Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:12:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94890 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 24, 2013, 11:10:20 »

Хулси, дано и втората сватба е толкова хубава колкото първата  weddingday Сватбаааа
И после добре да си починеш, че имаш многоооо да разказваш  Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 25, 2013, 10:27:47 »

Миличка, невероятно красива си била в Пловдив. Сигурна съм, че и вчера е било така. Чакаме те с разказ и още снимки  give_rose Прекрасна !!!

Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #317 -: септември 05, 2013, 21:24:05 »

Мили моииииииииииии  heart heart heart heart heart Толкова ми липсвахте  give_rose Все си мислех за вас и за това ,че тооолкова дълго време не успях да ви пиша... Толкова много имам за разказване - ще се превърна в Паисий Хилендарски за час и нещо  girl_haha

В момента съм с мама в "предишния" ми дом smile Много ми е странно да го наричам така, но е факт  pardon А милото е на път за Турция, че нещо ни липсват някои документи за гражданския брак тук. Всъщност гражданския ни брак мина, беше в Турция, но за, да сме женени и тук в България, трябват някакви документи. Уж бяхме ги приготвили, но се оказа ,че нещичко липсвало...и така. Върнахме се от Турция преди два дена, а милото пак на път за там. Аз реших да не ходя, че вече нямам сили да вървя никъде. А държавните изпити вече почукаха - на 28-ми септември е единия, а на 12 октомври другия , а аз не съм седнала да прочета и една страничка angry Както и да е, нека да си говорим за хубави нещаааа...  Love girl И така - сега съм с мамчето до неделяяя  yahoo И милото ще ми липсва, но като знам ,че мамчето след седмица ще си ходи в Англия..става ми едно такова никакво... cray cray cray

И сегааа...Започвам да разказвам smile А и между другото - все още нямам снимки и видео sad Казаха ни ,че за месец ще са готови, така ,че има още 10-12 дена...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #318 -: септември 05, 2013, 21:52:20 »

Къна

Денят в който бях най най наййй ошашавена  angry Не знам какво ми беше станало, но въобще не можах да си сдържам емоциите..то беше такова вълнениее...Сутринта се събудих с мисълта - днес е къната, утре сватбата, оле олееее..как ще стане, какво ще стане  girl_haha Към обяд тръгнахме за село. От там брат ми ме закара до Кърджали до фризьорката. Момичето беше много готино и направи точно това ,което исках  good След това към 4ч. бях готова и се върнахме на село. Но тези часове до 8 направо не минаваха.. А аз - паника, стрес. Гледам - леля и майка готвят, баба прави баница...братовчедите носят столове от ресторанта, всеки прави нещо , а аз не мога да си намеря място  pardon Към 7 ч. дойде милото, преоблече се и пак излезе. По принцип , обичаите са - младоженецът идва със смейството си и близките си след като къната започне, например чак към 22ч. Нооо, нашите гости са от Турция и ние решихме да ги поканим по - раничко , да ги нахраним smile По принцип на къна ядене - пиене няма. А по по - стари обичаи младоженецът въобще не трябва да се появява на къната, но явно и този обичай е вече модернизиран  pardon Тааа, продължаваммм.. Гостите започнаха да идват, но преди това гледам аз едни облациии, вятър...ха да завали...и взех, че още повече се притесних. По това време таткото на милото ми звъни - "Дъще, ние тръгнахме от Пловдив, но тук в Асеновград вали гърми, буря...как в там? какво ще правим?" И аз направо...  bqsnasym Но нямаше какво да се прави. И така още някои братовчеди ми звъняха и ме питаха как е времето на село, че навсякъде вали гърми...Но изкарахме голям късмет - при нас не заваля  yahoo Гостите започнаха да идват. Посрещнахме ги, почерпихме ги. По това време дойде момчето за вдиеото. Той иска да ме снима, а все някой ме вика от нашите - Х. ела тук, Х. ела посрещни гостите, Х. сега какво да правим, Х. това как да го направим...и по едно време вече бях  crazy Но се справихме с всичко smile Къната я омеси една моя близка, сложихме отгоре свещичките и я оставихме да поизчака малко. Всички излезнахме към мегдана на селото - оркестърът беше дошъл още в 18ч. И започнаха хората, танците... smile И хората от селото ни зяпат - булката непозната, младоженецът непознат , какво ли си викат хората - кои ли са тия, защо ли си правят къната тук lol аз много много на село не ходя и хората там не ме познават  pardon И такаа... дойде време да се преобличамм..Тръгнахме с женската част към вкъщи (у леля - бяхме там за къната). Сложих си традиционните дрешки за къна smile Дадохме на момичетата по една свещичка, и по една лентичка с цветче , за да си вържат по ръцете. По традиция, те трябва да обикалят и танцуват около мен по време на слагането на къната. И такааа, излезнахме от вкъщи и тръгнахме към мегдана, където ни чакаха другите гости и младоженецът, които през това време продължаваха танците. И като вървяхме към мегдана нещо ми трепна...Почувствах се много странно и в този момент една моя братовчедка ме прегърна много силно и аз започнах със сълзите още от там. И всички - " аааа не, още не, недеййй...после ще си поплачеш, не сега..". Но, това не става по поръчка - какво да правя  pardon Седнах аз на едно столче. Оркестърът пусна обичайната песен за къна - която още повече ме разчувства. В песента се пее - "не давайте едничката на мама на далечни места, не ги разделяйте, грижете се за нея добре..." и т.н. Аз си седях забулена с червен тюл, а момичетата танцуваха около мен със запалени свещи. По едно време погледнаха под булото, видяха, че аз едно хубавичко си поплаках и извикаха майката на милото. Тя милата дойде, и тя разчувствена...Отворих си дланта - първо сложи златна паричка и после малко парченце от къната, и така - и на другата ръка. Сложи и двете сатенени розички, които да държат къната. И после дойде младоженецът, който ме вдигна на ръце и символично ме отведе на няколко крачки. И последваха аплодисменти и радостни викове. И така - това беше символ на това, че вече младоженецът ме е взел Wink После се върнахме към "дансинга" и продължихме с танците. Естествено, мама цяяяяла вечер беше с насълзени очи - последните 2-3 дена преди къната всички бяхме доста сантиментални вкъщи... И така, къната свърши към 12ч. полунощ - всички много се забавляваха. А най - странното е ,че хем си поплакахме, хем се забавлявахме  pardon Към 1ч в полунощ тръгнахме за Пловдив...А аз през цялото време си мислех - след няколко часа ще започне нашата приказка...  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: септември 05, 2013, 22:08:51 »

hulcy, благодаря ти, че така прочувствено го разказа  give_rose

сега чакаме сватбитеееее  yahoo
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #320 -: септември 05, 2013, 22:47:17 »

Сватба в Пловдив

След къната се прирахме доста късно в Пловдив. И разбира се аз още няколко часа не успях да заспя от вълнение. Към 5ч. сутринта съм затворила очи и към 8ч. се събудих  pardon В 10ч. трябваше да съм на фризьор. Събуждам се аз и мама веднага се втурна да ми приготви закуска. Направих си едно кафе. Ноооо... Отпийнах една глътка и хооп, гади ми се... Майка приготвяше принцеси - от миризмата, хоооп - хайде пак ми се гади. Наште взеха нещо да се притесняват , и аз така. Наистина не се чувствах добре...Както и да е , полежах малко и се пооправих , но факт беше ,че не бях във форма  nea Тръгнахме с мама и татко за центъра - там ми беше фризьорът. Първо татко остави мен, после мама. Като видях фризьора си - Коцето, усмихнат и пълен с положителна енергия, за секунди се пооправих smile Тооолкова съм му благодарна - този човек има златни ръце. Направи точно това, което исках. Само накрая , като дойде ред да ми слага воала спорихме доста smile Той беше решен ,че воалът трябва да е над кока. А аз - под кока. Не исках да ми се скрива красивия кок, какво да правя  blush А той - настоява ли настоява... Но и аз - инат  lol Накрая стана моето  girl_haha Коцето беше очарован от воала - сложихме дългия, който беше за фотосесията. Бях готова в 11ч., а гримът ми беше чак в 12ч. Поседнахме си малко, но мен разбира се не ме свърта и тръгнах към грима, който беше на разстояние 30 секунди пеша smile Отивам аз, с воала в ръка, и гледам - салонът е заключен. Почаках 1-2 минутки и Слави дойдее  yahoo Той е другият магьосник , който ме накара да се чувствам буквално като принцеса. УНИКАЛЕН СЛАДУР smile Започна да ме гримира - бях му показала еда снимка, горе долу какво искам, а той "браво, много добър избор, но аз ще ти направя по - хубав грим Wink " Седнах аз на столчето с гръб към огледалото - той така ми каза. Първо се притесних леко, защото щях да се видя чак накрая, но се оставих в ръцете му. Бях много впечатлена, защото за първи път ми правиха професионален грим. Все едно аз платното, а той - художникът. По едно време татко и мама дойдоха - донесоха ми роклята с всичките джиджафки. Бяхме се разбрали да се облека в салона и от там направо на фотосесия. Фотографът и видеото дойдоха. И всички влизат и ме гледат с удивление и една широка усмивка. И аз направо ще се пръсна от любопитствооо  Eeager И накрая Слави като ми каза "Готова си, можеш да се видиш", погледнах към огледалото и направо се зазяпах  Oh my ... Не можах да се позная  shok Толкова много се харесаххххх  heart Целият акцент беше върху очите - точно и това исках... От там отидохме в една стая да ме облекат. Мама сама не успя и извикахме и татко  girl_haha и така, двамата ме облякоха... и като слизах по стълбите гледам на вратата милотоооо  yahoo и той ме посрещна с една голяяяяма усмивка и учудване smile От тамм започна фотосесията.... smile Просто нямам търпение да ги видя снимките, защото в продължение на 2-3 часа се снимахме без да бързаме, както искаме, където искаме...  heart А най - много ни впечатлиха група японци - туристи, които бяха в Стария град по време на нашата фотосесия. Бяха около 40 души поне и като ни видяха всички взеха да ни снимат, да ни поздравяват и да ни се възхищават. Нашият фотограф им каза как да позират и те изпълняваха до един smile Размениха си е-мейли и телефони и все повтаряха ,че искат снимките smile Големи сладури бяха Wink После отидохме на центъра, снимахме се пред МакДоналдс - мястото, където се видяхме за първи път преди 5 години и половина  heart От там на гребната база и после ние с фотографа дойдохме у нас, а милото с видоопретора тръгна към тях. Прибрах се вкъщи и доста гости бяха вече дошли. Няправихме снимки и с тях и сама. И към 17.30ч. мъжката част пристигна с клаксони и тъпани. И тогава при мен вълнението беше на максссс smile Направиха обичаите - там парички, тук парички...докато стигнат до булката smile След това брат ми ме отведе долу до входа, там да ме предаде на милото. Този момент беше много труден. След като барт ми ме предаде погледнах към нашите, всички с просълзени очи...погледнах към брат ми - и той така...после естествено и аз..а милото все ме поглежда умилено, и ми прави знаци да не плача. после ме врътна към другата страна - да не гледам нашите как се поплакват, а да гледам към неговите хора, които се радват, че са си взели булката smile От там в колата и към ресторантааа...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #321 -: септември 05, 2013, 23:03:48 »

.... като стигнахме до ресторанта фотографът искаше да ни снима и пред панаира - вече заедно с кумовете, с брат ми, със сестричката на милото Wink мисля, че се получиха много готини снимки, пак казвам - нямам никакво търпение вече!! lol След снимките се запътихме към ресторанта. Първо влзенаха кумовете с младоженеца с песента http://www.youtube.com/watch?v=kTZ2NXtD-AU smile После аз с татко, с марша на Менделсон  heart Беше тооолкова вълнуващооо... Само стана един малък гаф - тамън като влезнахме с татко, преполовихме пътя до дансинга и хоп моята рокля се закачи за тока  blush дърпам дърпам, тц - не става..ами сега..  blush и в същото време се усмихвам, хората ни ръкопляскат фотото видото срещу мен, общо взето - трагикомедия lol по едно време, една женичка от пресонала на ресторанта изскочи пред мен и ми помогна  Girl_hide и така, стигнахме най - накрая до младоженеца, после си направихме обичаите smile вторият ни гаф - забравили сме да разчупим питката  girl_haha ех, после си я разчупихме де - и по - голямото парче остана в мен  Ashamed първият ни танц беше тази песен - http://www.youtube.com/watch?v=VSZO7lHieHY  heart на турски е, от любим изпълнител и е много чувствена, в припева се пее - "остани завинаги до мен, моля се на Господ всяка нощ само ти да си до мен...". След сватбата някои от нашите приятели си признаха ,че са се просълзили по време на пръвия ни танц  heart И така..сватбата започна и всичко беше като ПРИКАЗКА.. През цялата вечер максимум да съм седнала за 20 минути най - много, и то беше по време на представлението на танцьорките. Нито съм яла ,нито бях гладна  pardon Пих само вода и то мнооого вода smile С ориенталските танци се получи много готино - формация "Пловдивь" бяха страхотни, момичетата много стилни и елегантни. После танца на кумовете беше много весел. Всичките ни гости бяха очаровани от сватбата. Следващия ден толкова много хора ни позвъниха да ни благодарят  heart което още повече ни зарадва  yahoo Ресторантът и управителката, за която тооолкова много се притеснявах, просто надминаха очакванията ни. Както и музиката, фотото, видеото...Няма едно нещо , за което да съжалявам  Bravo
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #322 -: септември 05, 2013, 23:05:32 »

hulcy, благодаря ти, че така прочувствено го разказа  give_rose

сега чакаме сватбитеееее  yahoo

много се радвам миличка , че като гледам колко подробно съм писала се замислям дали не се получи малко  отегчително  Girl_hide но май май, това е заради голямата пауза  pardon продължавам с разказите ... lol
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 05, 2013, 23:22:25 »

Твоят разказ ми е приказката за лека нощ  Girl_hide
Сигурна съм, че ще сънувам приказно красиви принцеси  give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #324 -: септември 05, 2013, 23:37:46 »

страхотнооо Bravo, много се радвам че се върна най-накрая да раскажеш smile страхотно звучи сватба номер  и къната, чакаме и сватба номер  smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #325 -: септември 06, 2013, 00:00:30 »

Благодаря ви момичета, много сте ми сладкиии  give_rose Утре ще продължа с разказа, че клюмнях в момента, много ми се спи  Sleep До утрееее  girl_wink
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 06, 2013, 09:16:51 »

оооооооооооо мила, страхотен разказ, страхотна сватба, ти си просто..... страхотна! чакам с нетърпение да продалжиш с разказа. всеки ден надничах да вида дали вече нямаме разказа ти smile Желая си от сърце да се обичате и подкрепяте винаги, до края на живота ви  heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #327 -: септември 06, 2013, 09:28:54 »

О, добре си се заврнала! *INLOVE*Аз снощи нямах сърце да прочета толкова вълнуващи неща, та едва днес, малко преди седмичното пране, седнах....И сега не ми се пере Wink, направо ми се реве cray , че моминството на всяка една от нас свършва така бързо. Прекрасни и несравними са трепетите на голямата любов, на радостта от подготовката за сватба. След това светът е различен, за да стане непознаваем след раждането на децата. Ама това са все хубави неща, просто животът си тече. Да взема все пак да попитам, това сутрешно гадене и умора дали няма да те отправят към едни други теми във форума? heart heart heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: септември 06, 2013, 09:44:43 »

Мила, разказът ти е страхотен! Всичко е било невероятно!
Нямам търпение да разкажеш и за турската сватба.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #329 -: септември 06, 2013, 12:11:26 »

Аууу, душички златни  heart Благодаря ви много, много и то многооо smile Свеки, няма бебче все още, но много бих искала  blush Сигурно малко ще поотложим заради моите държавни изпити, но не искам много да се протака във времето. По план си даваме максимум година - макар, че това все пак е Божа работа Wink Аххх..  heart и така smile smile smile

Сега малко да поразкажа за сватбата в Турция и медената седмичка (там не е толкова интересно, но все пак  blum ) и послеее нямам търпение да надникна в темичките на любимите ми булки, които ги пропуснах през тази дъъълга пауза...
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines