Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:05:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178493 пъти)
 
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: ноември 27, 2013, 15:45:31 »

Е как да не те мисля, нали затова сме тук - да си споделяме и помагаме.  smile
Ако решиш да се консултираш и с друг ендокринолог, аз ходя при д-р Горчева в болница "Токуда". Работи по здравна каса.
Реакцията ти е типично майчинска - важното е детето да е здраво, за теб няма страшно, ще се оправиш, колкото и да боли. И аз съм все така, всички болежки на мускули ги карам и приемам, ама ако е някой от околните, тогава се притеснявам.  blum
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: ноември 27, 2013, 16:15:51 »

Ами аз заради това ги поръчах тези ензими, всъщност. Те се явяват някакъв вид алтернативно лечение и би следвало да ми помогнат. Иначе не е проблемът в дозата - просто явно не се понасям добре с лекарството като цяло. Та не мисля, че друг ендокринолог може да направи нещо. Пробвала съм и Еутирокс да пия, и Л-Тироксин - все същото. Ензимите всеки момент трябва да се появят на митница и да мога да почна да ги пия. Пък дано помогнат. Че не се харесвам такава - станала съм раздразнителна, сприхава, ужасна съм направо!  nea

Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: ноември 28, 2013, 09:06:46 »

Scarlett чудесна новина, превъзходни мерки и аз съм на мнение че едро бебе по-лесно се гледа. И аз нямам търпение за консултацията, да я видим момата колко е пораснала. На 2-ри декември ще се отчета и аз  yahoo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 28, 2013, 11:58:33 »

Скарлет, браво за мерките на бебо и на мама.Моите изследвания са добре, да не повярва човек и хемоглобин и всичко ми е ОК.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: ноември 28, 2013, 18:28:28 »

Разглеждайки имена за момче, попаднах на едно, което ми хареса (с таткото още не сме стигнали до консенсус по въпроса). Замислих се за галени имена и като се сетих как самото дете би си произнасяло галеното име, ако не може да казва определена буква, сама почнах да се смея. Като лудите. Засега няма да казвам името - не искам да споделям името преди раждането.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: ноември 29, 2013, 12:05:11 »

Маги, браво за изследванията! Да видим и моите как ще са, последно в 34-та седмица казаха ще ми ги правят. Мен хич ме няма с месото, просто не ми се яде, затова наблагям на едни салати с цвекло, ряпа, моркови и подобни сезонни работи.

Menyanthe, дано по-скоро стигнете до консенсус за името. Пък при всички положения ще има някакви вариации в детското произношение. Моят Иван като по-малък постоянно се наричаше "Ян", после стана "Ван", докато дойде сегашното "Иван". smile Малък коз при споровете с мъжа ти относно името - в някакъв форум четох, че една майка беше използвала аргумента пред таткото, че след като второто и третото име на детето ще са негови, поне първото тя да го измисли.  Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: ноември 29, 2013, 13:34:16 »

Да, и Сиана, понеже явно в яслата я наричат така, сега си казва името от време на време като "Сянка" (да се чете Сианка).  pardon Та смешки с имената винаги могат да станат...

Засега не е отрекъл напълно новото име. Дано го приеме... smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: ноември 29, 2013, 14:29:08 »

Ох имена.Ние мислим, мислим и таткото заключи, че има време и ще чакаме по-натам.Ми ОК, айде мир да има.Аз иначе фаворит имам, той много много не го хареса, но ще видим.

Скарлет и аз на такива храни наблягам, но гледам да имаме и дроб от време на време, червено месо някакво и на сила се тъпча.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: декември 02, 2013, 15:23:27 »

Да се отчетем след днешната консултация:
беба - вече сме около 1300 гр.- вървим с 5 дни напред, по прогнози на доки ще е колкото баткото около 3500 към момента на раждането, риташе доста, с главата надолу е, но така или иначе съм си секцио та това не е от значение, води в норма
мама- +16кг.  Oh my ..., кръвно нормално, хемоглобин 109, доки ми изписа вече желязо.
Следващата консултация ще съвпадне с 45-дневния болничен преди раждането.

Това е от нас, хубав ден! give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: декември 02, 2013, 19:17:47 »

Аз съм 32 седмица и беба е 1650гр .Защо моят доктор каза че е на долната граница, а твоя я прогнозира 3500 при раждане? По-скоро се чудя, отколкото питам.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: декември 03, 2013, 08:46:45 »

Ами не знам и аз се чудя какво става при положение че на 1 ноември бяхме около 1 кг. и за един месец да е качила 300 гр. не знам. Но това ми каза доки това казвам и аз. Живи и здрави пък момента в който ще разберем кой е бил прав наближава  good
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: декември 03, 2013, 11:10:45 »

sabeva_07, поздравления за отличните резултати от прегледа! Бебка расте точно както си трябва. А защо сте избрали раждането да е секцио? Има ли медицински показания или е по избор? Ей така от любопитство само питам, не че нещо. С желязото имай предвид, че малко запича, така че вземи мерки с храната.

Ето тук на този сайт можете да видите ориентировъчните мерки на плода по седмици:
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart

Обаче имайте предвид, че на ехографите не може да се има 100% вяра. Малко да мръдне ръката на лекаря и показателят се променя. Беше ми направило впечатление, че при моята лекарка като изписва отдолу предполагаемите ръст и кг, отсрани пише +/- 500 гр., което си е половин килограм разлика. Истината - при раждането. Важното е да са здравички, че и ние, за да можем добре да си ги гледаме.  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: декември 03, 2013, 12:52:55 »

Така е, няма кой да каже със сигурност колко тежи. Това което ме притеснява, че малкото бебе трябва да бъде износено до последно, за да си сигурен че ще се роди над 2500. Първото си дете родих 2 дни след термин 2850. Не съм очаквала второто да е по-голямо, но ме изненада коментара  на моя лекар и коментара на лекаря на sabeva_07. А сега и таблиците които си дала,Scarlett, учудват ме различните мнения.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: декември 03, 2013, 14:05:26 »

angel4e, лекарят, който ти следи бременността, би трябвало да следи и как се храни бебето. Прави се доплер на кръвотока на пъпната връв, оценка на плацента, околоплодни води и т.н., и ако има проблем - чувала съм, че майката би следвало да пие някакви протеини. При мен, освен лекарката, при която се следя, доплер на пъпната връв направиха и по време на феталната морфология при доц. Томова. Не е лошо да попиташ следящия те гинеколог какви са възможностите, ако имаш някакви притеснения. За износването до термин аз все съм знаела, че е важно най-вече за дробчетата, които се развиват до последно, не толкова заради теглото, но може и да греша. Първото си дете родих два дена преди термина и беше 4100 гр, т.е. това, че беше едър, не означава, че реши да излиза по-рано. Колкото повече към термина успеете да го докарате, толкова по-добре разбира се. Иначе таблицата, която дадох, е ориентировъчна. Всичко е индивидуално - генетика най-вече, как протича бременността, има ли неразположения, начин на хранене на майката и т.н. Ето за сравнение - моят термин, ако съдя по линийката ти, е три дни след твоя, а бебето още миналата седмица ми казаха, че е 2200 гр., но то си върви едро от началото. Но то и аз съм 181 см, мъжът ми е два метра висок, второ раждане ще ми е, първото дете беше едро родено, бременността засега протича без никакви неразположения (пу-пу все така да е), храня се сравнително здравословно и редовно, не приемам кофеинови напитки, просто много са факторите, които трябва да се преценят, всичко е много индивидуално. Но при всички случаи, ако има съмнения, че нещо не е наред, все си мисля, че лекарят ти ще ти обърне внимание. Не се вторачвай толкова в грамажите, още повече, че са предполагаеми.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: декември 03, 2013, 20:33:24 »

Scarlett, много точен коментар!
Аз само да добавя, че sabeva_07 и angel4e имате 2 седмици разлика  Blush

Аз бях вчера на преглед, бебчо е добре и е главично, но вече се обзаведох с четвърти вид лекарства против гадните гъбички, които нямат утрепване (а преди изобщо не знаех какво е това), препарат, съдържащ желязо, заради понижения ми хемоглобин и допълнителен бонус - бебето е с оплетена връв около врата. Определено ми е притеснено. Четох доста материали по темата и знам, че за момента не представлява риск, че има шанс да се "отплете", че трябва да се следят показателите и тн, но въпреки това ми е криво и не искам толкова лесно да отписвам естественото раждане, което толкова исках...
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines