Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 16:03:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 172360 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #390 -: ноември 22, 2013, 12:17:49 »

Здравейте и от мен.

Отдавна не съм писала. Днес съм в отпуск, защото имам още останали дни, а няма кога да ги взема и имам време да се разпиша. На преглед сме чак началото на декември месец, от тогава почваме и запис на тонове. Надявам се малкият ми мъж да расте и да е добре. И аз стартирах с поднормено тегло, обаче хич ме няма с наддаването на кг. и се притеснявам дали бебо расте  sad Все още съм си с "нормалните" дрехи. Не мога много да ям, става ми ужасно тежко и някой път се налага да  bad

Получих и дрешки за първите месеци - 50/56 размер. Само ще взема няколко по-дебели панталончета/ританки и няколко топли жилетки. Най-после се спряхме на количка, но не сме я купили още. Освен легълце и дрешки друго нищо нямаме още. За изписването няма да взимам комплекти. Взела съм плюшено гащеризонче  с плюшена блузка, по-топли. Ще взема шапчица и жилетка и с това ще сме.
Взех си възглавница за кърмене и ми е толкова удобна да се подпирам на нея и да се въртя по дивана...чудна е  smile

Маги, браво за хубавия преглед и голямо "браво" на госпожицата, че така хубаво расте  smile
Събева, подкрепям Скарлет. Не се впрягай толкова, важното е беба да расте. Отиди и се поглези, обърни си малко внимание на теб. Отдели време за фонда "и-аз-съм-човек". И на мен така ми се ходи на маникюр, козметик....
Скарлет, голямо бебче си родила някога. Браво на теб! Аз естесвено си го представям много трудно раждането като бебето е толкова голямо.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: ноември 22, 2013, 16:33:43 »

Благодаря ви момичета, радвам се че ме разбирате все пак и вие сте в моето положение. Истина е че по-важно да сме живи и здрави, пък после хранителен режим и тренировки ще помогнат надявам се.


Цунки и гуш по коремчетата!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: ноември 22, 2013, 16:54:38 »

СЪбева, Скарлет го е написала много добре.Не се втелявай хич. smile

Скарлет, ти как си?Как е момъка расте ли?

Thea, това че ти си дребна не означава, че и бебо ще е дребен, на прегледа ще се види със сигурност как расте.

Аз съм пазарувала много малко.Ремонта върви с пълна сила, спалнята е готова, даже днес и врата ни сложиха, ама кухнята и тоалетната са до под кривата круша, та още не съм на вълна бебе, макар да разглеждам и харесвам някакви неща.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: ноември 22, 2013, 21:42:56 »

Здравейте, момичета!
Маги, честито за хубавите новини, само такива да чуваме/четем smile
Sabeva, моето мнение е същото като на момичетата, пък и съм чувала, че с второ дете винаги се качва повече.
Тhеа, нали знаеш, че се интересувам живо от темата с количката, като я вземете, сподели какво сте взели smile Относно дрехите, блазе ти, аз без дънки и панталони с широк колан не мога. Прецаках се да си взема едни дънки от Lidl и едни от Н&М (бяха 10 лв) само с ластик отдолу, голяма грешка. Иначе моите дънки отдавна не ми стават и коремът ми стърчи biggrin
За покупките, аз днес бях в Хиполенд на промоцията, купих само дребни неща, защото още не сме намерили квартира (вече положението с тази наша квартира е отчайващо  Плачещо момиче ). Ще взимаме основните неща чак после, а можехме поне матрак да вземем с 25 % отстъпка сега  sad Както и да е...
За дрешките, аз вече взех две неща 50 размер  blush Нямаше 56 и не можах да се сдържа. Ама другите ще гледам да взимам по-големички.

Бях тази седмица и на ЖК, днес си пуснах изследванията, хемоглобинът ми е паднал на 111, а СУЕ се е качила над референтните стойност и е 25. Преди да се паникьосам, прочетох в интернет, че и двете неща са нормални при бременност, но все пак ще чакам с нетърпение следващия преглед при моя лекар на 2ри. Иначе се чувствам отлично.

Пращам ви много прегръдки, приятен уикенд!
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: ноември 23, 2013, 10:22:35 »

flyin и ние сме на консултация на 2-ри декември, малко дни останаха. Иначе относно хемоглобина последно ми беше 110, доки каза тогава че няма да изписва желязо. За утайката нищо не е казвал, предполагам че нещата са добре там.

Хубав уикенд момичета!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: ноември 24, 2013, 18:23:10 »

И аз отдавна не съм писала.
На 7-ми ноември бяхме (всички, включително ММ и Сиана lol на ФМ.  Докторът потвърди пола - момче, всичко му е наред, само че расте малко по-голямо и с голяма глава.
За килограмите, засега съм -1кг от началото (но за кратко време качих 3кг, така че не се знае какво ще стане до края).
За покупки - започнахме да обзавеждаме стаята на каката - във вторник ще монтират климатика, до края на годината трябва да станат и мебелите. Искаше ми се да си вземем по-голямо жилище, но за съжаление, тъй като ще излизам в майчинство, моят доход не го вземат под внимание за ипотечен кредит, така че засега остава на заден план.

Аз от страна на главоболието имам чувството, че ставам все по-зле и не знам още колко мога да понеса, а следващите 2 седмици не знам какви усилия ще ми коства да успея да премина през тях (предстоят ми 2 изпита, за които не успех/късмет, ами не знам какво ми трябва... ако може някой да ми вземе назаем главоболието, че да мога поне да мисля нормално). Поръчах си едни ензими от Щатите, които се надявам да облекчат малко положението, но още ги чакам да пристигнат. Само тази надежда ме крепи в момента.

 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: ноември 26, 2013, 11:05:33 »

Здравейте пак от мен, върнах се от ЖК и да дам отчет.Беба беше с главата надолу и мируваше smile Аз съм ОК, плацентата се е вдигнала, но доктора каза че ще ме следи по на често мен.Пуснахме кръв и урина и чакам утре да ми звъннат да видим дали има нещо не в норми.Иначе ми излезе микробиологията от миналата седмица имам си гъбички, ще ги морим с полижинакс ,така каза доктора.

menyanthe, съжалявам за главоболието това е ужасно направо.Дано намериш решение.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #397 -: ноември 26, 2013, 11:12:47 »

Маги, браво за плацентата и че бебка се е обърнала. До 32 седмица имаш много време, така че ще се вдига още. Гъбичките, какво да правим и аз бях така...всичко е на хормонална основа.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: ноември 26, 2013, 14:17:46 »

Маги, браво за хубавите новини от прегледа! Като е обърнато така бебето, обаче, моята лекарка казва, че повече понатежава точно на тазобедрената кост и  е възможна появата на болки в кръста. Аз не съм усетила неразположение, само традиционно забързаната ми походка стана малко невъзможна. Но всичко си е много индивидуално.

Menyanthe, аз пак да питам, ама на какво се дължи твоята мигрена? Звучи ужасно просто! Не знам как издържаш.

Аз утре съм на преглед, така че тогава ще се отчитам. Иначе съм добре, като изключим вирусчето, което малкото пак донесе от градината. Но са хрема и кашлица, няма температура, така че съм си на работа. Последни издихания вече. Вчера си сключих и договора за стволовите клетки, така че бавно славно се подготвяме за големия финал.

Да попитам майките с по-големи дечица, как ги подготвят за появата за новото бебе? Много се притеснявам от този момент и как ще се чувства/реагира баткото. Той ми гали корема и се радва бебчо като го ритка, казва, че много ще го гушка. Обаче е почнал да се държи малко странно - станал е необичайно палав, непрекъснато ме изпробва докъде стигат лимитите и често му се поскарвам, а като го направя - идва и ме удря. Не знам какво става - заради бебето ли е, заради наскоро започналото (преди три месеца) посещение на детска градина ли...странна работа.  crazy
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: ноември 26, 2013, 15:29:48 »

Scarlett, аз по принцип си имам постоянно главоболие от години, но беше що-годе поносимо през повечето време. Но откакто започнах да вземам хормони за щитовидната жлеза се засили много. А сега през бременността е такъв ад, че на моменти се отчайвам тотално. Надявам се ензимите да ми помогнат малко. Но твърдо съм решила - родя ли, спирам хормоните за щитовидната жлеза, пък да става каквото ще. Сега не смея да ги спра заради бебето.

А за болките в кръста като спомена - мен вече си ме боли най-редовно като ходя и ходя като стара баба по улиците.  pardon А както с палтото още не се вижда много, че съм бременна, се чудя като пресичам и светне червено по средата, какво ли си мислят шофьорите? Сигурно се чудят защо се туткам.  funnytooth
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: ноември 26, 2013, 17:57:10 »

Scarlett, и ние сме с батко.Какво да ти кажа на приливи и отливи е.Въпреки че е на 5.5 год. и разбира и пита за абсолютно всичко от това как бебето е сложено в корема до това как така ще му давам мляко от гърдите си. Максимално се старая да съм спокойна и да обяснявам всичко до толкова до колкото може да ме разбере за тази си възраст. Иначе радва се че ще става батко, но имам моменти в които се затваря в стаята когато татко му започне да ме милва по коремчето и да ми говори. В такива моменти осъзнавам че просто с лошо няма да стане и пак започваме с обясненията. Иначе за палавото какво да кажа палав си е, да ни е жив и здрав.Все пак е момче smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: ноември 26, 2013, 22:12:36 »

Scarlett, дъщеря ми също от месец ходи на детска ясла и е много различна в къщи. Лудее, ляга по земята, пищи и не чува. Досега беше доста послушна и взимаше под внимание това което и казвам, а сега изобщо не ми обръща внимание.
От друга страна, това поведение не е чак толкова необичайно за децата, тогава се замислям, че може и аз да съм си изнервена и да я виждам много палава.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: ноември 27, 2013, 09:59:02 »

И ние в понеделник бяхме на ЖК, за сега всичко е ок, беба е добре, обърнала се е с главата надолу, станала е 630 грама. Моя химоглобин е 104, добре е, но ще го поддържаме с B12.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: ноември 27, 2013, 14:59:57 »

Благодаря на angelche и sabeva_07, малко ме поуспокоихте, момичета. Явно не само ние минаваме през труден/странен момент. Ама продължаваме да се обясняваме с по-големите дечица. И аз не смятам, че има друг начин. Само можем да си пожелаем по-леко да мине адаптацията от появата на бъдещия нов член на семейството.

Menyanthe, да не би пък дозата на хормоните ти да не е точна, от това да идва главоболието? Не може да няма някакво решение, не е хубаво така да се мъчиш. Ако трябва се консултирай и с друг ендокринолог, знам ли?

ane_li_a, поздравления за хубавите новини от прегледа. Все така да продължава.

Както обещах, ето ме и мен след днешния преглед и току-що започваща осмия месец от бременността.  tease Бебчо е добре, вече върви три седмици напред по размери, доколкото може да се вярва на ехографа. Станал е 2175 гр. Док казва, че и този ми син ще се роди поне 4 кг, ама аз се радвам, защото едро бебе по-лесно се гледа, да ми е жив и здрав. Раждането не ме плаши, сега като знам какво е. Измери ме +10 кг, но според домашния ми кантар съм +11 кг. Другият път на прегледа (на 16 декември) ще ми взимат последните контролни кръв и урина, както и вече ще ми издадат болничния за 45-те дни преди термин. Вижда му се края, нямам търпение вече да си оставам у дома и да почвам голямото "гнездене".  blum
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: ноември 27, 2013, 15:14:26 »

Scarlett, не ме мисли мен! Ще се оправя! Благодаря за загрижеността!  give_rose

Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines