Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:29:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94889 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #330 -: септември 06, 2013, 12:50:33 »

Сватбата в Турция

След първата сватба няколко дена си бяхме в Пловдив - чистихме, оправяхме smile Защото гостите на милото бяха доста от Турция. А ние вечерта след сватбата останахме в хотела - тъй като от гостите нямаше място за нас  girl_haha На 21-ви август тръгнахме за Турция. На 23-ти беше гражданския ни брак smile И там много се развълнувах - аз съм просто голяма шеметтт  biggrin В Турция когато се прави граждански брак процедурата е такава: сядат младоженците на масата и човекът, който ще извърши ритуала започва с "днес се събрахме за едно прекрасно събитие и нека сега да започнем с нашите младоженци, които пред всички нас ще потвърдят желанието си за съвместен живот"... и ние там трябва да си кажем имената. Човекът се обърна към мен и аз отговарям с име и фамилия. Той пак - "Дая чуя трите имена", а аз - пак име и фамилия. И вече на третия път се осеферих и оправих положението  pardon Било от значение, но аз пък като не го слушам какво ми говори човека..и така след този мааалък гаф всичко продължи както трябва - настъпих и младоженеца  girl_wink

Да вметна едно нещо - след първата сватба и танците точно под климатиците на ресторанта аз взех нещо да подсмърчам... Няколко дена правих самолечение с чайове и тайлол хот. И като отидохме в Турция продължих по същия начин, но взе,че започна и кашлица и така...

На 24-ти - в деня на сватбата, аз, две мои братовчедки, сестричката на милото и една негова племенница отидохме на фризьор. Бяхме там в 12ч. на обяд, излезнахме в 17ч. Направо си умрях от скука...Защото мен ме започнаха в 16ч. и за 1 час бях готова и с грим , и с коса. Много се харесах и там - жената си знаеше работата. Но само не разбрах защо ни извика толкова рано...През цялото това време минаха и много други хора. Верно , и ние бяхме общо 5...Ноо, какти и да е smile Важното е, че резултатът беше добър. И през цялото това време в салона пак духат климатици, аз си подсмърчам... И такаа, стана 20ч. и ние се запътихме към сватбения салон - обаче нито аз, нито милото нямахме капка вълнение. Бяхме толкова спокойни, че все едно излизаме на разходка  girl_haha  pardon Явно така става след като човек вече има "опит" smile Влезнахме в салона - има една стая за младоженците, където могат да поседят и изчакат докато дойдат гостите. Гледаме - вече 20.15ч. , но освен нашите родители и най - близки, други хора няма. А на поканите беше изписано 19.30ч. начало на сватбата. И аз - ахнах  angry А то какво било - в Турция сватбите винаги започвали към 21ч. Какво и да пише на поканата хората идвали към 21ч.  pardon Там няма ядене пиене - има само торта и сокче biggrin Най - близките се събират и отиват заедно с младоженците на почерпка след сватбата, а всички останали идват на сватбата, дават си подаръка, 1-2 танца се мяркат там и след това изчезват. Общо взето сватбата в Турция мина така smile Имаше пак много танци и веселба, но с най - близките ни Wink А като брой гости - сигурно са минали около 400-500 човека. Хубавото е ,че всички не дойдоха на куп  biggrin Да вметна още нещичко - сватбите в Турция , едно 90% процента се правят така , като нашата там. За мен е малко странно по този начин да протичат нещата, но за хората там е нормално. Иначе има и такива, които правят сватби като тукашните - с ядене , пиене , с всичките екстри на една нормална за нас сватба, с разликата ,че , ако тук за една сватба с 200 души плащаш 10 000 лв., там в Турция за същите хора ще платиш поне 30 000 - 40 000 лв. Не всеки може да си го позволи и за това, сватбите там протичат по този , малко странен за мен, начин. smile

Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #331 -: септември 06, 2013, 12:50:47 »

Иначе нашата сватба в Турция си беше пак голям купон, нооо в никакъв случай няма място за сравнение с тази тук в Пловдив. За мен истинската ни сватба беше тук - не само за мен, за всичките ни гости Wink И да продължа аз с разказа си. Свърши сватбата и родителите на милото поканиха моето семейство у тях да похапнем нещо. Не отидохме на ресторант заради мен. Аз се почувствах доста зле, гласът ми изчезна, кашлицата стана непоносима.. Исках само да се прибера и да заспя. Нашите си тръгнаха и ние , младите останахме малко на мухабет преди да се приберем с милото вкъщи. Нооо, по едно време взе да ми причернява - ужас беше.. Тръгнахме аз, милото и двама негови братовчеди към една частна клиника. Там имаше само една стажантка и ми направи някаква инжекция - псоле я питаме какво е това, а тя ни казва, че е било за отпускане на мускулите  crazy От там тръгнахме към една друга болница. Отиваме там, в спешното, един лекар ме прегледа вече както трябва. Пуснаха ми една система и горе долу се пооправих. Милото с костюма, аз поне бях си сложила нещо по - удобно, но с кока, дидемата и грим - то ми личи ,че съм била булка biggrin Всички ни гледат и си викат - олеее, горкичките, от сватба в болницата.. Направо трагикомедия  Xixixi Шегата на страна, беше доста кофти вечер...На следващия ден бях мааалко по добре, но същата нощ трябваше да тръгваме за медена седмица. Аз кашлям, със запушен нос,чат пат вдигам температура, пия сумати лекарства...и в това състояние на медена седмица  angry Както и да е - отидохме все пак  pardon Първия ден и в Анталия бях много зле...Но следващите дни явно морето , слънцето и самата обстановка ми оказаха добър ефект  Sunshine Но да си призная - все още не съм се оправила изцяло. Другият куриоз - аз взех да оправям, но след като се върнахме от медена седмичка милото се разболя. Точно като мен - с прегракнал глас, кашлица и какво ли още не...горкичкия - заразих го  pardon

Иначе хотелът и местенцето , където бяхме беше като рай. Въпреки, че бях болна, много хубаво си изкарахме Wink http://www.youtube.com/watch?v=voUXOZezebE Горещо го препоръчвам хотела - с храната, питиетата, факта, че беше ултра ол инклузив е достатъчен Wink Чистотата, обстановката, морето - за всичко "Отличен 6" smile

Нямам търпение да кача и снимки - веднага щом ги получим, обещавам да споделя smile

И още веднъж - благодаря на всички вас  heart Подготовката покрай сватбата беше много много по - приятна с вас  give_rose
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #332 -: септември 06, 2013, 15:30:24 »

Hulcy, честна съм с теб - просълзи ме!!! Толкова реално разказвах, че почувствах всеки момент, в който ти си се почувствала. Благодаря ти за този момент, благодаря ти и за разказа за къната. Много интересно ми беше! Изслушах сватбения ви танц, разгледах хотела - перфектно е всичко! Бъдете здрави, обичайте се и се усмихвайте на всичко smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #333 -: септември 06, 2013, 18:40:55 »

Ахх Дидиии...Искрено се радвам за тези мили пожелания, благодаря ти много и нека да ви се връщат хиляди пъти  give_rose give_rose give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #334 -: септември 06, 2013, 22:23:22 »

йейй  danceg преди малко намерих снимки в компютъра от сватбата в Турция - снимани с телефона на брат ми  girl_wink снимките са направени в стаята, която чакахме да се запълни салонът  biggrin

http://www.flickr.com/photos/99179837@N06/
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: септември 07, 2013, 07:38:20 »

Мисля че брат ти е доста добър фотограф  yahoo Много ми хареса кока, и по скоро бижуто което имаш около него  Bravo Невероятна си, нямам думи просто. И на двете сватби си просто БИЖУУУУУУ kiss
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 07, 2013, 09:20:40 »

Хубавица  heart
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #337 -: септември 07, 2013, 20:13:42 »

Благодаря ви много момичетааа  Girl_hide

Диадемката около кока беше към роклята - имаше много голям избор, това беше най - семпличкото - затова си го избрах smile Изкарах голям късмет да си намеря абсолютно същите обеци като дидадемката тук в Пловдив danceg

Охх, не мога да повярвам, че минаха и двете сватби и медената седмичка и всичкооо... Сега трябва да седна да уча за скучните държавни изпити  GROAN

Благородно завиждам на съфорумките ми , чиито сватби предстоят  heart Вчера, като минавах покрай градската градина на центъра видях една двойка - булка и младоженец , заедно с шаферките и шаферите си правеха фотосесия..днес в отсрещния блок дойдоха да вземат една булка...като попадна на булки ми става толкова миличко - и преди е било така, но сега, след като моята сватба мина и знам колко е готино да си булка, още по - хубавко ми става  heart Това беше леееко отклонение от темата  blush Хубава вечер на всички  give_rose
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 10, 2013, 11:17:12 »

Hulcy,  много си хубава и на двете сватби  heart
Много емоционален разказ  Girl_hide Благодаря, че сподели за къната и за сватбата в Турция. За мен са непознати тези обичай и ми беше много интересно!
Много съжалявам, че си се разболяла за втората сватба, но важно е, че вече си добре и не се е провалил медения месец smile

Успех с държавните изпити - като минат ще ти се струват фасулска работа  girl_wink
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #339 -: септември 10, 2013, 11:23:00 »

Прелестна си!
Малко късничко се включвам, но още ми е трудно да наваксам  всичко.
А като те гледам с роклята... толкова ми напомня на моята и ми става едно такова хубаво  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 10, 2013, 20:26:16 »

кокът ти е страхооотен  heart
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #341 -: септември 25, 2013, 01:27:07 »

Благодаря ви много момичета  heart Ах, от кооолко много време не съм влизала във форума... smile

Аз все още си чакам снимките и видеото от първата сватба и вече ме хваща параноята. По 5 пъти на ден проверявам дали Ники не е качил във фейсбук някоя наша снимка. През 2-3 дена му пиша какво става със снимките  blush Голям тормоз му правя на човека, но все пак още не ми е "теглил майната"  girl_haha Обеща ,че тази седмица ще са готови (дано!) smile Иначе, аз от скука, качих от профенионалните снимки от втората сватба - http://www.flickr.com/photos/99179837@N06/ Не, че са зле, но все пак - за мен първата сватба си беше истинската сватба smile С 3-4 часовата фотосесия и всичко останало  heart ... smile

Иначе, искам да споделя още нещо - да си женен е много хубавоооооооооооо  yahoo все пак сигурно не откривам топлата вода blush Имам чувството ,че връзката ни започна отново - с онази тръпка и страстна любов от преди 5 години и половина, когато станахме гаджета  heart Неприятната част е ,че в момента се тормозя с ученето за държавните изпити и за това будувам по цели нощи  sad

За сега, толкова от мен smile Ще се включа паккк  give_rose give_rose give_rose



Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 25, 2013, 10:40:29 »

Много си хубава, hulcy, изобщо не личи, че си болничка.

успех с четенето, и ние чакаме другите снимки smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #343 -: септември 26, 2013, 23:36:26 »

Толкова си мила, Пандичка  heart Благодаря ти!  give_rose
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: септември 28, 2013, 15:35:13 »

Мила моя......... Няма такава красота smile Снимките са невероятно красиви, ти си невероятно красива smile Наистина не изглеждаш болничка. А най много ме впечатли видео стената, която има............... Невероятна  Oh my ... е, нямам думи просто, колко ми допадна идеята, че всички могат да видат лицата ви, това как се очивате и усмихвате. Късмет с четенето и чакаме вече резултати от взетия изпит  give_rose
П.С. И аз вече завиждам благородно на всички бъдещи булки. Разбирам те как се чувстваш  cray
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines