякаде ако си купиш ооще нещо правят отстъпки smile
Активен
Wendy
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #87 -: март 16, 2014, 21:00:42 »

Момичета, които сте били скоро в Асеновград- искам да ви попитам Какви са ви наблюденията от магазините дали ще успея да си намеря семпла рокля тип русалка??? heart
Активен
mimizita
Ентусиаст
**
Публикации: 75


« Отговор #88 -: март 18, 2014, 17:19:19 »

със сигурност ще с намериш, аз например отидох да си купя един модел рокля върнах се с друг така че пробвай всичко като за начало, а специално за русалки имаше доста, даже в магазина където купих моята нямаха изкарани заради абитуриентите  г вадеха отдолу така че питай , а корекции за 1 час стават. Ако искаш пиши на л.с.
Активен
mimizita
Ентусиаст
**
Публикации: 75


« Отговор #89 -: март 19, 2014, 14:10:19 »

wendy изпразни си кутията smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines