Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:16:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Последна августовска седмица 26.08 - 01.09  (Прочетена 31000 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #45 -: август 28, 2013, 15:57:34 »

Мда, мариолка е права! Хубаво събитие, нека повече хора се женят (и остават женени завинаги), че са малко на наши дни...

В този ред на мисли и аз се уредих да ходя на сватба най-после! Ще е чак на 26ти октомври, но поне ще има такава! Нямам търпение да отида на сватба, която не е моята  yahoo Една от шаферките ми се омъжва danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: август 28, 2013, 16:34:03 »

Е, че ще ходим, задължително ще ходим...Много близки наши приятели са, децата ни /с големия син/ са ходили в една детска градина, та чак до гимназията бяха заедно. По принцип сватбите ми са доста шумно събитие, предпочитам да седнем на маса, да си чуем приказката. Не някой дисководещ да ми диктува какво да правя Wink. Ясно ми е, че сватба баз хора не става. Дано като се барна  Сватбаааа ми стане сватбарско. Приготвила съм една дълга рокля, която обаче е с подплата. Като се вкарах вчера в нея, че като ми тръгнаха разни вади пот....днес ще я пера. Поне е дантела и нищо няма да и се случи. Още малко ще се позачудя и ще метна като нищо едно друго рокле, без значение, че е старо и са ме виждали с него. Хихи, мъжете в това отношение са по- зле, поне в началото трябва да са с костюм. Както казва мъжът ми, само си говоря, че не ми се ходи Wink и ще хукна преди него.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #47 -: август 28, 2013, 17:29:35 »

Свекърва, страхотен плик! Bravo Откъде намери печатите? Аз тази седмица съм на моминско, а другата на сватба на най-добрата ми приятелка и тъкмо търсех вдъхновение.
Друго да те питам, малко нестандартно, но се чудя за името на бебето и понеже искам да е християнско, беше писала някъде, че мъжа ти е с интересно такова име. Дали можеш да го споделиш.  blush Аз на свекъра не харесва името. Михаил си го кръстих на Архангел Михаил и ми се иска и това дете да е на някой хубав светец.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #48 -: август 28, 2013, 18:10:49 »

Scilla, ВиК фирмите би трябвало да имат термокамера, поне някое не може да има. Преди няколко месеца имахме теч под ваната и дойдоха с такова чудо да снимат къде е преди да ни изкъртят цялата баня...

Свекърва, че те не се ли утрепват бактериите при първоначалното готвене? Освен ако не е суши разбира се, ама аз не бих го топлила него Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: август 29, 2013, 08:28:44 »

Привет!
Alleksia , то точно това и е опасното на рибата и на яйцата - бактериите се развиват отново и само термообработка ги мори /с изключение на салмонелата, ама там пази Боже/. На мен ми е станало навик, защото мъжът ми, като завършил Обществено хранене, редовно ми прави инспекции в кухнята и не искам да се разправям Wink
Roxanne_, печатите са от снимки в гугъл, излизат на stamp capital world, после малко ги просветлих и им промених размера. Ако на някого му трябват, ще пратя файла.
Да, името на мъжа ми е старо библейско - Лазар. Снаха ми вече е заявила, че няма да кръсти дете на никой от бабите и дядовците, та ако ти хареса, ще се наложи да ме каниш на кръщенето Wink. От мен пък имаш миро и светена вода от Йерусалим. За мен е хубаво име, има си най- хубавият имен ден. Да не говорим, че и любими герои от българската литература го носят Wink. Това е в кръга на шегата де... То по македонския край всеки трети на възрастта на мъжа ми се казва така, нали Мариолка? Wink Само мъжът ми има 6-ма първи братовчеди съименници, защото двамата му дядовци се казват така. По едно време попът се скарал и отказал да ги кръщава, че нямало как да ги различават, а и щели да се затрият другите имена, ако децата им продължели традицията. Хаха, единият дядо Лазар има 8 деца, другият- 5 и само свекърва ми е жена. На братовчедите вече им се родиха внуци, но никой не продължи името. Харесвам и женския вариант, даже повече от мъжкия - Лазарина. От друга страна, напълно съм съгласна, че е доста демоде. Ама на френски звучи супер - ЛазАр. Има и катедрали с името на светеца в католическия свят. Каква агитация дръпнах.... Bravo.


* zakuska58755229046_1943928836_n.jpg (18.71 KB, 403x403 - видяно 3143 пъти.)
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 29, 2013, 08:40:46 »

Свекърва, на мен точно старомодните имена ми харесват. Лазар е страхотно име, а Лазарина още повече. Ама и ние с мъжът ме се заинатихме, че ще кръщаваме живот и здраве малкия с име, което допада и на двама ни. Те родителите на милото и двамата вече си имат внучета с техните имена и не си отварят приказката, с баща ми съм така да се каже в обтегнати взаимоотношения, а майка ми си има чисто женско име, което не става да се преобразува за момче. Така стигахме и до името Данаил. На мен много повече ми допада от Даниел, което в момента е доста нашумяло, но ние си преценихме, че си го искаме в оригинал.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #51 -: август 29, 2013, 09:19:33 »

Добро Утро smile

Тук в София е прохладно и прекрасно след снощния порой. листата вече са пожълтели и почнали да падат, идва есента smile

Roxanne_ евала ти права за хубавите имена и затова че искаш да запазиш Християнски имена.От мен едно предложение да кръстиш малкия Ангел, и така ще си имаш двоен празник Ангел и Михаил. Аз имам двама братовчеди се казват Константин и Елена и им празнуваме и на двамата в един ден smile

svekarva да Лазар е много хубаво име и е доста срещано при нас smile това е толкова старо библейско име smile и има такъв хубав празник smile При нас все още се практикува многооо повече да се кръщава на свекъра и свекървата, ако имената са им застаряли ги обработват на модерни или поне първата буква им запзват :)Това за кръщаваните в цялото семейство с едно име е така. Дядо ми се казва Стоян, но кръстили трима на това име и на него му казали ти няма да си Стоян ще ти викаме Ляне  angry, та бяха братовчедка ми тръгнали да я кръщават Лянка  shok, но после го преосмислиха ки се спряха на Таня  pardon

Аз много бих искала да кръста децата на свекърите, но свекъра има такова име че и той си го мрази ( Ампе)  blush и са го бъзикали много като дете, а на свекървата е подобно на моето но пак е хубаво, за нейното бих се съгласила smile

AliTia Данаил ми звучи като бъдещ министър smile а и ми напомня на един семеен приятел който е велик учен, измислил е амортозьори за сградите за земетресения преди повече од 25 години smile така че пожелавам и твоето момче да последва името си smile


Ние чак днеска сме на мутренското парти, но едвам събирам сили да отида, а и утре сме на работа едва ли ще сме много на кеф sad

Айде лек и прекрасен ден на всички smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #52 -: август 29, 2013, 09:57:24 »

Данаил е страхотно име, браво за избора, Али!!! Всъщност Данаил много повече ми харесва от Даниел  good Лазар също е хубаво! Аз напоследък обаче се замислям, че може би като имам деца един ден (скоро надявам се) ще им търся кратки имена, защото така или иначе ги съкращаваме в последствие, някак си се губи смисъла... но ще го мисля като му дойде времето  smile

Alleksia, благодаря ти за инфото - ще го предам нататък! smile

svekarva, идеята с печатите и изобщо целия плик може и аз да я открадна (ако позволиш), чакам още официалната покана за сватбата да видя дали и моите младоженци събират за сватбено и дали ще е удачно да е подобен плика  good

Мариолка, много е кофти наистина да се ходи по партита в четвъртък вечер, наистина ли не можеха да го изместят за утре вечер  sad Дано имате сили и успеете да се позабавлявате!

Иначе сутринта наистина беше прохладна и свежа, но ми се струва, че жегата се опитва да се завърне за през деня... иначе снощи много добре се спа под звуците на ромолещият дъждец smile

Ох, аз трябва да се захващам с финансови прогнози, а хич не ми е до това Count




Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: август 29, 2013, 10:40:23 »

scilla, с най- голямо удоволствие ще ти дам файла. Аз на една друга приятелка правих преди време плик, но не съм го снимала. Предната част на плика беше тази рисунка, като върху нея бях налепила було от плат и разни остатъци от дантела и изсушени рози. Стана доста кукленско, но цветовете на сватбата им бяха бяло и розово, пък и ставаше въпрос за дъщеря /бяхме от женската страна/.


* тази.jpg (31.06 KB, 495x321 - видяно 535 пъти.)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #54 -: август 29, 2013, 10:55:32 »

Ох, страхотна си! Ще пиша пак като получа поканата и разбера тематиката на сватбата!  give_rose
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #55 -: август 29, 2013, 12:31:06 »

Ех, че хубаво име е Лазар! Сериозно ще го обмисля и предложа на мъжа ми. Прекрасно е и много ми харесва, че може да не се съкращава. Как само звучи "Лазаре". На мен изискване ми е, да може да се използва в пълен вариант, както си казвам на Михаил. Примерно Константин е много хубаво, но трудно и дълго за изговаряне. Знаех си аз, че ще ми хареса, имах някакво шесто чувство. smile Иначе има прекрасни библейски имена, но звучат прекалено еврейски. Например Йосиф, Яков, Давид.
Данаил ми харесва повече от Даниел. Звучи по-мъжествено. А за Ангел също ми харесва, но повече Гавраил, за да са на двамата архангели. За съжаление мъжът ми не одобрява.
Свекърва, аз искам файла на плика, много ми хареса good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: август 29, 2013, 14:45:31 »

Да Константин е много трудно име, братовчед ми едвам го произнасяше като малък казваше че се казва Контаииииннн, и ние почвахме да му викаме Кока, той даже сега и във фейсбук се е записал така, жалко но трудно си е името! Убеждавай за Лазар ( при нас на Лазар викат Лазе) ама то е както научиш хората да им викат. Майка ми едно време затваряше телефона ако някой ме потърсеше не с пълното ми име  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #57 -: август 29, 2013, 15:09:57 »

Хихи, на моя мъж му казват ЛазкО, да се отличава от другите Лазаровци. Аз на моите деца също им казвам на цяло име, за галено счагам -че. В Америка в повечето случаи се обръщали към тях на презиме.
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 29, 2013, 15:20:55 »

С 3 ръце гласувам за това да се използват имената на бабите и дядовците, но понякога има мноооого... интересни наследства.. biggrin Затова и твърдо подкрепям идеята да се видоизменят в някаква степен  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: август 29, 2013, 17:18:55 »

То като сме тръгнали да говорим за имена, да взема да се похваля, че съм "кръстила" още едно момченце. Наша колежка се чудеше как да си кръсти бебето. Искаше да е на свекър и, пък той се казва Делчо и някак е старо. Предложих и Делян и така го и кръстиха. Още повече, че и името на баща и започва с Д. Поканиха ме на кръщенка, сега чакам и на прощъпулник да ходя. Друго хубаво име, според мен, за момче е Климент. Хем международно, хем на светец, хем си има хубав празник /даже два, че се празнува и по стар стил/.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines