Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:33:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94921 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #45 -: юли 18, 2013, 13:36:49 »

Ето ги  Girl_hide


* preparing.JPG (67.98 KB, 838x618 - видяно 327 пъти.)
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #46 -: юли 18, 2013, 13:37:25 »

... и обувките :


* obuvkiii.JPG (33.71 KB, 499x614 - видяно 316 пъти.)
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 18, 2013, 13:39:29 »

Страхотни са  good good
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #48 -: юли 18, 2013, 14:06:06 »

hulcy, обувките, чашите и шампанското са много хубави smile
А на мен ми е интересно, вие правите ли църковен брак (не знам дали ще е точно така думата де). Но ми е интересно какви са обичаите и дали има общо с християнските.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 18, 2013, 15:16:47 »

hulcy как така се самопоканват  shok , кажете им нямаме място, съжаляваме. егати хората има,честно.
много яки обувки, обожавам златисти. heart
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #50 -: юли 18, 2013, 15:48:57 »

Мерси момичета  girl_wink

emmmmmy, вече се видях в чудо с тези хора. А най - ме е яд , че това са хора , които ги виждам 5 пъти в годината максимум, не знам какво си мислят... Ние най - деликатно им обясняваме как стои положението, а ,ако не разбират - каним ги на сватбата в Турция. Щом толкова "държат" на нас, нека дойдат там  pardon Накрая май май ще има сръдни, но ще се опитаме да не мислим за тях.

Allicia, и ние имаме как да го нареча.."религиозен" брак smile Дори ние с милото вече сме съпруг и съпруга  Bravo Религиозния брак решихме да го направим предварително, така се стекоха обстоятелствата. Искахме да е в Турция и да е в ден петък. И така в началото на месец май като бяхме в Турция за повече от седмица решихме да го направим. Отидохме в една джамия, предварително се уговорихме с имам, с нас бяха двама свидетели (на милото родини). Имамът произнесе няколко молитви, попита три пъти мен дали приемам за мъж моя човек smile след това три пъти попита милото, попита три пъти и свидетелите и така се "взехме"  blush Има и още интересни подробности, но за тях ще пиша после, че сега трябва да излизамммм smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #51 -: юли 18, 2013, 15:51:00 »

hulcy, честита тема (със закъснение)! Пожелавам ти хубави емоции около подготовката и много, ама много весели сватби!  give_rose
Изчетох темата на един дъх и всичко е изключително heart
Хайде, чакаме още подробности  Wink
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #52 -: юли 18, 2013, 22:21:02 »

Мерси много Alichka  Girl_hide

Последно разказвах за религиозния ни брак в джамията Wink Та имамът по едно време ме попита какво искам от младоженеца. И аз "моля,не разбрах?" ohah Аз по принцип изповядвам ислям, но все пак съм израстнала тук и много много не знам в детайли кое как става в нашата религия  blush (малко срамно, но няма как...) Оказа се,че аз трябва да поискам нещо от младоженеца - това "нещо" трябвало да е материално. Защото, в нашата религия, ако някой ден стане развод, мъжът бил длъжен да издържа жената 4 месеца , защото в рамките на тези 4 месеца жената нямала право да има нов брак (а пък мъжът можел да се ожени дори на следващия ден след развода) Всъщност това , което трябвало да поиска момичето, момчето трябвало е да го даде не на момента, а както казах при развод (ако има такъв) или докато е жив трябва да го осигури на момичето huhhuh.gif Цялата тази информация беше нова и за мен  biggrin и с малко смях приключи и религиозният ни брак  blush Гражданският щеше също да е преди сватбата, за да не губим време за моето турско гражданство. След брака трябва да минат 3 години , за да мога да имам турско гражданство и с милото си говорихме да не чакаме до август, 3-4 месеца са си сериозно време. Но след това размислих...Брат ми и баща ми са в Англия, майка в България. И какво, аз самичка...на гражданския брак...Нямаше да ми е кой знае колко хубаво, затова решихме да е на 23 август. Така и така моето семейство ще е с мен тогава, все пак на 24 август е другата сватба Wink Решихме и този проблем  Bravo
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #53 -: юли 18, 2013, 22:25:36 »

А иначе сега оформихме крайния вариант на списъка с гости за Пловдивската сватба - точно 202-ма души  biggrin Като има 4-5-ма под въпрос. Вече съм по - сокойна, все се тормозех заради това дали ще се вместим в 200 души , капацитета на ресторанта. Да видим как ще се получи. Утре сутринта ще отида до ресторанта да им кажа точната бройка и те да направят схема на масите. Надявам се за 1 ден да стане, най - късно в събота да е готово, че през weekend'a мислим да започнем с раздаването на поканите. 90% от гостите са извън Пловдив - ще се ходи в Кърджали, Асеновград, София... Чака ни доста работа  Wink
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #54 -: юли 18, 2013, 22:52:54 »

Това с искането на нещо материално е доста интересно и различно smile Но ти не каза какво си поискала  Ashamed
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #55 -: юли 18, 2013, 23:06:03 »

Охх.. Там беше по - голям смяххх  blush  blush Ами, аз така съвсем неинформирана попитах "Е, какво да поискам пък сега?" И имамът: "Каквото поискаш моето момиче - каквото ти пожелаеш" И на мен ми стана доста неудобно и взех ,че още повече се ошашавих. И имамът ,за да ми помогне горкия човек, ме подсеща - "Щом се затрудняваш, кажи нещо , което вече са ти подарили на годежа или преди това". И аз като филмова лентичка се замислих - по принцип в Турция, по техните обичаи, златото се цени много. И на годеж, сватба, когато се роди бебече - общо взето при всички щастливи поводи се подарява нещо златно. Аз тръгнах наум да смятам какво ми бяха дали на годежа...и доволна,че реших проблема, казах : "Тогава 50гр. злато  girl_haha ". Но след това пък имамът взе да ми обяснява някакви неща, как животът бил скъп, как това та онова...направо тръгнахме да правим пазарлъци, и накрая ми казва : "Това е малко моето момиче, нека да го направим 80гр." В този момент гледам милото, и той като мен - така ни напуши на смях..Ужассс, едвам се сдържахме  blush Не знам, за първи път през живота си виждах имам, който освен да чете молитви, правеше пазарлъци с нас за неща от дневен ред. И така де - стана неговото и всичко приключи по взаимно разбирателство  blush blush blush Иначе имамът беше готин човек, след брака ни обясни за семейния живот , как трябва да се уважаваме, да се обичаме, да бъдем готови да си прощаваме...и още доста неща, които ни разказа с поучителни разказчета Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: юли 19, 2013, 07:47:44 »

Много интересно! Това искане записва ли се някъде? Малко глупаво от моя страна  питане, ама не дай, Боже, има ли правна стойност при развод или само морална?
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 19, 2013, 08:40:27 »

И аз като svekarva се зачудих за същото smile
А пък аз имам друго питане – след като трябва да чакаш 3 години преди да вземеш гражданство, с какъв статут би живяла там? Би ли имала право да работиш? Тъй като разбрах, че първите две години ще си живеете в България, сигурно няма да се терзаеш от подобни въпроси, но на мен ми е интересно smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 19, 2013, 09:16:57 »

hulcy, много си скромна! Аз щях да поискам кола или къща  crazy insane
Добре се е погрижил за теб имамът. в крайна сметка в живота на майтап или истина, всичко се случва, хубава е тази традиция. Дори пазаренето ми хареса! good blum
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #59 -: юли 19, 2013, 10:59:10 »

svekarva , защо да е глупаво? Wink Аз пропуснах да кажа, че всичко се записва в една книга. Най - напред имамът записа датата, моето име, името на милото, имената на свидетелите. След това на всички поотделно имената на майките и бащите ни и най - накрая 80-те гр. злато  blush И аз като теб, попитах ако някой ден, не дай си Боже, се наложи развод какво следва  ohah Трябвало да се отиде в същата джамия (може да е и друг имамът) и веднага намирали записките ни , защото всичко се пазело Wink На младоженеца няма как да му се размине просто  girl_haha Макар, че при моя случай няма какво толкова да се притеснява моя човек  blum Иначе след това имамът ни разказваше какви ли не случки - някои дори искали злато, колкото те самите тежат  crazy  crazy Ужассс, горкичкия младоженец  biggrin

Иначе и мен ме хвана яд после ,че не поисках една екскурзия, светоооовна blum Ама как ли щеше да реагира имамът - не знам  pardon emmmmmy, наистина кола или къща е най - логичното, дори доста мои приятелки ми викат "ах будала, защо не каза къща,апартамент, нещо по - така...  Girl_hide " Дано никога не се наложи да мислим за развод, никоя от нас ,искрено си ни го пожелавам  wedding
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines