Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:12:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД - 6 част  (Прочетена 163984 пъти)
 
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #255 -: октомври 22, 2015, 23:24:17 »

Здравейте момичета . Искам Да питам тези които са избрали роклята да има е от Асеновград . Понеже скоро трябва да си купувам билети за България , и много се чудя колко време ми трябва за роклята smile мислите ли че ако се налагат корекции или направо се шие нова максимум 1 месец стига ли? Четох мнения че някои са получили техните за часове други за повече от месец?
Ох извинявам се малко объркано го обясних . От това което разглеждах най ми харесаха от Версай smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 17, 2015, 16:45:57 »

Във всеки салон е различно.зависи и дали е готова роклята и ще трябват само корекции или е нещо изцяло ново. В общи линии са гъвкави навсякъде и като им кажеш че не живееш тук , ще се съобразят с теб. Особено ако не е по абитуриентски те балове.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 08, 2016, 10:14:25 »

Здравейте момичета!
Юни месец ще кумуваме  yahoo и аз случайно попаднах на една рокля в която се влюбих безусловно.В ФБ я видях,писах на момичето и то ми каза,че е дело на една дизайнерка от Асеновград.Свъзах се с нея и се оказа,че приключва с поръчките този месец и ще ходя до там за мерки и капаро.
Въпро са ми е има ли в Асеновград магазини за платове?Защото булката ще си шие роклята и сега търсим подходяща дантела smile
Благодаря предварително  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 23, 2016, 12:04:55 »

Поне преди няколко години имаше склад голям за платове. Не може да няма.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #259 -: май 05, 2016, 20:22:24 »

Момичета имате ли представа дали събота ще работят магазините с нормално работно време?
Активен
Agllka
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #260 -: юни 01, 2016, 13:21:26 »

 Здравейте  smile някой дали има впечатления от модна къща Mehita Асеновград? Не виждам коментари за тях, а на сайта си имат много интересни модели, малко в стил винтидж, каквито не съм виждала на друго място, но никой не ги споменава в постовете си, и се чудя защо  girl_impossible
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 14, 2016, 16:23:29 »

Опа, задава се нова реколта таз година с булки, една от които съм аз. Имам дълъг списък за асеновград и мисля да отделя цял един ден за обиколки по ателиетата. Надявам се да ми стигне времето и да открия роклята. Бюджета ми е около 600 лв с воал, нормална дължина до малко над кръста. Мисля си за дантелена А-Линия.. Дали бюджета ми е реален или трябва да го вдигна, предвид наличието на дантела? Как е този сезон, някой ходил ли е?
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #262 -: юни 20, 2016, 15:36:11 »

Мили булки smile В събота бях в Асеновград и ще дам прясно инфо.

Ценовия диапазон е м/у 170 и 900лв (аз не съм била в максимум 5 магазина biggrin ) Един единствен видях с фрапантни цени от 1700 на горе. Малки корекции извършват за час-два, в събота всички работеха до 17h. Ако е нужно нещо по-голямо за корекция или промяна максималния срок, който чух беше 1 месец, на повечето места даваха 2 седмици. Личното ми мнение е че определено си заслужава посещението заради цените и определено по-големият избор. Всички ще ви убеждават, че всичко ви отива. Ако имате някое килце в плюс (като мен, но това е просто повече площ за обичане) се подгответе, че не всеки магазин ще има в наличност вашия модел, но определено не значи да се отказвате. Моя бъдещ съпруг премери 1 костюм в първия магазин и го купи, аз си обикалях 3 часа с едно спиране за кафе и пиш пауза(тук препоръчвам сладкарница Нико biggrin ). Избора на костюми не е много голям, а в цените според нас нямаше разлика(т.е. м/у 200 и 300 се движеха).

В крайна сметка моята рокля е 540лв, при предвиден бюджет от 800лв. Избрах 1 модел, в който се чувствах комфортно, ще коригират презрамките, ще махнат разни финтифлюшки и август ще ида да я меря финално (аз си поисках такъв дълъг срок, защото отслабвам в момента).

Ако някой има нещо да пита и мога да помогна съм насреща smile
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 01, 2016, 09:27:59 »

От кое ателие ти е роклята?

Аз също бях в Асеновград и поръчах моята във "Версай" с две проби и финалната е седмица преди сватбата, че уж и аз отслабвам ахаха smile Мъжо рови из сайта, та няма да показвам.

Бях набелязала един дълъг списък от магазини, оказа се че Асеновград не е толкова голям, колкото си мислих и се справихме с майка ми за един ден да обиколим и да пробвам всичко, което ми хареса. Разбира се имах си принтирана карта, ама то почти не се наложи - всичко в града е лесно откриваемо и ориентацията не е сложна.
Иначе аз по-евтина рокля от 300 лв не видях. Дреболийките са много кичозни навсякъде. Цените на поканите са завишени, например нашите ги поръчахме на 1,80 с надпис, а там навсякъде бяха над 2 лв с надпис.
Продавачките те посрещат учтиво с "Добър ден" и то не всяка, ако се задържиш повече от две минути в магазина се почва едно скъпосване, пиленце-миленце, миличка-сладичка и т.н., което лично на мен не ми е по вкуса.
Корекции правят навсякъде, роклите са предимно еднотипни, даже на няколко места видях едни и същи с разлика в цената от около 40 лв.
Ние бяхме в петък и беше доста спокойно и не сме чакали за проба никъде. Така че, ако има възможност по-добре да е през седмицата обиколката.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #264 -: юли 01, 2016, 13:54:06 »

Да споделя и моят опит от Асеновград  danceg Има рокли като за всеки вкус и джоб  good Лично аз гледах материи и изработка... И така започна драмата... Реално само в 3/4 магазина ползваха по-качествени материали, а и изработката беше хубава. Ако разполагате с бюджет от 700 нагоре, може да посетите Христо Чучев, Фортуна стайл на Сиси Гавазова, Стоян Радичев и едно магазинче, намира се през една врата от малката сграда, в която е бутика на Христо Чучев. Имам визитки някъде из вкъщи, ако ми остане време, ще го коригирам и ще напиша името му. Относно "Версай" мога да споделя положително мнение, имат голямо разнообразие от материали, добра изработка, учтиви са и помагат, за да си изясниш какво искаш. Лично аз си поръчах рокля при тях по модел на дизайнер, който не се продава в БГ. Обиколих и доста бутици в София, но не намерих модел с изискването ми за деколте и гръб. Така че рискувах до макс и ще шием  pardon
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #265 -: юли 10, 2016, 14:27:55 »

Здравейте дами, аз имам малко по-технически въпрос (като мъж все пак). Бъдещата ми съпруга си поръча рокля в Асеновград (Версай). Сватбата е на 3-ти септември и ще е в Бургас. На 30-ти август отиваме за последната проба и направо ще взимаме роклята с нас към Бургас (аз няма да присъствам и да гледам, спокойно). Та се чудя следното: Как ви дават роклята? Има ли нещо като калъф, както е при костюмите? И как се пренася после с кола (средно голяма - колкото Голф, Астра и други такива)? Ще съм благодарен за някой съвет, понеже аз ще трябва да ги мисля тези неща smile
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 11, 2016, 08:38:13 »

От "Версай" ги дават с калъф, май е плътно бял, така че няма как да я видиш smile
Превозването според мен може да стане или на закачалката на задното стъкло горе до дръжката или опъната на задната седалка внимателно и нищо друго върху нея.. Вече като си подреждате нещата сам ще си прецениш и усетиш как ще е най-удобно.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 12, 2016, 14:36:25 »

 Здравейте, да споделя каквото си спомням от преди 3 години като бях булка, пък в петък ще ходя пак като кума...
Моята рокля беше във фирмен калъф - от Булвеси, бял и плътен с две закачалки, много удобен за пренос - в малкия ни ситроен С3 бяхме 5 човека и  роклята дори не се намачка, а беше доста обемна.
Със сигурност имаше един магазин, в койт ми казаха, че за да пробвам рокля се плаща 20 лв....не помня кой беше магазина, но не е само мит.
Ако сте решили по-раничко да отидете съвета ми е да казвате в магазините, че сватбата ви е след 2-3 месеца макс, защото ако кажете, че е след повече въобще не ви обръщат внимание и ви казват че много рано сте отишли и няма смисъл от сега да гледате рокли....
Имах още нещо за казване, ама не помня какво беше  pardon
Активен
pepimili
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #268 -: юли 15, 2016, 15:31:25 »

Наистина в Асеновград има рокли за всеки вкус и джоб, но има и доста добри изработки (кичозни модели, лоши имитации, некачествени платове..), но има и много добри ателиета, дори ако имаш конкретна идея или искаш реплика-там е мястото. Хубавото е че работят настина бързо.  yahoo
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 15, 2016, 19:16:37 »

Днес с моята булка минахме през Асеновград, но за съжаление успяхме да посетим само 5-6 магазина точно в центъра (мъжката ни компания се оказа със слаб стомах  funnytooth ).
Бяхме намислили още през доста да минем, но поне имаме достатъчно време до сватбата за още посещения.
Ще спомена само тези, в които пробва, защото за останалите е писано доста и нямаме ново инфо.
Търсихме подобни модели:
http://www.foxgown.com/uploads/product/2/2/22603/alluring-lace-trumpet-boat-neck-sleeveless-v-beck-wedding-dress-1.jpg

Първо беше Милена - отношението на продавачаката и шивачката беше добро и вежливо. Има около 10 модела с леки вариации, но има и такива, които не са изложени. Роклите, които ние мерихме бяха с цена 500-600 лв. За съжаление бяха с прекалено големи чашки и не стояха както трябва на булчето, но ни казаха, че няма проблем да се направят корекции или да се ушие нова рокля с нейните размери - става за един месец поне, защото август има отпуски.

Следва Каприз (почти срещу Милената) - отново бяха вежливи продавачките и шивачката, роклята която ни хареса пак не беше точния размер и пак ни казаха, че за месец могат да ни ушият по мерки на булката за 480 лв и с подарък воал и жартиер.

В Александра - беше услужлива продавачката, булчео пробва две рокли - за 580 и 680 лв и си хареса модела и цвета на едната и гърба на другата - казаха, че няма проблем да се направи, пак за един месец.

И на трите места поискахме имена (или номера) на моделите, за да може ако решим да се върнем и да си ги поръчаме, а те са продадени, да знаем какво да кажем на продавачките. В Милена и Каприз ни дадоха визитки на които нарисуваха част от роклите - те щели да се сетят за какво става въпрос. В Александра също ни дадоха визитка, но ни казаха, че роклите ги има на сайта на магазина и че имат по няколко бройки от всяка.

В останалите магазини нямаше точно модел, който да ни се хареса. В Стоян Радичев липсваха половината рокли, защото имало ревю вечерта и били занесени там.
Казахме, че сватбата е Септември и всички ни казаха, че имаме достатъчно време, но добре, че рано сме тръгнали.

Е, ще се ходи пак, но някак не мисля, че ще си тръгнем с готова рокля веднага.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines