Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:02:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 169399 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: декември 29, 2013, 00:16:36 »

Сега се взимам в ръце де, даже взех малко по малко да купувам разни неща за болницата. "Обзаведох се" с "прекрасни" превръзки за родилки, няма такива памперси просто. Ама лигнин май няма да купувам, не виждам смисъл, то си е някаква хартия на цял топ. Купих и от еднократните гащи на Canpol и сега съм обзаведена с истински страстоубийци biggrin Някой отзиви да има за тези продукти?
[/quote]

Аз ползвах от точно тази марка еднократни гащи и ми свършиха страхотна работа, макар в първия ден да ми се искаше и аз да имам памперс. Не съм имала "инциденти", сложила съм ги в графата полезни покупки от първоначалния списък, който бях приготвила. Легнин си бях купила, но не изполозвах, според мен има по-подходящи продукти. Относно убиването на страста....май това се случва преди тези последни покупки smile
Леки финални мерки, мамчета! Wink
« Последна редакция: декември 29, 2013, 00:19:02 от Marri » Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: декември 29, 2013, 08:11:28 »

И аз съм ползвала еднократните гащи след първото раждане и си останах доволна, за това сега пак си взех. Моята чанта-сак е готов, само чакаме да настъпи момента. Остава да ми дадат изследванията утре на консултацията и сме в бойна готовност.

Лек ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #497 -: декември 30, 2013, 14:00:16 »

Момичета, виждам, че много от вас им се налага да пият желязо. Аз пих сорбифер дуролес (или нещо подобно беше), заради нисък хемоглобин. С изненада моят лекар видя, че в съставките му няма фолиева киселина. После ми обясни, че желязото се изпикава лесно, ако не се комбинира с фолиева киселина. Затова пих и витамини. Естествено наблегнах и на подходяща храна - спанак, дробчета... Явно ефект имаше, защото след секциото хемоглобинът ми беше 125 и изуми всички в болницата. Вижте си съставките на лекарството Wink
А за превръзките, аз ползвах на Паломита за родилки. Не мога да кажа нито хубаво, нито лошо... Пропускаха, когато ми слезе кърма и след кърмене контракциите станаха много жестоки. Но едва ли ще има превръзка, която да не изпусне в такъв случай.
Леле, то януари си дошъл и първите форумски бебчета вече ще наизскачат girl_impossible Стискам палци!
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: декември 30, 2013, 14:09:39 »

Да се отчетем в предпоследния ден на старата година. Беба е около 2500 гр., върви малко по-напред с около 10 дни. Мама +18кг.  angry, ама то с тия празници, както и да е. Хемоглобин 116, много добър пир което ми намалиха желязото .Това е от нас пожелавам ви весело посрещане на Новата 2014год.
Чакаме вече първите бебчета, леки метри до финала и леки раждания на всички мами!
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: декември 30, 2013, 17:16:58 »

Почвам ви отзад напред по реда на писане smile

sabeva_07, поздравления за отличните резултати и за бебка. А пък за приготвения багаж за болницата благородно завидях. Трябва и аз да се стегна тези дни.

flyin, тези превръзки за родилки имат ли крилца, защото в аптеката до нас предлаганите нямат, а на мен без не са ми удобни. Аз си купих от памучните на Always, с тях ми беше най-добре миналия път. Лигнин дават в болницата, ама и той не става според мен. Миналият път еднократните гащи не ми бяха удобни. Вярно е, че родих юли в най-големите жеги, ама нямаха обуване. Само залепваха по мен. Сега пак ще съм пас и ще си сложа в багажа повече чифтове боксерки. Уф, не е много приятен този момент след раждането, хубаво си беше 9 месеца без тези "екстри". smile

Маги, новодомци ли сте вече, не си се похвалила?

Thea, сподели нещо повече за тези ортопедични чорапи, че и аз имам нужда? Какъв лекар ти ги предписа и с каква компресия? Блазе ти за активното риткане по време на мерене на тонове. Моето все спи и се налага да го будят горкото. Последният път предвидливо хапнах шоколад, за да не му причиняват пак стрес като ми ръчкат корема.

Иначе ние и тримата вкъщи сме болни. Таткото е на антибиотик, с малкият днес почваме стотните по вид капки за нос и сироп за кашлица и нищо не искаме да ядем, няма нещо, което да не сготвих тези дни, слава богу без температура, ама сополи и кашлица до небето, пък и сме едни кривичкииии; аз половин ден се влачих като пребита, обаче ми мина сякаш, сега имам само хрема. Днес покрай детето и аз отнесох вземане на носен секрет, да видим. Но сме се разбрали -всички настинки оставяме в старата година и от новата вече ще сме нови хора. smile

Весели празници на всички!


Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #500 -: декември 30, 2013, 18:21:28 »

Но сме се разбрали -всички настинки оставяме в старата година и от новата вече ще сме нови хора. smile

Ето това най ми хареса  good А дано, пожелавам го на всички!
Явно всички много сме слушкали тази година, та се уредихме болни по празниците.

flyin, ние с теб нещо си "подражаваме" май, другата година повече ще слушаме blum Радвам се, че сте почнали с покупките. Дано с квартирата всичко е 6!
Аз също обмислям какви еднократни слипове/превръзки ще са най-добре за раждането. Прочетох обаче, че тук в болницата се давали такива, били толкова големи и дебели, че ги наричат "дъска за сърф" pardon Но ще се възползвам от тях, щом ги дават хората значи има защо. А за вкъщи ще взема Always ултра нощните или от ДМ Jessa

Събева, браво за багажа! Не е ли малко раничко за него или за всеки случай да си спокойна.

Скарлет, не съм ги видяла компресионните чорапите още. На 8ми имам термин в аптеката, идва жена, която прави измервания и ги изготвят специално за мен, за моите мерки. Уж трябва да притискат вените и да може кръвта да се връща към сърцето и да циркулира нормално, но да предотвратят напълно поддуването едва ли... Компресионният им клас, мисля  че беше 2.
А иначе на записа на тонове и на мен ми раздрусват корема, мислейки че милото спи. Чуди се и то какво става и какво искат от него, но и то е едно шило в торба, мирно не седи.

Весело посрещане на новата година и да стартираме само с хубави новини!
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: декември 30, 2013, 21:08:52 »

Аз съм си така обичам да си подреждам нещата лека -полека от рано. Така хем не пропускам нищо, хем ми е по-спокойно, пък и не искам да разчитам на някой от семейството защото искам всичко аз да си избера и да си взема.
Беба нека си кротува до плановата дата за секцио, пък багажа не ми пречи!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: декември 31, 2013, 00:22:29 »

Привет по нощите от мен.

Събева, браво на бебка за добрите резултати и за хемоглобина.

Чета ви с интерес за еднократните гащи из а превръзките.Гащи имам някакви, но може би ще взема още.Превръзки ще взема със сигурност с крилца.Леле как съм отвикнала от това.

Скарлет, още не сме се пренесли, останаха разни малки довършителни нещица, а мъжът ми заето по цял ден и събота и неделя на работа и не можахме да финализираме, но ще използваме първата седмица на новата година и ще се пренесем, че тогава и двамата сме отпуска.Аз съм на лекар втората седмица на Януари, тогава ще пускам и кръвни, дано хемоглобина се е качил а и да видим беба колко е голяма и да решаваме за това раждане, че поне да знам за какво да се подготвя. Ние си получихме и количката, започваме бавно и славно да се обзавеждаме smile

Момичета оздравявайте и се пазете.Покрай мен всеки втори е болен.Това топло време направо ни разказа играта.

flyin, Thea, да оздравявате!
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: декември 31, 2013, 11:00:44 »

Момичета ,аз като вече минала по този път,само да ви кажа, аз се доверих на акушерката от ЖК тук ,възрастна жена с 35 г.стаж в родилно,когато попитах за едномратни гащи каза да не взимам,не го направих и наистина разбрах защо.Тя препоръча памучни бикини ,пликчета ,боксер каквото носите ,не знам дали от болниците в Бг дават превръзки.При нас едни памучни ,нямат нищо общо с това което ни продават марките.После си купих и от аптеката такива и бях много доволна.никакво спарване ,зачервяване,цапане ,кожата диша,не ми е било некомфортно.Весели празници!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: декември 31, 2013, 11:44:28 »

Момичета ,аз като вече минала по този път,само да ви кажа, аз се доверих на акушерката от ЖК тук ,възрастна жена с 35 г.стаж в родилно,когато попитах за едномратни гащи каза да не взимам,не го направих и наистина разбрах защо.Тя препоръча памучни бикини ,пликчета ,боксер каквото носите ,не знам дали от болниците в Бг дават превръзки.При нас едни памучни ,нямат нищо общо с това което ни продават марките.После си купих и от аптеката такива и бях много доволна.никакво спарване ,зачервяване,цапане ,кожата диша,не ми е било некомфортно.Весели празници!
И аз мисля да си купя и някакви евтини памучни страстоубийки  pardon Благодаря за информацията на всички!

Скарлет, превръзките са огромни, но май нямат крилца, аз иначе ще си подсигуря и от нощните на Always, които си ползвах и преди. Пък после ще пиша кои са били по-практични в моя случай.
Пожелавам ви много здраве и на тримата, имате още няколко часа да изхвърлите всички бацили от вас Wink

Sabeva_07, браво за добрите резултати!

Маги, стискам палци да имате леко и приятно нанасяне, още по-хубаво, че за новата година ще сте на новото място  good
Нас ни чака същото. ММ боядисва новата квартира 4-5 дни по 9 часа на ден, сега чисти, а аз започнах да прибирам вече някои неща по кашони. Налага се и да купуваме някакви мебели и от ровене в интернет напоследък само шкафове и гардероби сънувам  crazy

Малко хубави новини от мен - малкият дивак е успял съвсем да се разплете от пъпната връв и вече си отдъхваме спокойно. То нищо не пречи пак да се увие в последните седмици, ама поне сега ми е една идея по-спокойно. Вече е около 2,200, доки каза, че си върви точно на седмицата, плацентата е започнала да узрява, което било нормално за този период. Всичко останало 6 точки.
Въпреки тежестта вече и това, че е страшно активен и даже снощи почти не съм спала заради наместването му, истината е, че много ще ми липсва това да съм бременна  sad Знам, че след това има други още по-хубави емоции, ама на мен много ми харесва да сме си две в едно smile

Момичета, пожелавам ви приятно прекарване тази вечер и една страхотна, много положителна и успешна Нова Година! Да сте много здрави вие и вашите семейства!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: януари 01, 2014, 19:07:34 »

Честита нова година момичета, пожелавам ви много здраве и щастие.Леко раждане и здрави бебета на финал.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: януари 03, 2014, 16:38:04 »

Честита Нова година и от мен! Нека тя да донесе на всички мами в тази темичка здрави, сладки и пухкави бебоци smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: януари 03, 2014, 17:03:58 »

Честита Нова година, момичета smile Пожелавам на Вас и семействата Ви много здраве, щастливи моменти и вълнуващи мигове с новите попълнения в семейството smile

И аз реших да се мятам по задачи, че ми е все по-трудно излизането, не за друго, ами като вървя и почва да ми се стяга корема и се появяват болки и ограничавам разходките. Като стана по-едрогабаритна сигурно ще е още по-трудно затова реших поне нещата за болницата да ги набавя. В болницата, която съм решила да раждам имат точни изисквания какво да се носи.

Бебетата не ги повиват, а ги обличат, искат 3 долни камизолни или бодита, 3 комплекта горна камизолка с ританки и 2 комплекта пелени. Днес ги купих тези неща smile Толкова са мънички, а жената ми каза, че дори може да са му малко големи  Girl_hide Утре ще вземем козметиката. За отделението искат 1 шампоан, 1 олио, памперси и мокри кърпички.

За майката изискванията са: 2 пакета лигнин (лекарите не дават да се ползват превръзки, не знам защо), 5 бр. еднократни гащи, но аз мисля освен тях да взема и някои памучни по-дълбочки, 10 бр. еднократни чаршафи за легло и трябва да си набавя поне 2 нощници, които да се разкопчават горе, за да са удобни за кърмене.

Утре ще ходим да разглеждаме колички и ще минем през някоя бебешка борса, за да е готово всичко по списъка.

На преглед сме в сряда, да видим колко сме пораснали.

Пожелавам Ви да сте здрави и очаквам вече януарските бебоци да почват да изпълват темата  girl_wink

Поздрави на всички  girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: януари 07, 2014, 08:32:19 »

Къде се изпокрихте всичките?Как сте след новогодишно?

Аз в четвъртък съм на преглед по ЖК.Последните дни моята малка бандитка става все по-силна и ми размества вътрешностите успешно.Моя мъж само се хили като почне да прави лупинги в корема ми и да му придава странни форми.На татко диването била.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: януари 07, 2014, 10:14:15 »

Аз съм си тук, чета без да пиша. Приготвила съм багаж, бебешки дрешки и чакам. И шубето ме хвана. Трудно се придвижвам, задъхвам се, но ми се иска да почака още бебе, сякаш ще събера повече смелост.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines