Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:01:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 170109 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #120 -: април 21, 2014, 10:09:23 »

Преди всичко искам да пожелая на всички Честит празник и  ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! give_rose give_rose give_rose

 tinycat  Радвам се че поне един човек ме е разбрал правилно. Както вече казах нямам намерение да обиждам никой а просто да споделя мнение. За съжаление, както предполагах повечето от останалите не ме разбраха, за това ще се опитам да обясня отново, без да принуждавам волята на никой.
Както предполагах повечето хора вече не занаят какъв е вкуса на сметаната. В противен случай щяха да ме разберат. Твърдя че поста ми е актуален поради факта, че все повече хора се интересуват от това с какво се хранят. Нормално е вече както и в другите сектори пазара се наводни с ментета. Не разбирам обаче това, как сладкарниците успяха да наложат едни изкуствено създадени продукти и да ги продават на цената на естествените такива. За щастие макар и рядко, когато хората попаднат на качествен продукт веднага усещат и реагират положително. В един ресторант веднъж сервитьор дойде при мен с въпроси за тортата, понеже се били обзаложили с готвача - дали в тортата има истински яйца. Тортата беше еклерова и обясних че има и яйца и мляко и т.н. Отговора беше - Личи си. Друг път доволна булка ми звъни по телефона 10тина дни след сватбата да поръча торта за рожден ден. Каза че тортата от сватбата била уникална на вкус и всички много я харесали.
Разбирате ли кое в случая е жалко.   Това че тортите от естествени продукти вече са уникални. Тоест няма ги никъде. Boy cry Boy cry Boy cry
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 23, 2014, 08:21:24 »

не мога да се справя с тая торта и това то... girl_impossible

Пасти намерих за по 0.80лв..уникално вкусни и голями

но с тортата просто удрям на камък всеки път.

Харесала съм си модел на сладкарница Неделя, тортата се казва Толедо

http://www.cake.bg/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0_%D0%A2%D0%9E%D0%9B%D0%95%D0%94%D0%9E-%D0%A1%D0%9B%D0%90%D0%94%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%9D%D0%98%D0%A6%D0%90-%D0%9D%D0%95%D0%94%D0%95%D0%9B%D0%AF_230

Но искам цветовете да са обърнати и да е на два етажа. Тоест да е червена с бели рози.

На едно място в Перник ми казаха, че тази торта, само че на 2 етажа, ще ми струва 65лв. но не можело да ми обърнат цветовете..

вече се отчайвам.

Вчера даже съм разглеждала разни рози и фондани да си я правя сама, ама мойто мило ми затвори страниците и кяаза "Ако и с това се захванеш сама, ще се поболееш вече"
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 23, 2014, 19:12:36 »

Кали, според мен си поръчай червена 2 етажна торта, без да казваш, че е за сватба. После си купуваш естествени рози и бяла сатенена панделка и инструктираш някоя шаферка да я доукраси на самия ден, преди да ви я изнесат за нарязване Wink
Само ще ти липсват листенцата.

Нещо такова си представям



А и да не стане червена, ти ще си единственият човек, на които му пука Wink
« Последна редакция: април 23, 2014, 19:15:39 от госпожица » Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 24, 2014, 07:42:24 »



А и да не стане червена, ти ще си единственият човек, на които му пука Wink

хахаха, госпожице, с това изречение, не знаеш колко товар смъкна от плещите ми.
Идеята за естествени цветя върху червена торта е уникална и остава план Б. Вчера ми звъннаха от една сладкарница и чакам оферта за това, което аз искам, ако не...ще търся някъде да ми направят червена торта.

 give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 24, 2014, 10:09:59 »

Kali, ако си в София, провери сладкарски цех Гаврош. Страшно са добри и коректни. Могат да ти направят всичко и тортите са супер вкусни. Нашата сватбена (както и тази за моминското ми парти и още зарожденни дни) беше от тях
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #125 -: април 24, 2014, 14:23:19 »

Цветовете на розите са ги докарали близо до естествения цвят, но не съм сигурен че са естествени, въпреки че много приличат. Не разбирам как подобен кич може да се хареса на някой. Зеленото и бялото въобще не си отива с това изкуствено червено, а пък за черното нямам думи! Най вероятно това на снимката е макет, който не се яде. Ако беше торта също едва ли щеше да става за ядене. Тези цветове не могат да се постигнат с естествени бои, годни за консумация. Не се заблуждавайте от американските предавания, където правят подобни торти. В повечето случай ги правят само за по телевизията и не стават за ядене. Освен това американците отдавна нямат скруполи от носно вредните храни. Като гледам това подобие на торта не може да ми се прияде, по-скоро ме отблъсква. Надявам се скоро в тази тема да се появи нещо качествено, което си заслужава похвалите. give_rose

Съжалявам че не мога да кача няколко снимки като алтернатива. Нещо не се справям. Ако някой може да помогне на лични ще съм благодарен.
Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #126 -: април 25, 2014, 10:22:13 »

Това ще е нашата тортичка от Амадеус Бургас , още не сме решили дали ще е с виенски или сметанов вкус, можеби ще трябва да пробваме да видим каква е разликата. чудя се колко парчета трябва да поръчаме, като гостите ще са около 50 човека. ще имаме и за кумовете, но не знам дали да е бяла или лилава smile и двете ми харесват еднакво.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #127 -: април 25, 2014, 12:50:08 »

fiona6  Поздравления!!! Bravo Bravo Bravo
Тортата ви я бива на външен вид. Един съвет! Попитайте могат ли да ви я направят със животинска сметана или крем ванилия с яйца и мляко. Винаги естествените продукти са в пъти по-вкусни от масово използваните инстантни смеси, кремове и т.н. И да залепят перлите малко по-грамотно.  Wink
Ето и една подобна торта. Идеята е същата но малко по-изчистена. Тази е със животинска сметана и колкото е красива е два пъти по-вкусна. give_rose give_rose give_rose
 
« Последна редакция: април 25, 2014, 13:01:46 от AIVEN » Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 25, 2014, 15:50:46 »

 yahoo yahoo
Имам си тортааааааа...
Цвят тъмно червена с бели рози и измежду розите булка и младоженец прегърнати нежно

 danceg danceg danceg danceg
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #129 -: май 06, 2014, 21:39:56 »

Някоя булка от Варна да знае на Галата - Ла мур колко е. Парчето. Агентката ми ги препоръчва горещо, но все още не знаем цената. И за препоръчате ако знаете добри сладкари - торта за 100 човека.
Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #130 -: май 14, 2014, 21:41:04 »

А фигурките на младоженците  за върха от къде ги взимате?
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 15, 2014, 11:06:02 »

Присъединявам се към fiona6 за питането за фигурките. В нета не намирам нещо, което да ме грабне, или ако ми хареса е 50-60 лв, което е безумно за една такава фигурка.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #132 -: май 15, 2014, 13:19:11 »

fiona6 и двете са много красиви, на мен бялата повече ми харесва като аранжировка с лилавото. Нашата сватба също ще е в лилаво и тази торта ми допадна Wink
Активен
Zornica_Petkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Помощ! Ще се женим!!!


« Отговор #133 -: май 15, 2014, 15:15:33 »

Присъединявам се към fiona6 за питането за фигурките. В нета не намирам нещо, което да ме грабне, или ако ми хареса е 50-60 лв, което е безумно за една такава фигурка.

 На нас ни предстой сватба чак догодина, но още от сега разглеждам разни сайтове ето един, в който има такива фигурки на приемливи цени, дано  ви харесат:
http://www.svatbenden.com/index.php?categoryID=91
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #134 -: май 19, 2014, 11:01:54 »

Не разбирам защо се тормозите с тези неща. Просто оставете нещата на професионалистите. Фигурката, която е върху бялата торта с перлите (малко по-горе) е ръчна изработка и остава подарък за младоженците като спомен от сватбата. Това което гледате в интернет и сайтове за онлайн покупки наистина е доста скъпо, но на всякъде по света тези неща са скъпи. Последният път на едно такова изложение в гр. Дюселдорф видях доста евтини украси за торти. Следващото подобно изложение ще е в Мюнхен от 12-15 септември 2015г.  blum blum blum pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines