Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:13:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178551 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #285 -: октомври 09, 2013, 09:27:36 »

Да, права е Маги, има го това нещо и в чужбина. При нас по касата се полагат 3 прегледа с ехограф, а между тях те викат за мерене на килограми и кръвно и пак гледат с вагинален дали шийката на матаката е ок. Мен по-често ме гледаха, заради вероятността от Даун и тези прегледи ги пое здравната каса. От отношението и знанията на моите лекари съм толкова доволна и очарована и това ми дава голямо спокойствие.

Днес ходих да ми взимат кръв за ТСХ. Вкарано е в норми, но го следим все пак. Утре сме на ехограф, мъжО ще дойде и той, ще се срещнем с малкия ни мъж.  heart

Аз движения рядко усещам отчетливо, само като вълнички, бълбукания. Притесня ли се, че бебо не го усещам, карам мъж ми за кратко да си сложи ръката на корема и веднага се „дава сигнал отвътре“. smile

Маги, успех с ремонта. Може и да е стрес, но за мен това си е и хубаво вълнение,  като знае човек, че после ще му е хубавко.
Стискам палци на всички за прегледите да са ок и дано разберете пола  give_rose
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 09, 2013, 10:22:37 »

Здравейте момичета smile

Добре дошли на новоприсъединилите се дами, лека бременност и здрави и хубави бебоци на финала  girl_wink

Аз малко съм се покрила, защото от 5 дни ме тормози никнещ мъдрец  Cray Наложи се спешно да ходя на зъболекар, но заради бременността няма как да приемам нужните медикаменти, тъй като се е получило и възпаление. И общо взето търпях болката и една пастичка за мазане само ми изписаха, днес пак съм на контролен преглед, НО болката вече е в границите на търпимото, мисля че скоро ще сме ок. Междувременно се оказа, че и една пломба трябва да сложим и малко такива неволи тези дни.
Иначе като цяло (да не казвам голяма дума) повръщането отшумя и си позволявам вече храни, които до скоро не можех да понасям.

И ние сме в ремонт, но може би по-козметичен. Сложихме си конвектори за отопление, пооправихме течове на тавана, които имахме, на терасата се подмениха сифоните, сега в събота и неделя мъжа ми и баща ми ще боядисват, а аз мисля тактично да напусна терена по време на боядисването. След това разбира се ще остане забавата с почистването...  girl_impossible

На ЖК сме другата сряда и аз тая надежда за някакво ранно предположение за пол, но ще видим  Girl_hide Аз съм доволна от моята лекарка, знам че не ми се полага, но всеки път ме гледа с ехограф, без да ми е поискала и стотинка за това. В сряда ще видя какво ще ме прави  pardon

Пожелавам ви да сте здрави и всичко да е наред.

До скоро  girl_wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #287 -: октомври 09, 2013, 12:44:12 »

Привет, момичета!

Аз малко прелитам от другата тема, ама понеже ми стана интересно какво си обсъждате, да се туря като мерудия на всяка манджа.  blum

Честита бременност на всички новозаписали се!

За следенето по ЗК, и моята лекарка е като тази на menyanthe - слуша ме като радио, мери ми обиколката на корема и кръвното, пита ме как съм и айде. Независимо какво влиза като плащания по Здравна каса, според мен това не е достатъчно наблюдение, нито е честно да се казва - ами то това се покрива с осигуровките. С тия неща, дето ги следят толкова проформа, може да не ме кара въобще да ходя на преглед, и по телефона ще й цитирам показателите, а не да търча от работа като луда, за да не си изпусна прегледа, а да минавам като тълпа. Според мен лекарите, които следят по ЗК, би трябвало да говорят поне малко с бременните, извън стандартните приказки, в крайна сметка бременността не е само цифри и чакане, има си и чисто психологически аспекти - не че искам психиатър там да ме гледа, ама няколко странични въпроса, които показват поне лек интерес, никога не са излишни. Аз дори, когато имам някакви неразположения, моята лекарка ме чува за половин минута по телефона, обяснява ми как трябва да мина безсолна диета и бам, затваря телефона, нямало нужда от преглед. След един ден влизам в деветия месец, бебето не съм го виждала на ехограф от 5-тия месец, дори, когато исках да си доплатя, поне колкото да знам как изглежда, ако щете. Знам, че бабите ми не са ги гледали всеки ден на ехографи и не са се завирали по доктори нон стоп, ама малко повече внимание не би било излишно. Иначе моята лекарка дори си купи апарат за 3D наблюдение, ама й седи като паметник в кабинета и на него прави само ФМ, от какъв зор й е тогава, едва ли са се избили стотици бременни да й ходят на такъв преглед, защото тя не е някакъв грандиозен специалист... За сметка на това, когато отидох на частен преглед в частна болница, дори не са ме питали какво да ми прегледат, всичко беше подробно и изчерпателно, включая ме питаха с каква настройка съм за раждане, сто допълнителни неща и т.н. Което ме настройва на мисълта, че просто всичко си опира до специалисти, до характери и до отношение, не само до пари, защото и по ЗК прегледите се заплащат, просто по друг начин.

Seagirl, аз имах същият проблем като теб с рязко възпален мъдрец в средата на 5-тия месец. Лекуваха го, налагах компреси, обаче за съжаление се наложи да ми го извадят, защото не можех да спя дори. Часовете след операцията бяха кошмарни, защото не можех да пия обезболяващи и упойката ме отпусна 5 минути след излизането от кабинета, по-тежка болка не бях изпитвала през живота си. Така че, стискам ти палци да ти се размине, а ако не, да минеш възможно най-леко. 
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 11, 2013, 12:25:28 »

Привет и от мен  smile. От прочетеното по-горе, за пореден път се убеждавам, че много голяма част от лекарите гледат само да те претупат  набързо и довиждане.. girl_impossible Добре че моя доктор не е такъв. Много съм доволна от него.. внимателен, любезен, винаги ме преглежда старателно, обяснява ми всичко подробно.. абее с две думи-уникален лекар! Та стига съм го хвалила, да не взема да го урочасам! biggrin Не знам колко пъти по ЗК се полага ехограф, но мен всеки месец ме гледа. И с първата бременност беше така.. Не съм платила и стотинка за това удоволствие! Мами, съветвам ви да се консултирате с някой,който е наясно с тези неща. Има много мошенници, които гледат само как да ти вземат парите! Успех на всички!   give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 11, 2013, 22:04:43 »

Нашата втора ФМ мина и окончателно чакаме мома smile Всичко му е наред на детето, гледахме органите, крачета, ръчички и т.н.Аз съм спокойна, бъдещия татко е щастлив и така smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: октомври 12, 2013, 10:56:11 »

Ехеее, Маги, честити ви панделки и розови гащи! pullpigtails Много се радвам, че всичко ви е наред, само такива новини за в бъдеще smile
Не знам защо си мислех, че ще си и ти от нашата група на бъдещите свекърви  blush Xixixi

Момичета, почнахте ли да се оглеждате/купувате колички и кошарки? Ще се радвам, ако споделите, ако сте се спряли на нещо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 12, 2013, 11:21:12 »

Аз харесах кошара, ще е дървена.Просто винаги съм искала дървена и сега само такива гледам.Количката е наследство от сестра ми, само шасито ще и сменя, че нейното не ми е удобно, много ми е тежко.Ако искате ще пиша в темата с покупките каква е кошарата дето съм харесала и количката дето ми е завещана smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #292 -: октомври 12, 2013, 11:32:39 »

Маги, честито ви момиченце. Прекрасно, че всичко е наред! А за избора на легълце и количка - пиши, пиши  good Тук в тази тема не може ли  blush

Seagirl, как е зъба? Мина ли или се налага да търпиш?

flyin, мила, аз може да се повтарям, но легълце поръчахме онлайн и вчера дойде  smile Още не съм го видяла, че го оставихме опаковано в килера... Дървено, беличко, 70х140, става на юношеско, с матраче, обиколник и чаршафчета и балдахин /него май няма да слагам/.
За количката си смених 100 пъти мнението. Харесала съм на ABC Design, Gesslein, вчера се влюбих в Brevi и Peg Perego. Последните две обаче са италиански и по-скъпичк  huhhuh.gif На мен ми се иска да е немско качество, но ABC-то са по-тежки и нямат детско кошче, трябва отделно да взимаме.
Днес мисля да "завлеча" мъжо до магазина да ги види и той, но все въртя, суча и на ABC Design се спирам  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 12, 2013, 11:37:11 »

Понеже си има тема, а аз като модератор си държа да спазваме разделението и за това ще пиша в нея smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 12, 2013, 16:10:53 »

Маги ,  честити розови новини и най-вече, че сте здравички. Все така да е до термин smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 14, 2013, 10:49:39 »

Здравейте, дами!
Хайде малко да раздвижа темичката, че нещо всички сте се покрили.  blum
Сега се връщам от консултация - наш бебчо вече е 946 гр. и се е обърнал надолу. Аз го усетих миналата седмица като се превъртя, но доки казва, че все още му е широко и е възможно пак да се обърне. Вървим две седмици напред и според нея пак ще чукнем до края поне 4 кг (баткото се роди 4100 гр). Ама здраве да е, не ме е страх вече като знам какво е. Даже нямам търпение да идва края на януари. Нещо много бавно ми се струва, че тече този път бремеността. За кг съм +7 вече. Оплаквания нямам, пу-пу.
Вие как се чувствате?
Насочили ли сте се вече кой къде ще ражда?
Хубав ден на всички!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 14, 2013, 11:24:28 »

Scarlet, голям мъж.И моята беба се върти, аз я усещам много странно, все едно пъпли по корема ми отвътре, а и на ЖК беше седалищно, на ФМ с главата на долу smile Мен ме хвана еуфорията да избирам и пазарувам.Направо не знам де ще му излезе края.Спирам се уж за сега, харесвам си разни момичешки неща чисто, абе голям е кеф като го знаеш какво е.Сега гледам роклички, джувки smile

Аз знам къде ще раждам отдавна.В Плевен вариантите са 3, държавното АГ и две частни болници.Аз съм се насочила към едната частна, там ми водят и ЖК, тъй като работят по ЗК, а и допълнителната ми здравна има част раждане и ще покрие малко от доплащането smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 14, 2013, 12:36:16 »

Маги, честити розови гащи и все така да сте здрави!

Scarlett, браво и на вас за добрите резултати и завидните мерки  good

Ние сме добре, нищо интересно, ще се видим с бебока в сряда, надявам се всичко да е ок.
Искам и аз вече да почвам да купувам нещица, ама се стискам все още. Може би след сряда...не знам.

Иначе си набелязах основни характеристики, на които искам да отговаря бъдещата количка и така ще избираме, нямам претенции за определена марка.

Та изискванията ми са:
- да е висока (и аз и таткото сме дълги и по-нисък вариант въобще няма да ни е удобен);
- гумите да са големи (за да не се клещя по дупки и тротоари);
- дръжката да е цяла (да може да се кара с една ръка и да се закачи чанта например);
- да е лека;
- от комбинираните модели (със зимен, летен кош и столче за кола);
- по възможност до 600 лв  pardon

Таа като човек без опит в сферата, това съм си набелязала засега и другия уикенд може да поизлезем по магазините за виждане на живо, но при всички положения ще купуваме чак към февруари.

Иначе за раждане, във Варна също има 3 варианта, АГ болница, Окръжна болница и Майчин дом (частна).
Аз съм се насочила към Окръжна болница, докторката ми също изражда там. Надявам се на естествено раждане, но времето и бебето ще покажат  pardon

Хубав ден, момичета  girl_wink
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: октомври 14, 2013, 20:25:37 »

Здравейте и от мен,
Аз също от началото знам къде ще раждам, понеже моят лекар изражда в Майчин дом (София). Много негативни коментари съм чувала, даже са рядкост положителните, но даже не съм мислила за друг вариант, защото имам пълно доверие на лекаря си. Да сме живи и здрави само и дано всичко мине колкото се може по-леко.

Seagirl, аз имам същите изисквания като технически характеристики, ние също сме си височки smile Само че е много трудно да намериш висока стабилна количка, която да е по-малко от 15 кг  angry За мен най-хубавата е ABC Design Mamba, тя ми е на сърцето, но с мъжа ми имаме известни разногласия, защото той повече хареса Baby Design Lupo Comfort, та сега се чудим. Добре, че има време smile

Иначе за обръщането на бебето, малкият напоследък все повече си седи с главата надолу, явно се светна, че там би трябвало да му е по-широкичко biggrin Много е странно, ама това дете ме усеща, когато се събудя и максимум до 10-20 сек. след като съм се събудила, той започва да ме подбутва biggrin Няма сравнение с друго усещане, наистина е невероятно  heart
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: октомври 15, 2013, 09:03:57 »

Брей, все високи мами сме се събрали в този форум, направо манекенки.  blum
Всички се радват на ритничетата, няма по-мило усещане.
Маги, благородно завиждам за рокличките и джувките, големи красоти има по магазините. Че ще купиш излишни неща, ще купиш, то е ясно, но пък е много приятно.  Wink
Нашата количка е Mutsy 4 Rider Light, няма да вземам нова. Много е добра, но не е от най-леките. Сега имат някакъв олекотен модел, мисля, че се казва Evo, но нямам лични впечатления.
ABC Design Mamba също беше сред моите фаворити, когато избирахме, много е хубава и става за високи хора. В общи линии огледайте се, побутайте ги, все ще ви "проговори" вашата, варианти много.
За раждането - аз пак ще раждам във Вита в София, моята лекарка изражда там и първото дете там родих, така че пътят е утъпкан както се казва.  blum
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines