Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:54:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Последна августовска седмица 26.08 - 01.09  (Прочетена 31155 пъти)
 
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« -: август 26, 2013, 09:13:49 »



Добро утро на всички!!!
Ето, че и аз се реших да направя седмичната темичка smile Черпя с обилна закуска (както аз я обичам) и топло кафе!!!

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1 -: август 26, 2013, 09:31:30 »

Еха! Добро да е и твоето утро, Али! Благодаря за прекрасната закуска и кафенцето!!! Имам нужда от това като първи работен ден след дългата отпуска  good

Днес ми е период на адаптиране обратно към работния режим... в добро настроение съм засега, чакат ме 3 часа оперативки следобеда и се подготвям за това психически. Вие как сте?

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: август 26, 2013, 10:17:51 »

Я да се цопна и аз, добро утро, Али мерси за темичката smile хапвам си от закуската че съм гладна smile особено тези Danish rolls изглеждат много вкусно и ми напомняат на Щатите  Bravo

scilla   на теб сигурно ти трябва сега една седмица да се върнеш в ритъм, ама такъв е живота, ще си почиваме повечко като се пенсионираме Wink

на мен седмицата ми започна наобратно, но няма да ви натоварвам на всеки проблем има решение важно е да не си слагаме на сърце всичко  blum



Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #3 -: август 26, 2013, 10:23:54 »

Мариолка, ти пък... "натоварвай" ни, нали затова е тази темичка - всеки да си споделя и хубавите и кофти моментите  girl_wink Иначе поне си с правилното отношение! А аз наистина цяла седмица ще се адаптирам, но поне си обичам работата и не ми е толкова тежко сега  girl_wink

Вече с нетърпение чакам да започне да се разхлажда, че тези 30 градусови и нагоре жеги никога не са ми понасяли добре... винаги ми е отпаднало поради това... nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 26, 2013, 11:08:55 »

аз минавам да ви поздравя с една картина, която ми  хареса днес. засега денят върви ползотворно smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: август 26, 2013, 11:31:44 »

AliTia , хубаво, че ми напомни за септември....Имам да си мисля за РД на големия син и 60- годишния юбилей на съпруга. Хихи, дано не си остана само с мисленето.
Моята отпуска ме зове с едно хубаво ремонтче - циклене и лакиране на паркет. Просто е належащо, а го отложихме заради падането на майка ми и идването на двамата хубавци. Сега да ми е "яка душата". Кой знае още колко неща ще изникнат покрай паркета.....Преди 10 години започнахме със смяна на една врата и завършихме със смяна на дограмата, като минахме през външна облицовка и боядисване pleasantry.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #6 -: август 26, 2013, 11:44:57 »

Еми, много ми харесва картината и на мен - добро попадение! Сетих се да ти честитя годишнината от гражданския брак, макар по-важната да е от църковния (както и при нас) - та честита първа годишнина и на църковния отново!  girl_wink

svekarva, успех с ремонта - дано приключи по-бързо от очакваното!
« Последна редакция: август 26, 2013, 11:48:42 от scilla » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 26, 2013, 12:19:59 »

И аз се завърнах от малко море и гостуване на родители smile Мислех днес да си подам документите за лична карта, обаче днес ми е very bad hair day и май ще е утре, а сега само ще отскоча до общината smile

Добре дошла,  scilla  give_rose

svekarva, съчувствам ти за рамонтите и аз хич не ги обичам.


п.п. ако случайно някой се чуди защо чак сега ще подавам дакументи - удостоверението ни стана готово на 6ти август  lol
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #8 -: август 26, 2013, 12:45:10 »

Панди, ми не си ли си правила какъвто и да е документ наскоро? Ако си - те пазят снимката в системата, при мен поне така беше - бях си правила паспорт преди 2г. и снимката беше там налице и нямаше нужда да се прави нова, всичко стана за минути smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 26, 2013, 12:48:13 »

ами не съм си правила никакви последните 8-9 години. сега отивам да си измия косата и ще се пробвам днес до 17 и 30ч да успея. ако пък не - и утре е ден smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #10 -: август 26, 2013, 13:52:45 »

оле панде чак сега ли стана готово това удостоверение?

и аз съм така отказвам за документи да се снимам ако косата не е в ред, не си подадох документите за дипломата защото все бях или не боядисана или с мазна коса, затова чак след една година си я взех smile

да се оплача този ден наистина върви на обратно намерих си даже косъм в манджата на обяд  crazy и отгоре на всичко трябва да уволна 2ма човека  shok. егаси искам да съм пенсионерка в Швейцария  tuktuk : cray
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #11 -: август 26, 2013, 14:05:47 »

А, ясно, тогава напълно те разбирам за косата!!!

Мариолка, съжалявам за това, че трябва да уволняваш двама души - не мога дори да си представя колко кофти е тази задача и натоварваща психически  girl_impossible Дано се справиш без да ти се отрази много зле...

Като спомена обяда... аз пък дори още не съм обядвала, след като ме нямаше 3 седмици толкоав много работа имам сега, че не ми остава време да отида да хапна дори, а и да си поръчам нещо  girl_impossible
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 26, 2013, 14:16:06 »

Е добре... до сега се чудех, ама вече се чувствам длъжна да се обадя biggrin
За първи път ми се случва в офиса да си поръчам храна и тя да дойде след 15 минути smile
Вече съм горд собственик на закуска ...  yahoo tease
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #13 -: август 26, 2013, 14:38:13 »

rujka, може би заведението е съседната сграда?  girl_impossible Похвали се кое е, ако готвят вкусно и доставят бързо -  да го имам предвид!
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 26, 2013, 14:51:20 »

Ами заведението е на 6-7 минути пеша, факт е smile Но все пак да сготвят, да опаковат и да ми го доставят....  pardon
поръчвам от Дон Вито smile Бързи са и съм доволна от тях, а и поръчката е безплатна Wink И най-важното - можеш да поръчваш по скайп  tease
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #15 -: август 26, 2013, 15:25:07 »

А, да и аз ги ползвам, но днес нищо не си харесах в обедното им меню и пропуснах, иначе при мен идват за около половин час, някой път са закъснявали до час и малко  girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 26, 2013, 15:28:16 »

мен тези са ми любими, евтини , хубави . ама ходя на място.
http://pizza-liguria.com/
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 26, 2013, 15:31:04 »

Ами аз не ям тестени неща... и пържени неща... и избягвам картофи...  crazy blush и търся заведения с голям избор на други джаджи  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 26, 2013, 15:57:47 »

Мисията изпълнена  yahoo Мина бързо и безболезнено

Само дето (сега всички с деца сигурно ще ми скочат)  - имаше две деца на около десет дето не млъкваха и нищо не чувах от тях,  и също така  - две бебете близначета бяха сложени със столчетата си за кола върху масата за попълване на документи, та малко им се изнервих. ама после ги пуснах преди мен, че да си ходят по-бързо Wink

А за яденето на работа - аз като детегледачка, която и готви съм много улеснена в това отношение smile
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 26, 2013, 16:01:47 »

Ееее това не е честноооо  sad Ела да ни сготвиш и на наааас  cray
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #20 -: август 26, 2013, 16:08:49 »

Хаха, Панди, браво! В кое РПУ ходи?

Относно готвенето, аз обичам да готвя и да си нося готвено на работа или пък само салатка и смути и т.н., но днес нем и остана никакво време... надявам се за утре обаче да успея, че много повече си харесвам приготвеното от мен от тези поръчани и купени от вън неща  nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: август 27, 2013, 09:35:50 »

Ей, явно всички готвите днес и никой не се разписва в темата! Wink
Панди, в удостоверението пише ли ясно и четливо, че сте сключили брак в Париж, да се пукат душманите от завист blum? Честито ти изпълнена задача! Но да си подготвена, че колкото и да си красива, после не можеш да се познаеш на снимката. Имам чувството, че нарочно го правят, да не могат да ловят престъпниците после с извинение, че не ги разпознават по документ crazy.
Проблемът с водене на деца по обществени места и мен ме е вбесявал. Не толкова, че пречат, колкото че за самите тях е неподходящо да са на тези места - има много хора, кашлящи и кихащи, чуват се какви ли не приказки, а и ги гледат заслужено  Wink с лошо. Това как да е, но като ги замъкнат в ресторант по късните нощи, направо пощурявам. Е не обичам да ми тичат и скачат по гърба деца и да се съобразявам какво говоря....Моите съм ги водила само на детски тържества, на други не ходех, ако нямаше на кого да ги оставя. При последното ми ходене на заведение, едно момиченце падна във езерото с шадраван след безумно бесуване, а на едно бебе решиха да му сменят памперса на съседната маса.
Днес ми е ужасно топло, а имам безброй излизания в града. Имам чувството, че е "сряда без да се сяда". Това пък ми напомня за Киви, че дълго време я няма да каже как е heart heart heart.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #22 -: август 27, 2013, 10:20:35 »

Хаха, аз снощи готвих - чушки с ориз и кайма, тъй като имам доста домашни чушки и домати и се чудя какво да ги направя, за да не се развалят...

И на мен ми е ужасно топло и вчера и днес, вече чакам с нетърпение края на седмицата и началото на другата, когато го дават да се разхлади най-после...

Днес съм на тема фирма за комарници, че вече не издържам в новото жилище без мрежи за насекоми, много е дразнещо... то аз се сетих малко преди да свърши лятото, но пък да има и за другото smile

А днес ни информираха, че през уикенда щял да идва някаккъв майстор, че съседите под нас имали теч в малката тоалетна и ще идват и при нас да проверяват и да къртят да разберат откъде идва течът  shok Ще се опитам поне тогава да викна и хората за комарниците, така и така ще е лудница вкъщи...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 27, 2013, 11:09:17 »

Здравейте и мен в средата на деня smile
Като дойде края на август ми става едно много тъжно и леко депресивно  nea Не знам дали, защото си отива лятото или навлизам в Сатурнова дупка, ама дните ми стават едни и същи  huhhuh.gif

Тази седмица само за хапване си приказвате  Torte И аз най-обичам да си нося домашна храна на работа. Въобще не ми харесва да си вземам нещо от бързите закуски или от обедните менюта  pardon

Scilla, чушките много добре звучат  smile За комарниците нищо не мога да кажа. Нашия ни го прави един приятел и си го карахме от доста далеч. Иначе в спалнята използваме машинки против гадинките  pardon

От мен един вкусен обяд, че то си стана време smile

Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 27, 2013, 11:12:51 »

Привет smile

Днес съм в особено радостно настроение. Сутринта имах "среща" с малкия човек на консултацията с доки. Развиваме се много добре и вече сме 1,350 кг. Беше си напъхал и двете ръчички в устата, та доста се посмях с него.
Като стана въпрос за готвене, днес съм наумила да направя една торта, че от много време не съм правила нищо сладко. Стискайте палци за блатовете, че все нещо не ми се получават. Черпя предварително Wink



П.П. След обяда на Машка, да завършим с десерт blum
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #25 -: август 27, 2013, 11:19:00 »

Ох, обядът на Машка ми е точно по вкуса! Обожавам сьомга - любимата ми риба!!! Облизах си пръстите дори! Днес съм си донесла от чушките обаче и това ще ми е обядът, а относно комарниците се оказа, че един колега има близък приятел с голяма компания и фабрика за това, така че и този въпрос е решен, остава само да се разберем кога да дойдат да мерят и после кога ще монтират. Иначе относно дупката, в която изпадаш - сякаш и при мен има нещо подобно, но в по-лек вариант...  Girl_hide

Али, много хубави новини за бебчо! Дано все така добре се развива и всичко да е наред с бременноостта! Успех с правенето на торта, аз досега само бисквитени съм правила, не ми идва музата за други... сподели после как е минал опитът!  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #26 -: август 27, 2013, 11:34:00 »

а добър ден и от мен.

Свеки въобще не готва аз smile само уикенда smile нямам време прибирам се в 20:00 часа капнала и по едно кисело мляко и съм готова smile

Днес уволних един, оказа се че ще трябва още двама  crazy, много ми натоварено на душата ама какво да се прави като не си вършат работата  cray

Сега трябва да се обада на Софийска баница и да поръчам баници за 65 човека + боза и айран. Идея си нямам колко да поръчам ще ги попитам да ми дадът някъкви насоки. Ще черпим екипа всеки последен петък от месеца, искам да е тематчина кухня всеки месец, този ще е българска че ме домързя друго да мисля, другия Латино американска, после италианска, руска, турска и така по целия свят

Али много сладко smile искам снимка на тортата ама истинската smile

Маше и аз съма така все едно живея в тоя филма Groundhog Day, или както сърбите му викат " Куча посао, посао Куча" smile

Scilla Метни някоя чушка до мола че съм гладна зверски  Torte diner абе мани отивам да изям един гирос Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 27, 2013, 11:34:21 »

О, и на мен рибката ми е едно от най-любите хапвания, почти няма риба, която да не ми харесва smile Особено сега като се опитвам да не ям месо и го заменям с риба, почти всеки ден си хапвам рибка.

Али, много хубава среща си имала  stork-boy
Дано се получи тортата. Да ни я покажеш после, да се подразним  Girl_hide

Мариола, хич не ти е лесно с тея уволнения, ама сигурно има причина за тях huhhuh.gif
Много интересно звучи тематичната кухня smile Можеш да вземеш боза на Хармоника, че другата много често я подслаждат с Аспартам. За толкова голямо количество можеш направо на Хармоника да се обадиш, сигурно и отстъпка ще ти направят.
« Последна редакция: август 27, 2013, 11:52:44 от ma6ka_ » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #28 -: август 27, 2013, 11:41:17 »

Машка, някакви препоръки за готвене на риба, която да си взимам за обяд на работа... ти как предимно я приготвяш и коя е предпочитаната от теб?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 27, 2013, 11:52:11 »

Машка, някакви препоръки за готвене на риба, която да си взимам за обяд на работа... ти как предимно я приготвяш и коя е предпочитаната от теб?

Аз я слагам във фурната - под рибката слагам много копър, направо 1/2 или цяла връзка, зависи колко е голям рибока и така не залепва.  Вътре в рибата слагам чесън и малко зехтин. Цялата поръсвам със сол, черен пипер и лимонов сок или направо резенчета лимон. Затварям тавичката с ал фолио и така пека 20 - 40 мин, пак зависи от рибата. Ако ще си вземам от нея за работа, хубаво я чистя от кости, да няма изненади  pardon Това ми е рецептата за пъстърва, сьомга и сьомгова пъстърва. В последно време най-често приготвям сьомгова пъстърва. Много обичам и скумрия на скара, ама мм не я харесва и по-рядко я правя.
От време на време хапваме и уловена от мм риба. Последно беше донесъл Щука. Правихме я с морски дарове и ядки, мноооого хубава беше.

Мисля, че вече е време да обядвам, направо ми текат лигите  Girl_hide
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #30 -: август 27, 2013, 12:13:08 »

Страхотно! Не съм готвила сьомгова пастърва скоро, добра идея! А и рибата е толкова лека и хубава храна, особено в тези жеги  good Приятен апетит на всички обядващи!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: август 27, 2013, 12:18:57 »

Внимавайте с рибата, ако не можете да я топлите преди ядене! Ние имаме микровълнова печка в офиса и когато ми е много спешно, приготвям рибата тук, в плик. Ръсвам и една подправка за риба.
В момента в един склад до нас има сьомга филе и съм се запасила в служебния фризер.
Машка, ще опитам твоята рецепта задължително. Аз обикновено налагам рибата с черен пипер и сол за 10-тина минути. Имам един скъп специален съд с капак, дето не го помня какви му са покритията и другите многобройни предимства. Слагам малко зехтин и чесън, после бухам рибата да хване коричка от двете страни за 2-3 минути, намалявам котлона, изстисквам половин лимон и захлупвам за още 5 минути. Ако имам мераци, след изваждане на рибата слагам 1ч. чаша заквасена сметана и мнооого магданоз, ситно нарязан, да поври и да стане на сос. Ако пък съвсем ме удари мерак, правя сос от счукани орехи, лимон, зехтин, босилек и чесън. Пробвам разни рецепти, кой каквото ми каже, но в крайна сметка май остават тези, които имат най- прости съставки.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #32 -: август 27, 2013, 12:22:25 »

svekarva, много си права за рецептите с най-прости съставки  good И аз пробвам най-различни неща, но много малко от тях повтарям и потретвам след това, освен ако не са с най-прости съставки и лесно-набавящи се... А относно рибата в плик - не съм пробвала досега! Аз лично донесох микровълнова печка в офиса, тъй като нямаше, а аз имах една излишна и сега всички ѝ се радват... smile Каква е препоръката ти за приготвяне на рибата в плик - колко време, каква риба - само подправки ли слагаш в плика или?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #33 -: август 27, 2013, 12:50:13 »

иха чудесни рецепти svekarva. баща ми е голя рибар и винаги при нашите има страшно много риба. сега като се прибирам ще взема няколко килограма, че мъжлето ми е с много висок холесторол и наблягаме на попосни неща. Аз за да отбележа днешния рибен разговор обядвах в Nordsee бейгъл с филе от треска smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: август 27, 2013, 13:42:31 »

Мариолка good треската е страхотна риба!
Ами на рибата в офиса слагам само подправка, една от шишенца, така се и казва "подправка за риба". Затягам плика, дупча го на 2-3 места и пускам на макс за 5 минути. Зависи от печката и от рибата колко време. С една вилица я бучкам през плика да видя дали е готова. Вкъщи върху рибата слагам парченце масло или малко зехтин. В плика някога нарязвам един картоф, глава кромид и морков. По принцип търся пликове за микровълнова печка от среден размер. Същите, но с метални кламери се намират по- лесно. Вместо с кламерите, затварям плика с ластик за пачки пари Wink или с конец. Плика с рибата поставям в голяма чиния. Преди дни купих немски костур филе - страхотна риба! Аз не обичам риби, които имат силна миризма и много кости. Гледам да са филетирани: хек, путасу, телапия, леденая. Херинга мариновам домашно, но чакам да стане поне октомври. После, като ме споходи музата, правя "сельодка пад шубай" в няколко варианта.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 27, 2013, 14:03:59 »

днес явно е рибен ден smile

Аз също много обичам риба, а мъжът ми, макар и много запален рибар, не близва. Само лови шарани и ми пълни и без това малката камера. Основно ги раздаваме на родителите ни, защото аз предпочитам пъстърва или скумрия Wink

svekarva, разбира се, че пише, че бракът е сключен в Париж, Франция  danceg
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 27, 2013, 14:06:29 »

И ние сме на хек с топено сирене-полуфабрикат,че мнооого не ми се готви в топлото. Плюс салата разбира се.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #37 -: август 28, 2013, 07:57:36 »

Добро утро  Coffe
Аз наминавам да ви видя само и да се позапиша, иначе ви чета, ама все не ми остава време да пиша.

scilla, изкъртиха ли ви банята? Защото ако не е късно, пробвайте с термо камера, веднага се вижда къде е теча. Иначе фирмите за ВиК си умират да къртят, не знам защо pardon

Сьомголюбителите, знаете ли много популярния начин за готвене на сьомга в миялна smile Аз лично не бих го причинила нито на рибата, нито на миялната, ама... smile
Аз я пека или само рибата или завита във фолио с резене лимон и черен пипер smile

А, свекърва, защо трябва задължително да се топли?

Хубав ден от мен, отивам да се трудя smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 28, 2013, 08:14:16 »

Добро утро и от мен!

Айде и аз да не остана по назад, да споделя опита си с рибата в кухнята. Тъй като прекарах студентските си години в морска държава, а именно Гърция, първите ми опити в готвенето са свързани с рибата. И аз като Свекърва, пробвах какви ли не рецепти, но се оказа, че най- простите са най- сполучливи. Всичко зависи от самата риба  pardon Ние с мъжа ми сме почитатели на ципурата, морския език и октопода, но за съжаление тук прясна такава няма, а вкуса на замразената е коренно различен. Напоследък наблягаме на пъстърва. Правя я с мед и орехи и става много вкусна.
Бях обещала вчера да покажа снимка на тортето дето го творих цял ден. Ама няма да ми се смеете много, поне стана вкусна blush



* DSC03736-001.JPG (61.32 KB, 320x240 - видяно 2609 пъти.)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #39 -: август 28, 2013, 09:46:19 »

Alleksia, не съм чувала за термокамера - откъде можем да намерим? И не все още не са ни я изкъртили - през уикенда възнамеряват  girl_impossible

Ali, тортата ми изглежда доста апетитно, направо ми се иска да хапна парче със сутрешното кафе! А относно рецептата ти за пъстърва с мед и орехи - много ми допадна! Ще я пробвам!

Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 28, 2013, 10:23:40 »

Али, много добре изглежда тортата - като домашна  pardon Предполагам, че на вкус също е хубава smile
Днес май продължаваме с кулинарната тема  Torte

И едно кафенце от мен

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: август 28, 2013, 11:14:06 »

Добро Утро на всички smile

Али тортата изглежда мега вкусна smile браво на теб smile

Аз влизам да ви почерпя днес, че имам именден ( по македонски днес е Голяма Богородица) и вече свикнах и двата да ги празнувам smile Мама е ходила на църква днес занесла е погача за мен и ми се похвали че най-накрая ще е " кум" следващата година на празника и ще трябва да се занесе погачи и разни там неща и аз трябва да отида smile  Почерпвам ви с плодчета да се освежим малко smile

Лек ден на всички и прекрасна и прохладна седмица!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: август 28, 2013, 15:18:55 »

Привет!
От вчерашното "захлаждане", днес в Пловдив е ад angry  - още по- гадно топло и задушно.
Аз днес реших да си направя пликчето за пари, че ей я сватбата в неделя вече дошла. Младоженците събират пари за сватбено пътешествие, така им пише в поканата. Хихихи, без да искам, щях да завържа панделката преди да съм оставила съществената част от подаръка  Wink. Нещо нямам мераци за ходене, но дано ми дойде желанието, че все пак е дете, дето ми е израснало пред очите.
За топленето на рибата - ами там разни опасни бактерии се трепят с термообработка.


* IMG_0923.jpg (60.93 KB, 664x499 - видяно 496 пъти.)
« Последна редакция: август 28, 2013, 15:21:01 от svekarva » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #43 -: август 28, 2013, 15:26:32 »

Ах, колко добре се е получил плика!!! Направо страхотен! Браво! Bravo
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #44 -: август 28, 2013, 15:48:26 »

Браво svekarva много добре се е получило, много ми харесват разните печати smile

Ти пък, не ти се ходи, нали не ти е на твое дете ще се барнеш, ще си отидеш, ще си хапнеш пийнеш две три хорца, ще се видиш с приятели smile то те толкова по-приятно когато не е твоята сватба smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #45 -: август 28, 2013, 15:57:34 »

Мда, мариолка е права! Хубаво събитие, нека повече хора се женят (и остават женени завинаги), че са малко на наши дни...

В този ред на мисли и аз се уредих да ходя на сватба най-после! Ще е чак на 26ти октомври, но поне ще има такава! Нямам търпение да отида на сватба, която не е моята  yahoo Една от шаферките ми се омъжва danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: август 28, 2013, 16:34:03 »

Е, че ще ходим, задължително ще ходим...Много близки наши приятели са, децата ни /с големия син/ са ходили в една детска градина, та чак до гимназията бяха заедно. По принцип сватбите ми са доста шумно събитие, предпочитам да седнем на маса, да си чуем приказката. Не някой дисководещ да ми диктува какво да правя Wink. Ясно ми е, че сватба баз хора не става. Дано като се барна  Сватбаааа ми стане сватбарско. Приготвила съм една дълга рокля, която обаче е с подплата. Като се вкарах вчера в нея, че като ми тръгнаха разни вади пот....днес ще я пера. Поне е дантела и нищо няма да и се случи. Още малко ще се позачудя и ще метна като нищо едно друго рокле, без значение, че е старо и са ме виждали с него. Хихи, мъжете в това отношение са по- зле, поне в началото трябва да са с костюм. Както казва мъжът ми, само си говоря, че не ми се ходи Wink и ще хукна преди него.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #47 -: август 28, 2013, 17:29:35 »

Свекърва, страхотен плик! Bravo Откъде намери печатите? Аз тази седмица съм на моминско, а другата на сватба на най-добрата ми приятелка и тъкмо търсех вдъхновение.
Друго да те питам, малко нестандартно, но се чудя за името на бебето и понеже искам да е християнско, беше писала някъде, че мъжа ти е с интересно такова име. Дали можеш да го споделиш.  blush Аз на свекъра не харесва името. Михаил си го кръстих на Архангел Михаил и ми се иска и това дете да е на някой хубав светец.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #48 -: август 28, 2013, 18:10:49 »

Scilla, ВиК фирмите би трябвало да имат термокамера, поне някое не може да има. Преди няколко месеца имахме теч под ваната и дойдоха с такова чудо да снимат къде е преди да ни изкъртят цялата баня...

Свекърва, че те не се ли утрепват бактериите при първоначалното готвене? Освен ако не е суши разбира се, ама аз не бих го топлила него Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: август 29, 2013, 08:28:44 »

Привет!
Alleksia , то точно това и е опасното на рибата и на яйцата - бактериите се развиват отново и само термообработка ги мори /с изключение на салмонелата, ама там пази Боже/. На мен ми е станало навик, защото мъжът ми, като завършил Обществено хранене, редовно ми прави инспекции в кухнята и не искам да се разправям Wink
Roxanne_, печатите са от снимки в гугъл, излизат на stamp capital world, после малко ги просветлих и им промених размера. Ако на някого му трябват, ще пратя файла.
Да, името на мъжа ми е старо библейско - Лазар. Снаха ми вече е заявила, че няма да кръсти дете на никой от бабите и дядовците, та ако ти хареса, ще се наложи да ме каниш на кръщенето Wink. От мен пък имаш миро и светена вода от Йерусалим. За мен е хубаво име, има си най- хубавият имен ден. Да не говорим, че и любими герои от българската литература го носят Wink. Това е в кръга на шегата де... То по македонския край всеки трети на възрастта на мъжа ми се казва така, нали Мариолка? Wink Само мъжът ми има 6-ма първи братовчеди съименници, защото двамата му дядовци се казват така. По едно време попът се скарал и отказал да ги кръщава, че нямало как да ги различават, а и щели да се затрият другите имена, ако децата им продължели традицията. Хаха, единият дядо Лазар има 8 деца, другият- 5 и само свекърва ми е жена. На братовчедите вече им се родиха внуци, но никой не продължи името. Харесвам и женския вариант, даже повече от мъжкия - Лазарина. От друга страна, напълно съм съгласна, че е доста демоде. Ама на френски звучи супер - ЛазАр. Има и катедрали с името на светеца в католическия свят. Каква агитация дръпнах.... Bravo.


* zakuska58755229046_1943928836_n.jpg (18.71 KB, 403x403 - видяно 3166 пъти.)
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 29, 2013, 08:40:46 »

Свекърва, на мен точно старомодните имена ми харесват. Лазар е страхотно име, а Лазарина още повече. Ама и ние с мъжът ме се заинатихме, че ще кръщаваме живот и здраве малкия с име, което допада и на двама ни. Те родителите на милото и двамата вече си имат внучета с техните имена и не си отварят приказката, с баща ми съм така да се каже в обтегнати взаимоотношения, а майка ми си има чисто женско име, което не става да се преобразува за момче. Така стигахме и до името Данаил. На мен много повече ми допада от Даниел, което в момента е доста нашумяло, но ние си преценихме, че си го искаме в оригинал.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #51 -: август 29, 2013, 09:19:33 »

Добро Утро smile

Тук в София е прохладно и прекрасно след снощния порой. листата вече са пожълтели и почнали да падат, идва есента smile

Roxanne_ евала ти права за хубавите имена и затова че искаш да запазиш Християнски имена.От мен едно предложение да кръстиш малкия Ангел, и така ще си имаш двоен празник Ангел и Михаил. Аз имам двама братовчеди се казват Константин и Елена и им празнуваме и на двамата в един ден smile

svekarva да Лазар е много хубаво име и е доста срещано при нас smile това е толкова старо библейско име smile и има такъв хубав празник smile При нас все още се практикува многооо повече да се кръщава на свекъра и свекървата, ако имената са им застаряли ги обработват на модерни или поне първата буква им запзват :)Това за кръщаваните в цялото семейство с едно име е така. Дядо ми се казва Стоян, но кръстили трима на това име и на него му казали ти няма да си Стоян ще ти викаме Ляне  angry, та бяха братовчедка ми тръгнали да я кръщават Лянка  shok, но после го преосмислиха ки се спряха на Таня  pardon

Аз много бих искала да кръста децата на свекърите, но свекъра има такова име че и той си го мрази ( Ампе)  blush и са го бъзикали много като дете, а на свекървата е подобно на моето но пак е хубаво, за нейното бих се съгласила smile

AliTia Данаил ми звучи като бъдещ министър smile а и ми напомня на един семеен приятел който е велик учен, измислил е амортозьори за сградите за земетресения преди повече од 25 години smile така че пожелавам и твоето момче да последва името си smile


Ние чак днеска сме на мутренското парти, но едвам събирам сили да отида, а и утре сме на работа едва ли ще сме много на кеф sad

Айде лек и прекрасен ден на всички smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #52 -: август 29, 2013, 09:57:24 »

Данаил е страхотно име, браво за избора, Али!!! Всъщност Данаил много повече ми харесва от Даниел  good Лазар също е хубаво! Аз напоследък обаче се замислям, че може би като имам деца един ден (скоро надявам се) ще им търся кратки имена, защото така или иначе ги съкращаваме в последствие, някак си се губи смисъла... но ще го мисля като му дойде времето  smile

Alleksia, благодаря ти за инфото - ще го предам нататък! smile

svekarva, идеята с печатите и изобщо целия плик може и аз да я открадна (ако позволиш), чакам още официалната покана за сватбата да видя дали и моите младоженци събират за сватбено и дали ще е удачно да е подобен плика  good

Мариолка, много е кофти наистина да се ходи по партита в четвъртък вечер, наистина ли не можеха да го изместят за утре вечер  sad Дано имате сили и успеете да се позабавлявате!

Иначе сутринта наистина беше прохладна и свежа, но ми се струва, че жегата се опитва да се завърне за през деня... иначе снощи много добре се спа под звуците на ромолещият дъждец smile

Ох, аз трябва да се захващам с финансови прогнози, а хич не ми е до това Count




Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: август 29, 2013, 10:40:23 »

scilla, с най- голямо удоволствие ще ти дам файла. Аз на една друга приятелка правих преди време плик, но не съм го снимала. Предната част на плика беше тази рисунка, като върху нея бях налепила було от плат и разни остатъци от дантела и изсушени рози. Стана доста кукленско, но цветовете на сватбата им бяха бяло и розово, пък и ставаше въпрос за дъщеря /бяхме от женската страна/.


* тази.jpg (31.06 KB, 495x321 - видяно 537 пъти.)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #54 -: август 29, 2013, 10:55:32 »

Ох, страхотна си! Ще пиша пак като получа поканата и разбера тематиката на сватбата!  give_rose
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #55 -: август 29, 2013, 12:31:06 »

Ех, че хубаво име е Лазар! Сериозно ще го обмисля и предложа на мъжа ми. Прекрасно е и много ми харесва, че може да не се съкращава. Как само звучи "Лазаре". На мен изискване ми е, да може да се използва в пълен вариант, както си казвам на Михаил. Примерно Константин е много хубаво, но трудно и дълго за изговаряне. Знаех си аз, че ще ми хареса, имах някакво шесто чувство. smile Иначе има прекрасни библейски имена, но звучат прекалено еврейски. Например Йосиф, Яков, Давид.
Данаил ми харесва повече от Даниел. Звучи по-мъжествено. А за Ангел също ми харесва, но повече Гавраил, за да са на двамата архангели. За съжаление мъжът ми не одобрява.
Свекърва, аз искам файла на плика, много ми хареса good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: август 29, 2013, 14:45:31 »

Да Константин е много трудно име, братовчед ми едвам го произнасяше като малък казваше че се казва Контаииииннн, и ние почвахме да му викаме Кока, той даже сега и във фейсбук се е записал така, жалко но трудно си е името! Убеждавай за Лазар ( при нас на Лазар викат Лазе) ама то е както научиш хората да им викат. Майка ми едно време затваряше телефона ако някой ме потърсеше не с пълното ми име  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #57 -: август 29, 2013, 15:09:57 »

Хихи, на моя мъж му казват ЛазкО, да се отличава от другите Лазаровци. Аз на моите деца също им казвам на цяло име, за галено счагам -че. В Америка в повечето случаи се обръщали към тях на презиме.
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 29, 2013, 15:20:55 »

С 3 ръце гласувам за това да се използват имената на бабите и дядовците, но понякога има мноооого... интересни наследства.. biggrin Затова и твърдо подкрепям идеята да се видоизменят в някаква степен  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: август 29, 2013, 17:18:55 »

То като сме тръгнали да говорим за имена, да взема да се похваля, че съм "кръстила" още едно момченце. Наша колежка се чудеше как да си кръсти бебето. Искаше да е на свекър и, пък той се казва Делчо и някак е старо. Предложих и Делян и така го и кръстиха. Още повече, че и името на баща и започва с Д. Поканиха ме на кръщенка, сега чакам и на прощъпулник да ходя. Друго хубаво име, според мен, за момче е Климент. Хем международно, хем на светец, хем си има хубав празник /даже два, че се празнува и по стар стил/.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 29, 2013, 18:12:08 »

аз пък за ужас на мъж ми, харесвам имена мъжки на наши царе- например Кубрат. Направо го хвърлям в потрес и него , и всички на които кажа какво бих избрала, ако имам момче примерно.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #61 -: август 30, 2013, 09:59:08 »

Хаха, Еми, готини имена си харесваш - току-виж си станала майка на следващия велик българин!   Bravo

Добро утро на всички ви, днес е петък!!! Явно повечето от вас са се замечтали за уикенда и не им остава време да се разпишат тук! Аз също съм се размечтала за масажа ми утре в 10  Girl_hide

Ето една здравословна и освежаваща закуска от мен:

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 31, 2013, 17:26:11 »

Здравейте smile

Темата с имената винаги ми е била много интересна smile И аз харесвам имената на българските ханове и царе като Еми smile Имам си разни любими имена. Понякога ми се иска да можеше да си кръстя детето Панда  funnytooth Но като цяло, един ден, ако даде Господ, като си имам деца, голяма мислене ще им ударя за имена.


Аз напоследък не съм в най-добрата си форма и не стигам до тук често, но винаги ме радвате smile
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: септември 01, 2013, 07:53:09 »

Добро утро момичета  Sleep
За някои от нас предстои дълъг и скучен работен ден, затова сме се заредили с кафенце  good




P.S. Панда... ами ако си имаш близнаци какво ще правиш?  battle
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: септември 01, 2013, 08:28:08 »

Точно от толкова кафе имам нужда Wink. Имам работа, обаче ми се ходи по любов.......
pandapanda,то името Пандо си го има, даже и в списъка с имена все още се споменава Wink. Пък за по- авторитетно, може Панадол да е, галено да си викаш Панди blum. Ти защо не се във форма?
За име на бебето има тема тука, момичетата пускат линкове и дават много хубави предложения. Да се раждат деца, имена все ще им се измислят. Спазването на традицията за повтаряне на имената на дядовци и баби много помага. Все пак моето поколение /на вашите родители/ рядко е с някакви причудливи измислени такива. Спомням си как започваха проверката учителите в нашия клас:Ангела, Анита, Анна, Антония, Благовеста, Борис, Виолета.....европейска работа Wink почти до края. Само един Петко дето имахме, всичко друго звучеше много авторитетно. То Петко е Петър и пак е хубаво. Аз имам по- специално отношение към много известни литературни герои. Майка ми, примерно, е Жулиета - кръстена е на баба си Желка. Ама баба ми се префантосала и ей ти майка ми цял живот не си харесва името. Сестра и взела буквичката на баба си Димитра и станала Диана. То пък така стана, че няма внучки. Но с брат ми и братовчедите сме си говорели преди, че ще върнем старите имена, като Желка стане Желана, какъвто е и замисъла. И двете бяха напълно съгласни с нас.
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 01, 2013, 08:32:16 »

Панадол беше добър старт на деня  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

А второто можеш да го кръстиш Амидофена или Алергозана , звучат като гръцки богини  girl_haha girl_haha girl_haha
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 01, 2013, 09:24:52 »

аз доскоро мрънках на нашите що не са ме кръстили Емануела или Милена.  Първото си ми остава слабост, второто явно ми беше детска слабост smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #67 -: септември 01, 2013, 09:46:02 »

хехе и аз още мрънкам, кума е искал да ме кръсти Ана-Мария, ама баща ми казал не, какво е това католическо име и на сега, щях да съм единствената в моя випуск а не поредната  cray
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 01, 2013, 09:57:08 »

Аз харесвам Ан-Мари, и е комбинация много дипломатически изгодна като ход, по отн на роднините на мъж ми biggrin, така че ми взе думите от устата blum
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 01, 2013, 10:02:29 »

Аз съм кръстена на баба Ружа, но за да не можело никой да се обръща обидно към мен ( РУЖООО) са взели, че добавили К-то biggrin  pardon Щото "Ружко!" не върви...  tease
Досега мойто име не съм го срещала, но съм чувала, че има smile  pardon
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #70 -: септември 01, 2013, 10:23:20 »

Много е сложен въпроса с именнта, поне за мен. Трябва да се даде име на детето, което и то да харесва, а и да няма много възможности за промяна от другите, че понякога стават весели моменти  girl_wink

Колкото да кръщаване на някого, аз лично съм против кръщаването на някого - не само баба, дядо, а като цяло целенасочено на някой от билзките и познатите. Не че не уважавам родителите си, дори напротив, те са ме направили човек, но смятам, че има други начини да им покажа уважението си.

Еми, аз за една бройка съм се разминала да съм Милена  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: септември 01, 2013, 10:24:41 »

Аз на моите роднини не бих кръстила, но по силно дипломатични причини, които сега не мога да обясня, бих кръстила на други дамски роднини на мъжа. smile
Ружка, и Ружа и Ружка ми харесват.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 01, 2013, 10:57:15 »

привет
завърнах се  danceg беше много хубава почивка!
да ви почерпя с гюзлеме и турско кафе
 

Още не мога да осъзная че свърши и колко задачи ме чакат следващите дни... имаме един куп снимки  heart хубав ден ви желая!  give_rose
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 01, 2013, 11:00:05 »

Ние с моето момче сме категорични за това - първото дете на неговите родители, второто на моите smile Ако стигнем до трето - тогава вече сигурно ще излезем от тези граници, но не сме обсъждали чак толкова smile
С две ръце гласувам за това, колкото и да не ми харесва много името на баща му  blush (Емил)



С удоволствие приемам турското кафе, благодаря Wink  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines