Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:09:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на malkabulka - 31.08.2013  (Прочетена 57319 пъти)
 
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 03, 2013, 10:39:46 »

Много красива история  give_rose Напомня ми на нашата.... чета и настръхвам, по подобен начин се развиха нещата и при нас smile Всяко зло за добро smile  Пожелавам ви все така да се разбирате и обичате  Good luck
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #31 -: август 05, 2013, 09:26:03 »

Момичета,колко сте мили! Аз все си мислех, че нашата история не е кой знае колко интересна, но след като я написах тук осъзнах, че всъщност е голяма рядкост.
Малко се поизгубих защото ходих до моренцето, където никакви сватбени неща не ми бяха разрешени да върша, та сега се завърнахме в градски условия и организацията започва да се завихря на нова сметка.


Предложението...

Дойде ми колкото изневиделица толкова и очаквано до някаква степен. Празнуваме годишнината си на моя рожден ден, и миналата година вместо да правя парти, реших, че искам да си подарим пътуване на място където не сме били, и така си направихме резервации за едно много красиво и романтично местенце в чужбина. Да ама не. Изведнъж се оказа, че резервациите са объркани, транспорта е отменен, времето се развалило, ферибота се счупил, абе хиляди, хиляди неща, които не се случват на обикновените ми планове по принцип та изживях такъв стрес и ужас, че ми се отщя и рожден ден, и пътуване, и годишнина. Но трябваше да се заминава, нямаше какво да направим и само стисках зъби да минава...Пристигайки на място несгодите ни продължиха, и започнах да си мисля, че не е трябвало изобщо да пътуваме там и тогава, и се озъртах постоянно за следващото и следващото...

И така продължиха нещата докато не дойде вечерта срещу моя рожден ден и не получих най-нежното пръстенче, с най-хубавото предложение, с най-милото обещание на балконче с гледка към моренцето и цялата тази красота наоколо...Точно тогава станах малка булка в целия си блясък...Напълно неочаквано, поради целия този стрес. Можете да си представите как изведнъж почивката придоби съвсем друг ритъм, вкус и настроение, щом на финала вече не ми се тръгваше!  nea

Седмица-две преди събититето пръстена е бил купен и грижливо пазен, за сметка на това напрежението между нас се беше увеличило и кавги не ни липсваха. Усещах, че се държи странно, но и през ум не ми минаваше какво ме чака. Не мога да повярвам, че мина една година и сватбата ни чука на вратата  Girl_hide
« Последна редакция: август 05, 2013, 09:31:47 от malkabulka » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 05, 2013, 09:55:41 »

Големи перипетии сте имали с това пътуване, но си е заслужавало!
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #33 -: август 05, 2013, 22:03:52 »

Колко сладко разкзаваш самоооо  girl_wink Много се радвам за вас малка булчица  heart
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #34 -: август 06, 2013, 11:12:55 »

И така...сега за подготовката smile

При нас до тук всичко върви по план и навреме. Но има някои дреболийки, които се чудя защо не свърших по-раничко, та сега с тях се занимавам...

Булката е облечена от горе до долу - с изключение на воала, който сама си е решила да си прави, пък да видим дали ще се справим...Роклята и другите детайли предпочитам да покажа след това, защото съм суеверна smile Ще издам само, че на роклята ми и казват ангелската рокля в ателието където я купих и е цялата в нежен тюл  heart  girl_wink

Младоженеца също има всичко необходимо, но пояса му, който поръчахме от ибей е колкото хубав отпред, толкова несполучлив отзад и се търси сръчна шивачка, която да направи корекция - да се махне ластика отзад и да се замени с някаква друга неразтеглива материя или пак ластик, но да е само с едно закопчаване, че сега са общо 3 метални катарами отзад - две за пристягане и една за захващане, което хич не захваща...Отделно и панталона трябва само да му се подгъне. Ако сте доволни от шивачка в София, моля препоръчвайте.

В момента точно се занимавам с изработката на подаръчетата за гости, днес пуснах поръчката в Артекс студио и другата седмица се надявам да имам вече магнитчета-подаръци. Снимките са ни от годежната фотосесия, която си направихме преди месец, и горещо препоръчвам като изживяване на всички бъдещи младоженци, защото по някакъв начин ни направи още по-съпричастни към цялото нещо. Магнитчетата, ще са на магнитна лента и ще бъдат във формата на полароидчета, получиха се много хубави, ако някой иска да ги види може да ми пише на лични smile
Снимките от тази сесия използваме и в книгата за пожелания, за която идеята ми даде Мрявка, и ми е едно от любимите детайлчета по организацията. Никой от гостите, не е виждам снимките и мисля, че ще ги впечатли много, като се надявам и да понапишат нещо от сърце, което да ни остане за спомен. Днес-утре дизайна ще е готов и смятаме да поръчаме в Blurb, които доставят и до България, и да стискаме палци да стигне навреме, че по наши изчисления това се пада броени дни преди сватбата smile Но мисля, че всичко ще е наред и там smile

Тази седмица ще ходим да уговаряме тортата, която ще ни бъде подарък от един от гостите - много мил жест! Сега трябва да си избера дизайн, че съм доста объркана от голямото събиране на снимки, което падна в последните месеци.

Шаферките ще са с еднакви сини рокли от тюл, които седят много нежно и идеално допълват моята рокля. Кумата ще е с рокля от същите материи, но в лилаво като цвета на сатбата и с малко по-различно деколте.

Цвета на сватбата е в лилаво,както разбрахте, и бяло, със сини шаферки за акцент biggrin Ще имаме и малка шаферка с бяла рокличка, която има подобни елементи като моята, мислех си да и направим венче с гипсофил и падаща панделка отзад...
 
Ще продължа малко по-късно, че задачките не свършват... girl_impossible
« Последна редакция: август 06, 2013, 11:16:49 от malkabulka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 06, 2013, 11:39:37 »

звучи прекрасно smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #36 -: август 06, 2013, 11:40:54 »

ох страхотни неща описваш  Bravo, мога да си представа колко ще е хубава тюлената рокличка, аз осъзнах че няма по-хубави рокли булченски от тюлените smile толкова са нежни smile браво за малдоженеца, ако си от младост мога да ти препоръчам или в Мола на Цариградско или срещу била магазинчетата там моя мъж си подгъва панталона smile, нашата сватбена книга беше поръчана от blurb и фотографа я поръча на 03 юли и на 12ти Юли пристигна, така че за горе-долу 10тина дни пристигат smile

ако не успееш да се справиш с воала готова съм да ти дам назаем моя, той е от много хубав тюл, слонова кост, с гребенче е, трябва да си го виждала, само има едни дантелки по крайчетата smile

в кой ресторант сте? че май сам изпуснала тази подробност? разскажи също кой ще ви снима, кой ще ти прави грим и прическа  Makeup
« Последна редакция: август 06, 2013, 11:49:19 от mariola85 » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 06, 2013, 11:43:12 »

Ми вие сте си направо готови  Bravo Май само дреболийки ви остават
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #38 -: август 06, 2013, 11:55:01 »

Йеййй  yahoo Звучи страхотно всичко !!!  heart Сватбата ще е приказна  Girl_hide И моята рокля е от тюл и много си ме радва така  blush
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #39 -: август 07, 2013, 00:21:34 »

mariola85, как ми олекна само като прочетох, че сте я получили за толкова кратко време. Днес не успяхме да я довършим, но аз съм си спокойна...ако стане - супер! Ако не стане здраве да е, ще се намери алтернатива!

А къде в мола правят такива услуги? Не мисля, че съм обръщала внимание на такова нещо. Иначе да, кажи речи в този район живеем и сега ако ми кажеш, че знаеш и безупречно химическо просто  give_rose

И много ти благодаря за предложението с воала, аз се надявам да успея с моя, мислех да му пришия и едни цветенца, които отпаднаха от скъсяването на роклята, та да видим...не ми изглежда сложно ама знам ли... pardon За целта ми трябват мъниста с формата на диамантчета или нещо от сорта, ако знаете къде мога да си намеря такива - наострям ушички  pullpigtails

Аз май пропуснах да кажа, че сватбата не е в София, а в родния ни град където започна цялата история. Опитахме се да намерим подходящо място къде ли не, а то се оказа под носа ни. За целта обаче се налага малко да преобразим мястото, от ресторанта се подготвят много сериозно, дори са си закупили допълнително посуда и др., тъй като толкова голям ангажимент досега не са поемали. Сигурна съм, че ако всичко мине наред при нас, това ще сложи началото на много добра сватбена серия за тях, тъй като имат всички предпоставки, но нещо са се занемарили напоследък.

Тъй като сме от малък град, смея да кажа, че вече всички говорят за нашата сватба както Англия говореше за сватбата на Кейт и Уилям, срещаме хора, с които не сме се виждали с години, а те вече всичко знаят покрай нас и приготовленията...затова се опитвам да съм малко по-дискретна тук, не искам да ни урочасат пу пу  witch Цялата сватба при хубаво време ще се състои на покрита тераса, гледаща към градина със зелени туи.

Датата както казах и в една друга темичка я избрахме според звездите, досега нямаше особено значение за нас, но от тази година ще е съвсем различно. Същото е и с песента за първи танц - не е нито известна, нито класическа, езика не го разбираме (проверихме превода разбира се), но сме влюбени в нея откакто я чухме...просто се погледнахме и се разбра, че това ще е  danceg

На уроци по танци не сме ходили, чудим се за препоръчаната школа от Рататуйчето, ама не сме се навили, може и да не остане време докато се кумим. Спечелихме ваучер за народни танци от изложението в Шератон, обаче така и не успяхме да го ползваме, понеже все нещо изникваше и така времето си минаваше... аз знам няколко хора, а тези, които са ми трудни лесно ги хващам ако има кой да ме води...мм да му мисли biggrin

Няма да имаме изнесен ритуал, направо в ритуалната зала и след това църква. Всичко се намира толкова близо едно до друго, че напълно изключихме другите варианти с цел по-добра логистика.

Цветята ни ще бъдат синьо-лилави хортензии, големи бели рози, гарнирани с малки наситено розови спрей розички, подредени в ниски правоъгълни вази. Около тях ще сложим по 2-3 свещички за да придадем по-романтична атмосфера след залеза. Над дансинга ще има бели и лилави помсове в различни размери, разиграни според даденостите на терасата.

Екипа от професионалисти ще го споделя след сватбата, за да мога да дам и мнение за работата на всеки един.

Коса
Фризьорката ми е и много талантлива близка приятелка, която ще присъства и като гост, тя се грижи както за моята любима коса, така и за тази на мм, майка ми, всичките ми приятелки и още много други мадами и пичове. Ще я споделя след сватбата, а ако някой има нужда по-рано - да ми пише на лични Wink

Грим
Тук съм на кръстопът. Открих гримьорка покрай фотосесията ни тук в София, но не знам дали ще се навие да пътува, въпреки че има толкова желаещи за грим, че май няма да успеем да ги вместим всички при една. Ще и звънна тези дни и ще видим какво правим...Проверявам си опциите и на местна почва, но засега без резултат.

А сега ви казвам лека нощ и благодаря за вниманието  Speech



* 0_a3844_1cb5ba37.jpg (68.58 KB, 396x553 - видяно 308 пъти.)
« Последна редакция: август 07, 2013, 00:31:46 от malkabulka » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #40 -: август 07, 2013, 08:06:57 »

булче в мола на цариградско срещу входа на кафур има ескалатори, под ескалаторите има едно магазинче мистер майстор там отиваш и за един ден са готови, аз си ги ползвам редовно smile а за химическо отново в мола на цариградско, тръгваш от карфур етажа към асансьорите на един междинен етаж има химическо, аз съм много доволна от тях ние от нашата фирма редовно ги ползваме, много са добри smile виждам редовно и булченски рокли има закачени, не знам за какво ти трябва аз съм ги ползвала за ризи, панталони и якета smile

Украсата звучи уникално, нямам търпение да я вида на снимките   heart
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 07, 2013, 16:34:54 »

мъниче, представих си всичко и ще бъде просто прекрасно!!! smile

И ние сме с лилаво и това ни сближава smile

успех с всичко, звучи като приказка в феи...незнам защо. може би защото всичко ще е едно такова ефирно и нежно...smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #42 -: август 07, 2013, 19:30:20 »

Мариолче, много мерси за подробното инфо, в крайна сметка се оказа, че панталона няма нужда да се скъсява и няма да го пипаме повече. За пояса намерихме начин от типа направи-си-сам...само трябва да открия някъде две черни безопасни игли и сме готови там.

Химическото, реших да позлвам това, което ми препоръчаха от Принцес, утре ще ходим и ще видим резултата, но си мисля, че ще се справят добре, вдъхнаха ми доверие smile

Миленче, лилавите булки сме големи мечтателки, в моя случай се надявам мечтата поне на 90% да се превърне в реалност пък да видим smile В твоя съм сигурна, че всичко ще е перфектно и направено с толкова любов, че всички ще го усетят, гаранция  heart

Днес успях да свърша и още няколко задачки, платих си магнитчетата, и ги чакам другата седмица. Отделно ми бяха купили лилави органзени торбички за тях, които си взех днес и се надявам да си застанат точно вътре.

Оставих си годежното пръстенче за родиране и в понеделник, ще си го взема отново. После трябва много да го пазя да ми е бляскаво за сватбата smile

Купих си жито за късметчетата, и сега остава да открия от онези бонбонки детска радост, които се слагаха вътре, че имам чувството че отдавна никъде не съм ги виждала. А може ли късметчета без бонбони? само жито и стотинка в тюл на точки?  girl_wink

Обикаляйки по магазините, се натъкнах на магазин, в който продаваха от онези гумените бели пеперуди в 3 различни размера, които може да декорираш на стената, та ги купих с идеята да участват в украсата вкъщи, било то на входната врата или някъде по вътрешните, ще го мисля на мига smile

Търсех си и бокал за виното в църквата, но нищо не ми хареса, днес в Крео видях чаши за червено вино на Леонардо, които имат гравирани цветенца и листенца, и ми се видяха идеални! Купих две, за да си ги ползваме и след това в комплект. Много са нежни  Girl_hide

http://www.amazon.co.uk/Leonardo-Chateau-35300-Wine-Glasses/dp/B002LSHXS6/ref=pd_sim_sbs_kh_3

А най-хубавото е, че страшно много ще подхождат на чашките за шампанско, които още не съм виждала на живо, но имам доста добра представа как изглеждат smile

Приемам предложения как да украсим чашката за червеното вино, така че да стане по-празнична, мислех си с малко тюлено корделче или само с панделка, както мислех да са другите чашки. Имам си една дълго и грижливо пазена ролка бяла сатенена панделка, на която пише just married и си мислех с нея да направя украсата на чашките, нещо подобно на това което Жози беше сътворила smile

Пак от Крео взех и едно дървено декоративно пиленце, което мислех да окачим на гърлото на бутилка хубаво вино, което ще поднесем на нашите кумове може би другата седмица - нали ритуала бил да каниш с вино и кокошка, и това ще е нашия осъвременен вариант. Поканата малко избързахме и им я дадохме ей така без особени почести, та с виното ще бъде някак по-завършено макар и по-късничко...

Между другото малко сме затруднени с подаръка за кумовете. Те живеят в чужбина и в деня след сватбата се прибират обратно. Не искаме да ги товарим с тежки неща, отделно те са сгодени и ще се женят догодина, та си мислехме да подарим годежна фотосесия, но и това отпада, защото ще стане трудно за реализиране, като не си знаят плановете отсега. Там където живеят тази услуга е много по-високо заплатена и няма да успеем да си го позволим на тази цена. Мислехме си и за ръчни часовници за всеки от тях, но не помним да сме ги виждали да носят такива изобщо. Те страшно много ни помагат с подготовката, и когато ги попитахме какъв подарък искат бяха супер изненадани, че им се полага. Ще попитам пак, но си мисля, че ще кажат нищо пак. Със сигурност ще им вземем икона на Св. Мина или Св. Богородица, която ще осветим в църквата преди да подарим.
« Последна редакция: август 07, 2013, 19:41:00 от malkabulka » Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #43 -: август 07, 2013, 20:37:59 »

Malkabulka, тези бонбони детска радост и аз ги търсих на много места и не ги намерих sad в крайна сметка сложихме с мама Skittles smile станаха ок
подаръка за кумовете - мисля, че всички доста се чудят за това, ние включително:) Ние мислим да им подарим някое пътуване, най-вероятно заедно с нас някъде.
Като чета гледам, че се справяш идеално с организацията и ми е много приятно да чета темичката ти (освен че сме на една дата Wink
Давай напред и ни дръж в течение!
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #44 -: август 07, 2013, 22:29:20 »

Skittles не са ли шоколадови от типа MMs? аз май ще пропусна бонбончето. Имам чувството, че само си се моткам с дреболийките, които можех да съм приключила преди месеци...

Днес се чувствам под някакъв стрес, но не мога да определя защо. Уж отметнах толкова неща пък ми е такова неспокойно сякаш...дано премине заедно с умората Baby
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines