Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:47:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94894 пъти)
 
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 23, 2013, 15:10:01 »

hulcy, надявам се да не възразяваш, но да пусна едно клипче по темата, която сме заформили, да се посмеете. Аз гледах от 1:05 нататък  funnytooth  crazy funnytooth

http://www.youtube.com/watch?v=sseoSRW9_7k
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #106 -: юли 23, 2013, 15:25:36 »

Пу, аз да режа с големия нож! Много хубаво клипче Bravo.
Допитах се до специалист. За всеки диаметър торта си има така наречени маркери - метални пластини, с които се правят засечки в края на тортата и се разпределя на равни части /дъги/ от окръжността. За големите диаметри се постъпва точно така, както е обяснила elistoilova. Никой не реже правоъгълници, както дамата от клипа.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #107 -: юли 23, 2013, 21:12:19 »

Олеее , това клипче ме разбииии  funnytooth Едно, че я направиха на нищо красивата торта, язък за вложения труд, а друг е въпросът как сладичко си ближе само пръстите  insane горките гости на сватбата  pardon И аз до сега не бях се замислила как по принцип се режат такива големи торти. Наистина ще им вземем хляба на хората  blum
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #108 -: юли 24, 2013, 12:53:00 »

Искам да споделя една страхотна новинааа - една от най - добрите ми приятелки, която беше бременна роди тази сутрин  yahoo Терминът й беше на 10-ти август, но бебокът подрани и всичко си е наред  Bravo Другото хубаво нещо е ,че вече при такива обстоятелства 90% ще могат да дойдат на сватбата нииии  heart heart heart

А сега покрай подготовките - днес ще се свържем с управителката на ресторанта. Решихме по телефона, защото тя няма да направи схемата на момента, а ще поиска да се видим пак след няколко дена Wink Довечера с милото ще отидем у чичо да му дадем и неговата покана. После към Мол'а, аз ще поразгледам за перлени обици за сватбата, колие не мисля, защото роклята е обсипана с перлички и камъчета в деколтето Wink Ще погледем и аз някой друг аксесоар за новия дом  heart

Другото нещо , за което адски много се вълнувам - в края на седмицата сме в Турция пак smile Събота ще ми е последната проба на роклята, ще си избера воал, аксесоар за коса и букета. Нямам търпение да си я видя роклата  Eeager А в неделя ще направим подреждането на чеиза smile Апартаментът ни е вече абсолютно готов. И по наши вече по - модерни традиции, 2 седмици преди сватбата, младоженката , заедно със свои близки хора (жени) отиват в бъдещия дом и подреждат всичко, което тя си е подготвила за чеиз. Като се има в предвид, че преди под "чеиз" се е разбирало плетените неща, спални комплекти, завивки - все неща от този сорт. Но днес, е доста по - различно. Моят чеиз, например, са всичките ел уреди в кухнята - от пералня, печка, съдомиялня до най - дребните - кетъл, тостер, блендър и т.н. Накратко - всичко нужно за една къща (кухня, спалня, баня...), всичките "джиджафки" ги купува момичето. От момчето е апартамента и обзавеждането. Като , има още една подробност - момичето си избира една стая, и тя е обзавежда цялата. Аз си избрах спалнята  smile Верно, че ,разходите са страшно много...Но накрая се получава нещо страхотно  heart Ние започнахме от месец октомври да се занимаваме с апартамента - там преди не е живял никой, и си беше във вид на груб строеж. Всичко стана стъпка по стъпка - стени, паркет, боя, кухня, баня, тераса...И в нашия случай беше доста трудно , защото сме си в България и всеки уикенд ходихме в Турция (8 часа път на отиване, и толкова на връщане..) Искахме всичко да е по наш вкус, без да бързаме..И сега вече апартаментът е в завършен вид. И в края на седмицата , в неделя, ние ще подредим всичко. В момента е голяма бъркотия, защото всичко е в кашони, пакети, опаковки..Така,че ще имаме доста работа smile Аз поканих и роднините на милото - заедно ще се занимаваме, и те са с огромно желание да помагат, защото това все пак е най - приятната част от всичко Wink То и от моя страна ще сме аз, мама, една леля и 2 братовчедки. Все пак всички мои хора с в България... Ще снимам и крайния вид и ще ви покажа снимки, как ли ще се получи  heart Да допълня - всичко се подрежда на мястото си , от игла до конец Wink И ,ако има желаещи да видят апартамента, могат да дойдат да погледнат smile
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 24, 2013, 13:05:23 »

hulcy, мила честито за бебчето на твоята приятелка smile Baby Много се радвам, защотото покрай мойта сватба трябва да има бебе моята 1-ва братовчедка.Baby Желая на бебето едно безгрижно детство и да не бърза за расте, както е бързало да излиза smile  blush
А за апартамента - честито. Най е хубаво когато видиш всичко наредено по мястото му smile ще чакаме снимки да видим как е станало smile И роклята -  за нея нямам търпение просто да я вида!  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #110 -: юли 24, 2013, 13:09:53 »

егаси готиното това с апартамента! жалко че няма засега да живеете там да се накефите но постарайте се да си го посещавате колкото е възможно повече!. то и при нас все още редат чеиз някои хора, обикновено седи цяла седмица нареден за гледане, и вчерта преди сватбата се "вдига чеиза" т.е се носи в дома на младоженеца и са такива плетени нещица, чаршафи и подобни.  ама на мен ми се вижда малко излишно да купуваш нещо с години и после да не ти е нужно и да не е модерно. майка ми така е трупала с години чеиз и още се чуди какво да го прави. ти много добре си направила с уредите да си ги ползваш с години!

и честито за бебка!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #111 -: юли 24, 2013, 13:16:26 »

И ,ако има желаещи да видят апартамента, могат да дойдат да погледнат smile
Подаръци трябва ли да носим? Wink
Честито за бебчето! Голям, здрав лъв да стане и да има късмет в живота!
Ти сигурно си имаш план кое къде ще бъде подредено, иначе после как ще си намериш нещата?
Много мило ми става, като гледам как се вълнуваш за роклята  heart heart *INLOVE*Представям си колко е хубава....
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юли 24, 2013, 13:52:00 »

Това с жилището за младите е много хубаво smile Представям си с какво нетърпение и щастие отиваш да оправиш последните неща  heart
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 24, 2013, 15:49:28 »

Първо, честито бебче на приятелката ти  give_rose Да е живо и здраво!

Това с апартамента е тооооолкова хубаво! Много е приятно да избираш, планираш, и после да видиш крайния резултат  heart Жалко, че няма да живеете там, мен страшно щеше да ме е яд  pardon
А в Пловдив къде ще живеете?
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #114 -: юли 24, 2013, 19:57:43 »

Благодаря ви много момичета за хубавите пожелания за бебчоооо  heart Двамата с мамчето са много добре, поддържаме връзка по телефона за сега smile

За апартамента - mariola85 , да, и при нас се е правило така - до последно чеизът стои в дома на момичето и после се носи в новия дом. А по по - стари обичаи - чеизът се изнася в деня на сватбата , заедно, когато се взима булката ( но това е малко безсмислено, според мен, че отнема адски много време всичко да се изкара едно по едно ). Пък и в нашия случай, то ще има да пътува този чеиз от Пловдив за Бурса ехеее  girl_haha А и аз съм против на купуването на супер много неща през годините, то им минава модата  pardon Куриозът при нас е, че и малкото неща ,които мама ми беше купила досега бяха закупени от Турция, точно от Бурса - да бяхме знаели, че младоженезът ще е от там  girl_haha нямаше да ги разкарваме нещата напред назад  biggrin Там имаме близки и веднъж на 1-2 години ходихме при тях.

Наистина много се вълнувам и за роклята и за апартамента. И мен ме е яд, че там ,чисто новичкото ще си стои...а ние тук - на квартира  nea Но няма как. Иначе и квартирата ни е доста добра, намерихме си я преди 1 месец и все още допълваме каквото ни липсва и там smile Първоначално аз мислех да си останем да живеем в апартамента на моето семейство - все пак мама ще заминава за Англия при тати и брат ми. И нашият апартамент ще си остане празен. Но милото не пожела. Като , мисля, че и той си е прав - той ми каза, че все пак нашите си идват веднъж на 4-5 месеца и никой няма да му е комфортно. Апартаментът е с 1 спалня и 1 хол и 1 малка кухничка. Не е за 5 души  pardon И така, решихме да сме на квартира Wink

Иначе ние много често пътуваме за Турция, сигурна съм, че след брака ще си продължи по същия начин. Почти всеки уикенд сме там. Щеше да е много кофти там да си нямаме апартамент, защото дори сега не е толкова удобно да спим все у милото. Не че майка му , сестра му имат против - дори много се радват, но все пак всеки си има ред и е свикнал да си живее спокойно.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #115 -: юли 24, 2013, 20:08:49 »

С милото все се бъзикаме - аз му викам като отидем в Турция , известно време сигурно няма да излезем от вкъщи докато се нарадваме  girl_haha girl_haha

Малко да се оплача - днес звъннах на управителката на ресторанта и й казах за схемата за гости. А тя ми се сопна , че е много рано и , че списъкът със сигурност щял да се промени. Права е, наистина ще се промени, но аз си имам мои въображения...Исках да видя, дори на скица, как ще се настанят гостите. Все пак ресторантът е за 180 души, а нашият списък стигна 210. Те ни бяха казали в началото, че са правили и сватби с по 250 души, но е нямало къде дори да се изиграе едно хоро  sad И мен ме притесняваше този факт и за това исках да видя на хартия как ще са нещата...Но тя ме секна. И честно казано се издразних  nea Но й казах, че в понеделник ще дойда и , ако не представлява огромна трудност за нея да направим прословутата скица...Каза ми, че нямало проблем. ОК, щом няма, за какво ми говориш сопнато? Странна жена... Усещам аз, че ще си имаме малко дразги с нея...Но да видиммм...

Другият проблем е ,че не можем да намерим танцьорки sad До сега не бях споменавала май, че искаме да има 3-4 ориенталски танцьорки. И сега тръгнахме да търсим, но се оказа, че са били заети доста от тях. Май май малко позакъсняхме с организацията на това. Говорих с балет "Велвет", момичето беше много всеотдайно, обадила се е на много колежки, но нищо не можа да уреди. Ние искаме към 21ч. да дойдат танцьорките за 1 час, но те можели в 23ч. Ако не можем да намерим други, няма как, ще се съгласим за 23ч.  nea
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #116 -: юли 24, 2013, 20:13:51 »

У друготооо.... Аз имам снимка на роклята  blush До сега не я споделих, защото все исках да се снимам с моята , която ще е готова на последната проба. Но тя ще е така и така същата с тази, която пробвах, така ,че ще я споделя с вас (само дължината ще е като за мен smile ) Girl_hide Ето и линк към нея: http://www.flickr.com/photos/99179837@N06/  heart heart heart
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #117 -: юли 24, 2013, 20:15:08 »

Хич да не ти пука как се отнасяла управителката - яяяяя, ама ти плащаш в крайна сметка. Ще питаш и ще искаш колкото си искаш! я да се стегне малко тая управителка, че се ядосвам.
А за танцьорките - аз ти препоръчвам да провериш по такива групи за танци. Например в Бургас аз се сещам за доста, които се събират, играят и т.н. Не се хвърляй на ансамбли или подобни неща. Отиди и си говори с хората.Например - набелязваш един спортен клуб, говориш с тях и така...
Успех, ей - няма да се даваш!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юли 24, 2013, 20:34:34 »

hulcy,  невероятна е роклята  Girl_hide Girl_hide Girl_hide леле като феичка си! Страшно  много ми харесва!!!!  heart heart heart Оле, нямам търпение за сватбата ти (все едни аз ще ходя  funnytooth)
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 24, 2013, 20:50:43 »

мила роклята ти е приказна. Наистина си коя фея smile страшно красива е smile Дано ти даде началото на едно сплотено и щастливо семейство smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines