Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:13:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 94932 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« -: юли 16, 2013, 09:49:25 »

Време е и за твоята тема smile Надяваме се да ни разкажеш вашата история и да ни направиш съпричастни с подготовката за сватбата !

« Последна редакция: юли 16, 2013, 10:02:09 от pandapanda » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #1 -: юли 16, 2013, 09:52:44 »

опаа още едно булче на 17ти smile tease tease Bravo Bravo. честита темичка!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 16, 2013, 11:09:13 »

Честита тема!
Разкажи ни как върви подготовката за двете сватби, направо се чудя как успяваш да подготвяш едновременно 2 сватби, в 2 държави!
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #3 -: юли 16, 2013, 11:49:07 »

Хайде, скъпа, дойде и твоят ред  give_rose

Колко бързо мина времето откакто обикаляхме в Асеновград за рокля, а?  yahoo

Пожелавам ти един вълшебен последен месец и да напълниш темата с усмивки. Ние, миналите по тоя път ще помагаме с каквото можем  smile
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 16, 2013, 11:50:02 »

Честита тема и от мен! Присъединявам се към нетърпеливите за разказ...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #5 -: юли 16, 2013, 13:06:03 »

Аххх  heart heart heart Тамън оправях поканите и като ги свърших реших да видя какво става с нашите булки тук, и оппа, какво да видя - и аз си имам вече темичка  yahoo В момента съм толкова развълнувана...  Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #6 -: юли 16, 2013, 13:23:54 »

Първо - благодаря ви на всички за хубавите пожелания  give_rose

И сега.. От къде ли да започна  pardon

Нашата история започна на 05.02.2008г. - тогава се запознахме с моето момче smile След 5 дена вече бяхме гаджета  Girl_hide Една моя братовчедка ни запозна. Тя беше толкова настоятелна.. явно е предусетила,че сме един за друг  blum Повече от година ми говореше за него, по същия начин е говорила на него за мен. И аз все отказвах да се запозная, тогава бях на 17. И ми се струваше някак безсмислено да ме запознават с някой си и евентуално връзката ми да започне по този банален за мен начин, нооо... мина се година и нещо и аз не издържах на настоятелната ми братовчедка и казах "ОК, нека да се запознаем и ти да кротнеш най - накрая!" Е, запознахме се, и стана каквото стана...  blush Вече от 5 години и 5 месеца сме заедно, и след месец ще сме съпруг и съпруга... Още не мога да повярвам smile Като се замисля, всичко е станало толкова..как да го кажа - случайно. Моят човек е роден в България, но през 89г. с цялото семейство се изселват в Турция (той е бил само на 2 месеца). Устройват се там да живеят и след години ,когато вече завърши гимназията, кандидатства 2 години наред за прием в университет там, в Турция. Е, не го приемат в специалността ,която той иска и решава да пробва тук в България. Всички му настояват да учи в София, но той решава, че ще е в Пловдив... Точно в това време, моята братовчедка, която по принцип не живее в Пловдив, идва тук и си намира работа , и решава да остане тук. Тя ни запознава, след 300 мъки ... И така започва нашата история smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #7 -: юли 16, 2013, 13:50:31 »

ratatui, с подготовката за двете сватби...какво да ти кажа - направо темпото е на максимум тези дни smile Последната седмица бях в Турция и търчахме напред - назад , за да свършим колкото се може повече неща. Наистина беше много изморително. Но почти всичко е готово. Техните обичаи там са доста различни. В момента обзавеждаме апартамента на милото там (в който преди никой не е живял, и си беше във вид на груб строеж...така,че всичко се започна от нулата). И всичко трябва да е тип-топ, трябва да си има всичко от игла до конец smile Така се правило, за да може младоженците да започнат новия си живот максимално безгрижно (готино нали Wink ). А друг е въпросът, че ние с милото ще си живеем в България поне 2 години след сватбата и след това мислим да ходим в Турция за постоянно (това е заради неговата военна служба, той е с двойно гражданство, но пак е длъжен да ходи на военна служба там...а аз не искам да го пускам, че положението там хич не е розово...и така,мислим да се възползваме от един закон, за да бъде освободен от военна служба - а за целта той трябва да работи 3 год. в чужбина..и така, на него му остават още 2, и за това ще сме си тук за първо време).. Сори за дългите обяснения, но при нас е доста объркана ситуацията  pardon

Както е тръгнало , сватбената еуфория при нас ще продължи дълго - на 16-ти август имам къна в селото на майка ми, че тук в града няма как да стане smile , на 17-ти август е сватбата ни в Пловдив, на 23-ти август е гражданският ни брак в гр. Бурса (Турция), на 24-ти август - сватбата ни там, на 26-ти август ни започва медената седмичка в Анталия... и така ,живот и здраве на 1-ви септември ще се върнем в реалността lol)))
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #8 -: юли 16, 2013, 13:54:20 »

ехееее, hulcy, никак няма да ти е скучно с тези 2 сватби  Bravo много ми е интересно за къната да разкажеш, само по филми съм гледала...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 16, 2013, 14:05:05 »

На мен също са ми интересни обичаите там. Като по сериалите ли са?
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #10 -: юли 16, 2013, 14:18:50 »

hulcy ,честита сватбена темичка! give_rose Страхотно е ,че ще си имаш цели 2 сватби yahoo Пожелавам ти оставащата им подготовка да мине леко и безпроблемно girl_wink
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #11 -: юли 16, 2013, 14:24:25 »

Къната е много стар обичай, който е изпълнен с много емоции за бъдещата булка и за нейното семейство. Къната става символ на новото начало, на последната вечер на момичето със семейството си. От една страна има танци и веселие, а от друга - когато се прави къната идва ред на сълзите... Това е един много драматичен момент за момичето, за нейното семейство, за приятелите й... Ходила съм на безброй много къни и все не можах да си сдържа сълзите до сега. Дори сега като си помисля за моята къна нещо ми трепва отвътре...  girl_cray3 Както и да е , нека разсеем малко обстановката.. Къната е точно такава, както сте я виждали по сериалите - разбира се, всеки край си има най - различни обичаи. Но в общи линии - момичето се весели със своите хора, след това идва майката на младоженеца и прави къната, след което вечерта приключва отново с танци и на следващия ден е сватбата  girl_wink

Благодаря ти Mulan и на всички останали , които отправиха милите си пожелания. Толкова е хубаво да чувствам вашата подкрепа , благодаря ви  give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 16, 2013, 14:35:35 »

Честита темичка! Ще я чета с голямо удоволствие. Остана ни един месец. Пожелавам ти да има по-малко стрес и повече хувави вълнения. smile smile smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 16, 2013, 15:56:41 »

Честита темичка и от мен smile
Много интересни обичай smile
Ще следя с интерес темичката  Girl_hide
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #14 -: юли 16, 2013, 17:40:46 »

Ехе, изобщо доста натоварен откъм събития ще е август месец за теб - но поне са все хубави и незабравими моменти! Аз също ще следя с интерес подробностите! Успех! girl_wink
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines