Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:13:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вегетарианството - за или против?  (Прочетена 42384 пъти)
 
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #15 -: август 17, 2014, 14:16:10 »

Аз съм вегетарианка вече 10 години и се чувствам прекрасно. Трябва да се внимава, разбира се, нивата на протеините, омега 3 и Б12 могат лесно да паднат, ако не внимава човек. Но, като цяло, на мен ми се отрази прекрасно и здравето ми се подобри драстично. Направих го, както по здравословни, така и по морални причини. Ще ми се да имаше повече хора със състрадание в сърцето...все пак, ако има избор на доста други неща за ядене, защо да не се избегне излишната жестокост? Когато едно време нещата са били 'убивай, за да оцелееш', изобщо няма нищо лошо в това. Но в наши дни хората прекаляват, както и аз едно време. Не ядях абсолютно нищо, ако няма месо в него. Мисля си, че ако повече хора научат, какво точно се случва с животните и как стига до нас този 'продукт', много от тях ще се отвратят и ще им стане жал...
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #16 -: август 17, 2014, 18:01:09 »

ivanjelina, поздравления! 10 години не е малък период, в който си вегетарианка. Аз също отказах месото, защото ми е жал за животните, не само защото е по-здравословно. smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #17 -: август 17, 2014, 18:40:06 »

Благодаря good. Поздравления и на теб за решението и за хубавото отношение.  smile good
Активен
Maret
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #18 -: юли 15, 2016, 16:45:56 »

Аз не съм вегетарианка и обичам да си хапвам всякаква храна, но определено не съдя хората. Щом са решили да не се хранят с месо и че така се чувстват по-добре тяхна работа smile Дали е по-полезно? Спорен ми е този въпрос. То не спирт да излизат всякакви противоречиви информации, изследвания и пр. В крайна сметка всеки сам най-добре знае за себе си Wink
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #19 -: август 29, 2016, 13:36:08 »

Всеки има право да се храни по начина, който смята за най-правилен. Нито съм против това, нито съм за него.
Активен
denidimitrova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


« Отговор #20 -: септември 16, 2016, 14:58:51 »

Eкологичният и моралният аспект?! Мхм..сигурно точно заради тях и предците ни са оцелявали....

Не виждам нищо лошо да се яде месо, но със сигурност не бих искала да съм го купила от магазина, животното да е отгледано в ужасни условия, хранено с боклуци и убито по травмиращ начин  angry Скъпите вегетарианци, предполагам знаят, че това оказва влияние на месото следователно и на хората, които го консумират.

Имала съм периоди, в които просто не ми се е ядяло место и не съм го правила, но никога не съм се лишавала на сила ОТ ДОМАШНО ОТГЛЕДАНИ ЖИВОТНИ, които да хапна  girl_impossible Знаеш с какво го храниш, всичко идва от градината ти, кокошките особено по цял ден се разхождат на воля, козите и овцете се извеждат по 2 пъти на ден. Ако всички животни се отглеждаха в такива условия сигурно и вегетарианците щяха да са по-малко и здравословните проблеми също.
Активен
optimeon
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #21 -: февруари 21, 2018, 20:03:58 »

От 5 г. съм вегетарианка и честно казано нито веднъж не съм изпитала нужда да ям месо.
Активен
ivelena
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #22 -: април 30, 2018, 10:03:45 »

Аз лично нямам отношение, всеки може да прави, каквото иска и както поиска.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines