Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:36:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Мрявка - 24.08.2013 г.  (Прочетена 39810 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #90 -: септември 26, 2013, 11:00:16 »

Момичета тук довършвам моя разказ, защото смятам, че този ден бе толкова прекрасен и вълшебен, че думите ми са бедни, за да го опиша и разкажа, освен това и след дълго мислене, ми е вътрешно много съкровен и не ми се иска да стои свободно в онлайн пространството.
НО едно нещо дължа на бъдещите булки в този форум, знам че информацията за професионалистите е най-полезната, и самата аз профитирах страшно много от опита на съфорумките, затова ето и моето мнение за всички професионалисти и фирми взели участие пряко и непряко в сватбата ни:

- Обувките ми - силно препоръчвам Мегияс, купих моите обувки от там минавайки съвсем случайно покрай витрината им три дена преди сватбата, качвам снимка. Бяха ми много удобни, а цената със всичко друго, което бях гледала до този момент не можеше да се сравнява: 60 лв.


* Obuvki.jpg (30.94 KB, 336x336 - видяно 3762 пъти.)
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #91 -: септември 26, 2013, 11:10:29 »

- Папионка и Пояс на младоженеца - Андрюс, поръчахме ги по поръчка с плат, който ние си занесохме, за да съвпада с плата на ревера на сакото му, справиха се отлично и много бързо - 32 лв шев, 20 лв плат. Освен това стесниха костюма на младоженеца купен от сватбен център София зимата., поради причината, че младоженеца бе свалил до лятото 15 кг.

- Костюма на младоженеца + 2 ризи - Сватбен Център София, много сме доволни от техният сервиз, обадихме се по телефона от Варна една седмица преди сватбата, за да им поръчаме същата риза като тази, която бяхме купили зимата , и я получихме точно на следващия ден, т.е. спестихме си главоблъсканици с търсене на втора риза по магазините.

- обувките на младоженеца бяха като моите сравнително евтини мисля 120 лв от едно магазинче на Пюскюлиев, не кой знае колко качествена изработка, но външния им вид беше супер, а това беше важното, защото лачени официални обувки никога повече няма да обуе предполагам, та си бяха за ендо ползване само, стигнахме до заключението, че повече от 200 лв за неговите обувки, както и за моите не си струва да се пръскат.



* Папионка.jpg (11.64 KB, 160x160 - видяно 3610 пъти.)
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #92 -: септември 26, 2013, 11:33:16 »

- Маникюр - https://www.facebook.com/pages/Professional-Nails/260324720706988?fref=ts
 нямам думи, според моят опит това е най-добрата маникюристка във Варна занимаваща се с моделиране на гел-маникюр. Аз държах да имам на сватбата лешникова форма на нокътя, кято е много трудна за постигане до перфектност, бях просто изумена от сръчността и опита на тази жена! Няма да споменавам, че ноктите ми бяха толкова качествено направени, че издържаха, всички перипетии от сватбата, през пътуванията и медения месец, до връщането ми вкъщи 4 седмици по-късно. Ще кача снимка и на тях, с уточнението, че снимката е правена към края на медения ни месец, т.е. три седмици след направата им, т.е. са доста поизрастнали вече, но все още красиви!


* Маникюр1.jpg (21.1 KB, 336x336 - видяно 3808 пъти.)
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #93 -: септември 27, 2013, 16:38:21 »

Маникюрът е много як. Продължавай.... smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #94 -: септември 28, 2013, 15:06:18 »

Bb  heart heart heart

- Коса - Кина Кудева, перфектна! Както и очаквах справи се супер, напук на моите опасения, че може да закъснее, тя дойде точно на време: 12.00 на обяд, имаше списък от 15тина момичета, всяка от тях стана от прекрасна по прекрасна, и най-важното всички бяхме готови НА ВРЕМЕ, за което съм й много благодарна heart, цена булка: 120лв, всички около булката в зависимост от сложността между: 30 - 60лв.

- Грим - Кристина Славова / Криси от Маскара - нямам думи! Също перфектна работа, и да ви кажа, ако ги наемате, наемайте ги в комплект (Кина и Криси), това за мен е перфектният сватбен разкрасителен екип! Страшно добре са сработени и действат качествено и бързо, отново около 15 момичета, бяха гримирани за 0 време и промяната им след ставането от стола на Кина и Криси беше умопомрачаваща, надявам се и моята, качествени снимки на себе си все още не съм видяла, за съжаление  Girl_hide, цена грим булка - 40лв, всички около булката: 20 лв, всички цени с включени снопчета мигли.

- Рокли на Шаферките - изглеждаха красиви, но само аз си знам колко нерви ми коства това изглеждане, а качеството на ушиване, наистина... доста зле, наложи се да нося  2 от роклите (от общо 4) на друга шивачка за преправяне, възможно е други хора да са направили друг опит с тази фирма, но е факт, че сред 4 ушити рокли, две бяха наистина много лошо ушити, третата поне размерите й бяха перфектни и пасваше идеално на момичето, за четвъртата не мога да дам мнение, тъй като не съм се знаимавала лично с нея. За мен обаче 50% (2 от 4 рокли) работата не беше свършена добре, затова не препоръчвам: http://balnaroklia.com/

- Моята рокля - Принцес, София, нямам никакви забележки за стесняването и скъсяването й, както и за ушиването на булото, и двете задачи бяха перфектно свършени. Моята рокля НЕ беше шита при тях (от колекцията на Ст. Патрик е), затова не мога да дам мнение за дизайнерските им възможности.

- Папионките на шаферите - Викториа Уникат, половината бяха по поръчка ушити, много добро качество, сервиз и бързина, 15лв на папионка.

- Книга за гостите - Artscow.com, със снимките от годежната фотосесия, корицата и гърба направих точно така, както изглеждаше поканата за сватбата, като за тази цел поисках фоновете, шрифтовете и векторните фигурки от Деси (жената, която прави всички хартиени неща), стана точно като поканата, но в доста по голям размер, цената - мисля с доставката 50 долара беше (най-големият формат фотокнига, с 60 страници), доставката беше супер бърза - около 2 седмици.

- Хартиени неща (покани, номера за масите, тейбълкартички, табло с разпределение на масите, менюта, етикетчета за ракиените шишенца) - Деси от https://www.facebook.com/pages/Tender-Creations/103855696374870?fref=ts, за нея Думите ми са малко, тази жена е просто вълшебница, препоръчах я на много приятелки, като едната се възползва и е толкова доволна и тя, че не спира да ми го повтаря при всяка среща. Деси е супер креативна, много внимателна, търпелива и с усет към най-малкия детайл. Всяко едно от нещата изброени по-горе ми бе връчвано прекрасно опаковано, с панделки и етикетчета, самите неща вътре бяха за мен всеки път страхотна изненада, въпреки, че ги бях виждала дигитално, на живо бяха просто неописуемо красиви всички хартиени произведения на Деси. Препоръчвам я дълбоко!

- Бижута - подарък от мама, снимката долу  heart

- Чаши - http://kreo.bg/chashi/shampansko/chasha-shampansko-chateau.html, от тук ги поръчах, много са красиви на живо, доставката беше супер бърза.

- Подаръци за гостите - шишенца за ракийка: http://www.gpack.bg/bg/b713/bottle40ml.html
                                - дървени мускалчета във формата на бъклици за жените: от складовете на едро след пикадили младост.
                                - панделки и ко., за букети на шаферките, за шишенцата и мускалчетата, за чашите, за бутониерите: борсата за материали на цветарските магазини, близо до ВиК мисля се намираше, всички тези неща са мнгоо евтини там и имат огормен избор.

- Бутониери и букети на шаферките - една жена, която продава цветя на гробищата в Тополи, много съм доволна от нея, 100 бутониери вскяа с розичка и стръкче астилбе и 4 букета за шаферките с богородички и рози, ми излязоха 180лв! Препоръчвам тази жена определено.

- Питки - Делсол, много вкусни и красиви!


* .jpg (70.13 KB, 289x574 - видяно 572 пъти.)
« Последна редакция: септември 28, 2013, 15:48:00 от Мрявка » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #95 -: септември 28, 2013, 15:07:29 »

- Твърд алкохол - купувахме от промоции в Метро, така излиза според мен най - изгодно.
15л Руски стандарт водка (остана 3л)
5л Ром (остана 2л)
7л Уиски (не остана)
10л Бургас 63 Ракия (остана 1л)
3л Джин (останаха 2л)

- Вино - http://www.casavino.bg/, на 27ми юли. Направиха ни доста добри цени, имат всякакви вина, според мен това е най-доброто място в града ако търсите добри вина, в голямо количество, на добра цена, с опция за връщане и доставка директно на мястото на сватбата, в нашия случай Блексирама. Имам една забележка само, че забравиха да доставят1 кашон розе, което беше отредено за къщата на булката, в която се подготвях с всички останали жени, така че напомнете им няколко пъти, колко, какво, кога и къде трябва да бъде доставено, най-добре в деня преди доставката да се напомни отново.
25 Бутилки Домейн Сейнт Мишел Брут, Пенливо вино за коктейла (изпито)
50 Бутилки Шато Бургозоне 2011, 50 бутилки (остана 1, която ще си пазим за първата годишнина, страхотно българско бяло вино!)
28 Бутилки 600 Мерло Но Мен`с Ленд 2008 на Дамяница (останаха ни 9 бутилки, които върнахме, много добро българско мерло!)

- Торта и Кетъринг за къщите на булката и младоженеца, пиле за кумата - бившия Стол "ВиК", сега Бистро Ни-Ка.
Николинка беше направила красива и най - вече вкусна торта на доколкото разбрах страшно приемлива цена, за кетъринга нямам думи! Препоръчвам го горещо на всички, страхотно красиви неща, а еклерчетата толковаааа вкусни, на сутринта след сватбата си облизах пръстите заедно с шаферките Torte Torte Torte Torte Torte Torte Torte Torte Torte Torte:-)))))).
Пилето за кумата за съжаление при нас увисна, защото не остана време да се разиграе, но беше и то направено като произведение на изкуството. Страхотно!

- Блексирама - само мога да кажа, това място си струва всяко левче! Деляна Давидова - един от най-точните, делови, търпеливи, сърдечни, мили, усмихнати, позитивни, прекрасни хора, които някога съм срещала. Сервиза на това място е абсолютно на ниво. Нямам нито едно нещо, което бих написала като забележка към тях, всички бяха просто прекрасни и им дължа едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Организацията - Перфектна
Храната - Перфектна
Обслужването - Перфектно
*снимка на малка част от степените на двете менюта, които при нас бяха: Месно (свинско) и Рибно (лаврак).



* MenuImpressions.jpg (25.71 KB, 336x336 - видяно 3594 пъти.)
« Последна редакция: септември 28, 2013, 15:37:45 от Мрявка » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #96 -: септември 28, 2013, 16:39:40 »

- Първи Танц - Иван Христов от Балета на Нина Козина - занимава се редовно с трениране на младоженци за първия им сватбен танц, има си и такъв пакет, хоереографиране и трениране на сватбен танц, мисля струваше 300 лв, с неограничен брой репетиции. Той е страхотен, супер внимателен, много креативен и готин човек! Препоръчвам го с две ръце. Нашият танц обра овациите на сватбата, до ден днешен още се говори за него  Bravo danceg heart yahoo weddingday chee DANCE SERENADE

- Бенд - Ла Мигра, доволни сме и от тях.

- Сватбена Агенция - Пертито. Като цяло сме много доволни.

*Тито (Пертито, водещ, главен организатор) се погрижи да имаме най-веселата и организирана сватба на света. БЛАГОДАРИМ! Страхотен професионалист, води сватбата ни паралелно на БГ и ЕНГ и се справи страхотно, беше весело за всички, независимо от това разбират ли БГ или не.
*Украса (Пертито) - Цялостно погледнато без да се вглеждам в дребни неща Ритуала на Амфитеатъра бе превърнат от Пертито в една вълшебна приказка в пепел от рози. Ресторанта мисля Girl_hide бе също красив, макар че, за да дам крайното си мнение са ми необходими снимки, каквито още не съм гледала, защото в деня на сватбата ресторанта ми остана малко мъгла в съзнанието от много емоции, Girl_hide Love girl butterfly angel Party time drum violin gu6 за сметка на това сцената навън под звездите и групата до нея под специално изградена шатра, всичките диско светлини под звездите, прекрасните, невроятни фойерверки, ансамбъл Българка (дълбоко ги препоръчвам ососбено за смесени сватби с голямо чуждестранно присъствие) бяха незабравими, в съзнанието ми и това на всичките ни гости.
Имаше една малка грешка в комуникацията при цветната украса (и искам да кажа че това е мърморене на много високо ниво, то ест, на фона на цялата организация, това са дреболии), аз обсъдих дни преди сватбата украсата с шеф декораторката на Пертито, Марчела до най-малък детайл, за съжаление обаче тя се разболя за сватбата и нейната задача пое друг човек, моята грешка в случая беше, че трябваше да обясня всичко подробно за втори път на новия човек, та затова имаше някои неща, които не станаха така както си ги представях (цветята на масите на гостите и арката не бяха точно това, което аз поръчах). НО Арката се беше получила страхотно, макар не точно така както аз я исках, а цветята на масите за съжаление на мен лично не ми допаднаха, но всички хора около мен бяха влюбени в тях. Та моят съвет е комуникирайте с хората колкото се може по-подробно, за да могат да си свършат работата точно по вашият вкус.
*Белият Роял за церемонията го препоръчвам на всеки с открита церемония, допълва атмосферата страхотно.
*моят Букет (Пертито) - прекрасни, прекрасни божури в пепел от рози и бяло, мечта!
*Дълбоко благодаря на Пертито и за специалния микрофон, за който бяха помислили и предоставиха на сестра ми heart heart heart за цигулката, за да изсвири, заедно с Ла Мигра прекрасното Танго от филма Усещане за Жена в наша чест!
*Координаторка (Пертито) - от наша гледна точка беше излишна, имаше достатъчно изключителни професионалисти и надеждни хора да се грижат за деня на сватбата, но до това заключение стигнахме за съжаление на следващият ден след сватбата.
*Дж Алекс (Пертито) - като цяло сме доволни и от него, съборази се с нашите желания и пускаше супер музика, на която всички се забавляваха лудо.
Заключение за Пертито - препоръчвам ги с две ръце, за толкова обширна услуга няма друга фирма във Варна и околността (по мои проучвания), спестиха ми доста главоболия и наистина си свършиха работата прекрасно!


« Последна редакция: септември 28, 2013, 17:06:43 от Мрявка » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #97 -: септември 28, 2013, 17:01:40 »

- Медицински - http://www.nadejda-bg.net/, бързо и лесно, едно взимане на кръв сутринта и следобяд бяха готови - 120лв за двете.

- Видео - Краси Ламбов, той е без грешка, страхотен, позитивен човек, от далече се вижда, че работата му доставя неимоверно удоволствие. Не съм видяла още резултата, но смятам, че ще е супер!

- Фото - Кастудио. И тук резултата още го няма, но се надявам, че ще е перфектен както винаги!

- Подарък за кумата - златен синджир с плочка сърце с инкрустиран диамант и надпис от двете страни на плочката, по поръчка ми ги направиха в уличката зад Дилайт, много много съм дволна, станаха много красиви! На същото място направих и подаръчета, за организаторките на моминското ми парти: сребърни гривнички, пак с плочка сърце с надпис от двете страни, от едната написахме: Best party ever, а от другата имената на момичетата.

И така мисля, че това беше в общи рамки гигантската организация около нашият прекрасен, приказен, мечтан ден, след който съм горд притежател на нова фамилия и представката: Г-жа. Една ужасно прекрасно влюбена Г-жа.  heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart

Надявам се да съм помогнала поне малко при избора на услуги и фирми около това така бленувано събитие, което всяка от нас иска да направи запомнящо се, мечтано и прекрасно.
Благодаря ви мили съфорумки, за вашия опит и съвети!  heart heart heart heart

*малко картини от младоженската къща


* BlacksearamaImpressions.jpg (26.61 KB, 336x336 - видяно 3521 пъти.)
« Последна редакция: септември 28, 2013, 17:29:36 от Мрявка » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #98 -: септември 29, 2013, 11:22:10 »

Мила Мряв, толкова се радвам, че всичко е минало повече от перфектно и така, както си искала и мечтала!
От всичко написано лъха страхотно удовлетворение и съм сигурна, че е така.
Бъдете много щастливи!

П.П като каза за гордия притежател на "г-жа" - вчера в един магазин направих забележка на една бабка и тя ме изгледа на криво и ми вика: "абе госпожа....". Аз толкова се зарадвах, викам "Мило, нарекоха ме госпожа"  yahoo Досега все момиче бях  blum
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #99 -: септември 29, 2013, 13:48:39 »

Хаха Ноар, това с бабичката мн ми е познато, на мен винаги ми викат момиче също, не съм имала удоволствието да чуя г-жо още от сърдита бабка, може би другото лято като се прибера трябва целенасочено да ядосам някоя, да видим ще стане ли номера и при мен с "...ама г-жо...". Всеки случай сега се радвам на имейли и телефонни обаждания с обръщение към мен: ...г-жо Мрявкова :-))))))).
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #100 -: септември 30, 2013, 09:20:17 »

Ето и една снимка на роклята ми  heart


* Dress.jpg (20.21 KB, 216x448 - видяно 559 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #101 -: септември 30, 2013, 10:27:08 »

И роклята и букета са УАУ! smile Тия божури ги обожавам! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 30, 2013, 10:43:39 »

eее, страхотна булка и много хубав букет! браво!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #103 -: септември 30, 2013, 10:53:54 »

Мряв е номер 1!! LOVING Flower
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #104 -: октомври 01, 2013, 12:50:05 »

 LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING Благодаря ви момичета!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines