Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:43:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94922 пъти)
 
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 16, 2013, 20:12:40 »

hulcy, честита темичка!
Много ми е интересно да чета за обичаите и подготовката на сватбата в Турция.
Един въпрос (може би глупав) – знаеш ли турски? Wink
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #16 -: юли 16, 2013, 23:44:24 »

Благодаря ви много момичета, наистина много ме радвате  girl_wink Даа, месец август ще е доста натоварен. Единственото , което ме притеснява са държавните ми изпити - единият е през септември, другият - октомври. Дано с по един месец учене да стане работата smile smile А иначе, elistoilova , въпросът ти въобще не е глупав. Аз съм български гражданин - родена съм тук в България, израстнах тук, и се гордея с българското в мен. Разликата е ,че изповядвам ислям - туркиня съм. Не съм учила турски език, но го знам перфектно и устно, и писмено. Особено откакто съм с милото по отношение на турския език имам много напредък (не ,че не го знаех и преди, но сега като отида в Турция много ми се чудят всички, не могат да повярват ,че съм от България, защото тук ние турците имаме собствен диалект, и от километри ни усещат lol ). Ако ме попитате кой ми е майчин език - честно казано 50% български, 50% турски smile Израстнах в Пловдив, и винаги съм била единствена туркиня в моята среда - в детската градина, гимназията, университета... дори много мои приятели трудно приемат факта ,че съм туркиня. Често чувам от тях : "Но ти въобще не приличаш на туркиня, говориш перфектно, същата си като нас!!!" lol Много ми е странно като си помисля, че след 2 години , живот и здраве, ще напусна родния си град...и всички спомени и приятели ще си останат тук..Аз ще съм в Турция, семейството ми в Англия... (брат ми и баща ми работят там от няколко години, а мама ще се присъедини към тях след сватбата).. Както и да е , нека се върнем към хубавите неща Wink) ...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #17 -: юли 17, 2013, 00:18:22 »

... и така да ви разкажа малко повече за нашата връзка smile Както споменах по - горе, нас ни запознаха с милото и нещата се стекоха доста бързичко, и още на петия ден след като се видяхме вече бяхме гаджета. Той все ми казва, че при него е било любов от пръв поглед (и наистина по всичко му личеше, беше голям сладур  blum ). При мен чувствата не бяха толкова силни още при първата среща - казах си " Хмм, симпатично момче" и нищо повече smile Но след като прекарахме 2-3 часа в кафенето видях ,че той е доста различен. Има страшно чувство за хумор - до такава степен ме беше разсмял, че чак устата ме беше заболяла lol След като станахме от кафенето тръгнахме към спирката. И аха, оказа се, че ние с моето момче сме в една посока. В автобуса така се беше притеснил, играеше си с ръцете, гледаше земята - все едно искаше да ми каже нещо, но се притесняваше. Най - накрая изплю камъчето - поиска ми телефона smile Аз му го дадох веднага. И след това по лицето му се изписа една голяяяма доволна усмивка. И същата вечер се започна. Смс-и, обаждания...Това продължи така няколко дена. Събуждам се - той, лягам си - пак той smile И при втората ни среща, като го видях, цялата потреперих  heart и още тогава той ме попита "Искаш ли цял живот да си до мен? Аз - да!". Дори доста дълго време го бъзиках,че направо ми беше предложил брак още на втората среща  blum След това първата целувка и цялл ден така smile smile И така, започнаха най - хубавите дни от живота ми. Толкова неща преживяхме заедно. Може би и заради възрастта ни изживявахме всичко на максимум. И двамата на 18 smile Най - драматичното беше,че тръгнахме на 10 февруари ,а на 12 февруари на мен ми предстоеше операция. Имах тумор в гърдата, за щастие доброкачествен, който лекарят ми следеше от 5-6 месеца, но не искаше да ме оперира, че можело да изчезне от само себе си. Но при мен не стана така, даже доста се беше уголемил тумора и нямаше как да стане без оперативна намеса. И така, казах на милото за това... Никога няма да забравя изражението му... душичка..  sad Операцията мина успешно, с малки затруднения. А милото беше през цялото време до мен. Стоеше пред болницата и дебнеше нашите - когато те си тръгнат той идваше при мен  girl_wink Той беше до мен в най - трудните ми дни. Това го издигна още повече в очите ми и връзката помежду ни стана още по - силна, и то само за няколко дни.. Следващите година - две минаха толкова неусетно, тръпката беше същата както при първата ни среща. Празнувахме всяко 10-то число на месеца, оставяше рози, меченца на вратата ми, без да го мързи ставаше в 6ч. сутринта, награбил две кафета, идваше с мен до гимназията, която беше на 40-50 мин. път с автобус. Всички в класа ми го познаваха и все ни бъзикаха "айде кога ще е сватбата" smile И след един момент не можех да си представя какво съм правила преди, когато не съм го познавала..Всичко е било толкова празно...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #18 -: юли 17, 2013, 00:57:00 »

...От началото на връзката ни все говорехме за брак, за деца, за какво ли още не , въпреки ,че бяхме на по 18-19 години smile Бяхме твърдо решили , че първо ще завършим университета, после ще си намерим работа и чак после ще дойде ред на брака. Но, тези неща не стават по план smile И така , да разкажа малко как се стигна до предложението. Януари 2012 милото една вечер ми обяви ,че иска вече да направим по - сериозни стъпки в нашата връзка. И аз го зяпам зяпам...и не мога да асимилирам въобще какво ми говори. Та нали първо щяхме да завършим и така.. Но не, моя човек решил, че ще дойдат да ме поискат към края на лятото на 2012 и така да направим годеж. По нашите обичаи семейството на момчето заедно с младоженеца идват в дома на момичето и искат разрешение от нейното семейство ,за да я вземат да им стане булка. И така се прави годежът. И една подробност - момичето си продължава да живее при семейството си, с момчето се събират чак след сватбата Wink И така, продължавам. Моят като ми изръси това аз направо се ядосах. Първата ми реакция беше "Е добре де , това като предложение за брак ли да го приемам?!" А той : "Ааа, не не. Просто искам да знам ти какво мислиш по въпроса? И нали брат ти и баща ти са в чужбина, те трябва предварително да знаят, за да могат да си уредят нещата и да могат да дойдат." И аз се усетих, че той наистина беше прав. От една страна бях много щастлива, че направим една сериозна крачка във връзката ни и ,че той наистина иска това, но пък от друга - все си мечтаех за едно романтично предложение за брак като по филмите. Пък и милото до тогава все ми казваше ,че като му дойде реда ще ме изненада с пръстен, че цял живот ще го помня този миг, че ще е нещо уникално и т.н. Но след този разговор аз бях твърдо убедена ,че предложение за брак няма да получа. То така и така след годежа следва другото  blum

Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #19 -: юли 17, 2013, 00:57:20 »

Минаха се месеци..и през май 2012 аз реших да отида при брат ми и баща ми , които бяха в Англия. Бях се освободила от всичките ми изпити и реших да исползвам момента. Хем щях да си ги видя за 1-2 месеца, хем ,ако успея да си намеря работа щях да попрактикувам английския си език. Вече бяхме уточнили и датата на годежа - 06.09.2012г. Взех си аз билета за 16 юни. Милото не беше кой знае колко щастлив, защото най - дългата ни раздяла дотогава беше само 1 седмица. Както и да е, отидох аз в Лондон. И няколко дена след това имах късмета да си намеря работа в един турски ресторант. На 24 юни брат ми ми звъни през деня "Искаш ли след работа да те взема и да отидем към центъра, да видиш малко града, и да пием по едно кафенце с нашите приятели?" Аз разбира се приех без дори да се замисля smile Но като затворих телефона си казах, как ли така брат ми, посред седмицата, в ден който и двамата сме на работа иска да се разходим.. Защото аз свършвах в 9ч. вечерта, той също така и по принцип въообще не обича след работа да ходи напред назад, иска да си почива. Както и да е , реших да не човъркам да не вземе да се откаже  blum Наближи време да излизам от работа и гледам брат ми цъфнал пред ресторанта. И ми вика хайде миличко да тръгваме. А аз цялата мириша на кебап, на ядене и какво ли още не, и на всичкото отгоре с работните дрехи, а нашия ще ме води към Лондон бридж, Биг Бен и къде ли не. Категорично заявих, че трябва да минем през вкъщи и трябва да си взема душ. А брат ми: "Ааа ,не,моля те. Няма да ходим в полунощ. Айде да го оставим за друг ден тогава..." А аз: "Ааа, не не не..Добре де, дай поне да си сменя дрехите." И така минахме през нас и след това се запътихме към центъра. Всичко нормално, без дори да се усъмня за миг. Както и да е - стигнахме до Лондон бридж, и там ни чакат нашите приятели. Един от тях си извади телефона и каза,че ще ни направи снимка,да се посъберем малко. Но в същото време свети лампичката на телефона, все едно ще прави клипче..И аз тамън да му кажа ,че снима видео вместо фото...изневиделица моето момче скочи пред мен, на колене, с пръстен в ръкаааа...  Oh my ... Oh my ... Oh my ... и започна да ми говори едни неща за нас двамата, за годините изминали заедно..все хубави неща, но за момента аз нямах ни говор , ни картинка  Love girl едвам казах "ДА" на очакваното с нетърпение въпросче, с просълзени очи..след това прегръдки, целувки, шампанско, поздравления  danceg и всички около мен, вкл. и брат ми , бяха толкова развълнувани и те с насълзени очи. Беше толкова романтично, изцяло надмина очакванията ми. Милото беше дошъл само и само ,за да ми предложи. И след няколко дена се върна в България. Почувствах се толкова специална  heart А най - хубавото беше ,че си имаме спомен от този специален ден - видеото ,което снимаше няшия приятел (макар, че и той от вълнение не е натиснал бутона "запис" от самото начало, но добре,че е хванал съдбоносния въпрос и последвалите реакции  blush )... Доста дълъг стана поста ми, но така като ви пиша изживявам всичко наново  Girl_hide  heart чакайте да си намеря клипчето, да си го изгледам пак и ще продължа вече с подготовката покрай сватбата  wedding
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 17, 2013, 01:52:20 »

ооо, колко романтично. Браво на него! Много се радвам, че си имала твоето мечтано предложение! Всичко при теб изглежда като от приказка. Нямам търпение да видим снимки и да ни разказваш още! smile
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #21 -: юли 17, 2013, 07:34:02 »

Много хубава история си имате hulcy, а предложенито е било много романтично и запомнящо се! smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #22 -: юли 17, 2013, 07:44:15 »

Миличка, честита темичка - усмивки и кураж за големия ден!!!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: юли 17, 2013, 07:53:11 »

много хубава история! цялата организация и традииците ми напомнят за македония и при нас така се прават годежите, първо е думата ( идват да питат дали ще се дава булката) след това е годежа, прави се нишан и обаче момичето си отива да живее при новото семейство но по стари обичаи не може да спи с мъжа си  angry. много ми е интересно и ще следа с голямо нетърпение двете ви сватби!  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: юли 17, 2013, 09:15:50 »

 hulcy, много ти се радвам, като на пловдивска булка и като на изключително симпатична двойка младоженци heart heart heart. Възхищавам се на твоите родители, че са те възпитали като съвременен и интелигентен човек, без да "режат" корените ти от традиции и обичаи. И ние си имаме прекрасни традиции, доста сходни с вашите и както ги описва mariola85 за Македония /нали сме все от Балканите, няма как иначе/, но погледите на моите деца са повече към задокеанските  Wink. Е, верно, че те са момчета и че ще се съобразяват с желанията на жените си, но някак ми е тъжно.....
Пожелавам ти подготовката да върви "по вода", всичко да се случва бързо и лесно!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 17, 2013, 09:47:20 »

hulcy, ние сме си говорили с теб, че вашите обичаи са ми много интересни и ти си знаеш че после чакам снимка от къната, ако не си ме забравила де  blum smile
Аз също плача на всяка къна, която видя по телевизията, за мен това е страхотно зареждащ ритуал. За съжаление на живо не съм виждала.
Желая ти лека подготовка, че и ти си като мен с  2 сватби, много търпение и хубав финал на приготовленията! Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 17, 2013, 12:22:25 »

hulcy, много се радвам, че ти направих темичка, за да прочета за прекрасната ви романтична история smile вие сте много готини и двамата явно smile и добре дошла в отбора на булките със сватба в две части smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #27 -: юли 17, 2013, 14:26:07 »

milenuity , Albbena , Macito , mariola85svekarva , emmmmmy & pandapanda - благодаря на всяка по отделно момичета, набирам огромна енергия от вас, наистина!  yahoo

Обичаите са страхотно нещо за мен  heart Въпреки, че не можем да ги спазваме точно такива каквито са били преди  pardon mariola85 & svekarva , не знаех, че и в Македония има такива традиции,та те са досущ като нашите  Bravo имам колежка в университета от Македония , като я видя ще си я поразпитам аз малко нея  Wink emmmmmy - как няма да те помня , непременно ще има снимки след къната  good Пандичка - много ме радваш с твоя позитивизъм, дано и двете сватби се получат добре  Girl_hide и на скоро миналите през този път - Маци & Албена и всички останалии...стискайте ни палцииии  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #28 -: юли 17, 2013, 14:49:25 »

И вече мога да започна с подготовката покрай сватбата (сватбите  blum )

На 06.09.2012 ни беше годежът и на следващия ден уточнихме датите за сватбите. 17 август Пловив, 24 август Бурса smile За Бурса беше по - лесно да се направи избор, защото предварително бяхме решили кой ще е сватбеният салон. Проблемът беше тук , за Пловдив. Първо си натъкмихме списъците с гости. Замисълът беше тукашната сватба да е за булката, а тамошната за младоженеца. Все пак моите хора са в България, а неговите - там в Турция. До тук добре. Но в последствие се оказа, че ще правим съвсем нормална сватба тук, наполовина гости на милото наполовина мои  pardon Тук да вметна, че турските сватби са си доста големи, с много гости и т.н. Което на мен въобще не ми допада  nea Да правиш сватба с 300-400 души си е ненормална работа (да подчертая - лично мнение, да не обидя някой без да искам). И така, ние си направихме списъците и моите хора се оформяха около 150-160, максимум 170 души (което пак е много, но няма как, близките ми роднини са доста и на всичкото отгоре всичките са вече семейни и така), а моят човек ми каза първоначално, че от Турция ще дойдат най - близките му, които ще са около 30 човека максимум. Беше решено ,че ни трябва ресторант за 200 души. Първата ни спирка беше х-л " Санкт Петербург". Винаги съм си мечтала там да ми е сватбата  heart Отидохме, поговорихме, тръгнахме да избираме менюто, и така подготвихме капарото... и в един момент момчето, което работеше там отвори книгата с датите за сватби и аха.. 17 август - заето  angry Ние отидохме там септември 2012 и 17 август за следващата година беше заето!!!  crazy Обмислихме варианта за 18-ти август...но щеше да е малко егоситично неделя вечерта да се прави сватба, като се има в предвид ,че 80% от гостите идваха от извън Пловдив. Нямаше как да сменим и дататата 17.08, защото пък 24.08 беше вече уговорено и капарирано, а аз не исках първата ми сватба да е в Турция. И така... тръгнахме да търсим друг вариант. Обиколихме къде ли не в Пловдив и около Пловдив. Едно ,че местата ,които си харесвахме бяха за около 100-150 души, друго - тези , които бяха като за нас, точно 17 август беше заето. По едно време се отчаяхме напълно  cray И не знам , някой от нас предложи да видим и хотел "Марица".  Аз все си мислих , че и там е за около 100 души, и от друга страна - бях сигурна,че ще е в пъти по - скъпо, защото се намира точно срещу Международния Пловдивски Панаир (поне така бях чувала от мои познати). Но решихме да проверим и там, и аха - оказа се ,че това ще е нашето местенце smile Цените бяха както при всички други ресторанти, условията дори още по - приемливи. 17-ти беше свободно, и какво още да се иска  yahoo При първото ни ходене бяхме разочаровани от управителката им, посрещна ни не толкова гостоприемно. След това тръгнах да чета и ровя из форумите да намеря някое мнение за х-л " Марица". И все бяха противоречиви, възход или падение. Хайде пак се започна тормозът, там ли да бъде сватбата или не...  huhhuh.gif За да бъдем спокойни, отидохме пак в ресторанта , да поговорим, да се разберем. Този път се получиха нещата Wink и впоследствие се допитвах и до агенции, фотографи, видеооператори - всички препоръчваха с две ръце Марица. Е накрая и аз се успокоих  girl_wink
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 17, 2013, 14:59:46 »

hulcy много хубава история имате  good Браво на годеника ти за страхотната изненада която е направил  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines