Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:12:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178550 пъти)
 
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 02, 2013, 07:44:18 »

Да се отчетем и ние, вчера бяхме на консултация мама е наддала много, чак ми стана едно криво като слязох от кантара. Забременях 49кг. а вече съм близо 59 кг.Явно този път ще се дебелее, но да е живо и здраво бебчето пък ще отслабваме след това. Беба е добре, расте, потвърдиха отново розовите гащи, казаха ми че е около 600 гр. което за 21-ва седмица ми се струва доста .Така мили мами на преглед сме след 1 месец. Хремата ми почти отшумя, пожелавам и на тези от вас които са болнички бързо оздравяване.

Поздрави и цунки по коремчетата!
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #271 -: октомври 02, 2013, 14:10:52 »

Здравейте мами.

Шпионирам ви от доста време, но чак сега пиша в темата. blush
Очакваме нашето момченце през февруари, за празника на любовта, сега съм 21 г.с.
Изчаквах да пиша и да се присъединя към вас, тъй като резултатите от БХС в 14 г.с. не бяха перфектни и след много седмици лутане и притеснения, чак днес разбрах от ПренаТест-а, че нашият бебок е здравичък. А вчера бяхме с таткото и на ФМ и фетална ехокардиография, докторът каза, че всичко е повече от перфектно. Голямо облекчение и щастие е това. heart
Иначе имам леки неразположения от време на време, но са толкова минимални, че не си заслужава да ги споменавам. С кг. засега съм добре, но аз съм си слаба по принцип и от стреса в работата не качвам много.
На преглед съм пак другата седмица. Това е от мен засега.  give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 02, 2013, 15:04:30 »

Thea, добре дошла! С пожелания за здраво и пухкаво бебче на финала!  give_rose

sabeva_07, поздравления за отличните резултати! Да, едра мома ще раждаш, така че няма нищо по-нормално от наддаването на килограмите. Пък и след като си тръгнала от 49 кг, знаеш, че слабите жени по принцип наддават повече. Пък и второто бебе казват се раждало по-едро. После с тичане след двамата бързо всичко ще свалиш. Хич не си го слагай на сърце. Важно да сте здрави!  Пък и 10 кг хич не са много, това са реално по 2 кг на месец досега. good
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 03, 2013, 08:41:22 »

Scarlett благодаря ти много за хубавите думи, да реално са по 2 кг. на месец но аз съм ги качила в рамките на 3 месеца. Както и да е това не е от значение.Наистина казват че вторите деца били по-едри не знам, може и така да е .Баткото го родих 3440 кг., та не знам сега какво да очаквам, но най-важното е наистина да сме здрави!

Поздрави!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 03, 2013, 09:00:24 »

Здравейте и от мен.Аз бях на преглед при ендокринолог, пуснах и хормони и в момента всичко с жлезата е ОК.Държи се много добре тя, което мен само може да ме радва smile Иначе коремчето расте имам чувството с дни.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 03, 2013, 09:55:50 »

Маги, браво за хубавите новини и на теб! Все така да се държи добре жлезата. И моята засега слуша, но истината е, че бремеността много я натоварва и обикновено избушват след раждането. Поне при мен така се случи предния път точно 6 месеца след раждането. Ама да сме живи и здрави - като се знаят проблемите, поне е по-лесно да се държат под контрол.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 03, 2013, 10:23:42 »

Абсолютно, като си знаеш къде ще те удари си ходиш и го проверяваш.Ще видим и при мен до края как ще се държи, а и след раждането.Така или иначе контроли се правят постоянно.Важното е всичко да е наред.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 04, 2013, 15:52:01 »

Моите последни резултати ТСХ беше 3.3, което не е никак добре. А на всичкото отгоре от хормона, който пия, постоянното ми главоболие става направо нетърпимо. Но ще избутам все някак до края. След раждането съм решила да спра лекарството и да пробвам алтернативна терапия - ще се следя периодично как върви ТСХ, но при лекари няма да ходя.
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 07, 2013, 16:21:31 »

Здравейте и от мен, мами! Хайде да се запиша и аз... Пак! biggrin Очаквам втората си дъщеричка живот и здраве на 22 януари. Честито на всички и леко бременеене!  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 09, 2013, 07:14:53 »

Добре дошли на всички нови попълнения, много се радвам, че темичката се пълни, още повече ще се радвам и ако споделяте редовно.

Аз се бях ошашавила, че не усещам бебето обаче от неделя на сам е голям купон в шкембето ми smile Вече осезателно усещам ритничета, побутвания и т.н. и е много готино  yahoo Ние започнахме и ремонт, голямо къртене, голям ужас.Днес ще ходим да поръчваме плочки за тоалетната, смесители, фурна за вграждане и т.н.
УжасТ!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: октомври 09, 2013, 07:49:17 »

магито, по време на ремонта е малко гадничко, ама после ще ви е хубаво...  Wink

Аз в понеделник бях на ЖК. Казаха ми първото предположение за пол - момче. Ама докторът не беше много сигурен. Ще видим по-нататък.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 09, 2013, 08:39:59 »

vilinka, честито, и аз тайничко се надявам за момиче, но каквото е.На 17 сигурно ще ми кажат. И аз бях на ЖК в понеделник, но сам направо изумена. Прегледа се състоеше в следното: теглене, обиколка на корем и кръвно ... така ли се следи бременност не знам. Добре, че ходя и на частно. Вие бебетата от кога ги усещате? Знам, че ми е малко рано още, но ми се иска smile
 
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 09, 2013, 08:46:09 »

ane_li_a, това направо си е добре. Досега ходих при една лекарка, която като отида при нея, ми задаваше само въпроса: Имаш ли някакви оплаквания? (разбирай, кървене и контракции) Като започна да й говоря, се държеше така все едно си е пуснала радиото за фон и никога не ме изслушваше докрай. Кръвно, килограми, обиколка на корем, мерене на таз - нищо от това не правеше. Сега като я смених, реагира с "Те заради това другите колеги не искат да приемат по здравна каса!"  crazy В понеделник вече бях при новия лекар - той направи всичко това, гледахме и бебето на ехограф и беше много по-заинтересован от проблемите ми.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 09, 2013, 09:00:40 »

Важното е, че при новия всичко е ок. Аз съм спокойна, че другата седмица ще го видим бебето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 09, 2013, 09:07:06 »

Мисля, че това е бистрено 100 пъти, по ЗК се полагат 2 ехографски прегледа който би трябвало да представляват феталната, но нашите лекари не са добри ехографисти и си ходим на частно и си плащаме.Иначе стандартния преглед на бременна без оплаквания е точно кила, кръвно, таз, ей такива неща.И за да не се чудите защо е така, в чужбина е по абсолютно същия начин, братовчедка ми в момента е бременна с второ в Англия там са точно такива прегледите, по разкази на момичета живеещи в други страни от ЕС съм останала с впечатлението, че и там е така.Никъде го няма ежемесечното гледане на ехограф.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines