Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:10:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на amisega - петък 13.09.2013 г.  (Прочетена 37138 пъти)
 
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« -: август 11, 2013, 09:34:07 »

Amisega, ето че дойде времето и ти да споделиш за трепетите и вълненията около сватбеното ви тържество и проготовленията за него  danceg Пожелавам ти страхотни емоции и успешна подготовка, както и една невероятна сватба!
С нетърпение чакам да разкажеш как се запознахте с младоженеца, как ти предложи и естествено всичко около интересната сватба на тема Пътешествие smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 11, 2013, 19:07:57 »

честита тема smile  give_rose
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #2 -: август 17, 2013, 22:19:15 »

Много нови темички...амисега, къде си, разказвай...
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 22, 2013, 22:35:56 »

Момичета... чак сега виждам, че имам тема... УАУ  shok

Ох... от къде да започна...

Хотел Елена, Златни пясъци
Диджей Иво - близка приятелка го беше наела за нейната сватба и много ми хареса
Фото и видео - Ани видео (спечелиха ни с цена и лично отношение)

Няма да имаме църковен брак (половинката не е кръстен и е голям атеист)
Изнесен ритуал ще имаме на терасата на хотела, която е с навес и много приятен парапет - тип ковано желязо. Водеща ще ни е Ани от сватбена агенция Никол.

Темата на сватбата е бяло и червено... Много ми се искаше в роклята ми да има червен елемент, но си избрах чисто бяла. Купих си я от Асеновград за 480 лв., но исках някакви ужасно големи промени, та дадох още 130 лв. в магазина. След като си я взех и изпратих за Варна (аз съм в София), реших че все още не ми харесва... След 1 месец чудене я взех в София и отидох в Сватбения център да я преправят още... Хайде още едни 90 лв. И пак не съм доволна...
Обувките - два чифта - са от Сватбения център, от където си взех бижута, фуркети за коса, шал за раменете.

Прическата ще си я правя в салона до блока. Цветята и бутониерите за младоженеца и кумовете ги поръчах от Флоранс. Грим още се чудя, а няма време... Маникюр - сестра ми препоръча нейната маникюристка...

Поканите ги правихме сами (с помощ от цялото семейство и близки приятелки). Снимки има в албума...

Кошничките за късметите, самите късмети и кошничката за халките си ги направих/украсих сама.

Бутониерите за мъжете са дребни изкуствени цветенца в бяло и червено, които купих от Илиенци.
Гривните за жените са в процес на правене... ще покажа резултатите после...

Бутилките за виното и ракията за от интернет магазина Златната бъчва. Етикетите ми ги направи мама  give_rose Сега остава да ги разпечатам и налепя.

Виното не знам от къде ще го вземем. Много харесвам нещата на Винарна Варна... но ще видим...

Сега съм на тема тейбъл картички, табели за масите (ще са имена на градове) и разпределителната табела... Почти съм ги приключила и после ще се похваля...

Чашите са от Асеновград... съвсем случайно си ги харесах докато обикалях за рокля. Шампанското още не съм го купила, но ми препоръчаха това на Мартини - било леко и подходящо за младоженци, които принципно не пият smile

Сега трябва да си направя разпределителната табела за масите, да си намеря нож и шпатулка за тортата, сватбена книга...

Кутията за пожелания си мислим да е дървена къщичка - нали ще създаваме нов дом smile Водещата на ритуала каза, че би било хубаво на края на ритуала да направим нещо заедно като едно семейство и ние си представихме как сглобяваме къщичката и после я използваме като кутия за пожелания...
Сега остава да намеря подобно нещо... къде ли не търсих - 3д пъзели, конструктори, къщички за кукли... е не мога да намеря нещо, което бихме могли да го глобим и да е кухо вътре...

Леле колко дълъг станата пост-а... Ако съм забравила нещо, моля добавяйте...
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 22, 2013, 22:45:49 »

Аз изтървах най-интересното... smile

Ами... предложение за брак нямаше pardon
Двамата просто решихме да се женим и от около година се канехме да изберем дата... На 8ми февруари бяхме във Варна и запазихме час в ритуалната за подпис за 13.09.2013 г. петък 9.00 сутринта...
След това почнахме да съобщаваме на родителите, че ще се женим smile луди хора...

На 14ти февруари (половинката не харесва комерсиалните празници и въобще не е романтичен) както си седим в къщи, пием си виното, хапваме си сиренце (единственото нещо, което имаше в хладилника) и чакаме храната, която сме си поръчали, да дойде, половинката попита дали ми е романтично достатъчно и извади една малка кутийка от джоба си... След 1 час писъци и припадания по хубавия пръстен, му го върнах и казах, че още не ми е задал ВЪПОСА... а той "какво да те питам, нали запазихме дата..."

Може би съм единствената жена с пръстен, но без предложение  pardon
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 22, 2013, 22:54:03 »

Забравих да разкажа за темата пътешествие...

Двамата много обичаме да пътуваме (макар и по различни начини)... и бяхме единодушни за темата на сватбата.

Поканите би трябвало да представляват желанието ни да обиколим целия свят.
Тортата ни ще е под формата на куфар, а сватбената фигурка ще е двама младоженци в кола.
Масите ще са с имена на градове, а не с номера.
Подаръците за гостите са магнитчета за хладилник, защото от всяко пътешествие се връщаме със сувенир магнит... хладилникът ни е доста облепен smile

Повечето гости идват от далеч и ще спят в хотела, което си е тип пътешествие за тях... Някои идват от Варна, други от В. Търново, трети от София, четвърти от Гърция, пети от Испания...
« Последна редакция: август 22, 2013, 23:02:58 от amisega » Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 22, 2013, 22:59:43 »

Сватбеното пътешествие...

Винаги съм си мечтала за Бора Бора... който не е чувал за това място, нека просто да го напише в гугъл и да отиде на снимките...

Да ама не... или както казало едно момче на приятелчето си "Татко каза, че ще ми купи колело, ама друг път..."

Та ние ще ходим в Шотландия smile Имаме самолетни билети до Единбург, от където ще наемем рент-а-кар и ще пообиколим наоколо. Ще спим в къщите на разни баби, които предлагат бед енд брекфъст... Казват, че бил един от най-красивите градове в Европа (а някои твърдят, че дори в цял свят).
Това успяхме да измислим като разполагаме само с една седмица и малък бюджет...
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 22, 2013, 23:02:04 »

Забравих да благодаря за темата  give_rose

Създали сте я на рождения ми ден smile страхотен подарък, благодаря  heart
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #8 -: август 23, 2013, 00:34:27 »

11-ти август - още едно лъвче, ставаме три вече...Пръстенът е бил достатъчно красноречив, не е било нужно предложение, те вървят ръка за ръка smile А и той ти е подарил пръстен, след като вече сте запазили час в гражданското, което само по себе си е показателно...можеше да мине и без пръстен, но е решил все пак да ти вземе
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 23, 2013, 07:08:16 »

Четвъртото лъвче се записва  danceg Амисега, значи сме ти честитили рождения ден по прекрасен начин Wink
Много е интересно всичко, което правиш  Bravo От теб взех идея за тейбъл-картичките smile Направо са чудесни! good Ние ще ги направим със стадиони, както и имената на маси Wink Надявам се само да успея да осъществя тази ми идея  pleasantry
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #10 -: август 23, 2013, 08:07:19 »

amisega, честита темичка! и лека подготовка през оставащите.... точно 3 седмици! smile
Не можах да се сдържа да пиша, защото темата ни е една и съща:) Много се радвам! При нас масите ще са държави, които сме посетили заедно, тортата е много подобна на вашата и много се кефя, супер идея!
Бора Бора е бил многоооогооооо добър избор за меден месец, но наистина ти трябва "месец" за там, хаха
Шотландия звучи страхотно! Не съм била, но наистина казват че е прелестно! Искам да видя снимки после! хихи Че и някой съвет от теб или insider info:)
Пожелавам ти спокойни оставащи дни/седмици на подготовка! Ще следя темата с интерес!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 23, 2013, 09:38:03 »

Честита тема и спокойни и приятни финални дни!
Мъжете са доста не-романтични понякога, но ето всичко е уникално, имаш пръстен, но нямаш предложение  funnytooth няма как да не се запомни!
За ресторанта, вече ти казах, много ми харесва, абсолютен фаворит.
Искам да те поздравя и за DJ Иво (фолка), той беше нашия DJ. Много съм доволна, страхотна музика, добри импровизации, ненатрапващ се, истински купонджия Wink
Не се подлъгвай по псевдонима, чалга пуска само при специално желание, при нас бяха май 2-3 песни по желание на една приятелка, след като той ме попита и аз казах добре. По принцип не съм му забранявала, ама той си знае, все пак е професионалист Wink
И аз искам в Бора-бора, "ама някой друг път"  pleasantry, отново се размечтах. Където и да е медения месец ще е прекрасен, сигурна съм Wink
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 23, 2013, 17:30:45 »

Оле, пропуснала съм  Girl_hide
Честита темичка! Беше ми интересно да прочета всичко.
Защо не си доволна от роклята?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: август 23, 2013, 18:57:41 »

amisega Честита темичка, и страхотна сватбена тема имате! а поканите са ви уникални! За шампанското и аз препоръчавм Мартини, аз си го пиех след това цяла вечер, и е като пенливо Мартини много е вкусно smile За Бора Бора си мечтая от едно време когато Вин Дизел в един филм казваше със супер секси гласа си Let's go to Bora Bora smile   heart
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 23, 2013, 19:57:45 »

Благодаря на всички за милите думи  blush

Mucka<3, аз съм направила половината от табелките... Ще ги снимам по-късно и че ги покажа smile Имам един съвет: остави писането на имената за последния момент, ако случайно има разместване по масите smile

mariag, имам толкова много идеи за тази тема, но всичките имат нужда от време и пари... щеше да бъде яко, ако украсата на масите беше глобуси, или малки отворени куфарчета с разпръснати вещи, или малки макети на забележителности от различни градове... Но бюджета си е бюджет...

Lillly, прякорът на DJ Иво (фолка) е от едно време, когато водеше фолк партита по дискотеките и май не си харесва този прякор... супер точен е и си разбира от работата...
А за Бора-Бора - обещаха ми на 1вата годишнина да ме заведат на Бали  DANCE

elistoilova, аз съм доста закръглена и не всички рокли ми стоят добре... преди 6 години бях с 15 кг по-слаба и като че ли разочарованието ми идва от външния вид, а не толкова от роклята... Имам идея за рокля в главата си, която не можах да реализирам и все си мисля какво щеше да бъде ако бях успяла и ми стоеше добре... Но знам, че в Деня няма да ми е въобще до роклята и ще се забавлявам  yahoo yahoo

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines