Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:42:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на maya_the_bee - 07.09.2013 г.  (Прочетена 28356 пъти)
 
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 05, 2013, 15:20:32 »

Както писах в историята как започна връзката ни, свекърът ми е и шеф. Може би, ако ми беше само шеф или само свекър нямаше да има такива проблеми, но.... Аз познавам от по-дълго свекър си, от колкото ММ. Виждам го от понеделник до петък и като отидем на гости при тях през уикенда например пак. Той си пада малко работохолик. Няма вечер, няма събота и неделя - може да ти се обади за какво ли не, въпреки, че изключително рядко е нещо спешно. Той не се усеща, че тормози хората около себе си. Малко ме е яд и на бъдещия ми мъж, че никога не смее да каже каквото и да било на баща си. Оставя ме сама да се оправям. Преди няколко месеца направо се бяхме изпокарали със свекъра и двамата бяхме обидени на другия. Той не може да разбере, че това е моят ден, аз съм най-важната. Той си е направил неговата сватба както си иска, да остави моята намира  diablo
За халките - и при нас безплатно ще ги гравират - на моята ще пише Христо 07.09.2013, а на неговата Мая 07.09.2013
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 05, 2013, 15:42:50 »

Той не може да разбере, че това е моят ден, аз съм най-важната. Той си е направил неговата сватба както си иска, да остави моята намира  diablo
За халките - и при нас безплатно ще ги гравират - на моята ще пише Христо 07.09.2013, а на неговата Мая 07.09.2013
И на теб не ти е лесно sad
А между другото и ние така обмисляхме с имената и датата good ама се чудя аз дали да не измисля някаква фраза друга
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 05, 2013, 16:05:51 »

Гледам да се успокоявам с разни неща около сматбата, които са ми приятни, например хартиените цветя за изнесената церемония- трябва да ги снимам за албума. В този ред на мисли трябва да докладвам до къде сме ние с подготовката, но по-късно.

За предложението...
Още през първата година на връзката ни с ММ ясно заявих, че аз търся сериозен мъж, с когото да създам семейство,защото от последните поне 5-6 години страшно много искам дете. Реших, че това е редно да се знае ясно, тъй като той е 2 години по-малък от мен и трябваше да го има предвид, ако иска да продължава с мен. Бях преживяла вече 2 дълги връзки и нямах намерение да затрия още няколко години с някого без сериозни намерения. И така времето минава говори се от време на време за брак и дете но все е за година-две напред. Между коледа и нова година 2012, аз пак повдигам въпроса дали ще правим нещо (бяхме говорили за пролетта на 2013та) и общо взето конкретен отговор не получих, а само овъртания. Ядосах се страшно много, скапа ми се и празнично настроение и всичко. Бях си сложила срок, че ако не ми предложи до рождения ми ден (май месец), няма повече да чакам обещания за "по-нататък". И така 03.01.2013 аз съм изкарала вече една седмица в криво настроение и той ми казва хайде да хапнем навън. Отидохме в един от моловете, първо ми купи дантелено бельо и после на вечеря. Аз усетих, че има нещо, но мислих, че ще иска нещо друго. ММ е опериран от всякаква форма на романтика и да говори за чувствата си е нещо ужасно трудно. Та милия започва да говори, че бил мислил много по въпроса и решил, че му е време да се ожени и т.н.... Аз в този момент седя, гледам го и ми виси чейнето. Изслушах го, за да повярвам какво ми говори и че не се шегува. След това изведнъж ме връхлетя вълната на вълнението и щастието. И така ми бе съобщено, че ще се женим, след като вече го е обсъдил с родителите си. Пръстенът дойде няколко месеца по-късно, аз си го избрах и ми бе поднесен също толкова "романтично" колкото и предложението. Историята ще си я спестя, само ще кажа, че вече ме избива на смях като се сетя, но тогава ми идеше да го убия - преобличах и със смъкнати дънки на глезените и по долни гащи и приех пръстена  tease
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #18 -: август 05, 2013, 21:25:14 »

Майче, много добре си разказваш, не биваше толкова да си мълчиш досега smile

Колкото до свекъра, имаме един такъв и в нашето семейство, и това никога няма да се промени. Просто свикваш и спираш да се тормозиш, а и най-важно е с ММ да сте в тези хармонични отношения, не с цялата рода Wink

Пожелавам ти спокойни последни дни като госпожица и горе главата  girl_wink

Разкажи сега за приготовленията - рокля, грим, прическа, торта...все слабости на всички булчета тук! smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #19 -: август 05, 2013, 21:40:24 »

maya_the_bee, не се тормози заради свекъра. Гледай да се изтърпите до сватбата, а след нея - според мен нещата ще стоят по друг начин. Няма да му позволите да ви се меси. Не само ти, но и твоя човек Wink Разсмя ме с твоя разказ за предложението - голяма сладурана си smile
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #20 -: август 05, 2013, 23:42:20 »

Мая, ако твоят човек е толкова неромантичен, колкото го описваш, представяш ли си колко трудно му е било на него да ти направи предложение, още повече, че е знаел ти колко много искаш да се ожените. Убедена съм, че няколко пъти се е препотил и предната вечер не е спал. Важното е, че след месец ще си госпожа smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 06, 2013, 08:43:41 »

О, Майче, въобще не е толкова неромантично Girl_hide Поне на вечеря те е извел pardon Моят е толкова неромантичен и той, даже се учудих как така намери куража и въобще се сети да си го направи по традиционния начин и на колене да падне. Ама иначе едно цвете не се сеща да ми купи на празници - вика ми "Ама за какво, това е грешна инвестиция, нали ще увехне до утре" crazy Предпочита нещо друго да ми купи, вместо цвете. Ама аз не мога да обясня, че съм жена и обичам цветя pardon
М/у другото и моя е една година по-малък от мене, така че те разбирам прекрасно, и ние сме водили такива разговори за "след една-две години" girl_wink
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 06, 2013, 08:47:28 »

Майче, Ади, те повечето мъже са оперирани от романтика  funnytooth
Никога не е като по филмите smile

Понеже се заговорихте са халките и гравирането ще ви споделя ние какво решихме (т.е аз, но той много хареса идеята): Е&Т 07.09.13 8 (знака безкрайност).
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 06, 2013, 11:03:58 »

Свекърът си е свекър, ще му намеря и аз цаката на него. Аз съм зодия теле и не си крия рогата, винаги си отстоявам позицията. Поне си ме знаят, че съм вироглаво. Надявам се наистина след сватбата нещата да се укротят.
А за милото- наистина знам, че му е било трудно за предложението. Той е не по-малко вироглав от мен и никога не прави нещо, ако го насилваш. Затова не можах да повярвам на речта, която чух онази вечер.
Ади, ако знаеш колко обичам цветя и колко съм разочарована когато забрави да ми купи на празник китка  sad Но е имал и изблици на просветление. Ето една смешна история, а после и по подготовката ще разкажа.
Празнуваме си месечинки на всеки 23ти. Отначало по-ентусиазирано, но напоследък малко и забравяме  pardon. Май трябваше да правим 2,5 г и аз се прибирам да сготвя нещо по-така, звъни по телефона и ме пита какво правя и аз му казвам, че готвя презнична вечеря и решавам, че ще се сети. Прибира се след половин час и гледам носи една декоративна каручка с аранжировка и някакъв десерт. Супер щастлива го целувам и го питам как се е сетил. Той ме поглежда и нищо. Прибирайки десерта в хладилника пак го питам как се е сетил, дали заради подсказката ми и той пак ме гледа неразбиращо. Чак тогава изведнъж зацепи и разбра, че ще празнуваме. Прибирал се за вкъщи (живеем много близо до Кауфланд) и на сфетофара решил да се отбие до него да купи десерт, после видял цветята и решил да ме зарадва. Не знам съвпадение ли е или някакво подсъзнание, но цяла вечер се смяхме на случката.
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 06, 2013, 11:27:31 »

Ето и малко информация по сватбата:
Тържеството и изнесения ритуал ще са в Царско село, от там ще ме и взимат. Няма да правим църковен. Подписването в обредния дом е на 06 от 6 часа - годишнините ще си ги празнуваме в 12 през нощта м/у 6ти и 7ми.
Роклята е от Романтика на Маделин Гарднър и чакаше мен- аз съм много слаба в гръдния кош, но тази рокля ми залепна. Жената каза, че много момичета са я пробвали, но все е била малка. Остава само да се подкъси и да се сложи една лента, вместо обръч.
Обувките не са нищо особено, но са ниски и удобни, така или иначе няма да се виждат.
Както вече всички знаем 7 септември е ЖЕЛАНА дата, намирането на ресторант и ди джей беше трудно- всичко хубаво е заето. За Царско село извадихме късмет голям, защото друга двойка уж го беше резервирала отдавно не не платили капарото и нещо все отлагали, та ние го грабнахме.
Ди джея се казва Мартин, не е от популярните, фотографкатата е приятелка на моя позната и ни бе препоръчана http://www.ilchoni.com/en/
Някой вече знаят за подаръчетата - ще са едни електронни свещи, вчера ги качих в галерията. Сестрата на ММ даде идея да ги брандираме, ще се облепят с лепенка Мая & Христо 07.09.2013 и мотивите от поканите.
Поканите си ги направих сама, че кача файловете, защото ги нямам снимани. Със същия дизайн ще са и етикетчетата с имената на гостите.
Имаме чаши, трябва да купя и шампанското, за да ги украся.
Кошничката с късметите ще си правя сама- още не е купена.
С кумата ще направим хартиените цветя за изнесения ритуал, мисля поне 60 бр. те са 25 см диаметър. С тях + вояли ще се украси парапета на островчето за ритуала, пейките и беседката за поздравленията.
Грим и прическа - Слав  yahoo
Маникюр- една позната
Младоженец - към момента гол и бос, шаферките ще му правят компания по бельо, защото и те още нямат рокли  funnytooth Бабите ще са очаровани.  Bravo
Трябва да отидем да видим разни торти, за момента съм се ориентирала към Чочко.
Мислех да си правя и късметчетата за хвърляне, но с цветята и брандирането на свещите, май няма да ми стигнат силите. А и книга за гости и кутията  crazy май се пресилих с труд и творчеството  crazy
Търся сатенена възглавничка за пръстените.
Халките са поръчани
Целувки на всички и страхотен ден  give_rose
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 06, 2013, 11:28:01 »

Ели, надписа на халките ви е страхотен  good
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 06, 2013, 11:30:53 »

Майче, не се притеснявай и аз съм се отдала на труд и творчество (последната седмица пропускам де), успокоявам се, че има 1 месец още. Успокоявам се, ама само на думи, вече съм в паника  funnytooth

Благодаря за комплимента Wink
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #27 -: август 06, 2013, 12:05:25 »

Браво Мая  Bravo Хах - и при нас малдоженецът е гол и бос за момента, а до сватбата има 11 дена  tease Шегата настрана, хареса си един костюм, трябва да донесат негов номер и утре като отиде в Турция ще си го купи (вече) Wink Браво на теб и на други булки, които сами си изработват всичко  Bravo За съжаление аз не съм от тях и всичко наготово  blush Само книгата за гости ще я доизкусуря  biggrin Ели, браво - надписът в страхотен Wink И ние с милото ще трябва да си дадем халките малко да ни ги пооправят - ние си ги носим от годежа (почти 1 година), при нас обичаите са такива smile И вътре имаме като надпис само имената ни, решихме да оставим за сватбата дописването на датата. Все още се чудим коя - защото при нас има 2 сватби, а гражданският брак е в друг ден "извън" сватбените дни pardon Охх, сории, тези неща май трябваше да ги обсъдя в моята тема  blush

Пчеличката Мая - много сте добре с подготовката, браво  Bravo И продължавайте само така наореддд Wink
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 06, 2013, 12:17:58 »

Hulcku, добре дошла  give_rose Колко хубаво, че си носите халките от годежа  smile блазе ти, 2 сватби, 2 дни в които да се чустваш специална и да покажете любовта си  heart
От малка много обичам да правя разни работи, оригами, разни цветя и какво ли не. Затова реших да се заема с тези неща. Мисля, че любовта, която ще вложа в тях ще ме накара да се чуствам още по-добре и по-щастлива в сватбения ден.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 06, 2013, 13:30:36 »

Майче, ама вие много напред сте в подготовката, браво Bravo Ами защо вие си купувате чашите и шампанското за ритуала, нали от кумовете се купува? Или поне ние така направихме - кумът ще вземе бокала и червеното вино за църквата, а кумата чашите и шампанското за гражданското. pardon

И аз така съм в момента на труд и творчесто  - творя тейбъл картички, а трябва да натворя и едни етикетчета за подаръците, ама нз дали ще стигнат силите blush

Как сте с алкохола - от къде, ще има ли домашен и т.н.?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines