Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:05:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на mariag 31.08.2013  (Прочетена 9935 пъти)
 
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« -: август 07, 2013, 00:51:15 »

Скъпа, mariag, извини ме че чак сега забелязвам, ама никой не те е издебнал още и много се радвам, че точно аз ти правя темичката, тъй като сме на един и същи ден, а като гледам и от един и същи край, поне по сватбена локация smile

Напълни я с всички мисли, чувства и преживявания в последните ти дни като госпожица  give_rose
А сега знаеш - искаме да чуем в с и ч к о!



* dba9ac91ce1d9f802514ba24dafbfe61`.jpg (68.87 KB, 550x857 - видяно 338 пъти.)
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #1 -: август 07, 2013, 08:09:09 »

О malkabulka, благодаря ти много! Като се има предвид колко съм активна във форума (имам предвид с писането, защото с четенето съм СУПЕР активна) не предполагах, че ще имам темичка:) Аз чета за твоята сватба постоянно, даже тъкмо бях на твоята тема smile
Следя и чета историите на всяка една от вас и ми е много интересно. Също ми служи за сверяване, че аз си мисля, че съм посвършила доста неща, но може да се окаже, че не съм права.

Нашата сватба ще е в Арбанаси, запознахме се там преди 3 години на сватбата на наши много добри приятели, които сега ще са ни кумове smile и ще правим сватбата в същия ресторант smile
Аз съм от Търново, въпреки че вече 17 години не живея там, а той е от София.

Засега подготовката върви по план:) Всеки уикенд сме в Търново и Арбанаси да доуговаряме детайли.
Младоженеца е облечен от доста време вече, малко ми е суетен и гледа доста костюми, хихи.
Аз имам рокля, която трябва да се стесни малко, това е планувано за другата седмица.
Подаръчетата за гостите са готови, само трябва да им сложим етикетчета и да ги приберем в едни сладурски кутийки.
Менюто в ресторанта е почти 100% уточнено. Тортата е на път да бъде избрана:) Малко е трудничко да организираш като не си на място, но ще се справим. Искам да идва датата вече и да правим купонаааа!!!!!!
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #2 -: август 07, 2013, 08:30:12 »

Честита сватбена темичка,mariag! give_rose Записвам се и аз да те следя  girl_wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 07, 2013, 09:39:03 »

 Bravo
Честита темичка, Мария! smile Успех с оставащото до Големия ден smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #4 -: август 07, 2013, 10:18:10 »

честита темичка smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 07, 2013, 10:52:27 »

честита тема smile
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #6 -: август 07, 2013, 12:27:06 »

Благодаря ви момичета! Чела съм много неща за вашите сватби и ми било много интересно. smile
И аз като повечето от вас, искам всички детайли да са изпипани, въпреки че съм убедена, че повечето гости няма да ги забележат, но ние ще си знаем.
Някои дни се чудя защо се захванахме да организираме сватба, други дни защо не я направихме в София, други пък - съм много развълнувана за идеята. Абе, луда работа! Сигурна съм, че седмицата преди сватбата сигурно ще откачам.
Този уикенд сме пак в Търново и ще ходя на пробна прическа и грим, надявам се да се получат нещата. Косата ми е дълга и много къдрава и прическата ми ще е много обикновена, даже не мога да намеря подходящи снимки, защото повечето снимки са на прави коси и са доста сложни:)
Младоженеца иска да съм със спусната коса, но мисля, че моята "грива" е по-добре частично прибрана.
Че това ми е в момента "драмата", хаха.
Мама ще ми прави булото с едно гребенче. Имам си обувки, бижута.
Мислим да не правим хвърляне на букета и жартиер, защото се оказа, че имаме само 2-3 single girls, и може би толкова ергени:) Може пък да излезе нещо от тази сватба Wink
В Испания казват че от една сватба излиза друга, то и при нас стана точно така.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #7 -: август 07, 2013, 21:59:54 »

Къде ще си правиш пробния грим и прическа? Аз също планирам в събота да дойда натам да си направя пробен грим, но още не знам дали ще успея.

А на кой ресторант сте се спрели? И коя агенция? smile

Това, което изпитваш е нормално, и аз съм така през цялото време - сменям настроения доста често. Еуфория още не ме е обзела, даже съм завидно спокойна. Надявам се в един момент да не се обърне цялото нещо в друга посока smile
Колкото до косата, знаеш ли колко жени искат такива къдрици, и мен мм ме иска със спусната коса май, ама ще бъде както ние кажем Wink

Я кажи сега как се запознахте и как ти поискаха ръката, няма да ти се размине  girl_wink
« Последна редакция: август 07, 2013, 22:01:26 от malkabulka » Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #8 -: август 08, 2013, 13:43:02 »

Хаха, няма да ми се размине:) Ами запознахме се на сватбата на нашите кумове, и двамата сме приятели на булката, но аз живеех в чужбина и никога не се бяхме засичали. Че така стана, една сватба доведе до друга и естествено тези наши приятели сега ще ни кумуват smile
А предложението дойде един студен ден в Мадрид на една plaza, която много ми харесва в Мадрид. (Мадрид е любимия ми град! Живях там 6 години и бих живяла отново, няма такова място и такива хора!)

Сватбата ще е в Рачев Резиденс в Арбанаси, мисля че е едно от добрите места в Арбанаси, а и за са нас е символично, там се запознахме на сватбата на нашите приятели.
В Арбанаси ресторантите за сватби са МНОГО. Там е страшна сватбена индустрия:)
Агенцията ни е Сиана, сега сме замислили едни неща с тях, надявам се и вярвам, че ще стане готино.

Тортата ще правим във сладкарница Фасони, и там сме измислили едни неща Bravo

Та, грима и прическата този уикенд проба. Прическата е в салон "Crazy". Както казах и преди, ще трябва да е нещо семпло с тази моя коса. За грима не знам какво да кажа още защото и аз не съм много наясно, една приятелка ми препоръча гримьорката, но ще видим, даже мисля, че не е в салон.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: август 08, 2013, 15:01:41 »

mariag много хубав изглежда комплекса, вие вътре или навън ще сте? виждам имат си апраклис smile

А косата ако ти е буйна по-добре ще се чувстваш с прибрана smile моята също е дива и неукротима и си бях с прибрана smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #10 -: август 08, 2013, 15:25:22 »

Мария, миналата година и ние бяхме на сватба в Рачев и останахме очаровани. Ако се бяхме спрели на Арбанаси, това щеше да е нашето място...или пък не, ако ни бяхте изпреварили biggrin

Между другото Мадрид е и мой любим град, в който прекарах една от най-щурите и запомнящи се години в живота си, свързвам я с много хубаи моменти, приятели, безсънни луди нощи...ехххх

Ако имах повече време щях да ти предложа да се видим на кафенце, но за съжаление този уикенд ми се очертава твърде динамичен за каквото и да е било извън планирането. Да кажеш после как е минало с пробните прически и грим Wink
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #11 -: август 08, 2013, 15:49:43 »

mariag много хубав изглежда комплекса, вие вътре или навън ще сте? виждам имат си апраклис smile

А косата ако ти е буйна по-добре ще се чувстваш с прибрана smile моята също е дива и неукротима и си бях с прибрана smile
Ами идеята е да сме навън, да видим времето какво ще каже:) Надявам се да сме на едно и също мнение.
Косата ще е полу-прибрана, спусната, но покрай лицето вдигната да няма луди къдрици пред очите ми, хаха, голямо обяснение:)
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #12 -: август 08, 2013, 15:53:53 »

Мария, миналата година и ние бяхме на сватба в Рачев и останахме очаровани. Ако се бяхме спрели на Арбанаси, това щеше да е нашето място...или пък не, ако ни бяхте изпреварили biggrin

Между другото Мадрид е и мой любим град, в който прекарах една от най-щурите и запомнящи се години в живота си, свързвам я с много хубаи моменти, приятели, безсънни луди нощи...ехххх

Ако имах повече време щях да ти предложа да се видим на кафенце, но за съжаление този уикенд ми се очертава твърде динамичен за каквото и да е било извън планирането. Да кажеш после как е минало с пробните прически и грим Wink
Хаха, вярно! Можеше да се борим за една и съща дата, хихи. Ние честно казано първоначално бяхме харесали 14 септ, но не може църковен брак в този ден, и така сменихме на 31.08.
Аххх, Мадрид!!!!!!!! Точно- много приятели и безсънни нощи, и винце! Това е Spain! хаха

Ами ние и двете живеем в София, така че кафето ако не в Търновския край, може по Софийския по-нататък! Определено ще споделя за грима и прическата в понеделник! Успех и на теб този уикенд!
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #13 -: август 09, 2013, 16:37:23 »

Аз имам голяма слабост към Арбанаси, защото там беше и нашата сватба. mariag, завиждам ти много (но благородно) за предстоящите емоции и най-вече за това, че тепърва ще си хапвате торта от Фасони - нашата беше просто страхотна smile Ние се колебаехме много между Рачев Резиденс и Парк Хотел Арбанаси - мисля, че и двата са много добри като избор. Еххх, нямам търпение да разбера повече за подготовката ви. Имате ли тема/цвят на сватбата?
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #14 -: август 09, 2013, 17:43:17 »

Хаха, Helena31, ще хапваме торта от Фасони, миналата неделя бяхме там да ги поразпитаме и хапнахме едно огромно парче, а следващата събота ще пробваме още 3 вкуса, определено ще се хапва smile
След малко изчезваме към Търново, че утре рано рано съм на пробен грим.
И ние гледахме Парк хотел Арбанаси, аз следях твоята темичка и видях снимките от церемонията в градината, УНИКАЛНИ! Наистина много добър хотел/ресторант.
Ние избрахме Рачев заради символиката, там се запознахме:)
А темата ни е Пътешествия! Само ние, сестра ми, майка ми и агенцията го знаят, надявам се, че никоя моя приятелка не чете форума, хаха, защото искаме да е изненада! Оооо и Фасони знаят, защото такава торта съм им измислила Bravo Ще показвам снимки след като я изтворят (това не е дума), хихи
Пожелавам приятен уикенд на всички и напред с подготовката!
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #15 -: август 13, 2013, 13:29:42 »

Да докладвам и аз...
Правихме пробен грим и прическа в събота. Прическата беше добре, супер семпла, фризьорката беше готова точно за 15 мин smile Малко повече отнема сушенето на косата ми и оформянето на къдриците/пружинките, но мисля, че повече от 40 мин. в деня на сватбата няма да отнеме.
Гримът беше добре, в цветовете, които ми допадат, но по едно време започнаха да ми сълзят очите и не спряха докато не си махнах грима. Лошото е, че от това сълзене се размаза на горния клепач, но не беше от спиралата, а по-скоро може би от молива.
Мисля в деня на сватбата да и дам да ползва мои молив и спирала за всеки случай.
Иначе, освен това, не сме свършили кой знае какво.
Сглобихме част от подаръчетата за гостите, мама ще се занимава с остатъка:)
Утре съм на проба на роклята, че трябва да ми я стеснят.
Снощи бяхме 2 часа с Ди Джея и уточнявахме сценария и музиката.
утре трябва да дадем тейбълките да ги принтират и мислим да направим по 2 менюта на маса, за да знаят гостите какво има за хапване и пийване и да си решат дали искат да пропуснат предястията и да чакат основното примерно. Или пък да си хапват всичко, което много ме съмнява, че някой ще изяде толкова храна.
Сънувам често кошмари като повечето от вас, изглежда е нормално, хаха.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #16 -: август 20, 2013, 09:35:59 »

Марийче, как върви при теб? Всичко нарежда ли се по план в последните седмици? smile
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #17 -: август 20, 2013, 09:56:57 »

амииии вървиии:) подадохме документите в обредния дом миналата събота и няма връщане назад:) хихи

срещнахме се с фотографа, дадохме допълнителни неща на агенцията,
опитахме няколко различни вкуса торти и избрахме! оставих бъдещия съпруг да избере вкуса! хаха на мен ми харесаха всичките и си викам "Писна ми вече все да избирам и да си налагам мнението Wink хайде и той да има думата един път smile
Роклята би трябвало да е готова на 26 август (скъсена и стеснена).
Сега остава да започваме да редим хората по масите и да ги разпределяме по стаите в хотела. Малко започвам да се ядосвам на някои от гостите, защотото изведнъж започват да звънят, че ще водят децата, че съответно двойна стая не им върши работа и се налагат едни пренареждания! Иначе мисля, че се движим по график.
Мама отговаря за сглобяването на подаръчетата, имаме си етикети за ракийката, менюта за масите. Само ни остава да си украсим чашите ама това ще го правим с мама 2-3 дни преди сватбата като си отида към Търново.
Мама също отговаря за поръчването на пити, сладки, соленки за почерпка.
Ох, да идва вече! Не съм гледала прогнозата за времето. Искренно се надявам да не вали, защото ще ми разсипе всички планове и идеи:)
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #18 -: август 20, 2013, 10:13:28 »

Хехех браво на вас!
Колкото до тортата и при нас се случи нещо подобно, само дето аз съм спеца по сладкото и аз избирам вкуса, а той реши да са малки пастички във формата на тортата, която ще ни правят. То аз му оставих да избере и цвета на сватбата, ама той избра моя любим лилав  Bravo Затова пък аз му дадох сини шаферки!

Каква е роклята ако не е тайна?
Времето ще е бомба, обещавам ти!  girl_wink


Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #19 -: август 20, 2013, 15:06:40 »

Роклята е доста обикновена, семпла на една американска марка "Forever Yours". Исках да ти пусна линк, но сега чета по разни форуми, че спрели да произвеждат рокли вече, УЖАС! и чета някакви американски булки как им съобщили 40 дни преди сватбата, че изобщо няма да си получат роклята. Значи, ако ми се беше случило, не знам какво щях да правя. Хубавото там (в САЩ) е че има голям избор и ще си намерят нещо, но все пак е стрес! Ох, големи драми!
Бях си харесала една на Мори Лий с едно рамо и малка фуста, но ми се стори много тежка и се отказах. Честно казано не гледах много, исках нещо супер семпло и удобно, а от тях нямаше много. Че накрая казах хайде тая и това е. Даже по едно време, месеци след като я взех си мислех, че не ми харесва и исках да си търся друга, хаха, луда работа!
И на мен любимия ми цвят е лилав, но моя човек вече се е побъркал с това лилаво и категорично отказа това да е цвета на сватбата smile а и не се връзваше много с Рачев Резиденс.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #20 -: август 28, 2013, 11:12:05 »

А какъв всъщност е цветът на сватбата?  smile
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 31, 2013, 19:13:43 »

Честит сватбен ден!  Сватбаааа
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 31, 2013, 19:32:05 »

Честито smile  weddingday give_rose
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #23 -: септември 01, 2013, 09:26:47 »

Честита сватба! twohearts weddingday Бъдете много влюбени и щастливи! give_rose
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #24 -: септември 05, 2013, 15:25:07 »

Марийче, хайде честито от мен! Бъдете здрави и винаги влюбени каквото и да се случи! smile

Надявам се времето и при вас да е било перфектно както при нас! smile

Като гледам и ти още се съвземаш и не пишеш тук, но с нетърпение очаквам да прочета как е минал и твоя сватбен ден, паралелно с моя! smile Girl_hide
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #25 -: септември 09, 2013, 10:18:04 »

Malkabulka, страхотно беше всичко! хихи
Времето обаче не беше много добре по едно време, точно като идваха да ме вземат от младоженския апартамент в Рачев заваля един пороен дъжд! Ама аз нали си бях вътре, не ми пукаше:) Само май кумовете горките се понамокрили:)
Бях супер спокойна. В крайна сметка направихме тържеството вътре в Рачев, защото го даваха доста хладно през нощта в Арбанаси и наистина си беше. Получи се идеално. Нашата сватба беше малка и имаше достатъчно място вътре за танци. Украсата беше страхотна. Ди Джея ни беше уникален и танцувахме до 4 часа сутринта, а после продължихме до 5 на по винце и мезета:) Не ядох нищо цяла вечер, защото бях на дансинга постоянно. Бяхме подготвили 2-3 игри в случай, че дансинга опустее, но направихме само една, защото имаше много танци. Майка ми и баща ми стояха до 3 и половина сутринта и удариха голям денс:)
При нас нямаше медена седмица след това, защото съпруга няма отпуска, а аз вместо това ходих на минерални бани със сестра ми:) В петък (06.09) бяхме гости на сватба и си припомнихме толкова много неща, беше ни много мило, а и те ни включиха в програмата:) Супер беше всичко!
Благодаря на всички момичета за пожеланията. Пожелавам на всички спокойна и приятна подготовка, защото наистина си е голяма тръпка да си подготвяш сам някои неща, а може и всичко.
А сега back to reality на работа:(
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines