Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:56:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94912 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #30 -: юли 17, 2013, 15:10:45 »

Ресторантът беше избран  good След това се започна лудото търсене на фото, видео, музика. След дълги колебания, разузнавания и какво ли още не, фотограф ще ни е Ники Попов (има и сайт, ако някой се интересува). Много готин човек, усмихнат и доколкото чух от мои познати ,си върши работата отлично. Силно се надявам да не съжаляваме за избора Wink За видео наехме Мусти - от "Фото Хабер" (повече ги наричат "Хари" ) гр. Асеновград. Момчето е гадже на братовчедка ми, така,че сме и с малко връзки  blum Музиката ни ще е жива, с оркестър. На повечето турски сватби се предпочита жива музика - става по - голяма веселба  danceg А сватбата в Турция ще е с ди джей. Там като си наемеш сватбения салон ,пакетът включва и музика, и фото , и видео. Честно казано, цялото ни внимание е насочено върху Пловдивската сватба, там за Турция много много не му мислим  blush Там сватбата ще е такава каквато на мен не ми харесва - с много хора , но няма как. Там така се прави  pardon За там имаме 350 покани, за тук 100. Така ,че вие си направете сметка за какво става дума  Party time Само да кажа, че и в Турция няма да съм , как да го кажа .. "сама" smile Имам доста роднини там, които са ми близки. И те са заминали през  89г. От друга страна - да чукна на дърво, много добре се разбираме и със семейството и близките на милото, много готини хора, супер гостоприемни. Правят всичко възможно да не се чувствам чужда там  girl_wink Друго покрай подготовката - прическа при Коцето от Добо и Капели (професионалист Wink ) , грим - Слави. За Слави не знам какво да кажа - още не съм се виждала с него, но чувам все хубави неща  и булките, които гледам във фб са повече от уникални. За къната ще съм в гр. Кърджали - прическа,маникюр и грим салон "Мерилин" (при Селма - много готина мацка Wink ).

silver_f благодаря ти много  give_rose
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 17, 2013, 15:16:58 »

Аз продължавам да чета с огромен интерес!
И аз се нареждам на опашка за снимка от къната, когато мине Wink

Едит:
Вие докато обиколите и поздравите гостите от турската сватба и тя ще е свършила  laugh
« Последна редакция: юли 17, 2013, 15:20:03 от elistoilova » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #32 -: юли 17, 2013, 15:38:44 »

Малко да разкажа и за булчинската рокля smile Която също премина през много дилеми и премеждия  pleasantry Дилемата беше от къде да бъде - тук или Турция. Факт е ,че в Турция са светлинни години напред по отношение на облекло, особено булчинските им рокли са прелестни. Но и цените им са така "прелестни"  biggrin Започват от 1000 лв. нагоре към 10 000 и дори и повече. За това бях решена ,че роклята ми ще е от тук. По - точно от Асеновград. И един ден бяхме излезнали с братовчед му и неговата годеница да разгледаме роклите там (тяхната сватба беше на 6-ти юли). И аз си харесах моята рокля в "Соня стил". Пробвах я - направо приказка  heart нуждаеше се от няколко промени , за да бъде "моята" рокля. Но в момента, който годеницата на братовчед ми ме видя, тя възкликна: "И аз искам от тази рокля!". Оппа..ами сега?! Майка и леля също бяха с нас. Майка ме погледна точно по този начин :  angry А леля ми каза: "Нали няма проблем миличко? Може да е една и съща роклята, но ще ви стои по различен начин..." И аз разбира се какво да кажа : "Ок, няма проблем". След тази кофти ситуация аз почнах с терзанията - какво могя да променя в роклята така,че да не е съвсем същата. Все пак това щеше да е сватбата на първия ми братовчед и доста от хората, които ще са на тяхната сватба ще са и на моята. И защо моята рокля да не е единствена,уникална..? После на няколко пъти отидох в Асеновград да поговоря със "Соня стил" за роклята, но и те не ми представиха никакъв избор, никаква алтернатива. Дори ми се сопнаха и все ми говореха,че ако променят еди какво си роклята ще се оскъпи с 200-300 лв. (ставаше въпрос за нещо много елементарно..) Предстоеше ми и пътуване към Турция, и затова реших да поразгледам и там и така да реша какво ще правя. Точно на Нова година бяхме в Бурса. Обикаляхме за рокли - и аз харесвах всяка втора рокля , която меря smile Но цените бяха все около 2000-3000 лв. Максимумът, който бяхме заделили беше най - много 1500 лв. Накрая влезнахме в един салон, пак със страхотни рокли. Този път попитах за цените преди да пробвам и отговорът беше : "При капариране до 31.12.12 получавате отстъпка от 30%" И аз естествено бях  Oh my ... smile smile Там намерих моята рокля , беше 1500 лири с намалението (това прави около 1200 лв.). А сега върха на сладоледа - през изминалата седмица бях пак в Турция, предстоеше ми втора проба за роклята, вече с обувките да ми оправят дължината. И аз си мислех,че на втората проба роклята ми ще е почти готова. Влизам аз в магазина и гледам срещу мен една приказна булчинска рокля  heart взех да я оглеждам отпред, отзад... и започнах да съжалявам за моята, направо ми стана болно  cray исках тази на манекена, а не "моята"  biggrin и тъкмо си говорех с милото "Милооо...виж каква рокля...де да можех да сменя моята с тази  cray ". И милото беше на моето мнение. Чакахме си реда за пробата и по едно време собственичката дойде при мен и : "Е, какво толкова, ще ти ушием тази на менекена, не е късно" Тоооолкова ме зарадва тази женааа  yahoo yahoo yahoo Грабнахме я роклята и отидохме в пробната. Беше направена за мен  heart  heart heart И сега нямам търпение да си я взема на последната проба на 27 юли  yahoo И на излизане от салона собственичката : "Повече не можем да я сменяме, да знаеш  blum " lol И аз цял ден не мога да си събера усмивката, и все ръчкам милото "Ахх много хубава беше роклята налии..." И той: "Да бе мило, хубава беше, хайде моля те върни се към реалността вече  blum "
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #33 -: юли 17, 2013, 15:41:19 »

хихихи, Елиии, има нещо вярно в това lol на 26-ти май бях на сватба в Турция, наистина се получи така,че за веселбата и танците остана само един час, дори може и по - малко. Докато направят гражданския брак, докато нарежат тортата, първи тянц, приемане на поздравленията и подаръците и хоппп сватбата свършииии lol Ухх, какво ли се смея.. И при нас ще е така там  pardon
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #34 -: юли 17, 2013, 15:55:48 »

Олеле, това с роклята е било голяма драма! Не знам коя жена би искала да е с една и съща рокля, как изобщо ѝ е хрумнало на девойката да иска като тази, която ти си харесала, не знам  girl_impossible Радвам се обаче, че всичко се е развило така добре за теб и си открила мечтаната рокля, та и сте получили такова високо ниво на обслужване от турския бутик!  Bravo

Не знам как човек се справя на сватба със 400 души, аз само като си помисля и свят ми се завива. На нашата сватба към края на обиколката с гостите вече така се бях изморила, че имах чувството, че всеки момент ще се строполя на земята. Бързо дотичах до младоженската маса да поседна, за да си почина за малко. Цялто това обикаляне от маса на маса и стоене на едно място докато се поздравявате и си говорите с гостите и непрестанно се усмихваш си е доста изморително, въпреки многото положителни емоции, които се обменят  Girl_hide Гледай да си с удобни обувки в този момент.

А, и аз да се присъединя, че това е едно нереално добро предложение, което си получила. Поздравявам бъдещия младоженец за смелостта и организацията!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #35 -: юли 17, 2013, 16:52:15 »

и пак се убеждавам че и сватбите са ви сходни с македонските хихихи. при нас не се прави сватба с по-малко от 300 човека smile и не е толкова трудно. На братовчед ми на сватбата бяха 350 човека, всеки трябваче да се снима с тях и имаше конвой които излизаше извън ресторанта  Oh my .... те вместо да раздават подаръчета минаха на всяка маса да кажат наздраве и готово smile друго общо е че и при нас куверта включва всичко цялата украса и пиене на корем( алкохол) и е 25 лева най-скъпия lol)

за роклята наистина си изминала далъг път но най важно е че свършило добре! да раскажеш като си я вземеш smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 17, 2013, 17:08:49 »

Много ми е интересна цялата подготовка по твоите сватби  Girl_hide Надявам се да качиш някоя снимчица  pardon и за къната се нареждам на опашката за снимки  blush До сега не съм виждала такъв ритуал.

Това с роклята е било знак, онази в Асеновград не е била твоята, а и кога в Бг ще ти сменят роклята в последния момента  Girl_hide Турците имат уникално обслужване, нямат равни!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: юли 17, 2013, 17:53:31 »

Хехе, моят съпруг е от малко село в Пиринска Македония и на сватбата ни имаше над 500 души. Неудобството беше, че тогава  се правеха по къщите и гостите не идваха по едно и също време, а се изреждаха от обяд до вечерта. В деня преди сватбата имаше нещо като събор - музика и хора и пак цяло село идваше "на честито" в дома на младоженеца. На самата сватба не биваше да танцувам / да играя хоро. Аз вървях със свекървата да посрещам гостите и да дарявам, а мъжът ми беше далече от мен, с мъжката част от родата. За ядене и дума не може да става, аз даже нямах място на масата. Но пък при взимането ми /от къщата на един чичо/ имаше солидно хапване и аз и съпругът ми трябваше задължително да ядем.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 17, 2013, 21:40:18 »

Голяма драма е било с роклята, радвам се, че има happy end !
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #39 -: юли 17, 2013, 23:21:15 »

Обувките са ми не са с висок ток, има скрита платформичка, и се водят ортопедични. Като ги обуя са направо като домашни пантофки, но не знам колко ще са удобни по време на танците на сватбата. Затова задължително ще се заредя и с равни обувки, тип пантофки smile Аз съм и дюзтабан, на токчета не мога да стоя, като високи обувки издържам само на платформи  blush Иначе съм все с маратонки и равни сандалки  blush

А македонските сватби сега ме впечатлиха още повече - mariola85 , това за куверта е уникално  good svekarva , а обичаите все още ли са такива? От една страна е много интересно, а от друга - не ми харесва ,че са ви разделили с младоженеца  blush Но наистина е било много различно и запомнящо се изживяване  heart

Ахх, наистина си беше голяма драма с роклята smile Но и аз много се радвам, че хората там ми съдействаха и благодарение на тях съм вече 100% спокойна  good Нямам търпение да отида на 27-ми юли, да си я облека, да си избера воала, букета и аксесоара за коса (всичко това влиза в цената, а забравих - и чантичката също Wink ). Букета сигурно ще го използвам за хвърляне, а за сватбата тук ще си взема с живи цветя.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #40 -: юли 17, 2013, 23:34:24 »

А и непременно ще кача снимчици ma6ka_ smile За сега имаме шампанското, двете ни чаши и поканите. Цветовете на сватбата са бордо и златисто, така че се ръководим от тази цветова гама  girl_wink Поканите и подаръците за гости ги поръчахме в Турция - толкова е евтино там!  Oh my ... Поканите ни излезнаха 100 броя 100 турски лири, това прави в момента само 76 лв! А са толкова изискани , много си ги харесвам  heart За жалост утре ще мога да кача снимки (все още не съм ги снимала  blush ), че всичко е в стаята на мама, а тя спи в момента. Подаръците ни за гости ще са готови на 2-3-ти август. Избрахме си малки нарчета - те са символ на плодородието и изобилието Wink Представлява малка керамична кутийка във формата на нар, вътре с 2-3 бадемови бонбона, отгоре опакована с тюл и вързана със златиста панделка. Много са сладурски  Ashamed Остават ни да вземем кошниците, тетрадка за пожелания и да помислим за украсата на колата. Трябва да отидем и до сладкарницата да си поръчаме тортата, че нея съвсем я забравихме. Сладкарката ми беше казала 20 дена преди сватбата трябва да се поръча...а то ето, че навлезнахме в последния месец  Oh my ... само като си помисля колко малко остана и направоооо...не знаммм  Eeager
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: юли 18, 2013, 05:56:33 »

Е, спокойно, имаш време! Даже ще успееш да си починеш последните дни, всичко върви по план. good
Много интересни подаръци за гости сте измислили, браво Bravo.
Нашата сватба беше преди 36 години, никой вече не прави така. То и тогава по градовете беше различно, на мен също ми беше много странно. Сега само се смеем, като си спомняме как се ядосвах тогава. Майка ми все гледаше да е около мен и ме риташе незабелязано по кокалчето, ако речах да мрънкам. Един ден се издържа на всичко, може и без храна и вода Wink. Няма страшно, ще се усмихваш и няма да се настройваш, че нещо не ти харесва  heart heart heart. И двете сватби ще са прекрасни!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 18, 2013, 09:39:53 »

Ех, че интересно! Всяко момиче, та дори и тайничко, си мечтае за сватба, а ти ще имаш две! Много ти завиждам  blush
Много ми е интересно колко ще са различни и двете, ще следя с интерес. За сега ми се струва, че се очертават страхотни сватби, та вие сте готови с почти всичко  Bravo
За роклята много се изненадах! Е как така да няма проблем да сте с еднакви рокли?!? Ясно, че не са бутикови, но все пак при такъв голям избор да се наложи да сте с еднакви  angry Какво и да е, накрая излиза, че си си избрала по-хубава рокля, а чак накрая още по-хубава  funnytooth
Сигурна съм, че е прелестна и си е заслужавала цялата драма и нерви smile Успех и давай смело напред  good
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #43 -: юли 18, 2013, 10:13:30 »

hulcy, много е интересно всичко, което разказваш. smile
Историята ви, предложението, подготовката... каква ли сватба ще имате?...  heart
А датата на твоята втора сватба е датата на моята. smile И като гледам само как бързо лети времето...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #44 -: юли 18, 2013, 12:53:43 »

svekarvaLillly & Allicia - благодаря ви отново момичета за подкрепата  girl_wink

Ще пусна малко снимков материал, само малко апаратът да се зареди, че нещо не иска да се включва. Малко да ви се оплача - хич не ме свърта тези дни. Тази нощ заспах към 5ч. сутринта. Все нещо ми се човърка в главата  pardon Малко ме притеснява списъка с хората... Първият проблем е ,че милото първоначално беше ми казал, че неговите хора , които ще дойдат от Турция ще са около 30-40 (най-близките). Но сега се оказва, че са наброили 73-има души  Girl_sing , другият проблем - всеки, който ни види: "кога е сватбата в Пловдив? и ние ще дойдем  danceg " и така се самопоканват  angry Тези неща мен малко ме тормозят. Да видим как ще се справим.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines