Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:15:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178510 пъти)
 
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: ноември 04, 2013, 19:59:38 »

Маги при мен е същото, през деня не спя изобщо, вкъщи домашни задължения.Вечер вземам детето от градина, разходки, игри в парка.Като легна заспивам но към 4 сутрин започват едни ритници, как да се спи.Ставам разхождам се, лошото е че взе да се случва доста често. Да са ни живи и здрави бебочетата вижда му се края. Пожелавам на всички спокойна нощ!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 04, 2013, 20:26:24 »

Иначе си имам екстрата киселини и се изморявам много бързо.Не знам от нерви ли е или от бременността, но не мога да спя като хората.Будя се към 4-5 и започва голямото въртене и наместване.
Маги, аз съм на Биоанацид от събота, защото киселините не се търпяха, и гинекологът и личната ми лекарка ме насочиха още в началото към тях, когато им казах, че имам хроничен гастрит. Всичко беше наред до миналата седмица, когато се почна някакъв истински кошмар до степен да не мога да заспя и да имам позиви за повръщане чак  crazy За това бегом към аптека за Биоанацид biggrin
Ако и при теб се получава нещо подобно, взимай смело, помага  good На мен ябълките, които ям всеки ден, не ми помогнаха достатъчно.

Аз започнах малко по малко да купувам някои неща, макар че се бях настроила чак като се преместим на нова квартира да се "обзавеждаме". За жалост от юни месец до сега нищо не сме намерили и започвам да се притеснявам сериозно, дано излезе апартамент точно като за нас.
И нашият бебок е много активен, да ни е жив и здрав, умуваме още какво име ще носи. То не било лесно решение biggrin Не се будя от ритници, а по-скоро при ходенето до тоалетната през нощта аз го будя, миличкия, и той после докато се намести, ме поздравява smile  Забелязала съм нещо много яко - като се събудя, дори да не се размърдам, броя до 10-20 и той започва дискретно да ме подритва. Не знам дали при всички е така, ама връзката между майка и бебе е нещо страхотно heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: ноември 04, 2013, 21:01:47 »

Аз взимам талцид ако стане ужасно.Иначе беборана се буди и рита и ме буди.Аз спя много леко и усещам всичко, та като се разрита и се събуждам.А като ходя до тоалетна на 100% я будя.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: ноември 05, 2013, 11:19:58 »

Аз все още не се будя от ритничета, но и е рано ми се струва де, усещам бебчо през деня как ме побутва, вчера ми казаха, че било седалищно ама то още е много рано, ще се върти тепърва според мен. Обаче днес си взех резултатите от изследванията и хемоглобина ми упорито пада.За месец ми е паднал с 12 и сега е 93. Усилено започвам атака с храни да видя ще има ли ефект и в края на месеца съм в София да видим какво ще ми каже там доктора. Тук ми изписаха желязо, но аз не го пия.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 05, 2013, 11:23:24 »

Анелия, хемоглобина ти е нисък и бих ти препоръчала да си пиеш желязото.Липсата му вреди както на теб така и на бебето, а атаките с храни богати на желязо е трябвало да почнат доста отдавна.Все пак си трябва и време, за да се усвои от организма.Колкото до ритниците, аз в 20 седмица ги усещах като леки побутвания, сега просто си знам че е ритник или се намества.Растат децата и ни ръчкат smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: ноември 05, 2013, 11:42:28 »

Ето ме и мен в отбора на будуващите.  pardon
Моят ритъм обаче е малко по-различен. През деня на работа, вечер взимам детето от градина, разходки, приготвяне на вечеря, къпане и лягане към 21:30 ч. В 1:00 ч. обаче вече съм "светнала като крушка" и до 3-4 ч. обикалям из къщи. Съответно след като заспя, после в 7:30 ч. ми е много трудно ставането пак за градини, работа и т.н. Ама още малко остана, с това се успокоявам. Екстрата с киселините слава богу не ми е позната - нито от тази, нито от предишната бременност, въпреки че и аз съм с хроничен гастрит. А ритничетата са доста, но не успяват да ме събудят.
ane_li_a, много ти е ниско желязото и няма да се оправи без лекарства. С храна можеш да го вдигнеш, ако е към 110-112, но твоето е много надолу. По-добре вземи мерки, не е шега работа. Спомням си, че след първото раждане ми беше паднало на 92 и веднага ме наляха с желязо в болницата. Сега обаче съм отличник, въпреки че и аз недолюбвам месото. За сметка на това не минава и ден, без да ям таратор.  blum
sabeva_07, поздравления за отличните мерки на бебка. Все така наред да върви всичко.
Аз да ви се оплача, изведнъж някак се почувствах една тромава, а кг не са ми особено много (+8 кг засега). Ходя едно бавно-бавно, само искам да си лежа. И не се харесвам в никакви дрехи, много ми е трудно да измисля какво да облека за работа. Май имам нужда от почивка. Оплаках ви се.  blush
Хубав ден на всички!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: ноември 05, 2013, 13:11:43 »

Моят режим е като на Маги. Даже ако искаш може да си говорим по телефона или по скайп към 4-4:30 всяка сутрин. smile
Аз обаче, не ходя на работа и ако детето е на ясла се прибирам и си доспивам.
Scarlett, и моите килограми са +8, но си ходя като патка (един ден се видях в една витрина).
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: ноември 05, 2013, 14:02:42 »

Благодаря ви за съветите момичета, обаче аз съм с таласемия, което означава нисък хемоглобин и високо желязо и не трябва да го пия. Така ми каза доктора в София и че на жените с моята диагноза поддържат хемоглобин 80-90. Аз си мисля, че по-скоро ще ми предпишат инжекции Б12. може да му се обадя за една бърза консултация преди 25-ти.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: ноември 05, 2013, 14:04:26 »

Направо ви завиждам с кг., моите са +12 до сега, пък имам още 3 месеца. Вярно е че бях 49 кг. като забременях, но все пак.Струва ми се че сега ще кача повечко отколкото с баткото. Относно хемоглобина последно беше 110, как е вашия и към каква стойност ви изписват желязо защото моето доки каза че за сега няма да изписва.

Хубав ден мили мами !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: ноември 05, 2013, 15:41:43 »

Aneliq, посъветвай се с него.Знаеш че е много важно да се следи талесимията ти сега, заради бебето, за да не се наложи вливане на него или теб на кръв след раждането.Не чакай месец.Аз бих отишла и на хематолог.

Сабева, аз за един месец качих 4 кг и сега много внимавам с храните.Просто бях в шок като видях кантара.

Англече, направо си е за разговори по това време на ноща.Аз снощи бях толкова изморена, че преди 22 часа вече спях.Мен и работата много ме мори, много задачи, много проблеми и ми се натрупва всичко.

Скарлет, ако трябва да съм честна и аз на моменти искам в къщи.Успявам да си откъсна по някой почивен ден и през седмицата де.Иначе тук по нашите баири аз се чувствам постоянно тромава.Докато кача баира до в къщи едва дишам.
« Последна редакция: ноември 05, 2013, 15:43:55 от магито » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #355 -: ноември 06, 2013, 17:22:53 »

Здравейте и от мен.

Днес и на мен ми взимаха кръв за хемоглобина, на "ръба" съм, ако падне още малко и трябва да взимам желязо. Иначе и аз имам понякога киселини и днес лекарката ми изписа хапчета против тях когато вече станат непоносими.

Малкия ми мъж доста често ме подритва, но не се събуждам все още от това. Забелязала съм, че нещо не му харесва да съм на съвещания с много хора и продължително, тогава се скъсва да шава и да ме рита, а за съжаление напоследък съм все на обучения и срещи...милото ми то.
Направих и първата покупка за малчо – едно плюшено гащеризонче с блузка /сигурно за изписването/ и две бодита с дълъг ръкав. heart

Притеснявах се, че не качвам килограми както трябва – стрес, работа. huhhuh.gif Като не мога да напълнея като хората, не ми трябват още и дрехи за бременни, карам си с моите. Вчера си взех само едни дънки да имам когато ми потрябват. В 7мия месец ще се преориентирам към дрехи за бременни.

Остават ми още месец/месец и половина работа и се плаша като си остана вкъщи какво ще правя. Предчувствам, че ще ме хванат лудите и депресията.... crazy
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: ноември 08, 2013, 09:23:27 »

Как сте бъдещи мамчета?Аз да ви се оплача тук от 2 дни насам бебка така се е кротнала че успява да уплаши мама. Предните седмици не можех да спя от нея, риташе си на воля, докато сега положението е коренно различно.И въпреки че ми е втора бременност и знам че има такива периоди на затишие все пак си се притеснявам. При вас как е, имате ли такива дни в които едва помръдва бебо в корема?


Поздрави от нас!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: ноември 08, 2013, 11:13:29 »

При мен към момента е точно обратното.Малката е много активна, рита доста силно и ми цели все пикочния мехур или слабините много ниско долу.Доста ми е дискомфортно вече като рита и съм седнала, а това е голяма част от денят ми, защото съм работна.И в момента избирам едни пози невероятни пред компа, за да работя.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: ноември 08, 2013, 15:14:03 »

И при мен има периоди на затишие. Последните 4-5 дни беше така, днес пак се е размърдал. Не се шашкай, съвсем в реда на нещата е.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: ноември 08, 2013, 21:19:48 »

И на мен ми е период на затишие, а  може да по-точно внушение от страх. Онзи ден , докато шофирах 10-тина годишно момиче се блъсна в колата ми като изкочи бягайки на пътя ( не на пешеходна пътека). Нищо му нямаше, учителите му ме пратиха да си ходя, защото видяха че нищо и няма , ама аз как треперех...Усещам я , но рядко и леко. Успокоих се , благодарение на съпруга, че нищо страшно не  е станало.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines