Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 170060 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #285 -: януари 23, 2015, 10:33:20 »

Не се учудвам. Това е често срещана, НЕКОРЕКТНА търговска практика, която засяга всички браншове. Съобщават ти по-ниска, конкурентна цена, за да те спечелят като клиент и в последствие (обикновено) два дни преди събитието вдигат цената и ти "няма къде да ходиш". Щеш не щеш примиряваш се...... beating beating beating
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #286 -: януари 26, 2015, 15:25:47 »

Milenkata  много ми харесва тортат а и факта че е без захарно тесто ме впечатли  повече ! По принцип не ми допадат въобще със захарно тесто наистина се получават супер красиви и изчистени но са пипани от хиляда човека, тестото се прави няколко дни предварително после трябва да се втвърди и т.н не е много прясна тортата!   girl_impossible ще имам на предвид и Росита тогава. А за Гаврош какво мислите?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: януари 26, 2015, 16:01:49 »

По принцип това с пипането е крайно невярно smile Пипа се от сладкар, който прави тортата и от декоратор се пипа тестото, ако имаше някакво съмнение за хигиената и т.н, при непрестанните проверки от страна на Агенцията по храните, със сигурност щяха да го забранят smile Поне при нас мога да кажа, че се държи много на хигиената и мерките за безопасност по храните (Мисля, че и в другите по-големи фирми, работят на същия принцип). Гаврош са добра сладкарница, с голям ценови диапазон на сватбените торти. Тази година за първи път ще предлагат, сватбени торти, за които ще се плаща на минута smile Т.е получавате торта обикновена на няколко етажа (вкусна по думите им), върху която екип от специалисти (шефа им с екип от компютърни специалисти) да прожектират доста интересни "филмчета" върху нея, получава се доста интересно, за по-иновативните двойки  twoheartssmile
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 26, 2015, 17:37:42 »

Искам да Ви попитам - тортата, която сме харесали като визия струва ли ви се трудна да бъде направена?
Ресторантът, който сме ангажирали работи с една фирма за торти, парчето е 4,10лв, и се чудим дали можем да се доверим (не съм сигурна в способностите им).
Знам, че тук има професионалисти в сладкарския бранш и ме интересува реално мнение, защото накрая не искам бледо подобие на тортата. Разбира се ще говорим и със сладкарите на място, но това ще е чак март месец най-вероятно (от друг град сме).

Ето я и тортата:
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: януари 26, 2015, 21:28:21 »

Не съм сладкар-специалист, но от позицията на човек работещ в сладкарски цех и опит с офертите за специални торти (сватбени, 3Д и тн)...Някъде напред писах, че височината на тортата (каквато е в този случай) това са поне 15 см на всеки етаж, получаваш много дебели блатове, по-малко крем (ако е много, той прави тортата нестабилна) и дебел слой захарно тесто, за да може да издържи тази височина една много етажна торта. Другото, което е в чинията ти госта си получава високо и тънко парче, което трябва да обели от дебелия слой захарно тесто иии то не остана за ядене smile
Ако искате високи етажи, може да се направи и друг вариант два нормални етажа (7-8см) да се сложат един върху друг, и да се сложи между тях подложка, а да се облекат в тесто отгоре двата заедно като един. Така може да се постигне желата височина на етажа, да се запази вкуса, а важното е че и парчето когато се разрязва, ще си е нормално.

Цената от 4,10лв. на парче ми се струва... доста и ми е интересно, кой е този хотел, който разполага с толкова добри декоратори и сладкари ( ако не е тайна), защото все пак не говорим за специализирана отделна фирма smile

Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 26, 2015, 22:56:45 »

Говорим за отделна фирма, ресторантът работи с нея.
Фирмата е Жанета - Горна Оряховица
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: януари 27, 2015, 08:37:50 »

Ами тогава ще можеш от предишни техни торти да прецениш дали могат да направят твоята, щом се занимават само с това, то те имат достатъчно на брой разнообразни сватбени модели торти. smile  Успех good
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 27, 2015, 11:41:10 »



Аз вече се спрях на модел торта !  Yes
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: януари 27, 2015, 14:07:49 »

Аз пък вчера драстично си промених мнението и искам само малка тортичка за разрязване и отделно ще поръчам пастички със същата глазура, излиза ми много по-евтино и няма да треперя дами ще стане както искам или не. Още обаче не съм избрала модел, сега това мисля.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 27, 2015, 14:50:50 »

vstambolska Тортата е уникално красива. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 27, 2015, 15:02:56 »

 danceg
Ето ми я тортата-тататата smile Доста съм доволна, предложиха ми много симпатична визия за прилежащите и пастички. Само цвета няма да е розов, а златисто бежово.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 27, 2015, 15:24:58 »

Внимавайте къде ще съхраните и как ще превозите тази торта, розички от сметана са голяма предпоставка за напукване на тортата. Иначе изглежда добре, важното е да харесва на теб и приятеля ти и да ви е ок като бюджет smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 27, 2015, 17:40:47 »

Внимавайте къде ще съхраните и как ще превозите тази торта, розички от сметана са голяма предпоставка за напукване на тортата. Иначе изглежда добре, важното е да харесва на теб и приятеля ти и да ви е ок като бюджет smile
Благодаря ти за съвета, но в ресторанта, на който съм се спряла има и слдкарски цех, така че съхранение и превоз не са ми грижа.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 27, 2015, 17:51:57 »

 Няма защо  good Bravo Варианта с пустите е супер , ако не държите да имате голяма торта, която да показвате Bravo
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 27, 2015, 22:25:23 »

Някой има ли впечатления от сладкарница SkyLine? Мисля тортата да ни е от там, но я избрах само на външен вид. Трябва да избера и отвътре от какво да ми се направи, но не знам от предложените им варианти кой е най-вкусният. Ако някой ги е ползвал да сподели какво е поръчвал?
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines