Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:18:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 169936 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #510 -: януари 07, 2014, 12:39:38 »

И аз съм така като Ангелче. Нещо ме хваща шубето /не от самото раждане/ и ми се иска бебо да почака поне още 3 седмици..
Утре вечер сме на преглед, тогава ще се отчета повече. Иначе малкия много шава и все му изпъква някое кокалче, та ме пробожда доста болезнено. Таткото се радва, гали го, малкия се крие, пак се показва..."играели си така" pardon

Ние купихме столче за колата най-накрая, гардеробче. Вчера изпрах и дрехите на фъстъка и съм готова с основните неща. Тези дни имам няколко консултации по кърмене, а и ще почвам с избора и евентуално кандидатсване за ясли.

П.С. Честит имен ден на всички празнуващи. Да ви е живо и здраво името и да ви носи само здраве и късмет! Аз днес си имам 3 празнуващи в семейството и ми е празнично  smile
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: януари 07, 2014, 17:51:18 »

И аз така момичета чета ви постоянно, контракции си имам всеки ден но са разхвърляни.Надявам се момата да изтрае до плануваното секцио. В неделя ходих на тонове и въпреки контракциите ми казаха че записа е добър. На консултация сме на 14-ти, тогава и аз ще се отчитам.
Целувки по тумбачетата  blum
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: януари 08, 2014, 04:32:20 »

Аз съм си тук, чета без да пиша. Приготвила съм багаж, бебешки дрешки и чакам. И шубето ме хвана. Трудно се придвижвам, задъхвам се, но ми се иска да почака още бебе, сякаш ще събера повече смелост.
Ето това горе-долу описва и аз как съм с разликата, че още не съм стегнала багажа. Поне изпрах бебешките дрешки за изписването. Отдала съм се на глезотене на Иван по цял ден, още не съм го пускала на детска градина след празниците. Иначе съм добре. Док казва, че бебе вероятно ще си изчака термина. Контракции рядко имам - през ден, два по едничка и то само, ако се преуморя нещо.
Целувки на всички! Ей, не остана smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: януари 08, 2014, 20:21:04 »

Здравейте на всички smile

Бяхме днес на ЖК, лекарката каза, че всичко е наред, плацента, разположение, размери. Мен само леко ме смути, че главичката отговаряла на 33 г.с. а по бедро 29 г.с. и 6 дни. Миналия път си вървяха заедно главичка и крачета. Предполагам, че започва да се проявява факта, че с напредването на бременността ехографа не дава много точни размери и е възможно разминаване.
Утре сутрин ще ми взимат кръв за по-подробни изследвания да се видят как са моите показатели и урокултура. Надявам се някой показател да не излезе нисък, че не ми се пият хапчета.

Пращам кураж на всички, с наближаващ термин. Съвсем скоро ще гушнете своите съкровища, мислете за това, раждането просто ще ви доведе до този момент smile

Поздрави на всички  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: януари 09, 2014, 10:22:15 »

Тъй и аз след ЖК да се отчета.Вървим си големи, ритаме и се въртим.Плацента ниска и доктора не иска да рискува, та за това секцио.Честно казано на мен ми е все тая как ще се родим, само да е здрава накрая малката госпожица.Хемоглобина съм го вдигнала на 113, продължавам с феро фолмагамата 3x2 и така.Качила съм бая кила покрай празниците ама това и аз си го знам.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #515 -: януари 09, 2014, 11:31:09 »

Момичета, поздравления за хубавите прегледи  smile

Маги, по колко мг желязо има във феро фолгама? Аз трябва да увелича моята доза на желязо, обаче ми се вижда множко за ден...

Вчера и ние бяхме на преглед. Бебо много "слуша". Записа на тонове протече без проблеми. Всичко ни е наред. Тук обаче не ми казват колко голямо и колко тежи бебето pardon Казват само, че се развива нормално за седмиците си. Лекарката само предположи, че при раждането ще е към 3200, но не и повече. Но то как да е и повече, като аз нямам грам апетит и не наддавам особено  sad Стойността на желязото почти не се е повлияла. Сега трябва да увелича дозата и евентуално може да стигнем до системи с желязо huhhuh.gif
Лекарката ме пита дали бебо хълца и замълча, без да коментира. Надявам се да не е индикатор за нещо притеснително или че ще излиза скоро. След 2 седмици пак съм на преглед, до тогава нямало вероятност да родя. А дано!

Отивам да търся къде да ми направят ортопедечните чорапи, че жената, която трябваше да ги прави била болна и аз увиснах sad Няма обувки вече, които да ми стават.

Лек ден, мами.

П.С. flyin ми се губи, дано всичко е наред при тях!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: януари 09, 2014, 13:36:25 »

Thea в една капсула феро фолгамма има 37 mg желязо.Аз пия 3x2, множко е, но благодарение на това и на много храни богати на желязо дето приемам последния месец ми се вдигна хемоглобина.

Иначе, защо те е питала дали хълца не знам?Нашата беборана хълца, редовно.Дано намериш тези чорапи.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: януари 09, 2014, 15:01:24 »

И ние хълцаме доста, примерно тая нощ 3 пъти. Но не мисля че е нещо притеснително, спомням си че и баткото така хълцаше. Но беба май хълца повечко. Да са живи и здрави пък....
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: януари 09, 2014, 15:07:47 »

Здравейте! smile  give_rose
Извинявайте, че "нахлувам" във вашата темичка (аз съм от пролетно-лятната), но ми стана интересно - как разбирате, че бебето хълца? smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: януари 09, 2014, 15:27:20 »

Ами то е едно ритмично като путупване, но слабо в сравнение с ритниците, то някак целия ти корем се мести.Ще го различиш.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #520 -: януари 09, 2014, 15:43:00 »

Маги, благодаря за инфото. Значи приемаш малко повече от 200 мг. на ден. И на мен ми каза да увелича от 100 на 200 мг., явно е нормално. На мен ми се стори много като чух дозата. И аз се захващам сериозно за храните, съдържащи желязо, че до раждането трябва да е ок.

За хълцането четох, че е начин бебето да се подготви за живото извън утробата, гълтало околоплодна течност, в която има кислород. Не знам какъв индикатор на прегледа на видеозона я накара да ме попита това. Дано бебо не бърза да излиза.

И най-накрая ми взеха мерки за чорапи, другата седмица ще пристигнат smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: януари 09, 2014, 16:21:35 »

Много ви благодаря за отговорите!  give_rose smile
С нетърпение ще чакам това хубаво изживяване.  Sunshine
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: януари 09, 2014, 21:09:45 »

Хълцането значи че белите дробове са развити и ще диша самостоятелно.То може и да хълца но да не го усещате зависи как е разположено.Не се шашкайте сега от поста ми.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: януари 10, 2014, 12:25:17 »

Нова тема

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35998.0.html
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines